ברכות למובילי פרוייקט מצפה האלונים ושביל המיש-אלות על זכייה בקול קורא לפרויקטים מסוג: "יוזמות לפעילויות תושבים לשינוי בקהילה ובסביבה"

ועדת חזות הישוב (22/05/2020 12:11)

מכירים את פרוייקט שביל המישאלות ומצפה שלושת האלונים?

תושבים מרחוב הפטל ורחוב הארז יזמו פרוייקט לטיפוח האיזור שבסוף רחוב הפטל ולאורך המעלה שעולה ממנו לרחוב הארז. הם חברו לועדת חזות הישוב שהתגייסה במרץ ויחד עימה ערכו השנה פעולות לנטיעות, להשבת פירחי הבר ולטיפוח המקום. 

מתוך רצון להמשיך ולקדם את הפרוייקט הגישה ועדת חזות הישוב,  את הפרוייקט שלהם כהצעה לקול הקורא (מחרוזת רחובות)  והשבוע הם התבשרו על הזכייה.

 

מתוך ההצעה שהגישו: 
"אנחנו מאמינים שאנשים שמכירים את הקהילה בה הם חיים, שאכפת להם מהרחוב בו הם מתגורריםאיכות החיים שלהם עולה – כיף יותר לצאת לרחוב ולמרחבים הציבוריים, אתה מרגיש מוגן יותר בביתך, אתה נעזר יותר בשכניך למטרות שונות ולכן התוצרים של פרויקט כגון זה לא נמדדים רק באיכות הגינה, הבוסתן וצביעת הספסלים אלא במקומות נוספים - שכן שעבד עם שכנו להקים מסלעה ירגיש יותר נוח לבקש עזרה בנושאים אחרים, שכן שהשקיע לנקות ולסדר אזור מסויים ירגיש יותר אחריות ויתריע על מפגעים כאלו ואחרים ברחוב.
ייחודו של פרויקט זה שהוא אינו משתמש בתושבי הרחוב כמשאב להוציא לפועל תכנית כזו או אחרת אלא משלב אותם משלב מוקדם ככל האפשר – תכנון המרחבים המשותפים, הצפה של רצונות, חלומות וגבולות גזרה, רצונותיהם של אנשי הרחוב נלקחים בחשבון ומיוצגים נאמנה בהוצאה לפועל של כל פרויקט ופרויקט (למשל במקרה שלנו חשוב לתושבי הרחוב לשמור על צביון טבעי, לא להסתיר את הנוף, לייצר נקודת מפגש לתושבים, לארח מבקרים בנקודת התצפית ועוד)
יחודיות נוספת היא השילוב של קהילות שונות, רחובות נושקים – ממשקים נוצרים כל הזמן, רחוב
משתלב ברחוב, משעול במשעול, נקודות המפגש האלה הינן הנקודות בו שני עולמות נפגשים, אנשים נפגשים וניתן לייצר שלם הגדול מסך חלקיו."

 

אלדד אורן, יור ועדת חזות הישוב קיבל את הבשורה בשימחה והודה לשותפים

"תודה מיוחדת לאיריס ברג האחראית על המיזם, לצמרת מואטי, ולכל התושבים השותפים. תודה למאור גולן ושרון גלפרין שהאמינו. תודה גדולה לועדת חזות הישוב לגילה שותפתי, לממונים על קשרי הקהילה ואיכות סביבה במ.א. מנשה, נעשה ונצליח"
בהצלחה גם מאיתנו!

 

נציין כי זוהי הפעם הרביעית בה הישוב קציר זוכה בקול קורא המועצתי. באמצעות קול קורא זה נערכו פרוייקטים כגון משעולים בקציר, פרוייקט הגינון במועדון הנוער ופרוייקט משעול הציפור. 

 

הפרוייקטים נערכים בשותפות תקציבית עם הוועד המקומי בעזרת ועדת חזות הישוב ובעיקר על ידי מתנדבים תושבי הישוב שחלמו, יזמו, סחפו אחריהם את הקהילה וקידמו חלום סביבתי קהילתי. מוזמנים להצטרף ולחלום!

תמונות מצורפות להודעה זו: