דף הבית


נחנך בית הכנסת משכן יוסף בקציר

מזכירות הישוב | עדכון אחרון:  04/06/2021 18:03

השבוע (רביעי, 2/6) חנכנו בהתרגשות ובשמחה את בית הכנסת החדש בקציר.

זהו בית הכנסת הראשון בקציר שהוקם במבנה קבע והוא מרשים וייחודי עד מאוד. 

עלות הקמת המבנה החדש המרווח והמרוהט הינה כ- 2 מיליון ש"ח, כאשר חלק מהסכום ניתן כתרומה מאת משפחת גוזלן. המשפחה אף הפיקה את ארוע חנוכת בית הכנסת שמילא את כל באיו בהתרגשות ובשמחה.

הארוע נערך במעמד ראש המועצה, אילן שדה, מנכ"ל המועצה, חגי פלמר , ראש המועצה הדתית כפר פינס-מנשה,  נחמיה כהן , יו"ר הוועד היוצא, רועי אקרון, חברי הוועד, רב המועצה, מיכאל שטרן, הרב אביחי כהן, ציבור המתפללים בבית הכנסת ותושבים רבים. 

ראש המועצה אילן שדה ברך ואמר " הכתובות שרוססו על המבנה לאחרונה רק הדגישו את הצורך בהקמת בית כנסת ראוי ומכובד בקציר שיאפשר קיום אורח חיים ומצוות יהודיים לכל תושב החפץ בכך, כל שכן ביישוב יהודי הנמצא בפיתחת ואדי ערה. אנו מקימים בתי תפילה ודת בכל יישובי המועצה, יהודים וערבים, על מנת שלכל אדם יהיה מקום למילוי מצוות דתו ותרבותו".

דוד גוזלן "כשם שבארוע זה בלטה הקהילתיות ונכחו בו דתיים וחילוניים, שמאל וימין , נשים וגברים , כך גם המטרה של בית הכנסת, מעבר להיות מרכז רוחני , שיהיה מרכז לחיבור של הקהילה, לשיתוף בקבלות שבת , ארועי בר מצווה , בריתות ועוד. כל תושב יתקבל בידיים פתוחות".

במבנה הושקעו מחשבה רבה ועבודה יפהפיה במבנה עצמו וכן בעבודת עץ יפהפיה. ריהוט העץ בוצע על ידי קיבוץ לביא. ועץ החיים היפהפה, שכל עליו מנציחים את יקיריהם של תושבים בישוב, תוכנן על ידי דוד גוזלן ובוצע על ידי נועם זמיר, אומן עץ תושב קציר שגם עיצב פריטים נוספים.  

 

 

תמונות מצורפות להודעה זו:

מסמכים מצורפים להודעה זו:

 VID_20210602_195822