תקציר החדשות

21/7/19

עידכון בנושא: התוכנית לפיתוח ערערה והשפעתה על קציר

תושבים יקרים,

גם השבוע, לפני השריפה ואחריה, המשכנו לקדם את הפעילות בנוגע לתכנית מתאר ערערה והשפעתה על קציר, ולהלן תקציר הפעילות:

 דיונים בשבוע האחרון

1. התקיימה פגישת תיאום עמדות עם נציגי קציר במליאת המועצה, והוסכם עימם על דרך פעולה משותפת.

2. בהמשך לפגישה שהתקיימה בשבוע שעבר עם מודר יונס, ראש מועצת ערערה, אילן שדה ראש מועצה אזורית מנשה ולאה פרי מהנדסת המועצה, בה הוצגו ההשגות שלנו בנוגע לתוכניות הפיתוח של ערערה, אנו שמחים לעדכן כי יש התקדמות בנושא תעשיה מזהמת בסמוך לקציר.
בתיאום של לאה פרי עם אדריכלית משרד השיכון תוקנו ההגדרות בתכנית הותמ"ל לשימושים אפשריים באזור התעשייה המתוכנן לאורך כביש 6513 ובסמוך לקציר כך שלא תותר תעשייה מזהמת במקום.
השימושים המותרים לאזור יכללו:

א. תעשייה נקייה ותעשיית עתירת ידע

ב. משרדים ותעסוקה משרדית

ג. מפעלי תעשייה קלה ומלאכה

ד. אחסנה ולוגיסטיקה

ה. מסחר הנלווה לפעילות התעסוקתית

יחד עם זאת טרם הושגה הסכמה בנוגע לתוואי כביש 100, הבינוי לאורכו ובית הספר המתוכנן בסמוך לקציר.

בפגישה נוספת שנערכה בערערה עם ראש מועצת ערערה, אילן שדה ולאה פרי סוכם שנציגים מטעמנו ישבו עם המתכננים מטעם משרד השיכון במטרה לקדם שינויים בתוכנית הרצויים לקציר.

במקביל אנחנו ממשיכים לשוחח ולגייס אנשי ציבור, פוליטיקאים, פקידים ואנשי מקצוע רלוונטיים לסיוע במאמץ המשותף. פגישות מעניינות מתוכננות לשבוע הבא.

3. אנו מקדמים התקשרויות עם משרד עו"ד, שמאים ובעלי מקצוע שיכינו חוות דעת לתכנית.
הנושא יועלה בישיבת הוועד הקרובה ויבדקו אפשרויות המימון להוצאה הכבדה הנדרשת.

דיונים קרובים:

1. הדיון בנושא גבולות המועצות מנשה וערערה שהיה אמור להתקיים היום (יום א') 21.7 בוועדה הגיאוגרפית בחיפה נדחה ויתקיים ב25 באוגוסט. נוכחות תושבי קציר בדיון והשמעת דעתנו בו חיוניים.

2. ב- 23.7 יתקיים דיון תמ"א 22 בנושא שינוי ביערות בוואדי ערה. אנו נערכים לקראתו.

כללי

אנו שמחים ומודים על עזרתם של תושבים בחיבור וקישור לגורמים ואנשים שיכולים לסייע.
נודה לעזרתכם בכל קישור וחיבור לפוליטיקאים, פקידי ממשלה, חברי הותמ"ל, רשות מקרקעי ישראל, קק"ל, ארגוני סביבה, רשות העתיקות, מהנדסי כבישים, יועצים סביבתיים וכו'.
 
נמשיך לעדכן.

בברכה,
צוות הפעולה: רונן רוזנטל, מאור גולן, דויד הקסנר, נאוה יהושוע – לוריג, זיו סלומון ושרון גלפרין.

שריפה בפיתחנו. 
לפני מספר חודשים, בתרגיל צח"י אשכולי, תירגל צוות החרום קליטה של תושבי מי עמי שפונו לקציר (תרגילית כמובן) עקב שריפה.. השבוע התרחיש הגיע קרוב קרוב לפיתחנו. 
ביום רביעי האחרון (17/7/19) פרצה שריפה באיזור צומת ברטעה, שהתפשטה במהירות הבזק גם לכיוון קציר.
את עשן השריפה הכבד ניתן היה לראות כבר ב12 וחצי בצהריים. בשעה 12:45 התקבלה הודעה שכביש 6513 נחסם עקב שריפה שמשתוללת בצומת ברטעה. זמן קצר לאחר מכן ניתנה הוראה לפנות את בתי ההרחבה מתושביהם לאור האש שדהרה לכיוונה . מאוחר יותר פונו גם את רחובות הקמה הדגן וחלק מהאמירים. רק 
בזכות מאבק ממושך הירואי ועיקש של לוחמי האש, בסיוע מטוסי כיבוי,  השריפה כובתה ממש בסמוך לגדר הדרך נופית ובכך נמנעה הגעתה לבתים הסמוכים. 
ענת סהר שפרן יו"ר צחי היישובי: "צוותי הצח"י ומתנדבים רבים ויקרים נוספים התגייסו מייד לסייע, בלחימה מול האש, בחמ"ל, בפניות תושבים ובהעברת מידע לתושבים, בריכוז מתנדבים, בלוגיסטיקה,בביטחון וחסימת צירי התנועה,  בסיור בין הבתים במטרה לסייע בפינוי או לוודא שכולם פונו,בקליטת התושבים המפונים לאולם הקהילתי ורישומם, בארגון פעילות הפגתית לילדים, בהכנת אוכל, בסיוע בריאותי, באיסוף בעלי חיים מהחצרות, בהתנדבות לארח בלילה את המשפחות שנאלצו לפנות את בתיהן עד למחרת (בגלל זיהום האויר המאוד חריג) ובסיורי לילה לאורך מוקדי השריפה כדי לראות שהיא לא שבה לבעור.
לאלו הצטרפה מועצה איזורית מנשה שפתחה חמ"ל מועצתי וסייעה בכל תחום נדרש, ביטחון וניהול הארוע בשטח, אספקת מזון ומים, לוגיסטיקה ואוטובוסים לפינוי הישוב (לשימחתנו לא נדרשו בסוף) , חינוך, בריאות, סיוע לאוכלוסייה, וסיוע של החברה הכלכלית על ידי ביוביות ששימשו ככבאיות נוספות ובניתוב לחץ המים לאיזור השריפה" אמרה סהר שפרן והוסיפה "אני שמחה שההתייחסות הרצינית  לתרגילים וההתארגנות מבעוד מועד באה לידי ביטוי בזמן אמת"
גם מתנדבים מישובים אחרים במועצה, בהם מתנדבים רבים מהישוב מאור ומישובים אחרים מיהרו להגיע ולהושיט עזרה חשובה בשטח מכל הלב, כמו כן פנו ישובים בסביבה הקרובה שהציעו סיוע בקליטת תושבים או כל מה שנדרש.
כל אלו איפשרו ללוחמי האש, למשטרת ישראל ולכוחות הביטחון להקדיש זמן נטו לעבודת השטח הקריטית חסימת צירי התנועה, וכיבוי השריפה. לאחר שש שעות מאבק ולאחר תיגבור של מטוסי הכיבוי הצליחו לבסוף להשיג שליטה על האש. 
  
       צילום: רם הרן                                                                                   צילום: איריס אשוח
          
         צילום : רז רכס                                                                      צילום:  רז רכס

יור הוועד שרון גלפרין הודתה עם תום הארוע לנציגי הגורמים המקצועיים ולנציגי המועצה על הסיוע ופנתה למחרת לתושבי הישוב וכתבה:
תושבים יקרים,

אתמול עברנו יום מאתגר במיוחד, שהיה מבחן משמעותי לחוסן ולתפקוד שלנו כקהילה.
לצד השמחה וההקלה על כך שאיש לא נפגע – כל אחד מאיתנו יכול לחוש גאווה על הדרך שבה עמדנו באתגר – בדאגה, בסיוע, בליווי, בהתנדבות, ברוח הטובה ובאופטימיות שהורגשה כאן היטב גם בשעות הקשות ותחת חוסר ודאות אל מול איתני הטבע.
תודה מקרב לב לכל מי שנרתם וסייע – בכיבוי, בשמירה, בטיפול רפואי, בפינוי ובדאגה לחברינו שפונו מבתיהם, בציוד, בהענקת מקומות לינה ושהות לתושבים, בסיוע לחיות המחמד, ולכל מי שתרם מזמנו ומכוחו למאמץ המשותף.
הקהילה שלנו מחבקת ותומכת גם (ובעיקר) ברגעים המאתגרים ועל כך תודתנו לכולם.
ועוד תודה מיוחדת למתנדבי צח"י היקרים-
רוצים להודות לכל אחת ואחד מכם על פועלכם אתמול באירוע השריפה.
האירוע נוהל ללא דופי עם עבודה מסודרת של מערכות מתואמות ומחשבה על כל פרט ופרט.
האכפתיות וההשקעה היתרה שלכם הוכיחו את עצמם והתבטאו בשיתוף הפעולה המופתי של תושבי קציר שהביעו בכך את אמונם והערכתם.
הוכחנו שוב עד כמה הישוב שלנו חזק וקהילתו בריאה.
תודה לכולכם והמשך ימים רגועים וטובים לכולנו

צילום: אבנר רישרד  ©הזכויות שמורות

                צילום: אבנר רישרד  ©הזכויות שמורות     צילום: אבנר רישרד  ©הזכויות שמורות
   
למחרת השריפה ערכה קבוצת תושבים מקציר, מחווה מקסימה וספונטנית ופינקה את הכבאים בהרבה מתוק, אהבה ותודה בשם תושבי קציר. מרגשים!
  
הזמנתי אותך למלא טופס:

צח"י הוא צוות בעלי תפקידים ביישוב ומתנדבים פעילים, תושבי הישוב, שעברו הכשרה בסיסית, על-מנת להוות צוות התערבות וסיוע יישובי, במצבי חירום ומשבר. תפקיד הצח"י הוא לנהל את מערך התגובה היישובי לאירוע משבר או אסון במטרה לשמר את הרצף התפקודי של היישוב ומערכותיו.

צוותי צח"י קציר כוללים : מטה, ביטחון, לוגיסטיקה, אוכלוסיה, רפואה, כיבוי אש, חינוך (גיל רך, ביהס, נוער בוגר) , ודוברות.

במסגרת התארגנות וריענון הצוותים בצח"י אנו מגייסים פעילים (מגיל 18 ומעלה) לצוותים הבאים:
נכתב בלשון זכר מטעמי נוחות בלבד, אך מיועד לנשים וגברים כאחד.

מלא את הטופס
ישיבת הוועד המקומי תערך ביום א' 21/7/19 בשעה 21:00 בדיוק.
על סדר היום: הצגה ואישור תוכניות העבודה של חזות הישוב וחינוך, הצגת פעילות הצופים, עידכון מתוכנית מתאר כוללנית ערערה, ותמ"ל ערערה אישור דרכי פעולה ומימון, תיקון תקציב לפי החלטות הוועד והמלצות ועדת כספים, עידכונים שוטפים:מבני עמידר.
מוזמנים לקרוא את פרוטוקולי ישיבות הוועד המקומי
בקישור כאן

12/7/19

עידכון בנושא: התוכנית לפיתוח ערערה והשפעתה על קציר

תושבים יקרים,
גם השבוע פעלנו ללא לאות בנוגע לתכנית מתאר ערערה והשפעתה על קציר, ולהלן תקציר הפעילות:
א. דיונים מול גורמי חוץ:
השבוע התקיימה פגישה עם מודר יונס, ראש מועצת ערערה, אילן שדה ראש מועצה אזורית מנשה ולאה פרי מהנדסת המועצה, על מנת להציג את ההשגות של שלנו בנוגע לתוכניות הפיתוח השונות של ערערה. הדיון התקיים באווירה נעימה וגלויה, תוך הדגשה הדדית של הצורך בשמירה על שכנות טובה. הבהרנו שאנו מבינים את הצורך בתכנית לפיתוח ערערה אך יחד עם זאת, נחושים לשמור על הצביון של קציר כישוב קהילתי כפרי מוקף בטבע.
בדיון עלו בין היתר הנקודות הבאות:
1.      תעשיה מזהמת – הושגה הסכמה שמניעת הקמת אזור תעשייה מזהם בצמידות לאיזורי מגורים הוא אינטרס משותף של כולנו.
2.      יעוד שטח להקמת בית ספר בסמיכות לקציר – ראש מועצת ערערה בודק את הנושא מול גורמי התכנון השונים.
3.      תוואי כביש 100 שחלקו יעבור בסמוך לדרך נופית – ראש מועצת ערערה בודק את הנושא מול גורמי התכנון השונים.
ב. דיונים מול גורמי פנים:
1. הצגנו את הנושא בפני וועד האגודה שהביע הסכמה עקרונית להצטרף למאבק לשינוי התוכנית, ונציג מטעמו הצטרף לישיבות צוות הפעולה.
2. לאחר מפגש עם עורכי דין ויועצים שונים, צוות הפעולה גיבש תוכנית פעולה עקרונית למאבק בתוכנית.
3. נקבעו מספר צוותים בתחומי העשייה השונים: עבודה עם עו"ד ושמאים, קשרי מועצה, איסוף חומר והכנות להתנגדויות, דוברות  וקשרי תושבים, קשר עם שותפים ופניה לפונקציונרים ואיסוף כסף למימון המאבק הלא פשוט הזה.
4. נקבע תקציב ראשוני הדרוש למאבק משפטי וכן התגבשה הבנה שגיוס הכספים הינו קריטי לשם הצלחת המאבק. לשם כך יצא בקרוב צוות הפעולה במסע גיוס מתושבי היישוב.
דיונים קרובים:
בתאריך 21.7 בשעה 11:00 יתקיים דיון בנושא גבולות המועצות כפר קרע וערערה בוועדה הגיאוגרפית בחיפה. אנו נערכים להשמיע התנגדות. הדיון נסוב סביב מסירת שטחים ממועצת מנשה לידי מועצת ערערה, וחשוב מאוד שתושבי קציר יגיעו לדיון הנ"ל על מנת לתת רוח גבית למאבק. הדיון יתקיים במגדל המפרש, קריית הממשלה חיפה, שד' פל- ים 15 , חדר ישיבות קומה 4.
אנו שמחים ומודים על עזרתם של תושבים בחיבור וקישור לגורמים ואנשים שיכולים לסייע.
נודה לעזרתכם בכל קישור וחיבור לפוליטיקאים, פקידי ממשלה, חברי הותמ"ל, רשות מקרקעי ישראלקק"ל, ארגוני סביבה רשות העתיקות,  מהנדסי כבישים, יועצים סביבתיים וכו'.
נמשיך לעדכן.

בברכה,
צוות הפעולה: רונן רוזנטל, מאור גולן, דויד הקסנר, נאוה יהושוע – לוריג, זיו סלומון ושרון גלפרין.

מידע בנושא חזירי הבר
בהמשך לבעיית להקות החזירים בקציר. הוועד המקומי נמצא בקשר עם רשות הטבע והגנים (הרט"ג)  שהיא הגוף האמון על הטיפול בחיות הבר בישראל. כמו כן אנו נמצאים בקשר עם גורמים במועצה על מנת שגם הם יפעילו את השפעתם לקידום הטיפול בנושא.חשוב שפניות הציבור (ולא רק פניות הוועד) יגיעו לגורמים המטפלים ובכך יסייעו להמחיש את מימדי התופעה.  לכן אנו מבקשים כי כל מי שנתקל בחזירים או בהשלכות מעשיהם יפנה גם הוא למוקד הרט"ג *3639 ולמוקד המועצה 046904000.
בנוסף לכך נודה אם תתעדו מקרים ונזקים ותשלחו לפקח הישובי למייל k0557081641@gmail.com

 תוך צרוף פרטים רלונטיים כגון שעה, מקום ומספר הפרטים שנצפו.יחד עם זאת ברור לנו כי הפתרונות אותם מציעה הרט"ג הינם פתרונות זמניים בלבד לנוכח המציאות (זמינות מזון גבוהה לחזירי הבר בישובים השכנים וגם כאן בישוב שלנו).
לכן במקביל לכל אלו אנחנו בוחנים פתרונות טכניים שונים (בעבר הותקנו שרשרות שעוזרות כידוע באופן חלקי בלבד);
אחד הפתרונות שאנו מקדמים הוא

טיפול בנושא הפחים. אנו עומדים להתחיל בקרוב, בשיתוף עם מחלקת התברואה של המועצה, בפיילוט להחלפת פחי האשפה הביתיים לפחים גדולים.גידור הגבעה המערבית – הנושא שעלה לא פעם אחת בנסיבות שונות כרוך בפריצת דרך בחורש ובהעתקת עצים רבים והוא מורכב ויקר מכפי יכולתנו, אנו מעריכים שלא יוכל להתבצע בטווח הזמן הקרוב. אם יחול שינוי בכך נעדכן.

חשוב לציין כי גם לנו כתושבים השפעה גדולה על משיכת חזירים לישוב. ולכן ביכולתנו גם לנקוט בצעדים פרטיים בכדי לצמצם את התופעה.
מצורפות הנחיות ההתנהגות המומלצות כפי שהעביר לנו פקח הרטג.
צימצום מקורות המזון:
החזיר הינו חיה סתגלנית ואוכלת כל לכן:
* הימנעו מהאכלת חתולי רחוב בערב, האכילו רק ביום ואיספו את השאריות לאחר מכן. את האוכל שימו במקום גבוה
* הימנעו מהשארת מים ואוכל לחיות הבית שלכם בחוץ
* השקו גינות במהלך היום, החזירים חופרים בגינות הלחות על מנת לאכול שילשולים שבאדמה הלחה
* גדרו היטב פינות קומפוסט
* אין להאכיל חיות בר לרבות חזירי בר
* דאגו שהפחים יהיו סגורים
* קישרו כלבי בית בעת יציאה החוצה על מנת שתוכלו לרסן אותם בעת מפגש. ודאו כי הכלבים מסומנים בקולר ומחוסנים.

להלן קישורים לדפי מידע לציבור בנושא חזירי הבר:

https://www.parks.org.il/wp-content/uploads/2018/07/18.pdf

רגעי קסם
אתמול (ה' 11/7)  נערך בבית לולה ערב "מקומי" לפתיחת הקיץ 

בערב השתתפו שלושה הרכבים שפיזרו על הקהל נגיעות קסם והרחיבו את הלב.
פתחו אנסמבל סרדין שהבטיח וקיים, אנסמבל מקומי בהנחיית נורית ראובני שגם שרה יחד עם דפנה חצור, דנה מלכי סיגל, צפריר גלמן, מיכאל הולנדר, אמנון אילן ואמנון ראובני. חברי האנסמבל עלו שוב בשילובים שונים בהמשך הערב.
אחרי האנסמבל עלו ישי בן יעקב שהשיק לאחרונה מופע חדש ולווה באסף ארמוזה על הקלידים ובמיתר גלמן על הקונטרבס.
חתמו את הערב 
עומר קורח ומיתר גלמן בליווי תומר אריאל על הגיטרה ורון אבידן על התופים.
היה מצחיק ומרגש ומהנה עד מאוד.
תודה לועדת תרבות: נועה שיזף שהפיקה אורלי שניידר הדר חן אבישי שגב נטע חגואל דינה אביטל ורועי אקרון על שקיבלו בזרועות פתוחות את היוזמה של מיתר, על האירגון, על הקוקטיילים שסובבו ראשים (בקטנה ..), על הפירות המרעננים ובעיקר על הרצון לשים את התרבות המקומית המצויינת לפני הכל. תודה לשלומי על הסאונד.
"יש לי מקום יש לי מקום יש לי מקום בעולם הזה.." שר ישי בן יעקב ואנחנו חשבנו בליבנו כמה אנחנו מאושרים שיש לכם מקום בעולם הזה ובעולמנו.
    
  
    
 
החלה בניית מבנה קבע לבית כנסת
לראשונה החל בניית בית קבע לביכנ"ס 
בגבעה המערבית בסמוך לבית הספר פסגת אמיר יסודי. 
בית הכנסת שיבנה במימון תורם,  משרד הדתות, המועצה והוועד, אמור לשמש את כל הקהילה לאורך כל ימות השנה. 
לפני שבועיים החל חישוף השטח והשבוע יועתקו עצים לשימור שישתלו בשתי הגבעות במקומות להצללה. יש צורך בתורמים נוספים להשלמת הפרויקט
חיסונים נגד כלבת
ביום שני ה-15/7/19 בין השעות 11:00-13:00 יבצע איגוד ערים וטרינרי חיסונים נגד כלבת בבית לולה. 

עלות:
חיסון +רישיון – 372 ₪
חיסון +רישיון לכלב מעוקר/מסורס – 51.5 ₪
שבב – 75 ₪

 


לציבור השחיינים : בימים שני ורביעי בין 14:00 ל 19:00 מתנהלים בבריכה שיעורי שחייה.
לכן בימים ובשעות אלו לרשותכם יהיה זמין מסלול אחד בלבד. נודה לכם על ההתחשבות
 
מחנה הקיץ של שבט אלומות -עוד תוספת קטנטנה
 בשבוע שעבר שכחנו לציין שעל כל האופרציה של מחנה הקיץ משלב התיכנון ועד שלב הפירוק כולל אחריות ודאגה לכל ילדנו, מופקדת גם הרכזת הבוגרת של השבט יובל מימון. שאפו יובל על מחנה מתוקתק ומאורגן בנעימות ובחיוך.
 לבקשת אליה מדואר מערבית להלן שעות פתיחה חדשות החל מה15/7:
החל מה15/7 קבלת קהל ביום ג 16-18:30 יום ו' 8:30-10:30

6/7/19

מחר יום ראשון 7/7 לא יהיו קבלת קהל ומענה טלפוני
במשרדי הוועד
ניתן להשאיר חומר בתיבה שבכניסה
או לשלוח מייל ל office@vaad-katzir.org.il
במקרי חרום נא לפנות למוקד המועצה בטלפון 04-6904000
עידכון בנושא: התוכנית לפיתוח ערערה והשפעתה על קציר
תושבים יקרים,
בשבוע האחרון המשיך צוות הפעולה לפעול במשנה מרץ.
אנו פועלים בכיוונים שונים הכוללים פעילות מול המועצה, פעילות מול גורמים משפיעים ופעילות לבדיקת מלווים המומחים לנושא (מתחום המקרקעין והמשפט).
 •  נפגשנו עם מספר עורכי דין ושמאים ואנחנו מתכנסים לכדי בחירת גוף מקצועי שילווה אותנו בפעילות.
 • דיון וועדת תמ"א 22, תכנית מתאר ארצית לשמירה על היערות שהיה אמור להתקיים השבוע בוטל בשל מגבלות ממשלת המעבר. יש בכך יתרון זמני  שכן הוועדה הייתה אמורה לדון בצמצום היער הסובב את קציר.
 • נפגשנו עם גורמים חיצוניים רלוונטיים שיכולים לסייע לנו:
 • רכזת שמירת טבע מטעם אגף שימור סביבה וטבע במחוז חיפה של החברה להגנת הטבע;
 • התקיים סיור עם אנשי רשות העתיקות באל אחוואט לראות ולהבין את משמעויות תכנית המתאר של ערערה על שימור האתר המיוחד הזה, ולגייסם לעניין;
 • שוחחנו והנענו פעילות עם חברי כנסת בכדי לגייסם לעזרתנו.
ביום ראשון ניפגש עם מהנדסת המועצה לתיאום עמדות ויישור קו לקראת פגישה חשובה שנקיים השבוע עם ראש מועצת ערערה בהשתתפות ראש מועצת מנשה ומהנדסת המועצה, במטרה להגיע להבנות באשר לתוכנית. תוצאות הפגישה יכתיבו את אופן המשך הפעילות שלנו.אנו מבינים את חשיבות פיתוח ערערה אך פועלים על מנת למזער את הנזק הפוטנציאלי לטבע, לסביבה, לאיכות חיינו, לצביון קציר כיישוב קהילתי – כפרי הטובל בטבע ולשכנות הטובה עם הישובים הסמוכים.לשמחתנו, תושבים רבים מסייעים בחיבור וקישור לגורמים ואנשים שיכולים לסייע.
נודה לעזרתכם בכל קישור וחיבור לפוליטיקאים, פקידי ממשלה, חברי הותמ"ל (ראו רשימה מצורפת), רשות מקרקעי ישראל, קק"ל, ארגוני סביבה, רשות העתיקות, מהנדסי כבישים, יועצים סביבתיים וכו'.

נמשיך לעדכן.

בברכה,
צוות הפעולה: רונן רוזנטל, מאור גולן, דויד הקסנר, נאוה יהושוע – לוריג, זיו סלומון ושרון גלפרין.

"איזה עולם נפלא הוא זה שיש בו נעורים" (רוברט א היינליין)

השבוע החולף זימן לנו כמה הזדמנויות לרוות נחת מילדנו ולהתרגש עימם.
ואנו גאים לחלוק אותן עימכם.
פרוייקט עבודת הנוער
השבוע החל המחזור הראשון של עבודת בני הנוער בקיץ בקציר. 
מדובר בפרוייקט שיזמו הוועדה לפיתוח כלכלי יחד עם ועדת חזות היישוב ובו בני נוער בני 14-17 יעבדו בקיץ בעבודות תחזוקה פשוטות ברחבי הישוב.
מפירות הפרוייקט נהנים כולם: היישוב נהנה מתגבור בכח אדם איכותי שיסייע בקידום תוכניות של חזות היישוב, הפרוייקט יחזק את תחושת השייכות של בני הנוער העובדים לישוב, והנערים העובדים יקבלו בנוסף לשכר עבור עמלם, סיפוק על עשייה למען הישוב בו הם גרים.
ברחבי קציר 
כבר ניתן לראות את תרומתם. כל הכבוד!
   
טיול שנת מצווה
פרוייקט שנת מצווה הוא פרוייקט שנתי בהובלת הורי ילדי כיתות ז' ובשיתוף הוועד המקומי (מועדון הנוער) והמועצה הדתית כפר פינס מנשה. לאחר שקיימו השנה פעילות פתיחה ושתי פעילויות נתינה לקהילה יצאו בני המצווה השבוע (יום א' 26/6/19)  לטיול בירושליים. הילדים ביקרו והלכו בתוך מי נקבת השילוח, המשיכו למשחק ניווט חוויתי בקבוצות וקנחו בביקור בכותל שלווה בטקס מרגש, שירים וריקודים. את היום ליוו פינוקים קטנים, חיבורים משמעותיים לתכני גיל המצווה ומשמעותו והקשרים חשובים לעולם התוכן היהודי שהביא ברוב חן ונועם הרב אביחי כהן.
תודה ענקית לשרית לומהולט-לוי ולרב אביחי כהן על ארגון הטיול, להורים המלווים ולילדים המקסימים שלנו שהולכים ונעשים בוגרים….
  
  מחנה הקיץ של שבט אלומות 
 השבוע נערך , כמידי שנה, מחנה הקיץ של שבט אלומות.
למעט סיוע של הורים מבשלים וסיוע של הדרג המתנדב של השבט באשר הוא נדרש,  מהווה המחנה דוגמא להתנהלות עצמאית מופתית של בני הנוער שלנו, שמגלים בו מנהיגות, אחריות והקפדה על כל פרט. ההקמה של המתחם וכל הפעילויות של שכבות הגיל השונות (הגדודים), כולל קבוצת צמיד המיוחדת, מנוהלות על ידי צוות המדריכים והרשג"דים שלהם.
נושא המחנה היה  "אמריקה" וכל איזור השבט נבנה וקושט על פי הנושא הנבחר. כשלכל תחום נבחר נער או מספר נערים שמובילים אותו החל מהתכנון וקבלת האישורים הנדרשים וכלה בהוצאה לפועל בשטח.
במסדר ההנהגתי שנערך אתמול (שישי 5/7/19) לבש השבט אדום וזכה להנות מתוצאות ההשקעה המרובה. השבט זכה במקום ראשון בבניית מטבח וחדר האוכל, מקום ראשון בפנ"ש השבטי (פני השטח) ומקום ראשון בבטיחות.
גאים בכם מאוד.
תודה גם לדרג המתנדב של השבט, עדי, אייל ויורם, למזל שמנהלת שנה שנה את המטבח במחנה ולהורים המבשלים שמתנדבים על שנה באהבה. 
  
 
    
מחוללים בכרמיאל
להקת מחולות קציר השתתפה גם השנה בפסטיבל מחולות כרמיאל. הלהקה שהוקמה בסוף 2010 תחגוג בשנה הבאה עשור להיווסדה, ובמהלך שנים אלו הביאה הרבה כבוד לישובנו על במות רבות בארץ ובעולם.
קבוצות הסדנא והאפרוחים (מכיתות ג' ועד כיתות ז') הופיעו השנה יחד עם הקבוצות המקבילות ממחולות מנשה והורה אביב פרדס חנה ,במחול הנוקדים והקסימו עיני כל רואיהם.
 
(מוזמנים לצפות בסרטון כאן) 
בוגרות הלהקה הצטרפו השנה ללהקת האם הורה אביב פרדס חנה והופיעו במופעי הפתיחה והנעילה של פסטיבל כרמיאל ובתחרויות הכוריאוגרפיה והמחול העכשווי בביצועים מרהיבים ביותר.

מוזמנים לצפות בהופעותיהן בתחרות הכוריאוגרפיה
ובמופע הנעילה

זה המקום להודות לצוות המקצועי ולצוות המתנדב שמלווה את הלהקות לאורך כל השנה ולהורים שנרתמו ללוות את צעירי הלהקה ביום מיוחד באווירת הפסטיבל התוססת
  
ישיבת הוועד המקומי תערך ביום א' 7/7/19 בשעה 21 בדיוק במזכירות. על סדר היום: אישור פרוטוקול ומעקב החלטות, הצגה והבאה לאישור של תוכניות העבודה של ועדת חזות הישוב והוועדה לפיתוח כלכלי, תוכנית מתאר כוללנית ערערה , ותמ"ל ערערה: עידכון , משמעויות ודרכי פעולה אפשריות, מבנה אירגוני מומלץ וגזירת משמעויות, עידכונים שוטפים : בית העלמין שער מנשה.
מוזמנים לקרוא את פרוטוקולי ישיבות הוועד המקומי
בקישור כא
ן
28/6/19
עידכון בנושא: התוכנית לפיתוח ערערה

ביום רביעי (26/6/19)  נערך כנס תושבים ראשון על מנת שכולנו נוכל להבין מהן ההשלכות של התוכנית לפיתוח ערערה (תמ"ל 1061) שעומדת כעת על הפרק.
הכנס הובל על ידי צוות הפעולה שמונה על ידי הוועד לנושא – רונן רוזנטל, דויד הקסנר, מאור גולן, נאוה יהושוע – לוריג, שרון גלפרין.
רונן רוזנטל, שמאי מקרקעין חבר וועד הישוב, הציג את התוכנית ואת ההשפעות האפשריות עלינו במגוון נושאים ובהם – היבטים סביבתיים, תחבורתיים, מפגעים שונים, ועוד.
שרון גלפרין, יו"ר הוועד הציגה את הפעילות שהונעה בשבועות האחרונים, את הפעילויות המתוכננות והקריאה לתושבים שיכולים לעזור ולסייע, באספקטים שונים, לצור קשר ולקחת חלק במאמץ המשותף.

פיתוח הישוב השכן לנו מחויב המציאות, אך עלינו לפעול על מנת שהמהלך לא יפגע בקציר כישוב קהילתי שטובל בסביבה ירוקה.
בשלב זה, חשוב שנכיר את הפרטים והאפשרויות העומדות בפנינו על מנת שנוכל לגבש דרכי פעולה במישור התהליכי (הגשת התנגדויות לאחר הפקדת התוכנית), המשפטי והציבורי.

הוועד פועל בשבועות האחרונים במספר מישורים כדי שנגיע מוכנים לשלב הפקדת התוכנית. לוח הזמנים עדיין לא ברור עד תומו, ואנו משערים כי בשבועות הקרובים נידרש לפעולה.

