דף הבית


פרוייקט המכיניסטים תשפ"א יצא השבוע לדרכו

ועדת קהילה (13/11/2020 13:37)

ביום שני (9/11) נערך מפגש הפתיחה של פרוייקט המכיניסטים לשנת תשפ"א בקציר.

בפרוייקט, שמובילה ועדת קהילה זו השנה השניה, מתנדבים חניכי המכינה הקדם צבאית של גבעת חביבה בקהילת קציר. השנה, להבדיל מהשנה שעברה, בה פעלו בעיקר במקומות כגון במשומשו, במועדונית בבית הספר, במשחקיה במועדון הנוער, נעשתה התאמה של ההתנדבות לתקופת הקורונה והיא תהיה בעיקר בתמיכה במשפחות שזקוקות לתמיכה עקב המצב: סיוע למשפחות שילדיהן לא יכולים לשוב למסגרות לימודים עקב השתייכות לקבוצת סיכון, קשישים שנאלצים להישאר בבית בגלל הנסיבות וזקוקים לסיוע ואוזן קשבת ועוד.  

רגע לפני שהפרוייקט מתחיל, הגיעו השבוע המכיניסטים ומדריכיהם למפגש הכרות ותאום ציפיות.

מזכיר הישוב, איליה קארפ, ברך אותם בבואם, הציג את הישוב קציר, ישוב קהילתי במועצה איזורית המנוהל על ידי ועד מתנדב ועיקר פעילותו בידי ועדות של מתנדבים. הוא הביע הערכה על תרומתם "אני מאחל לכם שתפיקו סיפוק מהעשייה וגם תכירו יישוב שאולי בלי הפרוייקט לא הייתם מכירים".  

נירה אמארא, חברת ועדת קהילה שגם מובילה את פרוייקט אור בקציר, ופרוייקטים ישוביים ומועצתיים בנושא תמיכה קהילתית והפגת הבדידות לבני הגיל בכיר, דיברה על קהילתיות וערבות הדדית בקציר לאורך השנים. הצורך לראות האחד את השני והערך של העשיייה התתנדבותית.  

נטע גרייצר חברת ועדת קהילה הציגה את הפרוייקט ואת תחומי ההתנדבות שיהיו בו השנה "התקופה הזו מזמנת הרבה צורך. בהרבה משפחות נדרש לרווח, לעזור, לסייע בשעורי בית  והכניסה של ילדים כמוכם חשובה יותר מכניסה של גורמי טיפול".

גם המכיניסטים הציגו את עצמם. הנערות והנערים שהגיעו למכינה מכל קצוות הארץ, וממגוון גדול של יישובים, תארו את הסיבות בגללן בחרו לדחות את הגיוס בשנה ולהגיע למכינה. "שנה חווייתית, שנה של התפתחות אישית, הזדמנות ליצר תשתית לשינוי חברתי, רצון ללמוד דברים נוספים בכלל ועל עצמי" ככל שהסבב התקדם היה ברור לכל הנוכחים שמדובר בנערים ונערות שהם, בלי שמץ של ציניות, מלח הארץ. 

לאחר פעילות נוספת בקבוצות בה השתתפו גם רכז הנוער רמי אבישר, יו"ר ועדת קהילה, אפי הידנה, צביה שוורץ וענבל שקד שמובילות את הפרוייקט, שבו המכיניסטים למכינה ויחזרו אלינו בשבוע הבא והפעם, לפעילות ההתנדבותית עצמה.

תודה לועדת קהילה ורווחה אישה ואישה בתחומה היא:  תאום, איתור צרכים וחניכה של המתנדבים ולכוח שמניע את הפרוייקט מטעם הועדה צביה שוורץ וענבל שקד. תודה גם לצוות מכינת גבעת חביבה , ענת, שרון והמדריכים על שבחרו זו השנה השנייה לערוך את פרק המשימה ההתנדבותי שלהם בקהילת קציר. מי יתן והדבר יהפוך למסורת מבורכת.

 

 

 

 

תמונות מצורפות להודעה זו: