דף הבית

משעולים בקציר

משעולים בקציר | עדכון אחרון: 29/01/2021 13:14

 

                                                                        

משעולים בקציר

משעולים בקציר הם מסלולי טיול והליכה שהוכשרו ביוזמת אלון שחם, תושב קציר, במטרה לקרב בין תושבי קציר לטבע הנפלא הסובב אותנו, להנגיש פינות חמד ולעודד יציאה מהבית, חיבור לטבע לצד לימוד והכרת קציר וסביבתה.

המסלולים הוכשרו על ידי חברי משעו"ל קציר ומתנדבים נוספים, בתמיכת הוועד המקומי והמועצה האיזורית מנשה.

לקראת ט''ו בשבט תשפ''א, חברי משעו''ל קציר הכשירו וסימנו שני משעולים חדשים. כמו כן, העשירו ארבעה משעולים בנדבך נוסף של מידע, פעילות וחוויה להנאת ההולכים בהם, בעזרת מתנדבים מהישוב.

המסלולים, ההכוונה והפעילויות יהיו פתוחים ונגישים להנאתכם, לשימוש עצמי בכל זמן.

צרפנו פרטים על המשעולים וברקודים דרכם תגיעו למידע והנחיות אודות המסלול. תחנות הפעילות והמידע לאורך המשעולים מסומנות בשטח גם הן באמצעות ברקודים.

הם וכל המשעולים המסומנים במפה פתוחים ומזמינים את הקהל הרחב לטייל ולהנות בהם במשך כל השנה.  

עזרו לנו לשמור על השבילים, על הטבע ועל נקיונו, כדי שנהנה ממנו עוד שנים רבות.

ההליכה במשעולים הנה על אחריות ההולכים בהם בלבד.

חלק ממסלולי הטבע מצוקיים ומיועדים למיטיבי לכת. יש ללוות ילדים בשבילים אלה.

תיהנו!

משעול אל-אחווט מוביל לאתר ארכיאולוגי מתקופת ההתנחלות של שבטי ישראל בארץ כנען לפני למעלה מ 3000 שנים! (תקופת הברזל). יש הסוברים כי כאן שכנה עירו של סיסרא ”חרושת הגויים“ ומכאן יצא סיסרא להילחם בברק בן אבינועם ובדבורה הנביאה. באתר תוכלו לראות שרידים לחומת גלים, שכמותה ניתן למצוא באי סרדיניה שבלב הים התיכון, שרידי מבני מגורים ותעשיה.

יש לתאם את הביקור באתר במשרדי הוועד המקומי. טלפון 04-6370757

משעול אל אחוואט - https://www.vaad-katzir.org.il/misholim1

 

(צהוב + אדום וסגול)

משעול טבע יפהפה בסמוך לפסל הציפור הצופה לעבר הרי השומרון. המסלול, שהוכשר ושודרג על ידי מתנדבים, עובר בשבילים המתפתלים בינות לסלעים וחורש טבעי עם מגוון אטרקציות לאורכם: נופים מרהיבים, משטח אבן ייחודי, וארבע מערות, הגדולה מביניהן הוכשרה על ידי תושבים מתנדבים לשהייה נעימה בתוכה. כמו כן, יצרו תושבים לאורך המשעול אלמנטים המנצלים את הרוח במקום הכוללים שבשבות, ופעמון רוח קסום שנבנה על ידי תושבי קציר. בני המצווה של קציר (תשע"ט) בנו ספסל פיקניקים גדול, במשעול "מצפה דור" שנבנה לזכרו של דור אלקיים ז''ל הכולל שומרה ממנה ניתן להשקיף על הנוף.

משעול הציפור https://www.vaad-katzir.org.il/misholim2

 

(ירוק + כתום או ירוק + לבן-כחול-לבן)

משעול מצפור הר אמיר עובר בסוגי נוף שונים. ביניהם יער סבוך, חורש אורנים, כרמי זיתים ומצוקים טרשיים. לאורך המסלול תצפית מרהיבה על קניון הנמרים (נחל נרבתה), עין ברטעה, חריש והלאה למישור החוף. המשעול מסתיים במצפור הר אמיר שהוכשר על ידי קק"ל ממנו נשקף הים, מישור החוף והרי השומרון. בימים של ראות טובה ניתן לזהות את זכרון יעקב, את ערי מישור החוף עד תל אביב וראשון לציון ואפילו דרומה לה ואת הרי השומרון ובתוכם הר עיבל (הוא הר הברכה) המקראי.

משעול מצפור הר אמיר  https://www.vaad-katzir.org.il/misholim3

 

משעול קניון הנמרים יורד לקניון הנמרים שבנחל נרבתה ולעין ברטעה. מקור השם באגדה על נמרה וגוריה שהתגוררו בקניון עד לשנות ה60 של המאה הקודמת. היום הקניון היפיפה הוא מקום מגורים לשפני סלע, דורבנים ופרחים, מהם נדירים כגון עשנן מטפס, דבורנית גדולה ועוד.

משעול קניון הנמרים https://www.vaad-katzir.org.il/misholim4

 משעול טבע, בפאתי הגבעה המערבית. המשעול כולל עליות וירידות קלות והליכה על סלעים ומצוקונים, עובר בחורש ים תיכוני עשיר, עם שפע צמחי ארצנו, תצפיות ושרידי מבנים עתיקים.

משעול המגל - הקוצר (אל אחוואט) https://www.vaad-katzir.org.il/misholim5

 


שביל מדרכות המשלב בין יוזמות קהילתיות - סביבתיות של תושבי רחובות הארז, הפטל והחרוב בסיוע ועדת חזות הישוב. השביל ממחיש את כוחה של יוזמה קהילתית, מגלה נוף מרהיב, צמחיה ארץ ישראלית ופינות קסומות החבויות בין רחובות הגבעה המרכזית בקציר.

משעול שביל המיש-אלות עד רחוב החרוב https://www.vaad-katzir.org.il/misholim6