תקציר החדשות

16/12/18
ביום שלישי 20/12/18 לא יהיו קבלת קהל ומענה טלפוני במשרדי הוועד
ניתן להשאיר חומר בתיבה שבכניסה או לשלוח מייל ל: office@vaad-katzir.org.il
במקרים דחופים אפשר לפנות למוקד המועצה 046904000

ישיבת וועד חגיגית במעמד ראש המועצה אילן שדה

בישיבה נודה לחברי הוועד היוצאים על פעילותם
ותערך בחירת יו"ר הוועד המקומי
על ידי חברי הוועד הנבחרים

ביום שלישי 20/11/18 בשעה 20:45 בבית לולה

-הציבור מוזמן-

ולמי שלא קיבל בדואר, אנחנו מתכבדים להביא להלן  את איגרת יו"ר הוועד  אורי ששה
לסיכום פעילות הוועד המקומי בכהונתו בשנים 2012-18

 

 

9/11/18
הודעה על תוצאות הבחירות 2018

להלן התוצאות הרשמיות של הבחירות כפי שפרסמה אתמול מנהלת הבחירות של מנשה:

לכל התוצאות המועצתיות בבחירות לועדים המקומיים ולנציגות למועצה 
ותיקים ונהנים

מעט לפני ראש השנה התחדשנו בפעילות מועדון הגיל הבכיר בקציר.
מאז פעילות המועדון צוברת תאוצה ומתרחבת בעיקר מתוך יוזמות מקסימות של חבריו ובתמיכת הוועד המקומי והמחלקה לשרותים חברתיים במועצה.
אנחנו נפגשים בדרך כלל יומיים בשבוע  בימים ב' וד' בשעות הבוקר למפגש רעים ובו פעילויות שונות.
עד היום היו לנו הרצאות, ארוחות בוקר, מפגש שירה ונגינה, מפגשי משחק, שיעורי פלדנקרייז,שיעורי שחמט, שיעורי אומנות, מספרת סיפורים וכל זאת על טהרת תושבי קציר חברי הגיל הבכיר ובהתנדבות מלאה.
 
     

ביום שלישי האחרון (9/11) יצאנו לטיול באיזור טבריה.  ביקרנו בבית העלמין המיוחד של כינרת, ערכנו טיול קצר באיזור וביקרנובגן לאומי חמת טבריה בו חזינו בפסיפס יפהפה  (ובהצגה על החיים במקום) שיכשכנו רגליים במים וסיימנו בביקור אצל גבנית בעין חרוד.

בקרוב ניסע להצגה "עושה כרצונו" ובימים אלו אנו נערכים לארוע חנוכה היישובי  (4/12 שמרו ביומנים והזמינו הנכדים..פרטים בקרוב).
לקבוצה יש קבוצת ווצאפ פעילה ותוססת ובה התארגנויות משותפות לנסיעה לפעילויות מחוץ לקציר ועוד
תושבים בגיל הבכיר בני 60+, מוזמנים להצטרף דרך הקישור לקבוצאת הווצאפ המונה כבר מעל 50 חברים תושבי קציר  בקישור כאן 
כלל התושבים שמעונינים לתרום זמן, כישרון ו/או ידע  לחברי הקבוצה ולהעשיר בכך את פעילותינו, אשמח שתיצרו איתי קשר.
                                               שלכם,
שי הרכז 058-4011198
2/11/18
הודעה על תוצאות הבחירות 2018

השבוע (ג' 30/10) נערכו בקציר הבחירות לועד המקומי ולנציגות קציר למליאת המועצה.
כ-1300 תושבים בעלי זכות הצבעה (מתוך 2230 שהם כ60% מבעלי זכות ההצבעה)
ניצלו את זכותם להשפיע
להלן תוצאות הבחירות המבוססות על דיווחי הבחירות בלבד כפי שפורסמו על המועצה.  תוצאות סופיות רשמיות מטעם משרד הפנים יפורסמו עם קבלתן.
עם קבלת התוצאות הרשמיות יזמן ראש המועצה , אילן שדה, ישיבת וועד ובה
תשעת חברי הוועד הנבחרים יבחרו מקרבם את יו"ר הוועד המקומי החדש של קציר.
ששת חברי המליאה שנבחרו ייצגו את קציר במליאת המועצה האיזורית.

בהצלחה לכולם!


עוד בהקשר זה נציין כי השבוע קיבל ראש המועצה, אילן שדה, את המינוי הרשמי מטעם משרד הפנים לקדנציה נוספת כראש המועצה האיזורית מנשה.
היות ולא היו מועמדים נוספים לראשות המועצה
לא נערכו בחירות לראש הראשות במנשה.

לכל הפרטים לחצו כאן

25/10/18
אנשים, כלבים והחיים ביחד – כיצד עושים זאת ? 
גידול כלבים מביא עימו הרבה נחת אולם יש לכך השלכות לנקיון הסביבה, לביטחון האישי  ואפילו, לפעמים, לשכנות טובה. אנו מקבלים פניות הנוגעות לנושא זה ואנו מבקשים לעורר את תשומת לב התושבים היקרים  להיבטים העיקריים הקשורים לידידו הטוב של האדם.לפניכם המידע מאוגד כשאלות ותשובות:האם מותר לשחרר את כלבי אל מחוץ לגבולות החצר ?
החוק קובע כי הוצאת הכלב מתחום חצר הבעלים – שלא ע"י אדם המסוגל לשלוט בכלב –  ו/או ללא רצועה מתאימה אסור –  החוק קובע קנס בגובה של 500 ₪.האם מותר להסתובב ברחובות היישוב יחד עם כלב שאינו קשור לרצועה ?
גם במקרה זה חל איסור החוק קובע קנס בגובה של 500 ₪. יש לשים לב כי האיסור תקף גם במקרה שהכלב נמצא בסמוך לבעליו.
מטרת החוק להגן על אנשים וכלבים כאחד – מפני נשיכות, העברת מחלות וריצה של כלב לכביש, העלולה להסתיים בפגיעתו.היכן אפשר בכול זאת לשחרר את הכלב ללא רצועה ?
בגבעה המרכזית ברחוב הארז פינת הארז ליד המשחקייה (מקלט 2) תוכלו למצוא גינת כלבים : גן לשחרור כלבים. לגינה שער כפול (בכניסתכם למתחם פיתחו את השער הפנימי רק לאחר שנעלתם מאחוריכם את השער החיצוני כדי למנוע בריחת כלבים מהמתחם), שילוט מתאים,מתקן שקי קקי וברזיה לשתייה, הפינה תוכננה והוקמה על ידי הוועד המקומי ביוזמת ובשיתוף התושבים.
שים לב! אין לשחרר בגינה כלבים המוגדרים בחוק כמסוכנים. את  הגדרת הכלבים המסוכנים ניתן למצוא בהמשך הדף.האם הבעלים מחוייב לאסוף את גללי כלבו מהרחוב או משטח ציבורי ?
לשון החוק אומרת "הטיל כלב גללים במקום ציבורי, יאסוף מיד את הגללים בעל הכלב או מי שהפיקוח עליו בידו" – הקנס בגין אי קיום לשון החוק הוא 475 ₪. במקומות מרכזיים ביישוב פוזרו מתקנים של שקיות לאיסוף צואת כלבים לנוחיות בעלי הכלבים.

האם חייבים לחסן את הכלב כנגד כלבת ?
כן , הקנס בגין החזקת כלב לא מחוסן הוא 1,500 ₪

האם חייבים רישיון כדי להחזיק כלב ?
כול כלב שגילו עולה על שלושה חודשים מחויב ברשיון בר תוקף. הקנס על עבירה זו הוא 500 ש"ח

השכנים שלי מגדלים בעל חיים בבית/בחצר והוא מפריע לי. מה עליי לעשות?
אנו פונים לכול בעלי הכלבים להתחשב בשכנים שכידוע "טוב שכן קרוב מאח רחוק"
ככלל אין מניעה בחוק לגדל כלבים כול עוד הגידול נעשה בהתאם לרשום בחוק עזר למנשה (מניעת מפגעים ושמירת הסדר והנקיון) התשנ"ו 1996. הפיקוח מטעם המועצה המקומית מנשה מתערב רק במקרים בהם בעל החיים גורם למטרד אמיתי. במקרים אלו יש לערוך תיעוד של תאריך ושעה שבה קרתה ההפרעה (נדרש תיעוד של מספר מקרים) לכתוב תלונה בכתב עם מס' טלפון לחזרה, לצרף תלונות של שכנים נוספים במידה ויש ולפנות למוקד המועצה מנשה בטל' 04-990410 ולבקש להעביר את התלונה לפקח המועצה. לאחר קבלת התלונה הפקח יצור איתכם קשר לצורך בירור העניין.

יש לדעת שישנם מס' פעולות שבעלים של כלב נבחן יכול לעשות כדי להרבות האהבה:

  1. לבנות מחסום ראייתי לכלב כגון גדר אטומה כדי למנוע מהכלב גירוי לנבוח.
  2. למקם את הכלב באזור אחורי או צדדי של הבית כך שיפריע פחות ולא לתת לו גישה לאזור הצמוד למדרכה.
  3. להכניס את הכלב הביתה בשעות בהם יש תנועה רבה ברחוב ובלילה – גם מפחית את הגירוי וגם מקטין את הפגיעה בסובבים
  אם כל אלו לא עזרו שקלו להתייעץ עם אנשי מקצוע בתחום האילוף או הווטרינריה ולבחון אמצעים נוספים הקיימים לטיפול בכךמהם כלבים מסוכנים ובמה הם שונים מכלבים רגילים ?
כלב מסוכן  הוא  כלב בן מעל שלושה חודשים שנשך ונשיכתו גרמה לחבלה
או כלב המשתייך לאחד מהגזעים המוגדרים מסוכנים, או שהוא  הכלאה של גזע מסוכן.
על פי החוק להסדרת הפיקוח על כלבים, אלו הגזעים המסוכנים:
פילה אמריקן סטפורשייר, בול טרייר, דוגה ארגנטיני, טוסה יפני, סטפורשייר בול טרייר, פיט בול טרייר, ברזילאי, רוטווילר.חובותיו של בעל כלב מסוכן:
  1. ביצוע עיקור או סירוס לכלב.
  2. הצבת שלט "זהירות כלב מסוכן" בכניסה לחצר, באותיות בגודל 5 ס"מ לפחות.
  3. בטיולים ובמרחב הציבורי, על הכלב להיות קשור ברצועה קצרה, מוחזק על ידי אדם בן 18 לפחות השולט בכלב באופן מוחלט, ופיו חסום במחסום. אין להעביר את הכלב לאדם אחר.

ומה לגבי חתולים? האם קיימים כללים לגבי האכלת חתולי רחוב?
ככלל אין מניעה להאכלת חתולי רחוב . אולם יש אנשים שהדבר מפריע להם וכן הדבר גורם לריבוי לא מבוקר שלהם שעלול להפוך למפגע.  כמאכיל חתולים אנא ודא שאתה מאכיל במקום שלא מפריע לשכנים, פשוט לשאול. האכל באוכל יבש ולא בשאריות מזון המושכות זבובים וחרקים אחרים. פנה את שאריות האוכל אחרי הארוחה על מנת לא ל"הזמין" למקום חיות אחרות כגון חזירי בר או מכרסמים. במקרה והדבר מהווה מטרד יוצא דופן יש לפנות למוקד מועצת מנשה.
לבירורים נוספים ניתן לפנות למזכירות בשעות קבלת הקהל טל:  04-6370757  או לפקח 7081641 – 055 (אם אין מענה ניתן להשאיר הודעת וואסטאפ)
21/10/18
אהבת חינם
ביום חמישי (18/10) נערך ערב הפתיחה של האולם הקהילתי החדש
הערב "מה זאת אהבה" היה כולו ערב של כישרון טהור ואהבת חינם
ביום חמישי נחנך האולם הקהילתי החדש של קציר. האולם שנבנה בצמוד לבית לולה
הוא אולם רב תכליתי הכפול בגודלו מבית לולה ומאפשר לקיים ארועים מקורים לכמות כפולה של תושבים. האולם נבנה על ידי המועצה האיזורית בתמיכת משרד השיכון.
בחלקו הטקסי של הערב התכבד הרב אביחי כהן להתקין את המזוזה בדלת הראשית . ראש המועצה אילן שדה, ראש הועד המקומי אורי ששה ומזכיר הישוב חן רייך התכבדו בגזירת הסרט.

ראש המועצה ברך את התושבים הנוכחים בהם אורי ששה יור הוועד, יור הוועד הקודם ליאור בר, גזבר המועצה נתן קוסקס ומנהל מחלקת התרבות מיכאל גל. "כשעמדה השאלה האם לשפץ את המבנה הישן או לבנות חדש חשבנו שלישוב כזה ראוי מבנה יותר מתאים, (בהמשך נפעל לשפץ גם את המבנה האולם הישן) וגם אמרנו, שלישוב בגודל כזה ראוי שיהיה אולם ספורט ובית כנסת ראויים. אנחנו אחרי מכרז קבלן לבית הכנסת ועומדים להתחיל בבנייתו וגם בעיצומו של מכרז לקבלן לאולם הספורט. אנחנו חונכים היום מבנה יפהפה , שמרו עליו ותהנו ממנו. שיהיה בשעה טובה"
 יור הוועד הקריא את ברכתה של נירית מיכאלי מנהלת מחוז חיפה של משרד השיכון והודה לראש המועצה ולעובדיה על בניית האולם. הוא ניצל את ההזדמנות לכמה מילות סיכום על כהונת הוועד הנוכחי  "עברנו דרך ארוכה, 6 שנים מאתגרות ומצבנו טוב בהרבה בתחומי החינוך, התשתיות והבינוי" הוא הודה לעובדי הוועד, לחברי הוועד והוועדות ובפניה שכוונה לנבחרים שבדרך אמר "התפקיד לא פשוט. עם הסמכות באה גם אחריות  אני מקווה שמי שיכנס לנעליים האלו ידע להמשיך את הדרך ואת הפרוייקטים שנמצאים כבר בתהליך. גם אחרי הבחירות קציר תהיה כאן ואני חושב שלא צריך לתת לחודש האחרון להשפיע על רוח ההתנדבות"
לאחר החלק הטקסי החל החלק האומנותי שהיה לא פחות מיפהפה. כישרונות ותיקים ומוכרים וכישרונות חדשים ומפתיעים אבל כולם מקציר, נגעו בנימי הרגש של הנוכחים.  אהבת ילדות ואהבת נעורים אהבת חיים פרידה ודייטינג.  בפולנית, בעברית צרפתית באנגלית ופורטוגזית . שירת יחיד, דואטים  ושירת רבים.  אז הרבה תודה לשולי קליין על הפקת הערב, לאסף ארמוזה שניהל מוזיקלית והיה על הקלידים וגם ניסה להוציא מאיתנו את המיטב בשירת רבים (ובעיקר סחט פרצי צחוק) ,לירון סוריאנו על הבס לישי בן יעקב על הגיטרה, החליל וכלי הקשה , לדפנה חצור, דנה סיגל, צביקי שיינפלד, ליאור דהן, עומר קורח ולשולי על תחום השירה לאיציק רופא, טלי ארגוב וגלעד ליבנה על תחום ההצחקה.
לכל מי שטרח מאחורי הקלעים על התאורה הגברה, אפיה, צילום, אירגון האולם לפני ואירגונו אחרי ולכל מי שהגיע לכבד בנוכחותו וזכה ליהנות מערב קהילתי ויפהפה.7/9/18
שנה טובה ומתחדשת לוותיקי קציר
השבוע  ביום רביעי (5/9) נחשף המועדון הקהילתי חברתי המתחדש של ותיקי קציר
את המפגש יזם הרכז החברתי החדש של הגיל הבכיר של הוועד המקומי, שי ורדי, ובמהלכו נערכה הרמת כוסית חגיגית לרגל ראש השנה, שיחה פתוחה ותיאום ציפיות לגבי הפעילות במועדון וסדנה על צמחי מרפא על פי תורת הרמבם
מזכיר הוועד, חן רייך ברך את הנוכחים סיפר על החשיבות שרואה הוועד המקומי בהרחבת המענים הקהילתיים ליותר ויותר אוכלוסיות וההחלטה להקדיש לכך משרה  אך גם ציין את החשיבות שיש במועדון קהילתי חברתי בעשייה של חברי המועדון למען עצמם ובשותפות שלהם בצוות ההיגוי ובקידום הפעילות, בתמיכת הוועד ושי.
מנהל המחלקה לשרותים חברתיים, שימשי כהנא  ברך על  המועדון וסיפר על הרצון של המועצה להרחיב את המענה לתושבים הותיקים מעבר לפעילות עמותת ראם במילוא ועל כוונת מחלקת הרווחה לתמוך בפעילות.
במהלך המפגש גם הציגו הנוכחים את עצמם, והעלו סוגיות שונות הקשורות לפעילות ואת ציפיותיהם מהמועדון.  רבים התנדבו לקחת חלק בצוות ההיגוי או להעביר פעילויות הקשורות לתחום עיסוקם והיתה תחושה של התחלה מרגשת ומחממת את הלב.
חתמה את המפגש נאוה כהנא מחוות "תבלין בגן" שסיפרה על צמחי מרפא והתועלת שהם מביאים לאדם, ועל השילובים שבהם ואף הדגימה במספר חליטות.ותיקי קציר בני 60+ מוזמנים להצטרף לקבוצת הווצאפ שהוקמה למסגרת זו
בקישור שכאןבהצלחה למועדון ולשי  ושנה טובה לותיקי קציר
3/8/18
לא בורחים מאחריות
השבוע (א' 29/7/18)  נערכה לנוער בקציר פעילות "קופסאות בריחה" בנושא מניעת צריכת אלכוהול וסמים. 

פעילות חשובה בנושא מניעת צריכת סמים ואלכוהול נערכה השבוע במועדון הנוער. הפעילות הועברה בצורה חוויתית באמצעות קופסאות בריחה, משחק קבוצתי שמטרתו לפתוח רצף של קופסאות נעולות במנעולים מסוגים שונים במטרה להגיע לפרס שמסתתר בפנים. המשחק מוגבל בזמן ועתיר בחידות פאזלים ומשימות מאתגרות שמצריכות חשיבה מחוץ לקופסה ושיתוף פעולה. במשחק הספציפי שולב מידע חשוב בנושא מניעת צריכת אלכוהול וסמים.
הפעילות נערכה ביוזמת פיטר  רכז הנוער ודודו כהן מתאם המאבק למניעת סמים ואלכוהול במועצה איזורית מנשה.


   
תמונות מהופעת הכבש ה16
שנערכה בקציר ב26/7
  

תודה למחלת התרבות במנשה על עריכת המופע בקציר
לוועדת חינוך על פעילות המתנפחים שנערכה לפני המופע.
תודה לענת רכזת קהילה ותרבות ולכל העובדים והמתנדבים שסייעו בהפקת המופע, בלוגיסטיקה, בהכנת החורשה ומתחם החנייה, בהקמה, בהכוונה, חלוקת כרטיסים וביקורת, דוכני מזון, שמירה ועוד ועוד.
20/7/18
משולחנה של וועדת חינוך 
ביום שלישי (17.7) התקיימה פעילות שטח חווייתית לבוגרי כיתות א'-ג', בהדרכתכם של דותן יושע ויוני אפשטיין המדהימים.
בפעילות השתתפו מעל 55 ילדים. יצאנו לטבע, השתעשענו בתחנות אתגריות, תרגלנו מיומנויות שטח שונות, ירינו חץ מקשת, קלענו למטרה, עברנו במסלול מכשולים מאתגר ובסוף מצאנו את הממותה האחרונה..
תודה גדולה להורים המלווים על ההיענות ובוגרי ה'-ו' שהגיעו לסייע בתחנות, הייתם נפלאים!
וועדת חינוך שוקדת על ארגון פעילויות נוספות לכלל הגילאים, נשמח לראותכם בפעילויות הקרובות
קיץ נעים!
  
  
 
   
תודה לחברי ועדת חינוך על אירגון הפעילות הנהדרת
וגם למיכל עיברי שכתבה ולשרה לב אור שצילמה 

12/7/18


טוב מראה עיניים


השבוע הראשון בקייצת קציר 
30/6/18

עם סיום שנת הלימודים והיציאה לחופשת הקיץ
אנו מאחלים חופשה נעימה לכל תלמידי הגנים ובתי הספר.
אנו מבקשים מכל הנהגים , בכל לשון של בקשה
לנהוג ביתר זהירות וערנות ברחבי הישוב
ומכל ההורים, לוודא שילדיהם מכירים את כללי ההתנהלות בדרך
ומקפידים על חבישת קסדות בעת רכיבה על אופניים.

מזל טוב למסיימי כיתה ו' ובהצלחה במעבר לחטיבת הביניים
מזל טוב למסיימי י"ב ובהצלחה בשרות הצבאי או בשנת השרות
כל מסיימי יב שטרם קיבלו שי למתגייס (תיק גב)  מוזמנים להיות בקשר עם פיטר רכז הנוער

***

מחזור כ"ב חגג את סיום לימודיו בבית הספר קציר / מורן ברטל

ביום רביעי ה 20.6.18 מחזור כ"ב מבית ספר קציר, חגג בחורשת הזיתים עם צוות בית הספר, המשפחות והקהילה, סיומה של תקופה משמעותית, מהנה ומגוונת בבית הספר.
מחזור כ"ב העלה ערב למופת בו הילדים, הצוות וההורים הפיקו בכוחות עצמם סרט ומופע "העבר של העתיד".
הערב החל בטקס המסורתי, הברכות והתודות, חלוקת התעודות והשי, והמשיך בהקרנת הסרט בשילוב שירים וריקודים על הבמה,  עליהם הילדים עמלו זמן רב תוך הנאה רבה.
כישרונות צעירים התגלו: בכתיבת התסריט, במשחק, בריקוד, בשירה, בהפקה, בתפעול מערכת הסאונד והצילום ועוד.
מספר הורים מכובד נרתם בהתנדבות מלאה להפקת האירוע והסרט המשעשע, שהיה מתובל בהומור ובחומר למחשבה, ללא פשרות על מקצועיות ואיכות שניכרה בכל רגע במהלך ההקרנה.
עם סיומה של המסיבה, הילדים לא היססו לרגע וקפצו למים בברכה, וחגגו במסיבה מלאת הפתעות וכייף אל תוך הלילה.
תודה לכל הורי כיתה ו' שצבעו וחדשו את קיר הבמה של חורשת הזיתים לכבוד האירוע. המקום מאיר פנים והישוב כולו זכה!

***

***

חדש בקציר: מחזור פסולת אלקטרונית

לתושבי קציר שלום,
המועצה החלה ביישום חוק מחזור פסולת אלקטרונית והתקשרה עם תאגיד "אקומיוניטי" – תאגיד למחזור פסולת אלקטרונית וסוללות. חלק מן הפסולת מועבר לטיפול ופירוק על ידי אנשים עם צרכים מיוחדים ובכך מקנה להם מקצוע ופרנסה ושילוב בחיי הקהילה. הצטרפו לשינוי חברתי-סביבתי – מחזרו פסולת אלקטרונית!
דולב למחזור פסולת אלקטרונית הוצב בשתי גבעות קציר: בעמדת מחזור ליד בית הספר ובעמדת מחזור ליד גן לילי. לדולב ניתן להביא פסולת אלקטרונית בינונית וקטנה – כל מוצרי החשמל, המחשוב, מכשירים סלולריים ומטענים.
קופסאות למחזור סוללות יוצבו במזכירות במכולת ובבית הספר.
(הכותבת היא חמוטל דיכטר רכזת חינוך לקיימות מוא"ז מנשה)

דולב לאיסוף פסולת אלקטרונית

 

15/6/18

חזירי הבר

חזירי הבר עדיין כאן. 
כולנו כתושבים תורמים להגעתם של החזירים לישוב בכך שאנו מספקים להם מקורות מזון זמינים וכמעט בלתי מוגבלים. 
אנו מצרפים שוב את כללי ההתנהגות שהתבקשנו לנהוג לפיהם ומבקשים לאמצם:
החזיר הינו חיה סתגלנית ואוכלת כל לכן:
* הימנעו מהאכלת חתולי רחוב בערב, האכילו רק ביום ואיספו את השאריות לאחר מכן. בזמן ההאכלה שימו את האוכל במקום גבוה.
* הימנעו מהשארת מים ואוכל לחיות הבית שלכם בחוץ.
* השקו גינות במהלך היום, החזירים חופרים בגינות הלחות על מנת לאכול את השילשולים שבאדמה הלחה
* גדרו היטב פינות קומפוסט
* אין להאכיל חיות בר לרבות חזירי בר
* דאגו שהפחים יהיו סגורים ושלמים
* קישרו כלבי בית בעת יציאה החוצה על מנת שתוכלו לרסן אותם בעת מפגש. ודאו כי הכלבים מסומנים בקולר ומחוסנים.
 במקביל,

בשיתוף עם מועצה אזורית מנשה אנו מתקינים שרשראות לקשירת הפחים הירוקים אך אמצעי זה מסייע באופן חלקי בלבד.
כמו כן לאחרונה מבצעת רשות הטבע והגנים  דילול של חזירי בר באיזור, כולל פעולה בתוך הישוב במקרים מסויימים. 
התושבים מתבקשים להודיע לנו באופן מיידי על כל מקרה התקלות בחזיר בר בתוך הישוב, תוך שהם ממשיכים לשמור עימו על קשר עין ככל שניתן) 
אחרי 20 שנה
שבט אלומות ציין ביום שישי האחרון 20 שנה לפעילותו באלומופע חגיגי ומרגש במיוחד
במהלכו נפרד השבט מגזבר השבט ואחד מעמודי התווך שלו ב15 שנה האחרונות, גיל עמל.
אלומות, שבט הצופים של קציר, עורך מידי שנה  את ה"אלומופע", מופע סוף שנה מקסים שכולו בהפקת חניכי ופעילי השבט. השנה ציין השבט במופע 20 שנה להיווסדו. הקהל התמוגג מההופעות הגדודיות החינניות , מקטעי הקישור המצחיקים והתיאטרליים, ובעיקר מהאוירה הטובה המפרגנת והמחבקת שניכרה בכל: חברי השבט, מדריכים פעילים וחניכים גם יחד.
קדמה למופע ארוחת ערב שבת קהילתית שכבר הפכה למסורת כיפית וטעימה.
בתום המופע נפרד השבט  מבוגרי יב שפונים לדרך חדשה, לשנת שרות או לצבא, אחרי שנים של השקעה רבה מכל הלב בשבט ובחניכיו – מי יתן והחוויה המיוחדת והמעצימה הזו תלווה אתכם בכל אשר תהיו.
השבט גם נפרד מאמיתי בכר שעומד לסיים את תפקידו כרכז שבט בוגר אחרי שנתיים אינטנסיביות בהן גם עבר השבט והסתגל לביתו החדש.
ולבסוף נפרד השבט מגיל עמל שמבחינת הורים וחניכים כה רבים הוא הוא שבט אלומות.
וכך אמרה רינת ברטוב, ראש השבט: "להיות גזבר כפי שאתה היית זאת מסירות שלא תמיד נראית לכולם. זה לתפקד כראש שבט לכל דבר ולהיות שותף בכל תחום לוגיסטי וחינוכי בשבט כל הדברים קטנים כגדולים שלא תמיד נספרים בשנת פעילות צופית מטורפת: להסיע ש"ש עייף הביתה ב11 בלילה – המון פעמים, לקחת מרכז להתאווררות בארומה למטה או במחנה, לרחוץ חניך סרבן מקלחת עם מגבונים גם ב11 בלילה, לקום בחמש בבוקר ולהרתיח מים לביצים הקשות , שיהיה מוכן למזל, להתקשר לאלכס, לחפור בורות למיטות שיהיו ישרות באוהל הורים ובין כל אלו לרשום 3/4 מהשבט ברגע האחרון ואצלך זה עד חצות. כי חבל שחניך לא יצא.
ולמרות שלא היגעת מהצופים, רחמנא ליצלן, כל מידות הצופה יחד קטנות עליך. אבל המידה הכי מקסימה מכולן, נכתבה עליך! "הצופה אינו נופל ברוחו, בצר לו מצטחק". וככה עודדת את רוחנו עם ההומור והשנינות שלך בווצאפ השבטי ובישיבות ארוכות אל תוך הלילה פיזרת כעסים והרגעת לחצים…"
יכולנו להמשיך ולהעלות עוד הרבה מילים חמות שנאמרו בערב הזה, בין אם על ידי ההורים בשיר, על ידי אפרת ראש השבט המיתולוגית שהגיעה לחגיגת ה20 או הפעילים והמדריכים והכל היה נכון, אבל דווקא בחרנו לסיים במסר מתוך דבריו של גיל עצמו:
"במשך השנים השבט מציב לחניכיו אתגרים לא פשוטים. החל מעבודה מחייבת יומיומית להדריך את השכבות הצעירות, דרך בחינה מחודשת של מה אנחנו עושים עם עצמנו ולמה, וכלה בהרמת אירועים קהילתיים, טיולים, מחנות קיץ. הכל תוך השקעה ותרומה בלתי פוסקת לחברים שלך, לקהילה שלך למדינה שלך.
שכב"ג וחניכים יקרים: כל פעם מחדש אנחנו מתפעלים מהצלחתכם לבצע את המשימות האלו מבלי לוותר לעצמכם. היכולת שלנו המבוגרים להאמין בכם , שאכן אתם יכולים לעוף כמו הנשר בשמים, כמו עייט לטרף, לדבוק במטרה ולא לוותר, ולהגיע להצלחות, ואפילו להתמודד עם כשלונות, היכולת הזו שלנו המבוגרים היא מוגבלת. אחרת לא היינו מתפלאים ונפעמים מכם כל פעם מחדש. הבעייה היא שהמפתחות לאפשר לכם את זה נמצאים בדרך כלל בידינו, בתקציבים, בפתרונות לוגיסטיים, בפתרונות רגולטוריים ועוד ועוד… אנחנו המבוגרים צריכים ללמוד ולהפנים ולעשות הכל על מנת לאפשר לכם לעשות את כל מה שאתם יודעים לעשות הכי טוב שאפשר, לאפשר לכם להיות החץ שבראש המחנה. אני מקווה שאת המעט שיכולתי עשיתי ותרמתי בכיוון הזה. אני קורא לכם ההורים להמשיך לשמור על השבט מכל משמר, לחזק אותו ולהעצים אותו, זו תופעה חד פעמית ארוכת טווח שיהיה קשה מאוד לשחזר"  
  
  

    
  

3/6/18

תיקון (אחרי) ליל שבועות 
ביום חמישי (24/5/18) נערך בבית לולה ארוע תיקון (אחרי) ליל שבועות.

את הארוע אירגנו חברי משעו"ל קציר שפועלים בקציר בהתנדבות במספר רחב של תחומי עשייה כגון ארוע טו בשבט הקהילתי, אור בקציר, משעולי קציר ועוד
אנחנו שמחים לתת להם את הבמה לסכם את הארוע
אבל רגע לפני אנחנו רוצים להודות להם מקרב לב על העשייה הברוכה הזו למען הקהילה – תודה!
ביום חמישי שעבר, התכנסנו, כמה עשרות תושבים, בבית לולה לקיים תיקון (אחרי) ליל שבועות. בית לולה לבש חג, וגם מקום עוגת הגבינה המסורתית לא נפקד.
בשנים האחרונות צבר מנהג תיקון ליל שבועות פופולריות רבה והחל להתפשט גם אל מחוץ לציבור הדתי כחלק ממגמת ההתחדשות היהודית, עד שנהפך לאחד מסימני ההיכר של חג השבועות לצד המנהג לאכול מאכלי חלב.
גם אנחנו במשעו"ל קציר החלטנו לחזור למסורת תיקון ליל שבועות לקהילה שקיימנו במשך מספר שנים, ונקטעה בשנה האחרונה.
פתחנו בשירה של שולי קליין, שכמו תמיד הצליחה בקולה לחדור ולפתוח את הלבבות והמשכנו ללימוד בצוותא ושיח בקבוצות. השנה בחרנו ללמוד ולהעמיק ביחד במשפטו של הלל הזקן:
אִם אֵין אֲנִי לִי, מִי לִי.
וּכְשֶׁאֲנִי לְעַצְמִי, מָה אֲנִי.
וְאִם לֹא עַכְשָׁיו, אֵימָתָי:משפט זה שרובנו מכירים את תחילתו ואת סופו, העלה סוגיות מרתקות ומשמעותיות למשתתפים  כפרטים וכחברה. בנוסף לעמדות שהעלו המשתתפים העמקנו בקריאת פרשנויות ודעות של פילוסופים, רבנים והוגים שונים, בהן דנו, התלבטנו, החלפנו דעות והארנו סוגיות ומחשבות.
אחר כך התכנסנו במליאה להרצאה מרתקת של מר דרק פרלמן, מנכ"ל יהלו"ם בנושא "אחרי החגים" – שיחה על דרכים שונות לציון מועדים ועל חיבור ויציקת תוכן למסורות קיימות.
תודה לשולי קליין ולוועד על שיתוף הפעולה. תודה למשתתפים על הנוכחות, ההשתתפות החשיבה העמוקה, והפרגון.

נתראה בערבי הלימוד הבאים,
חברי משעו"ל קציר

עוד לא תמו כל פלאיכם!
להקות מחולות קציר ומחולות מנשה ערכו אתמול (יום ה' 31/5/18) את מופע הפרמיירה לסיכום שנה

המופע "אנשים טובים באמצע הדרך" היה בסימן 70 שנה למדינת ישראל ולאנשי מפתח בתחומי  ההנהגה , החברה, היצירה, הספורט, המדע ועוד. 
מחולות קציר הוקמה לפני 8 שנים ומוכרת לכולנו מארועים קהילתיים בקציר ובמועצה.
מחולות מנשה היא להקת המחול הייצוגית של המועצה האיזורית מנשה ובה מופיעות בוגרות להקת מחולות קציר. שתי הלהקות פועלות במסגרת רותם- עמותת הפנאי של מנשה.
כמה תענוג לראות את כל הקבוצות המחוללות,  מקבוצות הגן שובות הלב ועד הלהקה הייצוגית הכל כך איכותית ומקצוענית. וגם את כברת הדרך עשו הלהקות מאז הקמתן. גאווה גדולה.  

 
    
          


צלמו: אסנת למברגר, גלנדה אלון, דיקלה נבון, שאדה יחיא

17/5/18

מעז עוד יצא מתוק
פונה נחיל דבורים שהתנחל באמצע השדרה

אחת הסיבות בגללה הגעתי עם משפחתי לקציר, מאמינה שגם אתם כך,  היא הטבע הירוק ירוק הזה שסביבנו.
בדרך כלל פוגשים בחלק הנעים והפסטורלי שלו אבל לפעמים גם בצד המעט יותר חייתי שעלול מעט להלחיץ.
על כך יעידו כל מי שחזירי בר חפרו להם בדשא או הפכו להם את הפח, כל מי ששפני סלע רואים בגינתם מזנון "אכול כפי יכולתך", מי שבזמן נסיעה לקציר נאלצו לחרוק בלמים בגלל שועל שהתפרץ לכביש, נחשים, נדלים…כל אלו ובמיוחד המוגנים שבהם מגיעים כעיסקת חבילה עם הטבע היפהפה הזה שחובק אותנו.
אבל לאחרונה זכיתי לראות בקציר תופעה  קצת פחות נפוצה, נחיל דבורים שהתנחל לו באמצע היום על המדרכה בשדרות האמירים.
 הנחיל הרוחש זוהה בתחילה על ידי תושבים כנחיל צרעות, אולם לשמחתנו גרים בקציר עומרי שטרן ועומרי רמח גינצבורג, שני דבוראים מסורים ומתנדבי מגן דבורים אדום, שמיד זיהו את הנחיל היקר והתגייסו להצילו. כך זכינו לראות איך הנחיל כולו מועבר בעדינות ובביטחה לכוורת שתהוה  את ביתו החדש. 
תוך כדי שהוא מציל את הנחיל (ואותנו) סיפר לנו עומרי רמח שבחג השבועות (20/5) חל יום הדבורים הבינלאומי.  אז לרגל החג ביקשתי ממנו לכתוב עליהן.
נדגיש  כי העברת נחיל היא פעולה הדורשת ידע, מיומנות וציוד מגן ואין לעשות אותה לבד בשום אופן. 
כמה דברים על דבורים / עומרי רמח
דבורי דבש, ניזונות אך ורק מדבש, מכאן שמן.
הדבורים הן חרק פרה היסטורי, לפי ציורי קיר במערות והן וותיקות מהרבה מינים של בעלי חיים על הכדור שלנו.יש לקיום הדבורים, משמעות מרכזית על חיינו, הן מאביקות את פרחי העצים והשיחים ובכך דואגות לפירות וירקות, לאדם ולבעלי החיים.בשנים האחרונות, הדבורים מתמעטות והולכות, מכמה סיבות, בינהן ריסוסים, גלי האתר, הסובבים אותנו, צמצום שטחי מרעה ועוד. ישנם מקומות בעולם, בהם כבר אין בכלל דבורים, כמו ביפן ואנשים עוסקים בנסיון להאבקה, אך זה רחוק מלהיות, טוב ויעיל כמעשה הדבורים.בעונה זו, הדבורים מתנחלות, חלק מנחיל האם, עוזב ומחפש מקום חדש, בו יקבע את חייו. לפעמים אפשר לראות זאת, אם מתמזל מזלנו, כי זה מחזה נדיר.אם פוגשים בכזה נחיל (כמו שהיה השבוע בשדרות האמירים 22), קוראים טלפונית לאנשי מד"א = מגן דבורים אדום, בקציר יש שני אנשים העוסקים בכך: עומרי שטרן 0505557221 ועומרי רמח גינצבורג 0545226151 שיגיעו ויאספו את הנחיל התינוק, שרק נולד ויעבירו אותו למקום מוגן.בקציר עוזרים לדבורים ולא מרססים!!!

ויש גם סרטון לחצו כאן

מביאות את האביב
ביום שישי (11/5) התקיים בחורשת הזיתים יריד נשים אביבי.
היריד מתקיים זו השנה השנייה ובכך הפך למסורת מקסימה ונעימה
היריד הוא כולו פרי תיכנון וביצוע של נשות המיזם ההתנדבותי אשת חיל ויחד עימן חברותיהן הטובות
שהקדישו את מיטב זמנן ומירצן בחודשים האחרונים כדי להגשים את חלומן, וחלומנו
ועל כל אלו תודה.

כמו ללכת על ענן🌈
יריד הנשים שהתקיים בשישי (11/5) בקציר היה כמו חלום.

בכל מקום שהלכת היו סביב נשים מחייכות, יוצרות, מדברות עם חברה ובעיקר שמחות ורגועות.
ביריד היו סדנאות יצירה, אומנות ומודעות.
תודה לכל המנחות המופלאות שהעבירו סדנאות בהתנדבות:
טלי גאון, עדי נחמד, דנה פרידמן, נתלי ברלין, צמרת שפירא מואטי, טליה פלד, לירז לבקוביץ, שרה לבאור
מריתה בת שושן.
ביריד הוענקו טעימות של טיפולי גוף נפש במתנה. תודה לכל המטפלות שתרמו מזמנן:
נירה אמרא, דיאנה קרסטול, נועה בן אורי, עומר שושני, שלי צ'קלין, יהודית רחמים, טלי רגב, אירה ברקוביץ'.
ביריד היו 30 דוכנים. מתוכם 25 של נשות קציר שמכרו את עבודות היד שלהן במגוון תחומים: מאוכל, יצירה ועד תכשיטים ובגדים. היה שפע רב וצבעוני.
למרות שהיה זה יריד לנשים יש להודות גם לגברים שנתנו כתף וגם יד:
אסף חבשוש, יוסף אמרא, אורי לבאור, אבי שרהבני, דב פרידמן, ליאור דהאן, אריאל גולדין. וגל חן שפירגן עם הצללה וציוד למתחם האוכל.
תודה גדולה גם לועד קציר שתמך בנו לאורך כל הדרך.
תודה לכל מי שהגיעה. אם לא הייתן באות זה פשוט לא היה שווה את כל המאמץ😉
אחרי 3 חודשים של עבודה מאומצת מבחינתנו היריד זה חלום שהתגשם. השגנו את מה שרצינו: לתת חזרה לקהילת הנשים, בוקר של הטענה, העצמה ופינוק.
מאיתנו,
אפרת חבשוש, לירון פלדמן, לירז לבקוביץ', רעות אמרא, טליה פלד, דנה פרידמן, שרה לבאור.

 

 

 

10/5/18

תרגיל חרום איזורי
השבוע ב
יום שני (7/5) בוצע תרגיל חרום איזורי בקציר.

בתרגיל שחתם תיכנון והתארגנות של מספר חודשים והיה מורכב במיוחד,
חברו יחד צח"י (צוותי החרום הישוביים) של שלושת ישובי ההר של מוא"ז מנשה (מי עמי אל עריאן וקציר) יחד עם צוותי החרום ואנשי המקצוע במועצה, נציגי היקל"ר (יחידת הקישור לרשות) של פיקוד העורף, החטיבה המרחבית, משטרת ישראל, כיבוי אש ומד"א. בתרגיל תורגלו צוותי החרום הישוביים בקציר ב"מבול" של ארועים ובהם תרחישי שריפות, נפילת טילים ועוד. במסגרת התרגיל תורגל בפועל פינוי של הישוב מי עמי וקליטתו בבית הספר קציר.בתרגיל צפו בקרים מטעם היקל"ר והמועצה ולאחריו בוצעו סיכום והפקת לקחים הן של הצופים והן של המשתתפים בשטח. בסך הכל התרגיל הוכתר כהצלחה, כצעד משמעותי נוסף במוכנות הישובית , וכעת אף במוכנות האיזורית. ועל כך תודה לכל המתנדבים שהתכוננו ופעלו במלוא המאמצים מול תרחישים קשים ביותר. שמחנו לצאת עם תחושה שהישוב שלנו בידיים טובות.
בצוות החרום של קציר מכלולים המטפלים בתחומים שונים: מכלול תשתיות הפועל בתחומי התשתיות, החשמל, מים,חילוץ ועוד מכלול אוכלוסיה הפועל עם האוכלוסיה בשטח ומטפל בצרכי האוכלוסיה לרבות מקרים של פינוי משפחות, טיפול בנפגעי חרדה, פעילות הפגתית לילדים ולנוער ועודף  כיתת הכוננות והמתמידים שמופקדים על כל נושאי הביטחון והפח"ע , מכלול דוברות ומידע לציבור שאמון על קבלת המידע מהציבור ועל דחיפת מידע רלוונטי, מכלול בריאות שאמון על פעולות הצלת נפשות , טיפול ופינוי פצועים, צוות כיבוי אש וחמ"ל הפועל מול כל המכלולים ומול חמ"ל המטה במועצה.
בכל המכלולים שמחנו לראות יחד עם המתנדבים הותיקים , גם מתנדבים חדשים
ועדיין נשמח לעוד מתנדבים נוספים מקצועיים מתחומי החשמל, הנדסה, מקצועות טכניים, מקצועות רפואה ופרא רפואה,  חינוך פסיכולוגים  ועו"ס, טרקטוריסטים, מוסמכים לעבודה בגובה
בנוסף נשמח לחיזוק של כל מי שמעוניין להתנדב ולתרום בזמן חרום, גם אנשים שאינם בעלי מקצוע אלא כאלו שיכולים  לנהל זירה ולנתב כוחות, להעביר מידע, לסייע בשטח כתף אל כתף עם הצוותים המקצועיים, לסייע בחמ"ל בקבלת מידע , בתרגום ועוד.
הכישורים הנדרשים הם בעיקר רצון לעשות וללמוד
נשמח אם תפנו למזכירות.
 

 
יום הניצחון
השבוע ב8/5/18 צויין במועדון מופ"ת  יום ניצחון בעלות הברית על גרמניה הנאצית , הלוא הוא יום הוטרנים. 

היום החל בסיור בעיר העתיקה בקיסריה והסתיים בארוחה חגיגית וטקסית במועדון מופ"ת בקציר, בהשתתפות ראש המועצה האיזורית, אילן שדה.
שדה סיפר נרגש לנוכחים "גדלתי בקיבוץ שהיו בו רק שתי סבתות. יתר ההורים של הורינו נספו בשואה" אמר והוסיף "גם בימים של חילוקי דעות לעיתים עם רוסיה, אי אפשר להפחית בחשיבות הניצחון של בעלות הברית על הצורר הנאצי"
תודה לעו"ס נטלי גילבר, למחלקת הרווחה של מנשה ולאלי ביבס שמנהל את מועדון מופ"ת בקציר על אירגון הארוע. 

הודעה ממוא"ז מנשה: חשבונית במייל

תושבים יקרים,
כחלק משיפור השירות במחלקת הגבייה במועצה, הושק שירות חדש שבו תוכלו לקבל את דרישות התשלום ישירות למייל.
ניתן להיכנס להירשם בקישור הבא: https://www.mast.co.il/47/bill-in-mail
או להקליק על התמונה למטה להורדת אפליקציה לטלפונים הניידים.
רשות מקרקעי ישראל (רמ"י) הוציאה למכרז 3 שטחים לבניה
הממוקמים בקציר בהרחבה בגבעה המערבית
להלן חלק מהפרטים

את הפרטים המלאים וחוברת המכרז ניתן למצוא באתר רמ"י
לחצו כאן למעבר לאתר רמ"י

(מלאו קציר בשם הישוב ובצעו חפוש)

3/5/18

תרגיל חרום
ב7/5/18 יום ב' החל מ18:00 יערך תרגיל צח"י (צוות חרום) איזורי.
במהלכו יתכן ותורגש תנועה ערה של כוחות ורכבי חרום ברחבי הישוב
ויתכן שישלחו הודעות סמס תרגיליותביום זה קבלת הקהל תהיה בין השעות 16 ל17:30 בלבד

 

שלום לכולם,

שמחים לבשר כי החל מיום שני הקרוב, 6.5.18, ובכל יום שני לאחר מכן, הפעוטון יהיה פתוח מ16:30-18:00 במתכונת של משחקיה. השירות ניתן לגילאי לידה עד ארבע, בליווי הורים. רחבת הכניסה וחדר הגימבורי יהיו פתוחים. השירות ניתן לכל תושבי היישוב.
נשמח לראותכם, צוות הפעוטון וועדת חינוך

עידכון בנוגע לחזירי בר

השבוע נערכה במשרדי הוועד פגישת הכרות עם הפקח ברק מתוקי שמונה זה מכבר על ידי רשות שמורות הטבע והגנים הלאומיים כאחראי על חיות הבר באיזור קציר.
במהלך הפגישה העלה מנכ"ל הישוב חן רייך את תופעת חזירי הבר שפוקדים את הישוב באינטנסיביות, מהווים מפגע ומסכנים את התושבים.
הוסבר כי בשיתוף עם מועצה אזורית מנשה אנו מתקינים שרשראות לקשירת הפחים הירוקים אך כי אמצעי זה מסייע באופן חלקי בלבד.
הפקח ציין כי לאחרונה מבוצע באזור דילול של חזירי בר, כולל פעולה בתוך הישוב במקרים מסויימים.
אולם הדגיש כי כולנו כתושבים, תורמים להגעתו של החזיר ליישוב והמליץ לנקוט במספר אמצעים
שעיקרם צימצום מקורות המזון.
החזיר הינו חיה סתגלנית ואוכלת כל לכן:
* הימנעו מהאכלת חתולי רחוב בערב, האכילו רק ביום ואיספו את השאריות לאחר מכן. בזמן ההאכלה שימו את האוכל במקום גבוה.
* הימנעו מהשארת מים ואוכל לחיות הבית שלכם בחוץ.
* השקו גינות במהלך היום, החזירים חופרים בגינות הלחות על מנת לאכול את השילשולים שבאדמה הלחה
* גדרו היטב פינות קומפוסט
* אין להאכיל חיות בר לרבות חזירי בר
* דאגו שהפחים יהיו סגורים ושלמים
* קישרו כלבי בית בעת יציאה החוצה על מנת שתוכלו לרסן אותם בעת מפגש. ודאו כי הכלבים מסומנים בקולר ומחוסנים.
התושבים מתבקשים להודיע לנו באופן מיידי על כל מקרה התקלות בחזיר בר בתוך הישוב, תוך שהם ממשיכים לשמור עימו על קשר עין ככל שניתן)
ריענון בנושא אופן הוצאת גזם ופסולת גושית
אנו מבקשים לרענן את הכללים להוצאת פסולות גזם וגושית ליד הבתים.
פסולת גושית וגזם שנאספות מהבתים אנו אוספים בכמות של כ4 בלות לבית אב.
הפסולת נאספת על ידי הטרקטור או משאית עם מנוף שצריכים מרחב פעולה.
לכן את הפסולת נדרש לשים בקצה של מפרץ חנייה.
רק במידה ולא ניתן לשים במפרץ חנייה, ניתן לשים על מדרכות בחלק  הרחב שלהן, באופן שמשאיר לפחות מ1.3 מטר למעבר על המדרכה להולכי רגל ולעגלות – אין לחסום מדרכות.
אין להניח גזם צמוד לגדרות, צמוד לעמודי חשמל/תמרורים או מתחת לעצים.
אין להניח את הגזם בערוגות הדבר גורם לנזק לצמחים ולאמצעי ההשקיה בעת האיסוף על ידי הכף.
מודים מאוד על תשומת ליבכם לכך בעתיד.
  
    
סגירת סניף שי"ל בקציר
במשך זמן רב פעלה שלוחה של שי"ל (שרות יעוץ לאזרח) בקציר.
השלוחה הופעלה על ידי מתנדבי שי"ל תושבי קציר.
לאור חוסר ביקוש לשרות, הוחלט על סגירת השלוחה לעת עתה.
זוהי ההזדמנות להודות בחום למתנדבים על עשייתם, תודה!
תוכלו להמשיך ולפגוש בהם בסניף שיל הפועל במועצה איזורית במנשה וממוקם בבניין"מילוא" במתחם החינוך של המועצה. להלן מועדי קבלת הקהל ופרטי ההתקשרות של סניף זה. 

 

27/4/18

70 שנה למדינת ישראל

בסוף השבוע שעבר צוינו אירועי 70 שנה למדינת ישראל

בערב יום הזיכרון ירדה דומיה על חורשת הזיתים, הדגלים הורדו לחצי התורן וצפירה פילחה את האוויר ואת הלבבות עת התייחדנו עם זיכרון הנופלים במערכות ישראל ונפגעי פעולות האיבה. איש לא נותר אדיש  לקטעי הקריאה הריקוד והשירה שנגעו בכל הנוכחים, מבוגרים וטף. 

לא נוכל להבין לאשורו את הכאב על האובדן הפתאומי,

לא נוכל להעמיד את עצמנו במקומם של אלו שהחיים בעבורם עמדו מלכת,

רק נוכל לשלוח מכאן את תנחומנו למשפחות השכולות, ונוכל לזכור כי במותם ציוו לנו את החיים.

 

מתוך הטקס:

החיים אינם נמשכים/יאיר לפיד

זה לא נכון שהחיים נמשכים.

תמיד אומרים את המשפט הזה והוא אף פעם לא נכון.

כשמת לך מישהו, החיים שלך, כמו שהכרת אותם, הסתיימו.

המשפחה שלך עדיין שלך, אבל היא אחרת.

ההורים שלך אחרים, הסדר שבו אתם יושבים סביב השולחן, הדרך שבה אתם זוכרים את הטיול ליוון, עם האלבום של התמונות המצחיקות שהפך לאלבום זיכרון .

זה לא נכון שהחיים נמשכים.

אנשים שואלים אותך שאלה פשוטה כמו "מה שלומך?" ואתה יודע שהם מתכוונים לומר "אנחנו יודעים" או "אנחנו כאן בשבילך".

וכל פעם שאתה עצוב כולם קופצים כדי לעודד אותך, ואין לך איך לומר להם שאתה לא רוצה קבוצת תמיכה, אלא להיות שעה בשקט מתחת לשמיכה.

זה לא נכון שהחיים נמשכים.

אפילו אתה לא ממשיך להיות כמו שהיית.

אתה ההוא שמתו לו.

אתה ההוא שרואה בטלוויזיה את "הטוב הרע והמכוער" וזוכר רק עם מי ראית אותו בפעם הראשונה, אז, בקולנוע אסתר הישן שנהרס בינתיים.

אתה ההוא שאם אתה צוחק, אומרים שהתגברת.

אם אתה עסוק, אומרים שהתבגרת.

אם אתה נוסע ליותר משבועיים אומרים שברחת.

זה לא נכון שהחיים נמשכים.

אפילו העבר שלך עובר עריכה, וכל פעם שאתה מספר איך לקחתם אוטובוס לבלומפילד לראות את הדרבי, אתה מתלבט אם לקרוא לו אחי, או אחי המנוח, או אחי זכרונו לברכה.

לפעמים אתה פשוט מוציא אותו מהסיפור, כדי למנוע מכולם מבוכה.

פה ושם פוגשים מישהו שלא היה בארץ הרבה זמן, והוא שואל מה שלומו ואתה אומר לו ששלומו כבר לא איתנו, ובסוף כמובן אתה צריך להרגיע אותו, אז אתה אומר לו שהחיים נמשכים.

זה לא נכון שהחיים נמשכים.

הם נפסקים, ומתחילים מחדש. אחרת

זיכרון 1זיכרון 2

זיכרון 3זיכרון 4

 

 יו"ר הוועד אורי ששה נשא דברים בטקס:

היום , יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל ולנפגעי פעולות האיבה, ערב יו העצמאות ה70 למדינת ישראל, אנחנו מתייחדים עם זיכרם של אלה אשר קיפחו את חייהם רק משום היותם בני הארץ הזאת.

ביום זה כולנו, מקטן ועד גדול , מרכינים ראש לזכרם של בנים ובנות, שנלחמו ונפלו בהגנה על המולדת והותירו אחריהם משפחות שכולות וכואבות. אנו מתייחדים עם משפחת השכול ועם כאבם הבלתי נתפס. כאבם הוא כאבנו.

מדינת ישראל לא הוגשה לנו על מגש הכסף. אלא נקנתה בדם רב, דמם של מיטב בנינו וכל זאת כדי לתת לעמנו פיסת ארץ לחיות בה.  פיסת אדמה היסטורית שבה התהלכו אבותינו.

היום נעצור מכם עיסוקנו ונזכור את הנופלים. נזכור אחים ורעים אשר יחד יצאו בפלוגות הלוחמים ולא ישובו עוד. פעם אחר פעם, מערכה אחר מערכה, נשלחים חיילנו להגן על המדינה, על הבית. חלקם לא שבו מן הקרב והכאב הנורא, והזמן לא מרפא. זיכרם צורב כל יום מחדש.

החיילים הצעירים שמתו, לא ידברו עוד, אך בכל זאת נשמע קולם. והקול הוא חזק וכואב ופונה אל כולם. הוא זועק את פצעי החיילים, את הכאב, את החיים שלא ישובו עוד. זועק בשם בנינו שהלכו מאיתנו מוקדם כל כך ולא יוכלו עוד לצחוק, לאהוב, לשיר ולשמוח.  זועק בשם אחיו ואחיותיו, אביו ואימו שנשארו מאחור כשאהובם לא יחזור.

מי שחלם לו ונשאר לו החלום

מי שלחם הוא לא ישכח על מה לחם

מי שנשאר ער כל הלילה עוד יראה אור יום

מי שהלך הוא לא ישוב עוד לעולם.

לא יאהב עוד לעולם

ולא יראה פריחות עוד לעולם

החלום של מי שהולך ולא ישוב עוד.. לעולם נשאר חלום.

חלומו שלו וחלומה של אימו לראותו מתחת לחופה

חלומו של אביו , שהתנפץ, לשחק עם נכדיו

מצווים אנו שלא נשכח את ההולכים

שנהיה ראויים להם שנמשיך להגן על מדינתנו ועל אדמתנו

חזקים וגאים ויודעים מאין באנו ולאן אנו הולכים.

במעמד זה נזכור את תושב הישוב אלחנן ברזנר אשר נפטר במהלך שירות מילואים.

יהי זכרו ברוך.

זיכרון 5זיכרון 6

זיכרון 7זיכרון 8

עם צאת יום הזיכרון ולאחר טקס המעבר והנפת הדגלים, החלו בחורשת הזיתים החגיגות לציון יום העצמאות ה70 של המדינה.  באווירה נהדרת ובלתי מעונבת , ועם המווון כשרונות מקומיים בהם התברכנו בישובנו  ובהם אנחנו גאים עד מאוד. לא נשכח להזכיר את הזיקוקים ואת הרצל ובן גוריון שהפתיעו ונעתרו להנחות את הערב.

עצנאות 1עצמאות 2

עצמאות 3עצמאות 4

עצמאות 5עצמאות 6

עצמאות 7עצמאות 8

עצמאות 9עצמאות11

עצמאות 10  עצמאות 12

עצמאות 13

כל כך הרבה אנשים טובים עשו והשקיעו באירועים אלו בהתנדבות ובמסירות והפיקו ארועים מקצועיים ונפלאים. ההדים החיוביים לא פוסקים מלהגיע ואנחנו שמחים להודות להם כאן על שנתנו את הנשמה ואת הלב:

משתתפי ערב יום הזיכרון על פי סדר הופעתם: שלום ג'מילי, נציגי שבט אלומות, יסמין לומהולט לוי, מורן ברטל, משה סימין, שולי קליין, עמרי רמח גינצבורג, עומר קורח, אסף ארמוזה, ישי בן יעקב, ענת ורואי, מחולות קציר,  דפנה חצור, שקד יוסף  ודנה מריזן , הפיקו את הערב: גילה לביא ושולי קליין.

משתתפי ערב יום העצמאות על פי סדר הופעתם:

יהלי ועמרי רמח גינצבורג, נציגי  שבט אלומות, קבוצת התיאטרון כיתות ה-ו מהסטודיו למקצועות הבמה של שולי קליין בשיר אורות , נערי ונערות מועדון הנוער בניצוחו של רכז הנוער פיטר דייויס שדיגללו, גלעד ליבנה (הלוא הוא הרצל) ורמי אבישר (בן גוריון בכבודו ובעצמו) שהשתתפו בסרטון והינחו את הערב, מחולות קציר בהדרכתה של סתו לביא וניהולה של ענת פילד בסיוע אמהות שרקדו, לתלמידי בית הספר קציר בהדרכת המורה למחול מירי בונה, המורה למוסיקה תמר וורד ואורלי גמליאל שרקדו וגם שרו, למאור גולן , רועי אקרון ואבישי שגב ששרו, ליעל אשחר , רוזה בוזגן ונעמי בן יאיר ששרו ולהוד בר על עמדת הדיג'י

הפיקה את הערב: שולי קליין , עוזר הפקה: עידו קליין,  הקלטות: יותם חרודי וירון סוריאנו, צילום ועריכה: אסף בן עמי

על ההגברה והתאורה של שני הערבים : ליאור דהן

 

 

 

מכאן אנו אומרים – לא עוד!
אירועי יום הזיכרון לשואה ולגבורה נערכו השבוע (ד', 11/04/18) בבית לולה.
הטקס היישובי נערך בשילוב מרגש בין צעירי הגיל הבכיר שלנו שהנחו והגישו את הטקס יחד עם בני נוער שהשתלבו בקריאה בנגינה ובשירה. הכל דממו והתכנסו.
את נרות הזיכרון התכבדו והדליקו 7 מתושבי קציר שחוו את המלחמה בילדותם: מרק גנדלמן, גריגורי סלאבין, עדה קוטלריבסקי, קריצ'מן יורי וליה, מיכאל בלכמן ואלכס גולדשטיין.
עם השנים מתמעטים בקרבנו הניצולים ומותירים אותנו , הדור השני השלישי ואפילו הרביעי עם כל כך הרבה שאלות אישיות, לאומיות ואוניברסליות, לרבות מהן לא תמצא תשובה.
"אל תהיה קורבן, אל תהיה שותף לרצח, ובעיקר אל תעמוד מהצד, עלינו לזכור להיות אנושיים, שיכול להיות עולם טוב ויפה יותר, ואדם לאדם חייב להיות בין אדם".
כך צוטט בטקס ויקטור פרנקל, פסיכיאטר יהודי ניצול אושוויץ  ומחבר הספר "האדם מחפש משמעות" כשהוא כמו נותן תזכורת אבל גם אולי קריאת השכמה למדינות העולם על האנטישמיות הגוברת באירופה והטרגדיה המתרחשות לא הרחק מגבולנו.
אורי ששה יו"ר הוועד שיתף בסיפורו האישי של אביו שהיה בן 12 בזמן הפרעות ביהודי בגדד ועל האימה שהיתה נסוכה על פניו כשסיפר על הארוע ואמר:  "מכאן  אנו  אומרים  לא  עוד. נתחזק  נגדל  ורוחנו  לא  תיפול  אף  פעם. מדינת ישראל  עומדת  חזקה  ואיתנה  וצבא  הגנה  לישראל  עומד  על  המשמר  בכדי  לדאוג  שלכל המאיימים עלינו  לכלותינו לא  תהיה  תקומה. אנחנו  כאן חידשנו  את  מורשתנו  המוסרית  ואת  ערכינו  ואנחנו  כאן  כדי  להישאר".
  

  
  
עם תום הטקס נשארו רבים כדי לשמוע את סיפורה האישי של אסתר רמיאל (לוין),אמה של סנונית צפריר תושבת קציר. אסתר שנולדה בטראבי שבבלרוס נמסרה על ידי אמה למשפחה נוצרית  בחוטור שליד איבייה. במעשה זה הצילה את חייה של אסתר זמן קצר לפני שהיא ולמעשה גם רוב רובה של קהילת הגטו באיבייה נרצחו בירי ונקברו בקבר אחים. לפני פרידתן שיננה לה את שמה ואת שם אימה וביקשה שלא תיבכה. אסתר הוברחה מהגטו כשהיא ארוזה בשק תפוחי אדמה, ומובלת על ידי סוס ועגלה. במשפחה הדלה שקלטה אותה, טיפלה בה בעיקר הבת הבכורה ינינה כשהיא מבריחה אותה ליער ולאחו או מסתתרת עימה במרתף, מאכילה אותה בפת טבולה במעט חלב שחלבה מהפרה באחו ודואגת לה כבתה. עם תום המלחמה  החזירו אותה ליהודים מאיבייה עימם נדדה ולאחר מכן העפילה עם קבוצות נוער באונייה לישראל שם גדלה בפנימיות למדה בסמינר למורים התחתנה והקימה משפחה.
רק שנים רבות מאוחר יותר נוצר הקשר עם קהילת יוצאי איבייה שסיפרו לה כי בעלותם מידי שנה לפקוד את קבר האחים הם פוגשים תמיד אישה מבוגרת שמחפשת את אסתר התינוקת אותה גידלה. הסרט ובו המפגש ביניהן הוקרן אף הוא ולא הותיר עין אחת יבשה.
סיפורה הובא במסגרת פרוייקט "זיכרון בסלון" שאורגן זו השנה השניה על ידי חבורת משעו"ל קציר. הקסימו בשירה ובנגינה עינת וגרהרד תושבי קציר.
זה המקום להודות בחום לכל האנשים הנפלאים שתרמו מזמנם בהתנדבות להכנת האירועים המרגשים: עודד בוכנר, אמנון אליהו, הדס למברגר, ציפי מילר, חנה בן ורד, יעל אשחר מאיה הופמן, שקד יוסף ירח לין טוחולוב מיה געש ורעי קליין.
תודה לחברי משעו"ל קציר על אירגון "זיכרון בסלון" ולעינת וגרהרד ששרו וניגנו.
התברכנו, תודה!
עוד תודה לענת סהר שפרן רכזת קהילה  על ארגון  הטקס והתפאורה ולליאור דהן על ההגברה והתאורה.
30/3/18
מועדון הנוער "עושה כיף"  באקווה כיף
ביום שלישי יצא אוטובוס מלא של בני נוער ליום עמוס פעילויות בכינרת.
הפעילות אורגנה על ידי מועדון הנוער בסיבסוד הוועד המקומי.
הפעילות כללה 3 שעות של שחייה טיפוס וקפיצה באקווה כיף, המשיך בשיט אנרגטי על סירות בננה וסירות אחרות והסתיים בטיול ג'יפים קופצני דרך מטעי הבננות  הנושקים לכינרת ובנוף המדהים שנשקף מהישוב מיגדל.
לא נשכח להזכיר את העצירה במקדונלדס בדרך הביתה, אחרי יום כזה אנרגטי אין פלא שהיא הייתה הדובדבן שבקצפת ..
הילדים שהתנהגו למופת במהלך הטיול חזרו מאושרים ועמוסי חוויות
תודה לפיטר דייויס רכז הנוער על כל הכיף הזה ותודה להורים המלווים שהתגייסו וסייעו לו במהלך היום
16/3/18

תעודת הצטיינות

שר החינוך העניק השבוע את פרס החינוך הארצי לשנת תשנ"ח לראש המועצה האזורית מנשה

שר החינוך, נפתלי בנט, העניק השבוע (יום ד' 14/3/18) לראש המועצה האזורית מנשה, אילן שדה  את פרס החינוך  לשנת תשע"ח.
מדובר בפרס היוקרתי ביותר שמעניק משרד החינוך שהוענק לשבע ראשויות בלבד, ובהן מועצה איזורית אחת, מנשה.
הפרס מוענק לראשי ראשויות ש
השקיעו משאבים ניכרים במערכת החינוך הן מבחינת ערכים ואקלים חינוכי, למידה והישגים, הצוות החינוכי, הכלה ומניעת נשירה ועוד. זה הזמן לברך את כל העוסקים במלאכה החשובה, את צוותי ההוראה והחינוך מגיל גן ועד תיכון, את מנהלי בתי הספר והגנים , את כל העובדים במעטפת של מסגרות אלו שעוסקים באדמיניסטרציה בתחזוקה בתחבורה בביטחון ועוד ומאפשרים לצוותי החינוך לעסוק נטו בחינוך, את כל מי שעוסק בחינוך הבלתי פורמלי וכמובן את כל עובדי מחלקות החינוך והנוער במועצה. תודה, עלו והצליחו גם בהמשך!
האזינו לדבריו של שר החינוך
פרס החינוך1פרס שר החינוך3
24/2/18
 כנס בנושא ביטחון
כנס בנושא ביטחון נערך ביום א' (18/2/18) בבית לולה
בכנס שנערך בעיקבות גל הפריצות שארע בקציר בעת האחרונה, נערך פאנל בעלי תפקידים שתארו את העשייה בתחום זה וענו לשאלות התושבים. לאחר הפאנל  ניתן הסבר לגבי האפשרויות להתנדב במסגרת המשטרה.

עשרות מתושבי קציר השתתפו בכנס הביטחון שנערך בבית לולה, חלקם נפגעו, לצערנו, בגל הפריצות שפקד את קציר לאחרונה, חלקם מתוך רצון לשתף בידע או נסיון, וחלקם מתוך דאגה איכפתיות או רצון להשמיע ביקורת.
בפאנל בעלי התפקידים שנערך בכנס השתתפו סנ"צ מיכה גפני, מפקד תחנת עירון, מפקח אבירם יוסף מפקד סיור עירון,  מנחם גרינברג קבט מוא"ז מנשה אורי ששה יו"ר הוועד המקומי ופבל שטיין יו"ר ועדת ביטחון בישוב.
יור הוועד ברך את הנוכחים, הציג את המשתתפים וציין את שיתוף הפעולה  עם המשטרה בכלל ועל רקע ארועי הפריצות האחרונים בפרט.
סנ"צ גפני סקר כללית על הפעילות המשטרתית באיזורנו, על הדגשים ששמים ל"תקיפת" תופעות כגון שוהים בלתי חוקיים (שהינם מחוללי פשיעה מבחינת עברות הרכוש), ותופעות כגון ירי ותאונות דרכים. על פעילויות מנע ופעילויות יזומות וההתנהלות בתקציב ובמשאבים מוגבלים ובהתאם לסדרי עדיפויות. בהקשר הזה ציין כי בעת גל הפריצות היתה פעילות משטרתית לילה לילה בקציר שיחד עם חיננית, טל מנשה ועוד ישובים בסביבה עברה גל של התפרצויות. הסביר על החוליה שעסקה בעיקר בגניבה של חפצים קטנים כמו טלפונים סלולאריים ומכרה את הסחורה הגנובה בשטחים. הסביר כי 2 מחברי החולייה נתפסו וראש החולייה נמצא בבריחה (מאז הכנס התבשרנו כי גם ראש החוליה העזתי נתפס . ע.ר.). בעקבות התפיסה נמצאו כ200 מכשירי טלפון ונפתחו כ-20 תיקי פריצה.
גפני הסביר על החשיבות הרבה בערנות של התושבים לכל מי שאינו מוכר, הדגיש את המחוייבות לנעול את הבתים, למגן את הבתים כל אחד באמצעים שהוא יכול, ולדווח על כל חשד למוקד 100. ציין כי לכל דיווח 100 שנפתח יש חובת הגעת ניידת.
יור ועדת ביטחון פבל שטיין הסביר על המצ'ינג שנעשה עם מג"ב בשמירה. הסביר כי ללא שמירה מטעם הוועד לא תינתן שמירה מטעם מג"ב. ציין את מגבלות התקציב וכי  החלופה הקיימת היא הטובה ביותר שנמצאה בתקציב הקיים. בעקבות ביקורת על איכות השמירה שעלתה מהנוכחים ביקש שטיין שאם תושב רואה כי שומר פועל בצורה לא תקינה ידווח למשק הביטחוני או לוועד המקומי מיד כשקורה או מקסימום למחרת על מנת שניתן יהיה לטפל בכך. קבט המועצה מנחם גרינברג ציין כי אף אחד לא יסכים לשומר שלא עושה את עבודתו וכי כל הנוכחים מהוים זוג עיניים נוסף לביקורת על השומרים ובעקבות שאלה לגבי השלמת גדר הגבעה המערבית ציין כי מרכיבי הביטחון שנמצאים כעת באחריות מג"ב אינם כוללים כעת מרכיב של התעצמות (הקמת של אמצעים חדשים)  אלא רק תחזוקה שוטפת  של הקיים וכי המועצה האיזורית עירערה על כך ועושה כל שניתן על מנת לשנות את הסטטוס הזה. הוא גם הציע לנוכחים שהעלו רעיונות לגבי השמירה לחבור לוועדת ביטחון לבחינת רעיונותיהם.
לגבי פעולה אזרחית הסביר יו"ר הועד כי התבקשנו לא לערוך סיורים אזרחיים עצמאיים אך שמי שיצטרף למשמר האזרחי מקציר יסייר רק בקציר וכן הזמין את מי שיכול לתרום לתחום זה להצטרף לועדת ביטחון ומכל היתר להקפיד לדווח על כל ארוע מעורר חשד.
לפני תום הפגישה הוסבר על האפשרות להצטרף כמתנדבים למשטרה. מפקד התחנה ציין כי אם תהיה קבוצה של לפחות 5 מתנדבים יהיה אפשר לערוך את ההכשרה בקציר. הוסבר על תהליך הקבלה (קיימות מגבלות גיל ובריאות וגם תחקיר ביטחוני ויש מינימום שעות נדרש להתנדבות כל חודש).
כל המעוניינים להצטרף כמתנדבים נא צרו קשר עם עמאד 0506274538