במצגת המצורפת תוכלו למצוא הסבר מפורט על תהליכי התכנון והגופים השונים המעורבים בהם, מה עומד על הפרק, מהם הצעדים שננקטו בנושא בידי הוועד, והיכן אתם יכולים לסייע ומה שעתיד להתרחש בשבועות הקרובים.

אנחנו מאמינים שלנו כקהילה יש כוח להשפיע על כמה מהמהלכים ולשנות חלק מהדברים שעלולים לפגוע בנו. ישנה חשיבות גדולה למעורבות הקהילה בקציר, בצורה אחראית ומתואמת, לצד גיוס אנשי מקצוע שיסייעו לנו במאבק.

נמשיך לפרסם עדכונים מעת לעת ככל שיידרש.

תודה רבה ושבת שלום,
שרון גלפרין
יו"ר הוועד המקומי

מתוך המצגת – לחצו על התמונה כדי להיכנס למצגת המלאה 
ספרים רבותי ספרים 

השבוע (רביעי, 26/6/19) מלאה החורשה בחובבי ספר, בחובבי מטעמים וב"סתם" חובבי מפגשים נעימים עם חברים ושכנים.
כ ו ל ם כאחד מצאו את מבוקשם בשוקציר שנערך בסימן שבוע הספר. 

תחת הציליות הצבעוניות ניתן היה לרכוש ספרים יד ראשונה ויד שניה, או להחליף
(היה נעים במיוחד לפגוש את תושבי קציר שחוטאים בכתיבה).
לצידם נמכרו חפצי אומנות , תכשיטים , מוצרי טקסטיל ועוד
הילדים נהנו משעת סיפור עם לירי והמזוודה המטיילת
ומיצירה בעקבות סיפור עם ליאורה זר אביב
בבית לולה גם נערכו שעות סופר עם ליאורה זר אביב מישה סימין  ועומרי בר לב.
חתמה את היום עטרה אופק בהרצאה על ספרות ילדים.
ומי שהתעייף מקריאה? אפשר היה "לסגור את היום" בארוחת ערב משפחתית
של אוכל פרסי, פיצות, טורטיות או קוסקוס וממולאים
ולקנח בוופל בלגי, קפה או בגלידה. או גם וגם. (-:


  

תודה לאלון חסיד שמפיק את השוק במסירות זו הפעם הרביעית,
לועדת פיתוח עיסקי וליעל ליטווינסקי מספריית קציר
על יופי של שיתוף פעולה

תודה לכל הסופרים, לכל המציגים , לכל הבשלנים, לכל הספקים ולכל העובדים שסייעו.


שלום רב לכולם😊
אנחנו בועדת חזות הישוב החדשה מקדמים ומטפלים בנושאים שונים ומגוונים הזקוקים לטיפול, תיקון וחידוש. יש רבים. וכולם חשובים. 
אנחנו עושים את זה בנחישות ואהבה בתוך מגבלות זמן ותקציבים, ומעט כוח אדם..
לכן אנחנו מבקשים מכולם להעזר בסבלנות -השנויים לוקחים את הזמן שלהם.
וקוראים לכם התושבים שאיכפת להם להצטרף אלינו לעשייה באחד הנושאים או הפרוייקטים שעל הפרק, לפי קישוריכם ובחירתכם. אפשר לפנות  במייל לאילת: AYELETEYLON@GMAIL.COM
להלן תקציר הנושאים, ואחרי זה תקציר של פגישת הועדה האחרונה:
1-נושא טיפול ופינוי פסולת לסוגיה
2-טיפול בסוגיית החזירים בהובלת דותן יושע
3- קול קורא של מנהל מקרקעי ישראל לטיפול בשטחים פתוחים.
4- פיקוח חצוני על עבודות הגינון עי האגרונום שמתמחה בגינון בר קיימא
5- שיתוף הצופים ובית הספר בפרוייקטים.
6- פרוייקט חירמוש עשבייה.- התחילו במערבית וממשיכים במרכזית. ניתנה עדיפות לאזורי מדרכות ומבני ציבור.
7- גן לילי- גינון , מתקנים, הצללה – בהובלת גילה אורן ונועה בן אורי
8- מתחם בית כנסת החדש בגבעה המערבית – העתקת עצים לגבעה מרכזית. 
9- שטח פתוח שבין משעול הפטל לרח האלון – שיקום ושתילה של צמחיה ועצים מקומיים.- בשלב רעיוני.
להלן תקציר מפגש הועדה מתאריך 23.6.19
בישיבה התארחו: אמנון (מקציר) אחראי מח' תברואה במועצה ונעה סגל אחראית איכות הסביבה במועצה. אמנון הביעה את נכונות המועצה לשתף פעולה עם הועד של קציר בשינוי שיטת פינוי הזבל בקציר.  הרעיון לפנות את הזבל פעם בשבוע ולא פעמים וכן לשנות את מיפוי הפחים ואת גודלם ברחבי הישוב .שיטה זו מופעלת כיום במי עמי בהצלחה ! ומיועדת לחסוך כסף לישוב, הסתובבות מיותרת של משאיות זבל ברחובות של קציר, ומניעה של הפיכת הפחים עי החזירים. הוחלט שתוכנית זו תתחיל כפילוט בהרחבה, כמו כן השינוי דורש צוות חשיבה ובצוע אשר יפעל בכמה מישורים: הכנת האוכלוסיה לשינוי: מערכת הסברה, פירסומי חוצות ועוד …קורס לתפעול קומפוסטים, חשיבה לתווך ארוך על שינוי בכל פינוי הפסולת בקציר: פחים, קומפוסט, גזם, פסולת גושית .
בישיבה התקבלה החלטה לתמוך בהצעת המועצה לפינוי הפחים ,אמנון יהיה בקשר עם רז ואלדד יעלה את ההחלטה בפני הועד.
נערכה הצבעה על תקציב הועדה : העדיפות הראשונה היא: פיקוח חיצוני על הגינון -האגרונום שי שחל  ויועץ להשקיה .לאחר מכן פרויקט גן לילי , ופרויקט האלון ומשעול הפטל , ולבסוף שיקום הכיכר מול המכולת . התקציב יועבר לאישור הועד. שאר הפרויקטים ידחו לשנת הכספים הבאה. 
בברכה ועדת חזות הישוב
בהצלחה לבוגרים שלנו!
מסיבה לבוגרי י"ב נערכה השבוע (ד', 26/6)  בבריכת השחייה.
60 בני נוער סיימו השנה את לימודיהם במערכת החינוך ומתכוננים לצאת לדרך חדשה.
ביום רביעי האחרון התכנסו בוגרי י"ב למסיבת מתגייסים בניצוחם של רכז הנוער- פיטר דיוויס וועדת חנוך. מעל ל- 30 בוגרים הגיעו לחגוג.
לאט, לאט הם החלו להגיע לבריכה שקושטה בשלל בלונים. כבר לא מבוישים, ניכר שהם בוגרים.
ריח מגרה של מנגל מלווה אותם בכניסה ומגוון של סלטים טריים ומפנקים. וכמובן מוזיקה נהדרת.
יושבים בקבוצות ומנהלים שיחה ערה. פיטר עובר ביניהם ומתקבל באהבה רבה. חלקם קופצים לבריכה נהנים מרגעי ילדות נוספים.
יו"ר הועד שרון גלפרין הגיעה לברך את הבוגרים. נרגשת עמדה מול הילדים של כולנו. "את חלקכם אני זוכרת עם טיטול…"
שרון הזמינה את הבוגרים לשתף את ועד היישוב במחשבות, צרכים ורצונות. "אנחנו רוצים שתישארו להתגורר ביישוב וחשוב לנו להבין למה אתם זקוקים".
עוד קצת ברכות ומעבר לחלוקת השי לבוגרים.
כול בוגר הוזמן לקבל תיק גדול ושק כביסה, בליווי תשואות של הבוגרים ומחיאות כפיים סוערות.
נענים לחיבוק ונשיקה מהמארגנים.
עוד קצת אוכל, ממשיכים להשתכשך בבריכה, שיחות על מי מתגייס מתי ולאן. והרבה צחוק מתגלגל.
וזהו, נפרדים.
בהצלחה בוגרים יקרים.
הרבה תודות מכולנו למארגנים-
פיטר דייויס שניצח על הכול
יחד עם מתנדבים נפלאים:
מוועדת חינוך- ליטל שמש, טל שבתאי, רונית רגב מסליס
שלומית פור – הכנת מתחם הבריכה
יריב אייכל, ארי לרנר ומשה מסליס- צוות מנגלים
אבי אמיתי- שניצח על המוזיקה 
תודה לרונית מסליס שהתרגשה ושיתפה
אנחנו מזמינים תושבים נוספים לכתוב לנו על נושאים שיכולים לעניין את כולנו
טוב מראה עיניים
ילדי כיתות ז' שמשתתפים בתוכנית שנת המצווה , השתלבו לאחרונה בפעילות שערכו גני אשכול הגנים בחורשת הזיתים.  הם כל כך נהנו מהקטנטנים אז הם החליטו לדחות את שנת החופש שלהם בעוד יום אחד, והגיעו ביום ראשון (23/6/19) למתחם גני הילדים וגן השעשועים שלידם כדי להוסיף למקום משחקי חוץ מהנים וצבעוניים.
תודה על תרומתכם לקציר!

  
21/6/19
ביום רביעי 18/6/19 לא יהיו קבלת קהל ומענה טלפוני במשרדי הוועד
ניתן להשאיר חומר בתיבה שבכניסה או לשלוח מייל ל office@vaad-katzir.org.il
במקרי חרום נא לפנות למוקד המועצה בטלפון 04-6904000

שלום לכולם,
כפי שהבטחתי, מעדכנת לגבי ההתקדמות בפעילות הוועד בהתייחס לנושא תכנית הפיתוח של ערערה והשפעתה על קציר.
בשל חשיבות הנושא ודחיפותו, ישיבת הוועד ביום ראשון האחרון הוקדשה כולה לדיון בנושא בהשתתפות ראש המועצה ומהנדסת המועצה. שמענו סקירה על פעילות המועצה בנושא ודנו בדרכים לפעולה כעת. ראש המועצה קשוב להשגות שהועלו בישיבה בעיקר סביב קיום איזור חיץ בין קציר לערערה. הוא הבטיח לסייע בעניין מול הגורמים הרלוונטיים, ובשבוע הקרוב יתקיימו כבר דיונים בנושא.
במקביל, הוקם צוות פעולה הכולל אנשי וועד ותושבים  שעוסק בלימוד השלכות התוכנית על קציר ובדרכים שניתן להשפיע על התוכנית כדי למזער את הפגיעה בתושבי קציר. בהמשך תידון האפשרות לשכור אנשי מקצוע רלוונטיים במידת הצורך.
בנוסף, נפעל לקיים כנס תושבים בו יתאפשר לכלל התושבים לשמוע מראש המועצה ומהנדסת המועצה את הפרטים במלואם ויתאפשר לשאול את כל השאלות.
חוזרת על ההזמנה לכל מי שיכול לתרום לתהליך וחפץ בכך להצטרף אלינו.
תודה רבה ושבת שלום,
שרון גלפרין
יו"ר הוועד המקומי

להרשמה ותשלום אנא פנו למזכירות בשעות הקבלה טל' 046270757
או למייל office@vaad-katzir.org.il 
מחזור כ"ג במופע "המהדורה המרכזית"
אתמול נפרדו תלמידי מחזור כ"ג מבית הספר היסודי קציר בו בילו את מיטב שנותיהם וחוו חוויות רבות. כל אלו השתקפו במופע מרהיב משולב קטעי וידאו, שירה משחק וריקוד. מהצפייה במופע ניתן היה להתפעל מהכישרונות הרבים ומשכבה מגובשת במיוחד. הפקה בהובלת ריקי ברק וענבל ושקד (אמהות לבוגרי השכבה) יחד עם צוות בית הספר.
הרבה הצלחה בהמשך!
  
"תרומה לקהילה, עשיית טוב ומעורבות חברתית"
11 בני נוער מקציר סיימו אמש את קורס מדא לנוער המועצתי ויתחילו בקרוב בפעילות התנדבותית חשובה מאין כמוה – גאים בכם! 
אתמול בערב התקיים טקס סיום קורס מדא לנוער במועצה האיזורית מנשה, 27 נערות ונערים סיימו את הקורס בהצלחה, מתוכם 11 מקציר :  איריס שחר, אופיר לב ארי, אמיר לומהולט לוי, יונתן נוביצקי, יעל לבנט לוי, מאיה גולן, מעיין רותם, עדן נקר, עלמה בן דוד, רון רוקח, שקד דורון.
תודות לפבל שקורטוב אשר הנחה את הקורס במקצועיות ורצינות לגברת ליזי נחום אשר ליוותה את הקורס ודאגה לכל צורך של החבר'ה הצעירים. הקורס כלל 60 שעות לימוד והרבה אימונים, קריאת חומר ומבחנים.
נציג אגף החינוך מר ערדה סעיד אמר בטקס – "להחליט להתנדב בגיל כזה זו החלטה משמעותית אשר תשפיע על המשך חייכם בכל הקשור לתרומה לקהילה, לעשיית טוב ולמעורבות חברתית".
ולחבר'ה הצעירים, בוגרי הקורס אשר בקרוב יתחילו את פעילותם ההתנדבותית אנו מאחלים הרבה סיפוק והצלחה בדרך הערכית והחשובה שבחרתם
תודה לשרית לומהולט לוי שכתבה ושהביאה את הסיפור המרגש לידיעתנו
אנחנו מזמינים תושבים נוספים לכתוב לנו על נושאים שיכולים לעניין את כולנו
תמיד יש מקום לשיפור 😉הוועד המקומי מחפש גרפיקאים/ות מתנדבים/ות לעזרה בעיצוב לפרסומי הוועדות השונות.המעוניינים/ות מוזמנים ליצור קשר עם המזכירות בטלפון 046370757
או עם שני גולדין יו"ר ועדת דוברות בטלפון 0526680684.

תודה 

מוזמנים לקרוא את פרוטוקולי ישיבות הוועד המקומי
בקישור כאן
השבוע פסולת גושית!
מועדי הוצאת פסולת גושית
מיום חמישי 20/6 ועד מוצש 22/6
נא להוציא בכמות של לא יותר מ4 בלות לבית אב
נא להניח בקצה חנייה ציבורית או על מדרכה באופן שמותיר לפחות 1.3 מטר למעבר
נאל לא להניח מתחת לעצים ובתוך ערוגות
14/6/19

גם בשבוע הבא  מועד נוסף של קבלת קהל 
 אחר הצהריים
להרשמה מרוכזת לקייטנה ולקייצת
 ביום שלישי 18/6
ביום זה קבלת הקהל תהיה בין השעות 16-21
ולא בין 8 וחצי ל12 וחצי בבוקר כנהוג בדרך כלל.

תושבים יקרים,
לתכנית המתאר של ערערה וכביש 100 על אף שאינה מתמקדת בישוב שלנו, אלא במתן פתרונות דיור ותעבורה לתושבי ערערה, תהיה השפעה מכרעת על קציר ועל איכות חיינו כאן.
השפעה ישירה (בניה צמודה לדרך נופית, זיהום אויר) והשפעה עקיפה (הגדלת העומס בכביש הגישה, תשתיות ועוד).
מיד שהובא לפתחי הנושא העברתי פניה להנהלת המועצה לפגישה דחופה ואני מטפלת בנושא במלא המרץ, כולל דאגה לשקיפות וידוע התושבים שכן כולנו נושפע מהעניין.
הדיון והתכנית נמצאים זמן רב בתכנון במוסדות התכנון הממשלתיים (למעוניינים לקרוא את התוכנית, חפשו בגוגל: "תמל 1061 ערערה"). נמסר לי שהמועצה והוועד הקודם התנגדו לתוכניות ופעלו מול הותמ"ל, מינהל התכנון ורשות מקרקעי ישראל (רמ"י) כדי למזער את הנזק, אך התוכנית עדיין מתקדמת בתהליכים למימושה.
בקרוב יופקדו התוכניות ותושבי קציר יוכלו להגיש התנגדויות.
לאור השפעת הנושא על חיינו בקציר ונוכח העובדה שהתוכנית, עקרונותיה והשפעתה עלינו לא מוכרים לכלל הציבור בקציר, אני פועלת לקיום כנס תושבים בהשתתפות ראש המועצה ומהנדסת המועצה המייצגים את קציר אל מול רשויות התכנון. בכנס תציג המועצה את מדיניותה בעניין וכן את המשמעויות ההנדסיות וההשלכות על חיי התושבים ועל נכסיהם בעתיד. נלמד, נבין ותהיה לכולם הזדמנות לשאול שאלות.
לאור חשיבות העניין ודחיפותו, שיניתי את נושאי ישיבת הוועד הקרובה, והיא תוקדש ללימוד הנושא והכנת מפגש התושבים המדובר עם ראש המועצה ומהנדסת המועצה.
כשם שהמועצה נלחמה בתוכניות הפיתוח של העיר חריש שמאיימות "לבלוע" את הישובים הסמוכים לה בתחום המועצה, אנו מאמינים ומצפים שתסייע לנו למזער את הפגיעה בישוב קציר.
זה הזמן לאחד כוחות ולעבוד יחד. התגייסות כל מי שיש לו ניסיון מקצועי וידע תתקבל בברכה.
בקרוב נעדכן לגבי מועד כנס התושבים.
שלכם,שרון גלפרין
יו"ר הועד המקומי
להרשמה ותשלום אנא פנו למזכירות בשעות הקבלה טל' 046270757
או למייל office@vaad-katzir.org.il 
הורים שימו לב!
הזדמנות אחרונה להרשם! שימו לב שמספר המקומות מוגבל. 
כל הפרטים  על הקייטנה לגני הטרום והחובה
ועל הקייצת לכיתות ד-ו 
בקישור כאן
טוב מראה עיניים – יום הולדת לקציר – היה שמח!
תודה לכל מי שסייע להוציא לפועל את אירועי חג השבועות , יום ההולדת ה37 של קציר
הארועים היו מקסימים ומהנים ופנו לכ ו ל ם: גם תרבות, גם חיבורים קהילתיים,
גם משפחתיות והרבה הרבה כיף לילדים
תודה לועדת תרבות,  לועדת בריכה, לאגודה השיתופית, לשבט אלומות למשעול קציר ולבית הספר קציר, תודה לכל המתנדבים הנוספים שסייעו להם בכל אחד מהארועים.
תודה לעובדי הבריכה עובדי הוועד המקומי ולספקים שלנו שנתנו את המעטפת התומכת.
  
  
  
  
  

  
  
  
  
תושבים יקרים,
אנחנו חוזרים ומדגישים כי
אין להדליק אש בחורשת הזיתים
ומאוד מאוד מבקשים לפעול לפי כלל זה

שוקציר בסימן שבוע הספר
שוקציר, יוני 2019 ייערך ב26.6 בשעות 16:00-20:00 בחורשת הזיתים בגבעה המערבית, קציר. 
השוק יהיה במתכונת של יריד קהילתי ובסימן שבוע הספר. 
היריד צפוי לכלול הפעלות לילדים, דוכני ספרים בתשלום וקח-תן, הצגה לילדים, שעות סיפור והרצאה למבוגרים. 
עסקים ואומנים שמעוניינים להשתתף ביריד שבוע הספר בקציר, מתבקשים למלא טופס זה.
עלות למשתתף היא 50 ש"ח. דוכן שצורך חשמל ישלם תוספת 100 ש"ח. 
קול קורא:
– קול קורא לתושבים שכתבו ספרים ומעוניינים למכור אותם בדוכן שיוקם עבורם או בדוכן פרטי משלהם (ללא עלות) בשוקציר הקרוב – אנא מלא פרטים כאן
– שימו לב – ביריד נפתח שולחנות מסירה/החלפה/מכירה לספרים משומשים – אנא הכינו את הערמות והביאו מסודר לספרייה עד יומיים קודם או ישירות ליריד
לשאלות, נא לפנות לאלון מהוועדה לפיתוח כלככלי: 0546668988
מוזמנים לקרוא את פרוטוקולי ישיבות הוועד המקומי
בקישור כאן
7/6/19
בשל ההרשמות לקייטנה ולקייצת
הוספנו בשבוע הבא  מועד נוסף של קבלת קהל אחר הצהריים ביום שלישי
ביום זה קבלת הקהל תהיה בין השעות 16-21
ולא בין 8 וחצי ל12 וחצי בבוקר כנהוג בדרך כלל.

ביכורי קציר

שבעה שבועות אחרי תחילת העומר נחוג חג שבועות, המיוחד כל כך בסמליו.
הבאת ביכורים מטובה של הארץ שלנו , קציר חיטים, נערות ונערים בלבן עטורי פרחים,
חג מתן תורה, היום בו לפי המסורת כינס משה את עם ישראל כקהילה אחת אל מול הר סיני.
ובשבילנו גם יום ההולדת של ישובנו שחוגג השנה 37 שנים להיווסדו.
זה הזמן להוקיר את המשפחות החלוצות שעלו על הר אמיר כשעוד היו עליו סלעים וטרשים
שגידלו כאן את ילדיהן וחלקן אף מגדלות כאן היום דור שלישי,
זה הזמן לשמוח בתינוקות החדשים שנולדו כאן השנה, ולאחל להם,דור העתיד של ישובנו, שיגדלו בבריאות טובה, בשימחה ובאהבה רבה. 
הרבה הרבה נחת להורים.
הבוקר (שישי 7/6/19)  נערך טקס שבועות הקהילתי המסורתי בבית הספר קציר ובו הוצגו התינוקות הרכים.
מאחלים לקציר יום הולדת שמח ומזמינים את כולם להצטרף לשפע הפעילויות של החג הזה.
חג קציר שמח!קוצרים הצלחה – מפגש בעלי עסקים
יצאנו לדרך 🏃‍♀️
ביום ראשון 02/06/19 קיימנו 2 מפגשים (בוקר וערב) לבעלי העסקים בקציר. 
במפגשים הצגנו את פעילות הועדה, תוכנית הפעולה לטווחי זמן שונים 
ופירוט התוכנית "קוצרים הצלחה" – המרכז לקידום עסקים 
בעלי העסקים נתנו הערות והארות, הצעות, רעיונות ובקשות לשיפור. 
הכל נרשם ויעלה לדיון וקידום.
יצאנו בתחושה נהדרת לתחילתו של מסע משותף 👬👫👭 שיתרום לכולם.
נעדכן ממש בקרוב על המשך הפעילות.
המון תודות לכל מי שהגיע.
מאחלים לכולנו המשך טוב והצלחה 
הועדה לפיתוח כלכלי

וגם יוזמה נוספת של ועדת פיתוח עיסקי יוצאת לדרך
בשיתוף פעולה עם ועדת חזות הישוב וועדת חינוך:
עבודת קיץ לבני נוער מקציר, בקציר
לכל הפרטים גללו למטה למדור מכרזים ודרושים
תושבים ומנויי בריכה יקריםעונת הרחצה החלה וברצוננו להביא לידיעתכם מספר הנחיות:💦 המינוי הינו מינוי שמי, לא תתאפשר כניסה לבריכה לאדם שאינו מצויין במינוי.
💦 הכניסה מבוקרת, ניתן לצלם את המינוי ולהעבירו בין בני המשפחה (הרשומים בו) ולהציג בכניסה לבריכה.
💦 תושב שעשה מינוי ועדיין לא הגיע לאסוף אותו מתבקש להגיע ולאסוף אותו בבריכה.

💦 מינויים חדשים : בסופש אפשר להרשם בבריכה. אחרי החג במשרדי הוועד בשעות הקבלה
💦תוש
לקבלת מינוי/מילוי טפסים. בשעות קבלת הקהל. בשישי שבת אפשרי לקחת מהבריכה
💦 כניסה של בן משפחה/מכר שאינו רשום במינוי תתאפשר בתשלום חד פעמי על סך 45 ₪ בכניסה לבריכה או לחילופין כרטיסיית ניקובים שאותה ניתן לרכוש במשרד הוועד.

חברים יקרים, נבקש למלא אחר ההנחיות הרשומות.

ההנחיות הבאות מתייחסות לגיל בו מותר להגיע לבריכת השחייה ללא ליווי מבוגר ובנוסף לגבי נושא הפעוטות שאינם גמולים מטיטולים. 
לאחר בירור מול הגופים המחוקקים ויישור קו בנושא הנהלים,

💦 ילד עד גיל 9 חייב בליווי מבוגר שגילו מעל 16.
💦ילד מעל גיל 9 רשאי להגיע ללא ליווי מבוגר וזאת לאחר שנמצא ע"י המציל שוחה ובעל הרגלי מים אשר מאפשרים זאת.
💦בנושא פעוטות שאינם גמולים, לא תתאפשר כניסה לבריכת השחייה הגדולה רק עם טיטול בריכה/ים או רק עם בגד ים (ללא טיטול). הכניסה תתאפשר עם טיטול מותאם ומעליו בגד ים.

בברכת קיץ קריר ובטוח לכולנו.
וועד מקומי קציר ומפעילי הבריכה.

שעות פתיחה:

31/5/19-20/6/19א'-ה'     7:00-10:00   16:00-19:00ו'           7:00-18:00ש'         9:00-19:00

21/6/19-31/8/19א         10:00-22:00ב'-ה'     7:00-19:00ו'           7:00-18:00ש'         9:00-19:00
ניתן להוריד את טופס פרטי הנרשמים בקישור כאן
ניתן להוריד טופס פרטים לחברי אגודה בקישור כאן
בקרוב!!
שיעורי שחיה ושיפור סיגנון שחיה
להלן פרוט השרותים והמחירים:

השרות מחיר למינויים    מחיר ללא מינויים
10 שיעורי שחיה +שיעור מיון סהכ 11 שיעורים
מקסימום 6 תלמידים בקבוצה
700 750
המחיר לאח שני 650 700
שיפור סיגנון פעמיים בשבוע (המחיר לחודש)
מקסימום 10 אנשים
300 350
שיפור סגנון  פעם בשבוע (המחיר לחודש)
מקסימום 10 אנשים
200 250

שיעורי השחיה מגיל 6 ומעלה. אורך שיעור נטו 45 דקות 
מדריך השחיה הוא יוסף כבהא.
מיונים לרמות יערכו ב20/6 בבריכת השחייה (במידה ויהיה צורך נקבע יום מיונים נוסף)
מיונים לגילאים 6-9 יערכו בין בשעות 15:00 עד 16:00
מיונים לגילאים 10-13 יערכו בשעות 16:00 עד 17:00
מיונים לגילאים 14 ומעלה יערכו מהשעה 17:00
השיעורים עצמם יערכו בימי שני ורביעי בין השעות 14 ל19 (בהתאם לקבוצה אליה תשובצו)
ההרשמה והתשלום במשרדי הוועד

לכל שאלה או ברור אנא פנו למזכירות בשעות הקבלה טל' 046270757
או למייל office@vaad-katzir.org.il 

הורים שימו לב!
ימי הרשמה מרוכזים לקייטנה ולקייצת יערכו במשרד הוועד
בימים ב' וג' בין השעות 16 ל21
כרגע אין אפשרות להרשמה טלפונית
כל הפרטים  על הקייטנה לגני הטרום והחובה

ועל הקייצת לכיתות ד-ו 
בקישור כאן
הודעה בנושא עשביה
לאור גשמי הברכה מהם נהננו באביב, זכינו ליהנות מפריחה רבה שכעת התייבשה והפכה לעשב. הועד מודע לפער הקיים בנושא העשבייה בשטחים הפתוחים.
לשם כך ולאור הנסיבות שהביאו למצב הקיים, עם חזרת העובדים מחופשת החג, יתגבר הוועד את עובדי הגינון בעובדים נוספים לשם צמצום הפערים ויתרכז בסילוק העשבייה המהווה, בנוסף לפן האסטטי, גם גורם מסכן.
תודה על הסבלנות וההבנה.
מוזמנים לקרוא את פרוטוקולי ישיבות הוועד המקומי
בקישור כאן
ישיבת הוועד הקרובה תערך בתאריך 16/6/19 בשעה 21:00 במשרדי הוועד המקומי
הספרייה תהיה סגורה בין התאריכים  2 ביוני ועד ה-10 ביוני, כולל
31/5/19
הבריכה פתוחה!
מחר בשבת פתוח מ 9:00 עד 19:00
ומהשעה 11:00 מתנפחים לילדים
בערב שבועות 8/6 נחגוג ביחד
את חג המים, יום הולדת לקציר ופתיחת עונת הרחצה
בהפנינג בריכה משמח, כולל מתקן וויפאאוט מטורף!
הכניסה לארוע שבועות בבריכה תהיה חופשית לכל תושבי קציר. 
כמה פרטים מנהליים
תשלום בהנחה:
מזכירים שמחר (שבת 1/6) המועד האחרון בהחלט לשלם עבור מינוי בהנחה!
אל תגידו שלא אמרנו! (אפילו קצת "חפרנו")
עדיין אפשר לשלם עבור המינוי באשראי בלינק כאןאו בצ'קים (עד 3 תשלומים הראשון במזומן) – אותם אפשר להביא לבריכת השחייה
אופן קבלת המינוי:* כל מי ששילם באינטרנט או במזכירות וגם שלח טופס פרטים אישיים עד אתמול (יום ה' 30/5) בשעה 15:00 – המינויים מחכים בכניסה לבריכה. כך גם לגבי חברי אגודה ששלחו טפסים עד אתמול.
מי שלא שלח עדיין טופס – יש טפסים למילוי בכניסה לבריכה.
* מי ששילם אחרי אתמול (יום ה' 30/5) ב15:00 נא הביאו עימכם לבריכה את האישור על התשלום. ומילוי הטפסים בכניסה.תזכורת לגבי מחירים ושעות פעילות (שימו לב שהחל מ21/6 תהיה רחצת לילה בימי א)

מינוי משפחתי ל-5 נפשות ומעלה: 1,250 ₪ (בהנחה עד 1/6). המחיר המלא 1,400 ₪.
מינוי משפחתי ל-4 נפשות: 1,125 ₪ (בהנחה עד 1/6). המחיר המלא 1,250 ₪.
מינוי משפחתי ל-3 נפשות: 1,035 ₪ (בהנחה עד 1/6). המחיר המלא 1,150.
מינוי זוגי: 900 ₪ (בהנחה עד 1/6). המחיר המלא 1,000 ₪ (900 ₪ לגימלאי).
מינוי יחיד: 675 ₪ (בהנחה עד 1/6). המחיר המלא 750 ₪ (700 לגימלאי).
כרטיס כניסה חד-פעמית: 45 ₪ (20 ₪ לחייל).
כרטיסייה לילדים ונוער (מגיל שנתיים עד 18) – 10 כניסות + 1: 330 ₪.
כרטיסייה למבוגר – 10 כניסות + 1: 400 ₪.
כניסה עד גיל שנתיים: חינם.

שעות פתיחה:

31/5/19-20/6/19א'-ה'     7:00-10:00   16:00-19:00ו'           7:00-18:00ש'         9:00-19:00

21/6/19-31/8/19א         10:00-22:00ב'-ה'     7:00-19:00ו'           7:00-18:00ש'         9:00-19:00
ניתן להוריד את טופס פרטי הנרשמים בקישור כאןניתן להוריד טופס פרטים לחברי אגודה בקישור כאן
בקרוב!!
שיעורי שחיה ושיפור סיגנון שחיה
להלן פרוט השרותים והמחירים:

השרות מחיר למינויים    מחיר ללא מינויים
10 שיעורי שחיה +שיעור מיון סהכ 11 שיעורים
מקסימום 6 תלמידים בקבוצה
700 750
המחיר לאח שני 650 700
שיפור סיגנון פעמיים בשבוע (המחיר לחודש)
מקסימום 10 אנשים
300 350
שיפור סגנון  פעם בשבוע (המחיר לחודש)
מקסימום 10 אנשים
200 250

שיעורי השחיה מגיל 6 ומעלה. אורך שיעור נטו 45 דקות 

לכל שאלה או ברור אנא פנו למזכירות בשעות הקבלה טל' 046270757
או למייל office@vaad-katzir.org.il 

הורים שימו לב!
ההרשמה לקייטנה ולקייצת מתחילה בשבוע הקרוב
כל הפרטים  על הקייטנה לגני הטרום והחובה

ועל הקייצת לכיתות ד-ו 
בקישור כאן
לעולם בעקבות השמש – הוועד המקומי קיבל השראה בשימשית
הוועד המקומי יצא הבוקר (ו' 31/5/19) לבקר בישוב הקהילתי שמשית בעמק יזרעאל. 

הישוב הקהילתי המונה 2700 תושבים דומה בהרבה תחומים לקציר, ומצאנו לנכון לבקר, להיפגש עם מובילי הישוב לשמוע וללמוד מהם.
סיירנו ביישוב, ביקרנו במרכז הספורט, בפארק הירוק, במועדון המטופח, במכולת הקהילתית. נפגשנו במשרדי הוועד עם שלומית שיחור מזכירת הישוב ועם שמוליק דודאי – תושב פעיל ומוביל ביישוב, מנהל פרויקט ההקמה של שמשית.
שמענו על הקמת שמשית לפני כ- 20 שנה ואופן ניהולה כיום.
ראינו יישוב המנוהל למופת, מקיים פעילות תוססת ועשירה בזכות מאות תושבים מתנדבים ומעורבים, הקשבנו, התייעצנו והתמלאנו בהשראה וברעיונות כיצד להמשיך להצעיד את קציר קדימה.
דברים שרואים משם לא רואים מכאן…..
שרון גלפרין

 

מוזמנים לקרוא את פרוטוקולי ישיבות הוועד המקומיבקישור כאןישיבת הוועד הקרובה תערך בתאריך 2/6/19 בשעה 21:00 במשרדי הוועד המקומי
על סדר היום: אישור פרוטוקול ומעקב החלטות, אישור צו ארנונה 2020 – שיעור העלאה אוטומטי, הגדרת תפקידי עובדי הוועד, הצגת פעילות תנועת הצופים, הצגה ואישור תוכנית עבודה – ועדת דוברות וקשרי קהילה, הגדרת אירוע קהילתי לשימוש בבריכה
הספרייה תהיה סגורה בין התאריכים  2 ביוני ועד ה-10 ביוני, כולל
 23\5\19

בשרב הבא כולנו בבריכה!הקשבנו. חשבנו. עידכנו מחירים.לאור בקשות הציבור, אישר הוועד שינויים בתעריפי הכניסה לבריכה שתיפתח ב-31/5 – הוספנו כרטיסיות לילדים ונוער והורדנו את מחירי המינויים למשפחות קטנות. כל המינויים יימכרו בהנחה של 10% עד 1/6.ההחלטה להפעיל את הבריכה השנה לא הייתה פשוטה. כמות המינויים המעטה בשנים האחרונות והוצאות האחזקה הכבדות הפכו את הבריכה למיזם לא מאוזן. לאחר בדיקת כל הנתונים קבענו סל מחירים כזה שהאמנו שיוכל להביא לאיזון בין הוצאות והכנסות.
בנוסף, נענתה האגודה השיתופית לפנייתנו ורכשה מבעוד מועד מינויים לחבריה. אלמלא התחייבותה לרכישת מינויים מראש לא היינו יכולים להיכנס למיזם זה, שכן התחייבות לכמות מינויים מינימלית הנה חיוניים מבחינתנו להפעלת הבריכה.
על אף כל זאת נענינו לבקשת הציבור להפחית מחירי כרטיסים, ומתוך רצון משולב לאפשר לכולם להגיע לבריכה וכן הוספנו עוד סוגי כרטיסים.

מחירים:
מינוי משפחתי ל-5 נפשות ומעלה: 1,250 ₪ (בהנחה עד 1/6). המחיר המלא 1,400 ₪.
מינוי משפחתי ל-4 נפשות: 1,125 ₪ (בהנחה עד 1/6). המחיר המלא 1,250 ₪.
מינוי משפחתי ל-3 נפשות: 1,035 ₪ (בהנחה עד 1/6). המחיר המלא 1,150.
מינוי זוגי: 900 ₪ (בהנחה עד 1/6). המחיר המלא 1,000 ₪ (900 ₪ לגימלאי).
מינוי יחיד: 675 ₪ (בהנחה עד 1/6). המחיר המלא 750 ₪ (700 לגימלאי).
כרטיס כניסה חד-פעמית: 45 ₪ (20 ₪ לחייל).
כרטיסייה לילדים ונוער (מגיל שנתיים עד 18) – 10 כניסות + 1: 330 ₪.
כרטיסייה למבוגר – 10 כניסות + 1: 400 ₪.
כניסה עד גיל שנתיים: חינם.

שעות פתיחה:

31/5/19-20/6/19א'-ה'     7:00-10:00   16:00-19:00ו'           7:00-18:00ש'         9:00-19:00

21/6/19-31/8/19א'-ה'     7:00-19:00ו'           7:00-18:00ש'         9:00-19:00

איך רוכשים מינוי:

*מינויים משפחתיים, זוגיים וליחיד אפשר לרכוש באשראי באתר כרטיסים במנשה : למעבר לתשלום לחץ כאן

*מינויים לגימלאים, כרטיסיות , תשלום במזומן, ותשלום בצ'קים אפשר לרכוש במשרדי הועד בשעות הקבלה.

**אשראי וצ'קים ניתן לחלק ל3 תשלומים, הראשון במזומן

לאחר התשלום, איך מקבלים את המינוי:

לאחר התשלום נא מלאו את טופס פרטי הנרשמים שבקישור כאן
ושלחו למייל office@vaad-katzir.org.il
אנחנו נכין את כרטיס המינוי שלכם ותוכלו לאספו בכניסה לבריכה.
חברי אגודה מלאו את הטופס שכאן
ושלחו למייל office@vaad-katzir.org.il
אנחנו נכין את כרטיס המינוי שלכם ותוכלו לאספו בכניסה לבריכה. 
שימו לב, על מנת לא לעכב את הכנת המינוי, מלאו את הטופס במלואו ובכתב ברור.לכל שאלה או ברור אנא פנו למזכירות בשעות הקבלה טל' 046270757
או למייל office@vaad-katzir.org.il
הורים שימו לב!
כל הפרטים על צהרון ניצנים בבית הספר בשנת הלימודים הבאה
במדור "חדשות החינוך" בהמשך המידעון
מוזמנים לקרוא את פרוטוקולי ישיבות הוועד המקומיבקישור כאןישיבת הוועד הקרובה תערך בתאריך 2/6/19 בשעה 21:00 במשרדי הוועד המקומי
הספרייה תהיה סגורה בין התאריכים  2 ביוני ועד ה-10 ביוני, כולל

מבשרות את האביב
ביום שישי האחרון 17/5 נערך בחורשת הזיתים יריד נשים אביבי.
ליריד שנערך זו השנה השלישית נוספה מסיבה קהילתית תוססת.
רבים רבים עמלו על היריד הזה בהתנדבות ובאהבה ואנחנו , כדי להימנע מפיספוסים, עשינו "העתק הדבק" ישירות ממה שכתבה אפרת חבשוש למחרת היריד.. רק נוסיף ,ברשותכם, תודה גדולה לאפרת עצמה, שחלמה את היריד הזה לפני 3 שנים, כמחווה מקסימה למתנדבות המיזם אשת חיל ולנשים באשר הן ומאז, מנצחת על ההפקה שלו כשהיא מקבצת סביבה כל כך הרבה אנשים טובים ומצליחה לא רק לשמור על הקיים כי אם גם להוסיף לו כל שנה עוד נדבך, עוד חלום נוסף.
תודה רבה אפרת. ותודה לכל נשות החיל.
  
  
 
שימו לב
עידכנו את מכרזי כוח האדם לתפקידי רכז נוער ורכז צעירים עד כיתה ו
והארכנו את מועד ההגשה עד ה16/5
לפרטים המלאים גללו למטה ל"מכרזים ודרושים"
בשם וועדת חזות הישוב, תושבים אשר אינם מעוניינים שירססו להם ליד הבית נגד עשביה, או בערוגת העץ הסמוכה לביתם, מוזמנים לעדכן אותנו.
חשוב לדעת כי הדבר מחייב אתכם לדאוג לטפח את האזור בעצמם. בעיקר לנכש את העשביה.
אפשר גם לזרוע או לשתול פרחי עונה בערוגת העץ.
אנו מכינים שילוט לכל המעוניין.
בתמונה דוגמה לערוגה מטופלת עם שילוט ופרחי עונה.
המעוניינים מוזמנים לשלוח מייל  לאיריס אשוח irisashuach@gmail.com, בציון שם, כתובת ומספר טלפון.

לזכור ולא לשכוח
כוח האומה הוא בזיכרונה – זה מותר האדם. ואם אנו רוצים לחיות, ואם אנו רוצים ושואפים לצוות את החיים לבנינו, אם אנו מאמינים שהוטל עלינו צו לסלול דרך אל העתיד, הרי עלינו ראשית כל לא לשכוח ולרשום."
(פרופסור בן-ציון דינור, ידיעות יד ושם, 1956)
השבוע (ד' 1/5) נערכו בקציר ארועי יום הזיכרון לשואה ולגבורה, בסימן
"המלחמה בתוך המלחמה – מאבק ההישרדות של היהודים בשואה"
בטקס המכובד והמרגש נאמרו קדיש ונזכור לזכר ששה מליון הנרצחים בשואה והודלקו ששה נרות לזיכרם.  את הנרות הידליקו ניצולים תושבי קציר כשהם מלווים בבני נוער:  מרק גנדלמן, גריגורי סלבין, עדה קוטלריבסקי, אלכס גולדשטיין, יורי וליה קריצ'מן.
מיד אחרי הטקס נשארו רבים ל"זיכרון בסלון". אליהו יקיר , אביו של רני יקיר תושב קציר, סיפר את סיפור משפחתו ואת סיפור הישרדותו בתקופת השואה.
תודה מקרב לב לכל מי שנטלו חלק בהפקת הטקס היישובי המכובד והמרגש
לשגי גלילי שהובילה את הפקת הערב,
לסאן שני, עימנואל לאור, גיורא גלילי, שקד יוסף,וינאי גולן על השירה הנגינה
לדוד גוזלן, עומרי רמח-גינצבורג, ציפי מילר, ריקי שרצקי, יעל אשחר וחנה בן ורד על קטעי הקריאה וההנחיה
לענת סהר שפרן על הכנת התפאורה והעזרה
למניה אובולסקי על הסיוע הרב בתיאום והבאת מדליקי נרות הזיכרון,
תודה למשעול קציר על אירגון "זיכרון בסלון"
ללהאור ובן רובין על השירה בזיכרון בסלון

לאסף בן עמי על צילום הוידאו ולליאור דהן ויניב קרסניצקי על ההגברה והתאורה.   
שרות ייעוץ לאזרח- שי"ל מנשה

שמחים לשתף אתכם בסרטון החדש שלנו,
ומזמינים אתכם להגיע ולקבל שרות אנושי, איכותי ומקצועי ע"י מיטב המומחים .

לצפיה בסרטון לחץ כאן

להלן מועדי אירועי הזיכרון
שיערכו בקציר
הציבור מוזמן

19/4/19

תושבים יקרים, קהילה יקרה,
פסח, חג האביב, חג של התחדשות וצמיחה הוא הזדמנות נפלאה לברך ולספר מעט על פעילות הוועד בחמישה החודשים שעברו מאז מינויו.
התחלנו את עבודת הוועד המקומי בבניית הוועד, מסגרת ותשתית העבודה, כשהמשימה הראשונה שלקחנו על עצמנו הייתה לכונן מחדש את הועדות בקציר. הוועד בנה את המבנה הארגוני לוועדות, מינה בעלי תפקידים ורפרנטים, אישר את מטרות וסמכויות כל וועדה והזמין תושבים להתנדב לוועדות שיובילו את חיי היום יום בקציר בתחומים השונים. מרגש היה לראות את כמות התושבים שהתנדבו לקחת חלק ולפעול במסגרת הוועדות, וזאת בנוסף למתנדבים הרבים במיזמי ההתנדבות הקיימים בקציר.
במקביל אנו פועלים להמשיך ולבסס את הקשר עם מועצה איזורית מנשה ונושאי התפקידים שבה. קיימנו פגישת "מטה עם מטה" – מפגש מוצלח של היכרות, תיאום וסנכרון בין מטה המועצה לחברי הוועד, יושבי ראש הוועדות ועובדי הוועד.
לאחר סבב דיונים ארוך מול מטה המועצה, הצלחנו להגדיל את השתתפות המועצה בתקציב קציר ותקציב 2019 אושר.
כעת בונות וועדות היישוב תכניות עבודה בהתאם לתקציב, אשר יובאו לאישור הוועד.
אנו עומלים על שיפור השירות בתחומים השונים, הגברת השקיפות וחיזוק הקשר והתקשורת של הוועד עם התושבים.
בינתיים, רוח נהדרת של התנדבות ועשייה נושבת בקציר. תושבים נוספים התווספו למעגל המרשים של מתנדבי הישוב במסגרות הקיימות; יוזמות של תושבים, קבוצות וועדות יוצאות אל הפועל; הפעילות ביישוב מתעצמת, ותחושת המעורבות, העשייה והקהילתיות ניכרת ומרגשת.
מאחלת לכולנו שרוח זו של אביב, צמיחה והתחדשות תתחזק, תתעצם ותמשיך ללוות אותנו. שנמשיך לראות את היופי, העשייה והנתינה ואת כוחה לחזק ולקדם את היישוב והקהילה הנפלאה שלנו בקציר.

וברוח אביבית זאת, בחרתי לצטט משירו של היינריך היינה, שתרגמה לאה גולדברג:
אט זורמת בנפשי 
מנגינת הטוהר, 
עופה, שיר אביב חפשי, 
אל מרחב שטוף זוהר. 

עופה נא אל הגינה 
בה פריחה התחילה, 
אם תפגוש בשושנה 
תן את ברכתי לה.

מברכת את כולנו שנוסיף לעוף, נמשיך את הפריחה ונגביר את המרחבים שטופי הזוהר בקציר.
חג חירות שמח!

שרון גלפרין
יו"ר וועד מקומי קציר

17/4/19
הודעה על חופשה
במהלך הפסח  19/4/19-27/4/19
עובדי הוועד המקומי יהיו בחופשה ומשרדי הוועד יהיו סגורים 
ניתן להשאיר חומר לא דחוף בתיבה שבכניסה למזכירות
או לשלוח מייל לכתובת office@vaad-katzir.org.ilבנוסף, לרשותכם טלפונים למקרי חרום בלבד:
*מוקד 100 של משטרת ישראל
או
*מש"ק בטחוני 0537704320
*סייר ביטחון מהשעה 18 ועד 6 בבוקר
052-2243730*מוקד המועצה לתקלות מים ביוב ותשתיות (מפגעים)
04-6904000
כמו כן אפשר לפתוח פנייה (ולעקוב אחריה) באפליקציה של מועצה אזורית מנשה – הורידו את האפליקציה למכשיר הטלפון שלכם מחנות האפליקציות.
                                          חג שמח!

שימו לב
פורסמו מכרזי כוח אדם לתפקידי רכז נוער ורכז צעירים עד כיתה ו
לפרטים המלאים היכנסו ל"מכרזים ודרושים"

 

שרות ייעוץ לאזרח- שי"ל מנשה
שמחים לשתף אתכם בסרטון החדש שלנו,
ומזמינים אתכם להגיע ולקבל שרות אנושי, איכותי ומקצועי ע"י מיטב המומחים .
בברכת חג שמח לכם ולבני משפחותיכם!


לצפיה בסרטון לחץ כאן

12/4/19

ביום שלישי 16/04 וביום חמישי 18/4 לא יהיו קבלת קהל ומענה טלפוני במזכירות הוועד.
אפשר להשאיר חומר בתיבה שבכניסה או לשלוח למייל
office@vaad-katzir.org.il
במקרה דחוף אפשר להתקשר למוקד המועצה 046904000
דרושות עובדות לצהרון ניצנים המתוכנן להיפתח בבי"ס קציר
בתחילת ספטמבר 19 שנה"ל תש"פ
מסגרת השעות:
12:30 – 16:30
חמישה ימים בשבוע
דרישות התפקיד:
יכולת עבודה עם ילדים
סבלנות, יצירתיות ואהבה לילדים בגלאי א – ג'
ניתן לפנות לגילה לביא  0537509608
 במועד הוצאת פסולת גושית – האחרון לפני פסחמיום חמישי 11/4/19 בשעה 16:00 ועד מוצ"ש 13/4אנחנו אוספים פסולת בכמות שוטפת של ארבע בלות
נא להניח בקצה חנייה ציבורית או על התרחבות של מדרכה באופן שיותיר 1.3מטר למעבר לפחות.
נא לא להניח בערוגות ולא לשים צמוד לעמודים או גדרות.
המועצה הדתית כפר פינס-מנשה תערוך
הגעלת כלים לקראת פסח

סיפורים מהירח
החללית בראשית סיימה אתמול מסע מדהים ורב אתגרים אל הירח.
בדרכה לשם הפכה את SPACEIL לגוף הפרטי הראשון ואת ישראל למדינה השביעית שצלחו את האתגר להילכד על ידי כוח הכבידה של הירח ולהגיע לשלב הנחיתה. אומנם "בראשית"לא השלימה את המשימה עד תומה ולא צלחה את הנחיתה עצמה, אבל היא הצליחה עד תום במשימה להצית את הסקרנות וההתעניינות בנושא בישראל וגם אצלנו בקציר.
כך שכשעתיים לפני ש"בראשית" החלה את שלב הנחיתה שלה על הירח
התמלא האולם הקהילתי במבוגרים ונוער שהגיעו  לשמוע את הרצאתו המרתקת  של רני אלינב "סיפורים מהירח" .
ההרצאה על המסע האנושי והמדהים אל הירח,  על החזון, ההצלחות והכישלונות, ההישגיות והתחרות שתידלקו ומתדלקות את הבערה והמוטיבציה להגיע לשם.
תודה לוועדת תרבות על התיזמון המבריק, ועל הביצוע המקסים.
  
 
לקראת יום העצמאות ועדת תרבות אוספת:
תמונות של קציר – מאז ועד היום
את התמונות אפשר לשלוח לכתובת katzirpicture@gmail.com
תמונות שנשלחו לארועי 35 שנה לקציר שמורות אצלנו ואין צורך לשלוח שובאבל נשמח לעוד תמונות ממוסדות הלימוד,טיולים, תמונות משפחתיות בנופי קציר, תמונות מאירועים ציבוריים או הוואי קהילתי ועוד ועוד

יום המעשים הטובים
יום שישי ה- 5/4/19, שעה 8:30 בבוקר במשרדי הועד מונחים כבר על השולחן עציצים וכפפות עבודה. ענבל שקד מול רשימת האקסל, מוודאת שלכל בית שובצו מספיק אנשים, ע"פ הצורך. אחרי כמה דקות נכנסת ג'ולי אבישר עם ערימת החולצות שעיצבה במיוחד ליום זה. חולצה לכל 'מתנדב מתלהב'. אט אט נמלא החדר במתנדבים מתלהבים שהחליטו להקדיש את שעות בוקר זה לתרומה לתושבים ותיקים.  עוד שנייה ועבודה של ימים ולילות ארוכים באיתור מיפוי וגיוס קורם עור וגידים לכדי פרוייקט יום המעשים הטובים 2019- יישוב קהילתי קציר. תחילתו של הפרוייקט, מבית יוצר ועדת קהילה ורווחה, במיפוי צרכים דרך מפגשים רבים בבתי התושבים הותיקים, בסיוע ובתיווך נתלי ברלין (הרפרנטית שלנו!) , סיוע של מחלקת הרווחה במועצה ושי- רכז הגיל הבכיר. במהלך המפגשים עלה כי הצורך הדחוף הוא בעיקר בעבודות גננות. מכאן החל תהליך הגיוס של קבוצת האיכות שכונתה בהמשך כקבוצת 'המתנדבים המגניבים'. עוד ועוד תושבים הצטרפו וביקשו לתת מעצמם.
האווירה במשרדי הועד מרגשת במיוחד. מתנדבים בוגרים וצעירים, ילדים ונוער לובשים את חולצת המתנדב, מצטיידים בבקבוקי מים וכפפות עבודה ויוצאים לדרך. ארבע שעות עבדו צוותי המתנדבים בכ- 15 חצרות. ארבע שעות בהן אנו עוברות מחצר לחצר, בודקות שהכל טוב, מפנקות בכריכים נהדרים, מעשי ידיה של אפרת הידנה, מקשיבות, מתעדות ובעיקר נרגשות מהעשייה, מהנתינה והמפגש הבלתי אמצעי בין אנשים זרים שהפכו באותן ארבע שעות לבני בית דרך הירתמות למשימה משותפת של נתינה מכל הלב.
סיבוב אחרון בבתים, אנו מחלקות לכל התושבים הותיקים שפתחו בפנינו את דלתם עציץ של תודה. החיבוק הגדול, הדמעות בעיניים של התרגשות והוקרה הם התודה האמיתית. תודה על הזכות להיות חלק מקהילה שפותחת את הדלת ובעיקר את הלב.
תודה לצוות הנהדר שלנו בועדת קהילה ורווחה. תודה מיוחדת לענבל שקד, ג'ולי אבישר ושרון פילד בהרמת 'יום המעשים הטובים', תודה לענת סהר שפרן שתמיד ובכל רגע מסייעת, תודה לועד המקומי וכמובן תודה ענקית לכל המתנדבים המדהימים. שבת שלום קציר.
נטע גרייצר- יו"ר ועדת קהילה ורווחה
  
  
  
  
    


לרישום לחצו על התמונה או 

לחצו כאן

תושבים יקרים.
במסגרת דיוני ועדת חזות היישוב בנוגע לריסוסים והדברות ברחבי היישוב הוגשו לועד מס' המלצות והוחלט כי אלו ישמשו ככללים עקרוניים לביצוע המלאכה.
המלצות "וועדת חזות היישוב" בנוגע לריסוסים.
1. מתן הודעה מוקדמת מראש (פייסבוק, אתר הוועד, ניוזלטר) על ביצוע הריסוסים והאזורים המיועדים לריסוס. 
 1. הצבת שילוט בשימוש רב פעמי (שלט נייד) באזור המרוסס ע"מ להימנע לפחות 12 ש' ממגע עם האזור. 
 2. איסור מוחלט על ריסוסים בקרבת גני ילדים, ביה"ס, גני שעשועים וכיוצ' (לפחות 50 מ'). 
 3. איסור מוחלט על ביצוע ריסוסים כאשר ישנם רוחות העולות על 5 קמ"ש. 
 4. בחינת אלטרנטיבות להפחתת הריסוסים ושימוש באמצעים מכאניים (חרמשים, עבודה ידנית וכו') ביחס לעלויות. 
 5. שימוש בחומרי הדברה מאושרים בלבד ובחינה מחודשת של חומרי הריסוס בנסיון לעשות שימוש במוצרים פחות רעילים. 
 6. בחינת אפשרות לביצוע הדברה טבעית ע"י עדרי צאן ובקר בשטחים הפתוחים סביב היישוב. 
 7. ביצוע הדרכה מקצועית לעובדי הגינון על אופן הריסוס, השימוש בחמ"ס, אכסון החמ"ס, שטיפה וחיטוי וכו'. 
 8. מתן אפשרות לתושבים המעוניינים לא לבצע ריסוסים בסמוך לביתם לטפל בעצמם בעשבייה. 
 9. פיקוח וליווי של גורם מוסמך מטעם "וועדת חזות הישוב" בכל הנוגע לריסוסים. 
 10. ביצוע סקר יישובי והגדרת "שטחים ירוקים" שטחים בם לא יבוצעו ריסוסים כלל.
 בהמשך לאמור לעיל אנו קוראים לתושבים שאכפת להם, "לאמץ" חלקת אדמה בשטח ציבורי קרוב למקום מגוריהם. השטחים המאומצים יצוינו בשלט המודיע על אי ריסוס החלקה. המאמצים יתחייבו לעשב ואו לחרמש את פיסת האדמה שלהם על פי הצורך. 
גם דרך של אלף מילין מתחילה בצעד אחד. אנא הרשמו כאן לאימוץ, לא חייבים שטח גדול, אפילו מספר גומות עץ סמוך למקום המגורים.. ההרשמה אצל איריס אשוח או במייל חוזר. תודה לכולם.
טוב מראה עיניים
תושבת הישוב פנתה לועדת חזות הישוב וביקשה להוסיף מעקה במדרגות של השביל שבין רחוב הגת ובין בית הספר על מנת להקל על אימה שמלווה את הילדים לבית הספר .
אבי אמארא ,תושב קציר מעורב, התנדב להתקין את הגדר ובכך להפחית בעלויות ולזרז את התהליך לטובת הסבתא המסורה וכל העוברים ושבים הזקוקים לכך.
הרבה תודה מכולנו על המקצוענות ועל רוח ההתנדבות!
  

טוב מראה עיניים: שוקציר ה2שוקציר השני נערך ביום שישי שעבר 5/4
צבעוני ושמייח
תודה לכל המארגנים לכל הדוכנים ולכל הבאים
  
  
  

29/3/19

ביום רביעי 3/4 לא יהיו קבלת קהל ומענה טלפוני במשרד הוועד.
אפשר להשאיר חומר בתיבה שבכניסה או לשלוח למייל
office@vaad-katzir.org.il
במקרה דחוף אפשר להתקשר למוקד המועצה 046904000
ביום שישי הבא יום המעשים הטובים
נשמח לעוד מתנדבים בוגרים ובעיקר בני נוער
בוגרים אנא חיזרו אלינו במייל ונצרף אתכם לקבוצת הווצאפ
שהקימה ועדת קהילה ליום זה, נוער מתנדב אנא פנו דרך פיטר


לרישום לחצו על התמונה או 

לחצו כאן

  

מרגע הקמת וועדת תרבות, כשראיתי את החברים שהתגייסו לוועדה… היה לי ברור שהולך להיות שמח !

והתוצאות מדברות בעד עצמם,
התחלקנו לצוותי פעולה ונבחרה פה 1 יושבת ראש – אורלי שניידר
שמחברת את החברים בוועדה ומשקיעה שעות על גבי שעות בוועדה

ענת סהר המדהימה שעובדת מסביב לשעון ודואגת לתאום של האירועים מול הגורמים השונים

אירועי תרבות
הדר חן – ששופעת רעיונות לאירועים מדהימים, ובטוחה שהתקציב שלנו אינסופי.
אילנה רופא – שמכירה כבר שנים את תושבי קציר יודעת בדיוק איך לדייק את האירוע
נועה שיזף – שתופרת את הקצוות ודואגת שהכל יסתדר, מביאה איתה ניסיון ארגוני עשיר.
נטע חגואל הלוי – הצעירה של הוועדה שהצטרפה באיחור ומשלימה פערים בכך שהיא מעורבת בכל הפעילויות ותמיד עם חיוך.

הצוות מיד התחיל בארגון אירועי התרבות, ולאחר האירוע ראשון (הסרט "המרכיב הסודי" ) שהיה הצלחה מטורפת ועלה על כל הציפיות, הן עובדות במרץ על הכנת תוכנית שנתית לאירועי התרבות של קציר,  המדהים הוא שכבר בזמן הקצר התותחיות האלה חשבו מראש והצליחו לארגן לנו את

הרצאה "סיפורים מהירח"   עם נחיתת החללית בראשית ב11.4.2018

צוות המסיבות
מי שהיה במסיבת פורים יודע שיש למה לחכות…
אבישי שגב – הכוכב של הסרטונים בפייסבוק וגם המלך של הבר
דינה אביטל –שדאגה להקמת הבר המדהים בסיוע אבא שלה אלן מלקו  ועם אנרגיות מטורפות ושמחת חיים ובנוסף גם יכולת ארגון מדהימה
טל שניידר – שמתנדב כבר קדנציה שניה, תמיד מוכן לעזור, מרים את המורל ונמצא בכל האירועים.

שוק קציר
אחד הרעיונות המוצלחים של הוועדה שזכה להצלחה מסחררת בהובלתו של אלון חסיד
עבר לאחריות וועדת פיתוח עסקים
אלון בחר לתגבר את וועדת פיתוח העסקים ולסייע להם בהמשכיות של השוק כבר מהשוק הבא
כולנו כבר מחכים ל 5.4 לעשות שוק

ואנחנו כבר עובדים במרץ על הפקת אירועי יום העצמאות בקציר!

בברכה
רועי אקרון, רפרנט תרבות בוועד המקומי

ועוד קצת תרבות..


אתמול ה' 29/3/19 נפתחה בגלריה הקהילתית של המועצה תערוכה חדשה "בקצה השדה יש מבנה" של  נועה שיזף, אמנית רב תחומית וצלמת , תושבת קציר. 
 

על המיצג המיוחד שבתערוכה נכתב:
"נועה בוחנת וחוקרת בעזרת תצלומי אויר את השינויים באיזור המועצה האיזורית מנשה.  את חקירתה היא מתרגמת לעבודת שכבות שלסרטי דבק צבעוניים, המשמשים בענף הבנייה – על קירות הגלריה, קירות בניין המועצה האיזורית".
נועה מגיבה לדרך בה הטח משתנה ומגיב לשינויים באיזורנו, צמיחת קריית החינוך ובניית העיר חריש בסמוך לה. האיזון העדין בשטח המועצה האיזורית הכפרית מופר על ידי מציאות שהולכת ונבנית ללא הפסק"

אוצר התערוכה, צביקה אלטמן

מוזמנים להתרשם בעצמכם בשעות הפתיחה של המועצה.

ועוד תמונות מפורים : גנון זית (בפעוטון) וגן חמד (טרום חובה) חוגגים:

גנון זית:

בדרך לגנים לתת משלוחי מנות  בדרך לתת משלוחי מנות לגנים (1)

הזמנו את דותן לקבל משלוח מנות

גן חמד

IMG_3429  IMG_3533 IMG_3561  IMG_3553

23/3/19

משנכנס אדר מרבין בשמחה..

עדיין על אדי ההתרגשות, שמחה לחלוק את תחושותיי על פורים השמח והקהילתי שהיה לנו השנה בקציר. רשימת הפעילויות מעוררת גאווה :
13.3 מסיבת פורים לגיל הבכיר – מסיבה שמחה ומשמחת, כוללת ריקודים, הופעות ומשחקים 
  
    
18.3 פעילות הכנת מסיכות ואזני המן של הגיל הבכיר עם כיתות ב' בביה"ס קציר, בארגון וועדת קהילה ורווחה
  
20.3 פעילות יצירה והכנת רעשנים בהובלת וועדת קהילה ורווחה לקראת קריאת המגילה באולם הקהילתי – ילדים והורים, עבדו והכינו רעשנים בהם השתמשו מיד אחר כך בעת קריאת המגילה על ידי הרב אביחי – הקראת מגילה בשילוב סרטון מהנה בהשתתפות ילדים, הורים ובוגרים בהנאה וברוח טובה.
 
  
20.3  – מסיבות פורים לתלמידי כיתות ז' במועדון הנוער
21.3 רקדני מחולות קציר ייצגו אותנו נאמנה בעדלאידע המרהיבה בהרצליה
  
21.3  – מסיבות פורים לכיתות ח', ט' במועדון הנוער
21.3 מסיבת פורים למבוגרים בארגון וועדת תרבות – מסיבה מושקעת, שמחה ומחברת שגרפה ועדיין גורפת מחמאות, שבחים ותודות.
    
והיום ב- 23.3 – הפורימון המסורתי של שבט אלומות בסימן 100 שנים לתנועת הצופים. פורימון לכל הקהילה עליו עמלה השכבה הבוגרת ושכבת ט' בחודש האחרון, ימים ולילות. פורימון מושקע ומגוון אליו הגיעו לבלות וליהנות המוני תושבי קציר, ילדים, הורים ובוגרי השבט.
מרגש במיוחד היה לראות את בוגרי השבט, שהגיעו הביתה לסופשבוע מהצבא ומשנות השירות, אשר התייצבו אתמול בחורשת הזיתים, התגייסו וסייעו בבניה והקמת הפורימון.
כי ככה זה במשפחה. 
       
נציין כי הפורימון הוקדש השנה לזיכרו של דור אלקיים ז"ל בוגר שבט אלומות ובן קציר שנהרג לפני כשלושה חודשים בתאונת דרכים. חדר הנצחה מרגש נבנה לזיכרו בבית לולה לטובת באי הפורימון, עם רבים מהם הצטלבו דרכיו.  
  
אז כן, משפחת קציר היקרה, חג פורים השנה הוכיח והמחיש, שוב, את חוזקה של הקהילה שלנו. כה רבים שהתנדבו, פעלו, ארגנו ועשו למען הקהילה וכה רבים שהגיעו, נהנו, נתרמו, הרגישו חלק ממשהו גדול ולא שכחו לפרגן ולהודות.
כי ככה זה במשפחה….
תודה ענקית לכולם. כיף להשתייך ולעמוד בראשות הוועד המשרת קהילה מופלאה כזאת בה יש כה הרבה אנשים נפלאים, רוח נתינה ועשייה למען הכלל.
שרון גלפרין
מוזמנים לקרוא את פרוטוקול ישיבת הוועד ה4מה24/2/19 שפורסם באתר
לקריאה לחץ כאן

17/3/19

העתקת עצים בקציר
(עם עוד שני בונוסים משמחים)
השבוע (10-14/3/19) הושלם פרוייקט העתקתם של 11 עצי חורש ופקעות מהשטח בו עתיד להיבנות אולם הספורט החדש בקציר.

את הפרוייקט הובילו אנשי ועדת חזות הישוב ובמיוחד אלדד אורן יו"ר הועדה ואילן פרץ שהקדישו לנושא שעות ארוכות ולמעשה בילו בשטח כל השבוע על חשבון זמנם ועיסוקיהם. למעשה אנשי הועדה היו מעורבים עוד משלב קדם העבודה בשטח כשהם לא חוסכים זמן ומאמץ, מגדירים את המקום אליו יועתקו העצים (ממזרח למבנה שבט אלומות) ומקפידים כי ההעתקה תכלול את כל העצים שניתן להעתיק, שהיא תתבצע על ידי קבלן מומחה בתחום (סאפא) ואך ורק על פי המפרט אותו קבע האגרונום המלווה (שי כץ). במסגרת העבודות הועתקו 11 עצים, 8 מתוכם לשטח הממוקם ממזרח למבנה הצופים החדש ו3 ליד רחבת המכולת והסיפריה. 4 עצים נוספים לא יועתקו אבל יעברו שימור בשטח, הם יעטפו ויגודרו כדי שלא יפגעו במהלך הבניה. לאחר הבנייה יזכה המבנה לחסות בצידם של עצים בוגרים בני המקום. 

    

בשבוע לפני כן, רגע לפני עליית הדחפורים על השטח, ערכו אנשי חזות הישוב יחד עם מתנדבים נוספים מתושבי הישוב, מבצע להוצאת פקעות של צמחי בר מהקרקע. לא פחות מ250 פקעות הוצלו והן נשמרות כעת עד להטמנתם מחדש באיזור. 

בונוס 1
במסגרת עבודות העתקת העצים  נערכו עבודות פיתוח בשטח והוצאו סלעים שהפריעו להטמנת העצים מחדש. תוך כדי תנועה החליט אנשי החזות שבשטח ליצור מהסלעים שהוצאו מהאדמה פינת חמד לישיבה ממזרח לשבט הצופים. להנאת כולנו. נא שימרו על נקיון המקום. 


  
בונוס 2 מיוחד במינו.
במסגרת העבודות חשפו אנשי החזות בשטח, עץ אגס סורי,
עץ בר שהינו נדיר במקומותינו ואולי אפילו יחיד במינו באיזור זה. העץ היה מכוסה בסבך של מטפסים ונחבא אל הכלים. וכעת הוסר ממנו הסבך והוא גלוי. בשבועות הקרובים הוא יפליא עיני כל בפריחה יפהפיה. מוזמנים לטייל אליו. 

  
עבודות העתקת העצים והפיתוח בשטח מומנו בהשתתפות האגודה השיתופית של קציר ועל כך תודתנו.
תודה מקרב לב לכל המתנדבים האיכפתיים הרבים שפעלו על מנת להוציא לפועל את העתקת העצים והצלת הפקעות, הדבר אינו מובן מאליו. 

הגביע הוא של נוער קציר!
אתמול (שישי 15/3/19) נערכו בבית הספר גוונים משחקי הגמר של ליגת הכדורגל לנוער של מועצה איזורית מנשה. נבחרת קציר היא אלופת המועצה.
8 קבוצות יצאו לדרך ולגמר הגיעו 4 הטובות שבהן: להבות חביבה, מענית , מייסר וקציר.
בחצי הגמר התמודדה קציר מול להבות חביבה במשחק קשוח ומורט עצבים.
את ההארכה סיימו בתיקו ורק בשלב הפנדלים המשחק הוכרע לטובת קציר
3-2.
בגמר ניצחה הנבחרת שלנו את נבחרת מענית 3-1.
בנוסף לגביע הקבוצתי הנכסף, זכה אסיף בן שושן בתואר אישי מלך השערים לאחר שהבקיע 21 שערים במהלך משחקי הליגה.
כבוד!  


בתמונה מימין: סעיד עארדה מנהל מחלקת הנוער של מוא"ז מנשה, שקד שיאון, אורי געש, גל גורן, גיא בלאנדר, עידו זוהר, אסיף בן שושן, פיטר דייויס מאמן הנבחרת, תומר דייויס, יאיר אפללו, ענבר חסון, דור גורן עוזר מאמן הנבחרת ואור קלז מנהל הליגה מטעם מועצה איזורית מנשה.
  
אצא לי השוקה
ביום שישי (8/3/19)נערך ברחבת המכולת שוקציר ה1
אורלי שניידר יור ועדת תרבות סיכמה את האירוע:

מזג אויר הכי טוב שאפשר היה לבקש.
בעלי דוכנים מקסימים.
אוכל טעים אש.
תושבי קציר שהגיעו, פירגנו ושמחו.
היה צבעוני, שמייח, אוירה טובה, מוזיקה, בקיצור – הצלחה !!
בפינת התודות שלנו –
משה מסליס שעזר עם החשמל.
ליאור דהן שעזר עם החשמל .
עמרי מהמכולת שתרם את החשמל.
תודה מיוחדת לאלון חסיד שמוביל את שוקציר, לענת סהר שפרן שבלעדיה לא יוצאים לדרך.
ולאנשי ועדת תרבות המהממים שתמכו ייעצו וחלקם סידרו וארגנו בהתחלת וסיום האירוע – נטע חגואל הלוי, טל שניידר, אבישי שגב, נועה שיזף, הדר חן , דינה אביטל , אילנה רופא ורועי אקרון רפרנט תרבות בועד.
ולכם רבותיי, שבאתם ושימחתם אותנו 💗
נתראה בשוק הבא. ייצא פרסום בקרוב.
אורלי שניידר,
יו"ר ועדת תרבות.
השבוע במועדון גיל הבכיר (60+)
שלום תושבים יקרים
ביום רביעי האחרון, חגגנו מוקדם את חג פורים במסיבת ריקודים, נשף של ממש ובו שירים, בדיחות ומשחקים היתוליים. 
אפילו הפסקת החשמל האיזורית, שביטלה את השימוש  בתאורה, במערכת ההגברה המשוכללת וגם במיזוג האויר, לא הצליחה לפגום בהצלחת החגיגה ובהנאה של המשתתפים. זאת בזכות המשתתפים עצמם – חברי קהילת הגיל הבכיר היקרים.
כולם הביאו משלוחי מנות, הצחיקו, הרקידו, הפעילו, הגישו, צילמו, אכלו שתו ונהנו מאוד.
חוץ מהפסקת החשמל שהפתיעה לצערנו, היו גם שלוש הפתעות טובות:
הראשונה-אלמוג עקריש רונן, יצרנית שוקולד וממתקים תושבת קציר, שתרמה משלוחי מנות מתוקים ומכובדים, פרי תוצרתה, לכל משתתף. כולנו מודים לה על התשורה היפה והמושקעת, שכולה נתינה ואהבה.
השניה- נטלי, העובדת השכונתית שלנו, שכנראה תמיד מוכנה לגרוע ולבלתי צפוי, הפתיעה כשהביאה בידורית נטענת, שחוברה במקום מערכת ההגברה החשמלית שהושבתה ובכך ניצל החלק המוזיקלי שלנו.
אין ספק שיש אנשים שצופים את העתיד ונערכים לו, כל הכבוד ותודה על הסיוע בהצלחת הארוע.
ואחרונה חביבה,  יושבת ראש הוועד של קציר, שהגיעה לברך אותנו והספיקה גם להשתתף בשימחה, תודה תודה.
 אני רוצה להודות גם לאנשים שפעלו  להצלחת המסיבה, דניאלה ארדן שניצחה על הכל, דבורה אשוח שהיתה אחראית על הכיבוד ומשלוחי המנות. 
ולכל המשתתפים שהגיעו והביאו ותרמו. אתם  בעצם עשיתם  את הארוע מוצלח כמו שהיה. מגיע לכם כל טוב.
תודה רבה, שי ורדי רכז מועדון "גיל הבכיר"
   84c562ec-0e6e-4650-ac0f-b18078edd110 (1)6a23cdff-bd10-41a4-a486-f2b51dad5ddc
 a10dde6a-9fac-4d18-a3b2-705faabe98581eee7d47-ab3a-45d1-a4c0-c58c08c896d0
51fd993e-dd72-45be-a000-75dd10959039
השבוע נערכו בחירות לועד האגודה השיתופית בו חברות כ300 ממשפחות הישוב.
שבעת חברי הוועד הנבחרים הם: איציק רופא, זאב מילר, שלומי קליין, ציון טוסון, אלון שחם, חגי איתמרי וועידן רוכמן
אנו מאחלים להם הצלחה בתקווה לשיתוף פעולה למען הישוב ותושביו.

 

מטה ישיבת עם מטה
השבוע (יום א' 3/3/19)  נערכה בקציר ישיבה בהשתתפות מטה המועצה האיזורית מנשה והוועד המקומי (עובדים, חברי ועד, יושבי ראש ועדות, חברי מליאה ועוד).
הישיבה נפתחה במליאה בה הציגו יו"ר הוועד, שרון גלפרין ומזכיר הישוב, חן רייך, את היישוב כשהם סוקרים ומדגישים את הנתונים הייחודים של קציר על מנת לאפשר לכל הנוכחים הבנה מעמיקה של האתגרים והצרכים של הישוב. מיד לאחר מכן נערכו "שולחנות עגולים" ב
הרכבים מצומצמים יותר.  אלו יוחדו לתחומי עניין יותר ספציפיים כגון ביטחון, חינוך קהילה ורווחה תרבות ופנאי, תשתיות, תברואה ואיכות סביבה, כספים פיתוח כלכלי רישוי עסקים ומינהל. בכל שולחן ישבו כלל העוסקים בתחום המדובר, הם בוועד המקומי והן במועצה. הישיבה נערכה באוירה טובה, ביססה את ההכרות ואת שיתופי הפעולה שכבר נרקמים בחודשים האחרונים מאז הבחירות, סייעה לסינכרון בין הגורמים השונים, איפשרה העלאת נושאים פתוחים וחידוד צרכים ועוד. אנו בטוחים כי פירות ישיבה זו יבואו לידי ביטוי בחיזוק היחסים וקשרי העבודה בין הוועד המקומי ומטה המועצה.     

 

עידכון לגבי טיפול במפגעביום ג' בערב (5/3) נפלו קורות פרגולה בגבעה המרכזית. אנו מצרים מאוד על האירוע ושמחים כי לא נגרם נזק לאיש.בבוקר למחרת האירוע בדקו עובדי הוועד באופן יסודי את פרגולות העץ והסירו את המפגע.חשוב לציין כי בשנים האחרונות, על אף שמעולם לא קיבלנו תקציב ייעודי לכך, השקיע הוועד חלק ניכר מתקציב התחזוקה השוטף של הישוב כדי לתקן נזקים שנובעים משנים של הזנחה תוך מתן קדימות לנושאי בטיחות:
טיפול באבנים משתלבות  ש"הורמו" על ידי שורשי עצים,
תיקון שבילים ומדרכות מפורקים,
הוספת במפרים במקומות מועדים לפורענות,
בדיקה שנתית של יועץ בטיחות  של כל המתקנים בגני השעשועים והם מטופלים בהתאם (על ידי החברה הכלכלית למנשה)
החלפת מושבים בספסלי עץ,
החלפנו מעקות בטיחות והוספנו מעקות במדרגות,
החלפת והוספת תמרורים כולל תמרורים מוארים בקרבת בית הספר ובמקומות רגישים נוספים.
במסגרת פעולות אלו נבדקו גם פרגולות העץ, וחלקן, שאפילו לא היו במצב לשימור, הוסרו. ביתר הפרגולות נערכו תיקונים. בפרגולה הספציפית נערכו עבודות להחלפת רגלי העץ הרקובות לרגלי מתכת מגולוונות וחוזקו הסוככים.
אנו נעמוד על הסיבות לאירוע על מנת לטפל ולמנוע הישנות מקרים כאלה בעתיד.אנו פועלים להטמיע אפשרויות שונות לתושבים לדווח על מפגעים, ובקרוב נוכל להשתמש באפליקציה שתאפשר דיווחי מפגעים כולל תמונות ומעקב אחרי הטיפול בהן. מאור גולן, המשמש כרפרנט של ועדת חזות הישוב בועד המקומי, ציין כי בימים אלו מקיים צוות התשתיות הפועל תחת וועדת חזות הישוב סקר ליקויים, מפגעים ותיקונים הנדרשים למתקנים המצויים בשטחי הישוב קרי: פחים, ספסלים, עמודי תאורה, מעקות וכו'. הסקר יופץ לציבור ויאפשר מתן הערות והארות אישיות. בתום הסקר יתועדפו ויוגשו לועד המסקנות ויוחלט על אופן ונחיצות הטיפול. אם אתם נתקלים בכל מפגע בטיחותי, או פוטנציאל למפגע כזה, אנא הקפידו לעדכן אותנו, כדי שנוכל למנוע אירועים דומים בעתיד.
office@vaad-katzir.org.il 04-6370757

 

1/3/19

המרכיב הסודי
אתמול (חמישי 28/2/19)  נערך ערב תרבות באולם הקהילתי. בערב הוקרן הסרט "המרכיב הסודי" ונערכה בעקבותיו הרצאה עם במאי הסרט דרור שוסטק.
"המרכיב הסודי" מספר על אורי ונטע ממסעדת 24 רופי, מסעדה של אוכל הודי, שמחליטים לנסוע להודו למסע של אמצע החיים. מסעם המדהים מתחיל בחיפוש אחר המרכיב הסודי באוכל ההודי והופך למסע לחיפוש אחר המרכיב הסודי בחיים, המרכיב הסודי בעצמם.
ברוח הסרט, קיבלו חברי ועדת תרבות את פני הבאים כשהם לבושים בלבוש הודי מסורתי וססגוני, בסמוסות ובצ'אי חם.
לפני ההקרנה הציגה אורלי שניידר יו"ר ועדת תרבות את חבריה לוועדה: נועה שיזף,הדר מילר, דינה אביטל, אבישי שגב, טל שניידר, אלון חסיד, אילנה רופא, נטע חגואל הלוי ושגי גלילי  וכן את רפרנט הוועדה בוועד המקומי רועי אקרון ורכזת התרבות ענת סהר שפרן שמלווים את הוועדה. כמו כן ציינה כי מתוכננים שמונה ערבי תרבות דומים בשנה וסקרה את הארועים הקרובים שעל הפרק: שוקציר ב8/3, מסיבת פורים 21/3, ערב תרבות מפתיע ב 28/3, יריד נשים 17/5 ועוד ועוד.
ולנו נותר רק לפרגן על הערב המוצלח שהפיקו, להתמוגג מהטוב שעוד לפנינו ולהודות לחברי הוועדה על העשייה המדהימה והשופעת הזו, תודה!
תודה גם לאיילת אילון על הצ'אי ועל הסמוסות של ראג', ולליאור דהן על ההגברה וההקרנה. תודה למחלקת התרבות של מנשה שאיפשרה לנו לעשות שימוש בפלטפורמה למכירת כרטיסים "כרטיסים במנשה" . 
  