16/2/18
בס"ד

ועד מקומי קציר
טלפון: 04-6370757, פקס: 04-6370787
office@vaad-katzir.org.il

א' אדר תשע"ח
16/2/18
עידכונים
שלום לכולם,
להלן מספר עידכונים מהעת האחרונה.
ביטחון
ביום ראשון הקרוב יערך כנס תושבים בנושא ביטחון. בכנס ישתתפו מפקד תחנת עירון של משטרת ישראל וגורמי ביטחון נוספים . הכנס מהווה הזדמנות לשמוע על מה שנעשה בתחום זה, על רקע גל הפריצות שחווינו לאחרונה בישוב. תופעת הפריצות מוגרה והפורצים נתפסו אולם איני משלה את עצמי כי תופעה זו לא תחזור לכן ממליץ להמשיך ולנקוט באמצעי בטיחות ביתיים כגון התקנת פין אבטחה לחלונות הזזה, הפעלת אזעקות ומצלמות, אם יש באפשרותכם וכיוב'
כנס בנושא ביטחון יום ראשון 18/2/18 בשעה 18:00 בבית לולה
החלפת התאורה בהרחבה
תאורת ההרחבה הוחלפה השבוע לתאורת לדים חסכונית. עלות ההחלפה  מומנה על ידי מועצה אזורית מנשה ותוחזר מהחיסכון הצפוי בצריכת החשמל, תוך כ7 שנים. 
החלפת התאורה השבוע חתמה סאגה ממושכת של תקלות חוזרות ונשנות בתאורה שהותקנה בשעתו על ידי מנהלת ההרחבה של מועצה אזורית קציר חריש. 
בעקבות שריפת מנורות תדירה ובלתי סבירה התעקש הוועד המקומי שיובאו מומחים לבדיקת הנושא זה ואלו אכן מצאו בתאורה המותקנת ליקויים חמורים. לאחר שאושר במועצה (לא בלי קושי) תקציב להחלפה המנורות בכלל וללדים בפרט בוצעו הליכי בדיקה יסודיים של תאורה חליפית  והליכי מכרז במועצה.  אלו נעשו ביסודיות ובאישור מומחים לנושא ומטבע הדברים ארכו זמן, תודה לתושבי ההרחבה על אורך הרוח. השבוע כאמור הגענו לקו הגמר של הפרוייקט ואנו מקווים, שהוא יהווה פיילוט ללימוד הנושא ושבעתיד, תתאפשר החלפת כל התאורה בישוב לתאורה חסכונית יותר ויעילה יותר.
אולם ספורט
אני שמח לבשר כי המועצה האזורית מנשה והטוטו אישרו לביצוע את הקמתו של אולם ספורט בקציר. האישור הינו פרי מאמץ ממושך של הוועד המקומי והמועצה האזורית מנשה להקים אולם ספורט ראוי בקציר. האולם שיוקם יכיל מגרש כדורסל וכדורעף תיקניים, חדרי הלבשה, טריבונות ישיבה ועוד. מיקום האולם נקבע בשיתוף הוועד ומחלקת ההנדסה של המועצה לאחר שנבחנו מספר חלופות והוא ימוקם בשטח המיועד למבני ציבור בסמוך למועדון תנועות הנוער באופן שיהיה נגיש ומתאים למתאר השטח. האולם ישמש את הקהילה, בית הספר וחוגי רות"ם. אנו מודים לחברי מליאת המועצה מטעם קציר על הסיוע בקידום הנושא במליאה.  
כלבים משוטטים
מזה זמן רב אנו מתמודדים עם תופעה של כלבים משוטטים בקציר.
על רקע מחלת הכלבת המתפשטת לאיזורנו (לאחרונה אף אותר מקרה כלבת בישוב אמץ) אנו עובדים בשיתוף פעולה עם איגוד ערים וטרינרי על מנת שיאספו כלבים ללא בעלים ומבקשים, שלא תאפשרו לכלביכם, גם אם הם מחוסנים,  להסתובב באופן חופשי. מזכיר כי במקרה של חשיפה שלכם או של כלביכם לחיה החשודה כנגועה בכלבת נדרש לפנות באופן מיידי לאיגוד ערים וטרינרי ולמשרד הבריאות. 
בהמשך לאותו הנושא אני רוצה לסיים בתחושה אישית טובה לגבי שיפור בניקיון ביישוב, שנובעת בעיקר מהיענות גוברת ליציאה מסודרת עם הכלבים ואיסוף התוצרת שלהם ועל הקפדה על הוצאת גזם ופסולת גושית במועדים המפורסמים על ידינו. כה לחי
ומשנכנס אדר…
כבר עכשיו עומלים מתנדבי ועדת תרבות על מסיבת פורים שתערך ב1/3/18 בבית לולה. 
נשמח לראות חוגגים ותיקים וחדשים. שימו לב כי מחיר הכרטיס במכירה מוקדמת זול ממחירו בקופת האירוע. הקדימו לרכוש כרטיסים  במזכירות הוועד. 
                                                                                      בברכה,
                                                                                      אורי ששה
                                                                                      יו"ר הוועד המקומי 
טוב מראה עיניים 1
החלפת התאורה בהרחבה
  
טוב מראה עיניים 2
שעת סיפור בספריה ביום המשפחה
8.2.18
איזה כיף למחזר…מחמאות:
בשבת נערך אירוע טו בשבט הקהילתי
מאות מתושבי קציר הגיעו לארוע טו בשבט שנערך בשבת (4.2.18) ונהנו מההפנינג המושקע שמתקיים זו השנה השביעית בקציר.
גם השנה  יזמו והפיקו את הארוע חברי משעו"ל קציר אליהם חברו השנה חברי שבט אלומות כבר משלב תיכנון הארוע. כמידי שנה הארוע נערך בשיתוף הוועד המקומי. 
מקום ההתרחשות היה בגבעה המזרחית, וכלל טקס טו בשבט, מסלול טיול ירוק ירוק וגם קרוב לבית והפנינג משגע, עתיר פעילויות מקסימות, יצירתיות טעימות, או אנרגטיות. בין היתר אפשר היה להכין כתרים ברוח הטבע בשילוב חומרים טבעיים, להכין פקקולים (מחזיק פקקים לאיסוף בקבוקים ריקים) לשמוע שעת סיפור, להשתתף בהכנת עץ קהילתי (העץ הורכב מעלים עלים עליהם צייר כל מי שחפץ בכך באופן הייחודי לו והם חוברו יחד, ליצירת עץ קהילתי משותף), להכין פיתות בטאבון ועוד. לכבוד הארוע הפיקו משעול קציר חוברת פעילויות בנושאי החג והטבע שסביבנו שליוותה את הבאים לאורך המסלול וגם אחריו, שבט אלומות בנו מסנדות בליסטראות וערכו פעילויות שמעודדות חיבור ושיתוף פעולה כגון איזון  והובלת מתקן מסנדות באמצעות חבלים וגם תחרות משיכת חבל  (היה צמוד אך הבנות ניצחו בשובר שיוויון) שהכי נחמד לעשות אותן יחד, עם המשפחה, עם החברים, עם הקהילה. כמו בפעמים הקודמות הארוע אורגן למופת , עם חשיבה ודאגה לכל הפרטים הקטנים, לוגיסטיים, תוכניים ואחרים  והכל נעשה בסיוע הרבה מאוד מתנדבים מתושבי הישוב. אלו הגיעו עם הרבה אהבה ותרמו מזמנם ומירצם, מי בשמירה או בהגשת עזרה ראשונה, מי בהקמה ובפרוק, מי בהכנת והפעלת הפעילויות השונות או בתפעול הטאבון – לכולם כולם מגיעה הרבה תודה על ארוע נפלא. 


ועוד בנושא טו בשבט וסביבה,  השבוע הגיעה לקציר , במסגרת שבוע הסביבה של מנשה, ההצגה של תיאטרון קוקיה "ילד בוץ".
זוהי הצגה המספרת אגדת עם אפריקאית  על ילד שלא חדל לבכות מינקותו. על אף הנסיונות, שום דבר לא גורם לו לחדול מבכיו עד שבעזרת חברתו הוא מתחיל לאט לאט להרים את הראש (תרתי משמע) ובעצם לשנות את נקודת מבטו. במסגרת ההצגה יוצרות השחקניות את הדמויות שמשתתפות בהצגה מבוץ, שהן מכינות לשות ומכיירות על הבמה.
ההצגה מלווה במוסיקה מקורית שנוגנה בכלים שונים ומיוחדים, חלקה מבוסס על השיר משבט ה "ואגוגו" בטנזניה שמספר את האגדה במקור. עם תום ההצגה הוזמנו גם הילדים שבקהל לקחת מעט בוץ ללוש וליצור ממנו.
תודה למחלקת תרבות ולמחלקת קיימות של המועצה על ההצגה המקסימה. 
20180204_18284220180204_182915

 

2.2.18
חג לאילנות ולקהילה
ט"ו בשבט כבר כאן ועימו שפע של ארועים לכבוד החג.

ט"ו בשבט כאן , מלווה בהפוגה קצרה וחמימה מהחורף (בתקווה שישוב) ובפעילויות מקסימות לכבוד החג. את הפעילויות פתחה פעילות לילדים מגן חובה עד כיתה ג' שנערכה במועדון הנוער. בפעילות הכינו הילדים עציץ עוגיה סימלי, מקושט וגם אכיל . הפעילות אורגנה על ידי מתנדבי ועדת חינוך בסיוע בנות כיתה ח' איריס שחר שקד דורון רות  שיזף ויובל שמש – תודה לכולם!ומה בהמשך?מחר (שבת 3.2) יתקיים ארוע טו בשבט הקהילתי המסורתי שמארגנים משעו"ל קציר יחד עם שבט אלומות בשיתוף הוועד המקומי (ראו הזמנה מפורטת בהמשך)
ביום ראשון"ילד בוץ" הצגה מיוחדת של תיאטרון הקוקיה, מטעם בימת הילדים מנשה מיוחדת לשבוע הסביבה
וביום רביעי פעילות לטו בשבט לילדים מכיתות ד' עד ו' 
במועדון הנוער .

12\01\18
קציר בענן 
הימים החמימים שפקדו אותנו השבוע כמעט הצליחו להשכיח את החורף האמיתי שפקד אותנו בסוף השבוע שעבר. כמויות גשם נכבדות ניתכו על קציר במשך יומיים ולשמחתנו למעט 2 שלוליות עמוקות שניקוו ונוקזו ואירוע של הצפה בחצר פרטית לא דווחנו על ארועים חריגים בישוב. כל הארועים טופלו על ידי מתנדבי ועובדי הוועד.
אז קצת בשביל שלא נשכח .. כמה מהתמונות שתיעדנו בשישי בבוקר.
  
30/12/17
טוב מראה עיניים : מרימים ל – 2018
ביום חמישי נערכה מסיבת סוף שנה היישובית בבית לולה
תודה לכל היזמים ולכל העוסקים במלאכה (לכל מי שאירגנו, קישטו, טרחו על הבר, על הכיבוד, על התאורה וההגברה, על עמדת הדיג'י ועל השמירה)
אירגנתם מסיבה אנרגטית ומשמחת.
ועד מקומי קציר מאחל לכל בית קציר שנה אזרחית מוצלחת.

  
  
  

    

14/12/17
מועדון למופ"ת
השבוע (יום ד' 12/12/17) נערך ארוע חגיגי לציון מלאת שנה לפעילות מועדון מופ"ת בקציר.
מועדון מופ"ת הוא מועדון לוותיקים בקציר הפועל 3 פעמים בשבוע וכולל פעילויות כגון התעמלות, יצירה, הרצאות וארוחות. הוא מופעל על ידי מחלקת הרווחה של המועצה האיזורית מנשה וההשתתפות היא בהתאם לתבחיני רווחה. השבוע מלאה שנה לפעילות המועדון. 
במסגרת הארוע שנחגג במעמד ראש המועצה ,אילן שדה,  מנהל המחלקה לשרותים חברתיים, שמשי כהנא ונציגי מחלקתו, מזכיר הישוב, חן רייך, מנהל המועדון אלי ביבס באי המועדון ואורחים נוספים, נחנך במועדון חדר מחשבים חדש שהוקם אודות לתרומה מבנק הפועלים וסיוע המועצה האיזורית והוועד המקומי, ונערכה הדלקת נרות חגיגית.
נטלי גילבר, שעובדת שנים רבות עם ותיקי הישוב יוצאי חבר העמים, פתחה את הערב בנימה אישית ואמרה שיש שני סוגי פנסיונרים שהיא פגשה: כאלו שמחכים לצאת לפנסיה ונהנים מכך וכאלו שחווים את היציאה לפנסיה כחוויה קשה. המועדון שלאחרונה שופץ הוא הזדמנות להתחלה חדשה , לשינוי וללמידה של דברים חדשים. אמרה והציגה את עבודות הציור של גלינה שגילתה את כישרונה מאז הצטרפה לפעילות. 
 