  
   
דור האלכוהול

אתמול (החמישי 28/2) נערך מפגש לנוער מכיתה ט-יב על שתיית אלכוהול.
גולן יבלונובסקי ומוטי מלניק שהיו ברמנים בעולם הלילה ומדריכים בקורסי ברמנים עורכים ע
ם בני הנוער מפגש דינמי בגובה העיניים , ממקום לא מטיף שמטרתו להפחית את נזקי האלכוהול ולתת כלים להתמודדות לפעם הבאה בה יהיו בסביבת אלכוהול.
במפגש הם הסבירו על האלכוהול והשפעתו המתעתעת והמזיקה, הפריכו תפיסות שגויות שקשורות באלכוהול ושתייתו,  סיפרו על מקרים אמיתיים בהם נתקלו באובדן שליטה או שיקול דעת בעקבות שתייה, ונתנו לנערים כלים אמיתיים להתמודדות עם חבר או חברה ששותים בסביבתם.
בהסבר ששלחו על ההרצאה הם מסבירים את הרציונל של התוכנית: " אנחנו מבינים שעל מנת להלחם בתופעות של נזקי האלכוהול בקרב צעירים יש לדבר אל בני הנוער בשיח שונה ממה שהתרגלנו אליו, ודרך שיח בוגר אנחנו מנסים להפחית עד כמה שניתן נזקים כמו אלימות, אלימות מינית, ונדליזם ועוד כתוצאה מצריכת אלכוהול, נזקים אליהם בני הנוער חשופים לא פעם גם אם "רק" היו בסביבת שיכורים ולא שתו בעצמם"
מוטי ,עו"ד פלילי ובוגר תואר בפסיכולוגיה וקרימינולוגיה וגולן ,שהוכשר במסלול של מאמנים ומטפלים, מיישמים גישה אחרת ממה שהיה מקובל שנים  "הזרקור שלנו אינו מופנה אל המובן מאליו והבנאלי שכולם שמעו השכם וערב, שוב לומר את אותן סיסמאות על כמה הדבר נורא ויש להימנע ממנו, אלא שאת אלומת האור שלנו אנחנו מפנים אל התעמתות אמתית, לא מתייפייפת,  עם התופעה, תוך מתן כלים ישימים ויעילים להתמודדות"נציין כי התוכנית שמובילים השניים כבר 6 שנים, מאושרת על ידי הוועדה המשותפת לאישור תוכניות התערבות של משרד החינוך והרשות למלחמה בסמים ואלכוהול והובאה בשיתוף עם דודו כהן מתאם המאבק בסמים ואלכוהול במוא"ז ומחלקת הנוער. 
 
    ועוד קצת בנושאי נוער, בקצרה..
* חניכי שבט אלומות  הקדישו את הפעולה של יום שלישי האחרון להתרמה ל"עמותה לסיוע רפואי, טיפולים מיוחדים והשתלות לתושבי מועצה איזורית מנשה" ואספו סכום כסף נאה.  סכום זה יצטרף לתרומות שנאספו בישובים השונים של המועצה על ידי תנועות הנוער.
זו ההזדמנות לאמר תודה לכל מי שתרם והרבה תודה לחניכי ומדריכי שבט אלומות על ההתגייסות למטרה הכל כך חשובה.
זו גם ההזדמנות להביא להעלות למודעות את העמותה החשובה הזו שמסייעת במקרים רפואיים מיוחדים, וכבר הסתייענו בה בעבר.  ניתן להגיע לעמותה דרך גלוריה רוט  מנהלת מחלקת הבריאות והיחידה לקידום מעמד האישה במועצה. מייחלים שלא נזדקק. 
* נבחרת הנוער של קציר בליגת מנשה לכדורגל לנוער ניצחה ביום שישי האחרון (22/2/19) את נבחרת אום אל קוטוף 6-0 ופניה למשחקי הגמר של המועצה. בגמר ישתתפו הקבוצות : להבות חביבה, מענית, מייסר וקציר.
בחצי הגמר ישחקו קציר מול להבות חביבה ומענית מול מייסר.
המשחקים יערכו ככל הנראה במועצה – טרם נקבע סופית מקום ומועד משחקי הגמר. מזמינים אתכם לעקוב אחרינו פירסומנו לגבי המועדים הסופיים ולהגיע לעודד את הקבוצה המדהימה שלנו!
בהצלחה 
אלופים!!

הנבחרת שלנו יחד עם נבחרת אום אל קוטוף
מועדון "גיל הבכיר" רשם השבוע עוד סיפור קולינרי והפעם בהגשתה של מרי קופל היקרה.
מרי, טרחה והכינה, בנוסף למתוקים המסורתיים והמושלמים שהביאה,  סיפור על חיי משפחתה והוריה שגרו ועלו ממרוקו, על מבצע "מורל" שנועד להעלות ילדים ממרוקו וסיפורים מהחתרת בימי המלחמה לאיסור יציאת יהודי מרוקו. מרי הגישה מטעמים מרוקיים מתוקים ועשויים באהבה רבה.
כולנו טעמנו, למדנו, והתרגשנו.
 
מי שמעונין/ת להעביר פעילות דומה, או אחרת, אשמח שיצור איתי קשר, כדי לתאם מועד ונושא (הועד המקומי משתתף בהוצאות ההכנה).
שי ורדי
טל' 0584011198
ועדת פיתוח כלכלי זקוקה לעזרתכם!!!
נכון להיום יש לנו רשימה שבנינו מידע כללי הכולל 294 עסקים עצמאיים
אנו זקוקים לכ- 20 מתנדבים שיצלצלו לבעלי עסקים הידועים לנו לאימות הנתונים ואישורם לפרסום (ככול שיהיו יותר מתנדבים כך יהיו פחות טלפונים לכל אחד)ועדת פיתוח כלכלי קציר – תת ועדה עסקים קטנים.
קרן 052-5112633
פרוטוקול ישיבת הוועד מ3/2/19  פורסם באתרלקריאה לחץ כאן 
מכרז להפעלת בריכת שחייה בקיץ 2019לצפיה לחץ  כאן 

15/2/19

 

עקב ריבוי מחודש של חיות בר שנצפו בתוך הישוב
ולבקשת הפקח של רשות שמורות הטבע אנחנו מבקשים שוב
לא להאכיל חיות בר!כמו כן,

* אין להשאיר אוכל לחיות הבית בקערות בחצרכם באופן קבוע
* מאכילי חתולי רחוב – נא להאכיל את החתולים בשעות קבועות ביום      למקם את האוכל במקום גבוה ולאסוף אחריכם את השאריות
* נא דאגו לשמור על סביבות הבית והפחים נקיים.
* במידה וקיימת שרשרת על הפח ודאו שהיא מהודקת.
* הקפידו לא להשליך אריזות עם שאריות מזון לפחים הכתומים. 

 

הודעה לגבי שילוט בחירות
למען שמירה על נראות הישוב וקיימות הסביבה, החליטה ועדת חזות הישוב לצמצם את השימוש בשילוט בחירות. על מנת שלא לפגוע בציפור נפשם של הפעילים, הוחלט לאפשת תליית שלטים בשלשה מקומות אשר הוקצו למטרה זו.
 1. בכניסה לשער נופית, על הגדר ועד 10 מ' מהשער
 2. בכניסה לגבעה המערבית מול הכיכר
 3. בכניסה לגבעה המרכזית אחרי השער מימין.
כל שלט שיתלה מחוץ לאזורים המוקצים יוסר ועל התולים יוטל קנס.
אנא עזרו לנו לשמור על ישוב נקי ועל דמוקרטיה מכובדת ומאופקת
בתודה ובברכה,
ועדת חזות הישוב

 

מיזם חדש בקציר!

ועדת דוברות וקשרי קהילה (כן, יש ועדה כזו בקציר :-)) מתכננת לשפר את הקשרים בין התושבים לבין עצמם, ובין התושבים לוועד.
בקרוב, יעלו לאוויר מיזמים בתחום.בין האפשרויות המוצעות, הקמה של עיתון קהילתי , שיופיע מספר פעמים בשנה.
להקמה ותפעול של המיזם, דרושים תושבים שאוהבים לכתוב, לראיין, ליזום תכנים ולערוך. כמו כן דרושים מומחים בכל מיני תחומי עניין וידע שישמחו לחלוק את הידע שלהם עם הקהילה.
אם את/ה מתאים/ה, ורוצה לתרום מיכולותיך לקהילה,
ניתן לפנות לשולה רון מרכזת המיזם מטעם הוועדה 0543131405 או לענת במזכירות הוועד 04-6370757 או בכתובת office@vaad-katzir.org.il

 

אנחנו מחפשים אתכם!אם אתם אנשים דיכאוניים מבואסים ואופניקים שחררו…. המודעה הזו לא פונה אליכם…אנחנו מחפשים אנשים שמחים יצירתיים ואוהבי חיים!בואו והצטרפו אלינו לועדת תרבות.התחלנו בארגון אירועי 2019 ויש מקום לעוד מתנדבים…מוזמנים שלוח פרטים ל:office@vaad-katzir.org.il או ליצור קשר עם ענת סהר שפרן רכזת קהילה ותרבות
שוקציר יוצא לדרך
קול קורא לקחת חלק בשוקציר.
ועדת תרבות יוזמת:  שוק כפרי ברחבת המינימרקט, בכל יום שישי.
כל מי שמעוניין להקים דוכן בשוק, בכל קטגורייה כגון מזון, מיצים, תכשיטים,
צעצועים, בגדים, תיקים ואפילו מוצרי יד שנייה, אנא מלא פרטיך בלינק הבא:
השוק הראשון עתיד להתרחש בתחילת מרץ ומשם נפתח מסורת שבועית, כאשר כל אחד ישתתף עפ"י רצונו והצלחתו.
מוזמנים להרשם כאן
קציר מוקפת שטחים ירוקים ומיוערים
ואנו זקוקים למתנדבים שיוכלו לתת מ
ענה בתחום כיבוי האש
עד להגעת כוחות החרוםזו ההזדמנות לעבור הכשרה מקצועית ולהצטרף אלינו
 לצוות החוסן היישובי (צח"י)
ועדת מכרזים של הוועד המקומי פירסמה 2 קולות קוראים
לשכירות של קרוואנים בקרית האומנים
לצפיה לחצו כאן
הוועד מבקש לאתר מפעיל לבריכה בעונה הקרובה
מי שמעוניין או מכיר מפעיל נודה אם ישאיר פרטים במזכירות
פרוטוקול ישיבת הוועד מ13/1/19 פורסם באתרלקריאה לחץ כאן ישיבת הוועד הקרובה תערך ביום א' 24/2/19 בשעה 21:00 במזכירות
מחדשות מועדון "הגיל"
תושבי קציר, חברים וחברות שלום.
בשבוע החולף וכך גם לפני שבועיים, הופתענו, שמחנו, התרגשנו  וטעמנו. כל זאת בעת סדרת הפעילויות שנקראת ה"סיפור קולינרי".
הפעם הציגה ריקי היקרה ואורחיה. התכבדנו במאכלים תימניים ושמענו סיפורי עלייה, התישבות ועל ילדי תימן האבודים. 
שוב הוכח, כי פרי יוזמתה של מריתה שלנו, מצליח ומוצלח מאוד.
        
אנחנו ממשיכים הסידרה – ב 27/02 מרי  תספר את "הסיפור הקולינרי" שלה- פרטים בהמשך.
 מי שמעונין/ת להעביר פעילות דומה, או אחרת, אשמח שיצור איתי קשר, כדי לתאם מועד ונושא (הועד המקומי משתתף בהוצאות ההכנה).

שי ורדי
טל' 0584011198
מילדות לבגרות
השבוע (יום א' 10/2)  נערכה פעילות הפתיחה של פרוייקט שנת המצווה היישובי
זהו פרוייקט הנערך מזה מספר שנים על ידי הורי כיתות ז' ביישוב
בשיתוף עם מועדון הנוער של הוועד המקומי והמועצה הדתית.
מידי שנה נקבעת תוכנית ייחודית לפרוייקט והוא כולל בדרך כלל פעילות פתיחה , תרומה לקהילה וטיול באתרי מורשת. 

אתמול התקיים ערב הפתיחה לשנת המצווה, 2019.  במהלכו נערכו פעילות הכרות ומשחקים חברתיים המעודדים עבודת צוות ועזרה הדדית.
הילדים נחשפו ל-4 אופציות לתרומה לקהילה
♦פעילות למען הקשישים בקציר
♦פעילות עם ילדי הגנים בקציר
♦פעילות למען חזות הישוב
♦פעילות התרמה למען עמותה כלשהי
כל אחד ואחת בחרו את התחום בו הם רוצים לעסוק, ובימים הקרובים הם ייפגשו ביחד להחליט כיצד הפרוייקט שלהם יראה ואיך הם מיישמים אותו.
תודה לכל המתנדבים שאירגנו את הערב הנהדר, מצפים להמשך..
אם ילדכם בכיתה ז' ומכל סיבה שהיא טרם הצטרף לפרוייקט – עוד לא מאוחר!לחצו כאן להצטרפות לקבוצת הווצאפ של הפרוייקט או פנו דרך המזכירות
  
  
    

9/2/19

 

שימו לב
ועדת מכרזים של הוועד המקומי פירסמה 2 קולות קוראים לשכירות של קרוואנים בקרית האומנים
לצפיה בקול קורא עברו לדרושים ומכרזים
הוועד מבקש לאתר מפעיל לבריכה בעונה הקרובה
מי שמעוניין או מכיר מפעיל נודה אם ישאיר פרטים במזכירות

סקר שביעות רצון – בריכת השחייה
בימים אלו אנו נערכים לקראת עונת הקיץ
נשמח אם תשתתפו בסקר בנוגע לבריכת השחייה בקציר
תשובותיכם יסייעו לנו להמשך
למילוי השאלון לחץ כאן
חיסון כלבת בקציר
11/2/19 (יום שני הקרוב)בשעות 11-13
בבית לולה
פרוטוקול ישיבת הוועד מ13/1/19 פורסם באתר – מוזמנים לקרוא כאן 

טוב מראה עיניים 1 – רוכבים בטוח
ילדי הישוב (מגן חובה עד כיתה ז) השתתפו השבוע בסדנה לרכיבה בטיחותית באופניים
בסדנה שהובאה על ידי מועדון הנוער ומחלקת הנוער במועצה  מתוך מטרה לחדד את נושא הרכיבה הבטיחותית ברחבי הישוב , עוצב מגרש הספורט ברחוב המורן ככביש עם תמרורים והילדים קיבלו הסבר על רכיבה בטיחותית לפני שיצאו להתאמן ברכיבה על אופניים או מכוניות פדלים. ובסוף אף קיבלו תעודת השתתפות.
האמת – ציפינו ליותר למידה וקיבלנו יותר כיף.. אז הורים יקרים אנו ממליצים  בחום
להמשיך ולחדד, ללמד ולתרגל ולהקפיד שיחבשו קסדה מצילת חיים. 

  

טוב מראה עיניים 2 – אמץ עץ
מתנדבים רבים הגיעו אתמול (יום שישי 8/2/19)  לאמץ לעצמם עץ.
מדובר ביוזמה מדליקה וירוקה של ועדת חזות הישוב לתת לשתילים שהישוב קיבל מקק"ל,
עוד קצת טיפוח, חום ואהבה לפני שהם משוחררים לחופשי בשטחים הציבוריים.
עשרות מתושבי הישוב נענו לקריאת הוועדה והגיעו לרחבת המכולת לאמץ לעצמם עץ.
בהצלחה בטיפוח ותודה על ההתנדבות.. מחכים בכליון עיניים ליום ההולדת שנה. 

      

טוב מראה עיניים 3 – מבלים בחרמון
ילדי מועדון הנוער (ז-יב) נסעו ביום שישי לפני שבוע (1/2/19) לבילוי בחרמון 

        

Print Friendly