  
מימין: אלי ביבס מנהל מועדון מופ"ת , שמשי כהנא, מנהל המחלקה לשרותים חברתיים , מניה אובולסקי, חברת הוועד המקומי, אילן שדה, ראש המועצה, חן רייך, מזכיר הישוב. משמאל: נטלי גילבר עם ציוריה של גלינה.
ראש המועצה , אילן שדה, הודה לכל העוסקים במלאכת קידום והפעלת המועדון וסיפר לנוכחים שכשקציר הצטרפה למועצה נשאל  על ידי תושבים אם ילדי קציר ירדו לרעות "עניתי  שאנחנו נעלה את רעות לקציר.  זו היתה גם המטרה כאן: להעלות לכאן את מילוא" . שדה הפציר בנוכחים להעלות כל בקשה שיש להם לגבי המועדון בלי להסס. "לפעמים זה לא יהיה מיידי, אבל נסייע בכל מה שנוכל" אמר. 
לאחר ברכות מרגשות נוספות הדליק את הנרות חיים יפים שעובד וגם מתנדב במועדון, והושרו שירי חנוכה. 
ועוד באותו נושא, כלל ותיקי קציר , כמו יתר ותיקי המועצה , מוזמנים להשתלב בפעילות מילוא שבמועצה . במילוא מתקיימים במקום מידי שבוע חוגים שונים ובנוסף, נערכות שם שפע של פעילויות כגון  הרצאות, סרטים , טיולים , נופשונים ועוד. הפעילויות כרוכות בהרשמה ותשלום וישנן הסעות .
אנו דואגים לפרסם את הפעילויות השבועיות כאן בניוז ובאתר הוועד המקומי לנוחותכם. 
 
בנוסף,הוועד המקומי שואף להקים בקציר בית קפה קהילתי, שישמש , בין היתר, מקום מפגש לותיקי קציר מספר פעמים בשבוע בבוקר. נשמח אם תצטרפו לצוות ההיגוי של מקום זה. מיד אחרי חנוכה נערוך מפגש ראשון לאיפיון צרכים והגדרת מטרות המקום.
לכן אם הינכם צעירים בני 60+ ויש לכם מה לתרום לנו בנושא זה, בידע, בכישורים או בזמן – נשמח מאוד מאוד אם תצרו קשר דרך המזכירות.
    
8/12/17
מממ..משהו מתבשל במועדון הנוער!
השבוע נערך ערב סושי במועדון הנוער. בהנחיית השף יוני אהרוני תושב קציר הנערים והנערות בישלו, קצצו והכינו רולים לתפארת.
מוזמנים להציץ בלוח הארועים של דצמבר שכאן לגבי שעות הפתיחה והפעילויות הקרובות.
עוד החלה השבוע במועדון קבוצת ריצה לנערות . הקבוצה בהנחיית ליאת גורן רצה ותיקה ומדריכה מוסמכת מטעם וינגייט. ההשתתפות מסובסדת מאוד על ידי ועדת חינוך של הועד הישובי ומוזמנות אליה נערות מכיתה ז עד יב בכל רמות הכושר. פרטים אצל פיטר רכז הנוער.
30/12/17
זהירות כלבת – לא רק לבעלי הכלבים שביננו
ביום שלישי 28/11/17 נערכה בבית לולה הרצאתו של ד"ר ריאד בדראן, הרופא הראשי ומנכ"ל איגוד ערים וטרינרי שומרון, בנושא מחלת הכלבת
מחלת הכלבת שעד כה הייתה בעיקר נחלתו של האיזור הצפוני של ארצנו החלה להתקרב לאיזורנו (לאחרונה היה מקרים של כלבת באיזור עפולה ויוקנעם, ביום שני היה מקרה ברמת השופט) וד"ר בדראן פרס בפני הנוכחים מידע חשוב על המחלה, דרכי הפצתה והתמודדות עימה ברמה הציבורית והפרטית.
לטובת מי שהחמיץ (רבים מאוד לצערנו) נעלה כאן מעט ממה ששמענו.
מחלת הכלבת היא מחלה המאפיינת לא רק כלבים אלא כל בעל חיים עם דם חם, ומרגע התפרצותה היא מחלה חשוכת מרפא.
במהלך השנים היו למחלה מספר זנים והזן הנוכחי הגיעה ככל הנראה מטורקיה דרך סוריה, מדינה אשר אין תיאום עימה למניעת המחלה (כשם שיש עם ירדן והרשות הפלסטינית).
בשנה האחרונה תועדו 47 מקרי כלבת, לא כולל מקרים של כלבים ותנים חשודים שלא נתפסו ועל כן לא ניתן היה לוודא את מחלתם במעבדה.
אופן ההדבקה ושלב הנדידה:
הכלבת היא מחלה שפוגעת במוח ובמערכת העצבים ההיקפית.
נגיפי המחלה נישאים ברוק של בעל החיים הנגוע ומועברים על פי רוב בנשיכה אך גם ברסיסי רוק שפוגעים בפצע פתוח, בשריטה , בלחמית העין. מרגע חדירת הנגיף לגוף מתחילה תקופה של נדידת הנגיף דרך מערכת העצבים ההיקפית למוח של החיה. ככל שהפגיעה סמוכה יותר לראש החיה המודבקת, תקופת הנדידה תהיה קצרה יותר.בתקופה זו החיה אינה מדבקת  וזה גם  השלב שבו עדיין ניתן לחסן את החיה ולהציל אותה.  אולם בשלב זה לא ניכרים סימנים קליניים ולכן אין דרך לזהות את המחלה.המחלה:
ברגע שהנגיף מגיע למוח ומופיעים סימני המחלה, המחלה מדבקת ו
חשוכת מרפא.
מבחינת הסימנים הקליניים למחלה יש יש שתי תצורות :
האחת, התצורה השקטה, בעל החיים נראה ביישן פחדן ומבולבל. נוטה לעזוב את ביתו. חיות בר  עלולות להכנס לחצרות של בתי מגורים או איזורים מיושבים באופן שלא מאפיין אותם.
השניה, התצורה האגרסיבית, מוכרת יותר ודומיננטית יותר , החיה רצה ממקום למקום ופעילה בצורה לא רגילה, תוקפת ונושכת בעלי חיים ובני אדם אך גם נושכת וקורעת ציוד, ריהוט. בהמשך חל שינוי בצליל קולה  ורק לבסוף חלות התכווצויות קצף מהפה וחנק עקב התכווצויות של שרירי הסרעפת.
סימנים שמאפיינים את המחלה באדם: חום ועייפות כאבי ראש חזקים , הידרופיביה (פחד ממים) כיווצים, שיתוק, תרדמת ולבסוף מוות.
חתולים מאופיינים בדרך כלל בתצורה השקטה , אך לא בהכרח, וכשהם בתצורה ההאגרסיבית הם יכולים להיות מסוכנים מאוד בגלל יכולתם לזנק ממרחק.
נוהל טיפול בבעלי חיים באיזור ארוע של כלבת:
1.באיזור של ארוע כלבת, כל חיות הבית הבלתי מחוסנות או שהחיסון שלהם אינו בר תוקף מושמדות
2.חיות בית שמחוסנות בחיסון בר תוקף, והיו במגע מוכח עם בעל חיים חולה בכלבת יקבלו חיסון דחף וישארו בהסגר במשך 45 יום על חשבון בעליהם
3. חית בית שמחוסנת בחיסון בר תוקף וחשודה בחשיפה תקבל חיסון דחף נגד כלבת
4. בעל חיים לא מחוסן בחיסון בר תוקף שהוא בעל ערך מיוחד, והיה חשוף לכלבת , ניתן לבודד אותו ל6 חודשים על חשבון בעליו.התגוננות:
לשמור מרחק מחיות משוטטות ומחיות מחמד לא מוכרות.
לא לנסות לתפוס חיות בר או להציל חיות בר פצועות – לפנות לרשות הטבע והגנים.
לא לאמץ חיות מחמד לא מוכרות, אפילו לא גורים ללא בדיקת וטרינר.
לחסן לחסן לחסן. כל כלב חובה לחסן מגיל 3 חדשים. אין חובה חוקית אך מומלץ לחסן גם חתולים
לא להשאיר אוכל מחוץ לבית. אחת הסיבות לריבוי תנים ובעלי חיים משוטטים הוא שפע האוכל  (פסולות או  אחר) שאנו משאירים נגיש מחוץ לבתים ובפארקים.
סירוס ועיקור חיות המחמד למניעת ריבוי אוכלוסיה בצורה לא מבוקרת, דבר שמביא לצערנו לנטישה של חיות ותופעות כגון התלהקות כלבים.במקרה של נשיכה או שריטה
צריך לאתר מיידית את בעל החיים ואת בעליו
לשטוף היטב את המקום עם מים וסבון כדי להסיר כמה שיותר רוק.
לחטא את המקום
להגיע מייד לרופא ולמשרד הבריאות.דר בדראן הוסיף ותאר את הפעולות שמבצעת מדינת ישראל שעיקרן חיסון אורלי באמצעות כופתאות שמכילות חיסונים אותן מפזרים באמצעות מטוסים. הכופתאות בעלות ריח מפתה של דגים ננגסות על ידי החיה ואז פוגעות באמפולה פנימית שמשחחררת את החיסון לחלל הפה. מדינת ישראל גם מקיימת שתוף פעולה עם הרשות הפלסטינית ומספקת לה עשרות אלפי חיסונים כל שנה.
איגוד ערים וטרינרי שומרון מפזר באופן שגרתי  כופתאות המכילות חיסון סביב כל ישובי האיגוד כולל סביב קציר ועושה מאמץ ללכוד כלבים משוטטים. 
נציין כי הוועד המקומי נוטל חלק במאמץ למאבק בהתפשטות המחלה
באמצעות אכיפה מוגברת של נושא הכלבים המשוטטים על ידי הפקח היישובי. 
קהילה 2 (2)
24/11/17
טוב מראה עיניים
ביום רביעי (22/11) נערך במועדון הנוער אחר צהריים של סרטים  לילדי כיתות א' עד ו'
הוקרנו 2 סרטים על מנת להתאים את הסרטים לגילאים השונים.

נקווה להתראות גם בפעילויות הבאות במועדון!
16/11/17
נבחר רכז נוער חדש !
לאחרונה נערך מכרז לבחירת רכז נוער.  לתפקיד נבחר פיטר דייויס.
דייויס,"פצצת אנרגיה", ספורטאי ומדריך מנוסה,
הדריך ילדים ונוער בקציר במסגרות שונות במשך  שנים רבות
ואף הפעיל בשנים האחרונות את הקייצת של הוועד המקומי.
הוא ידריך את תלמידי ז עד יב
ואנחנו מאחלים לו הרבה הרבה הצלחה בתפקידו.


בתמונה: פיטר עם ילדי ומדריכי הקייצת
09/11/17
טוב מראה עיניים – פעילות לקראת שבת במועדון הנוער
ביום שישי ה3/11/17 נערכה פעילות של ועדת החינוך לבני הנוער במועדון הנוער שכללה משחקים, אפיית חלות ועוד
3/11/17
איך לדבר מיניות עם ילדנו המתבגרים
ביום ה' בשבוע שעבר (26/10/17) נערכה במועדון הנוער הרצאתה של לי ראובני בר דוד,
"איך לדבר מיניות עם ילדנו המתבגרים". 
ראובני בר דוד , תושבת קציר מזה שלוש שנים, היא מטפלת מינית מוסמכת בעלת תואר שני בעבודה סוציאלית ומגדר ומרצה במסגרות שונות על מיניות בעידן המסכים.
ראובני גם כותבת תוכניות לדלת פתוחה, כותבת במגזין ראש 1 ומעבירה מפגשים עם בני נוער בנושא. ברגעים אלו ממש ספרה לבני נוער, "מיטה וחצי", נמצא בדפוס
היא מעבירה את הרצאתה בצורה שובת לב וקלילה אבל גם לא מתחנפת ולא מחפפת, מספרת מנסיונה המרתק במפגשים עם מבוגרים ובני נוער.  נגיעה קטנטונת  מההרצאה כאן לפניכם.
  

חינוך מיני אינו מסתכם ב"שיחה" חד פעמית לקראת גיל ההתבגרות.  
חינוך מיני הוא קודם כל ללמד את ילדנו אינטימיות,  גבולות ולראות את האחר כסובייקט עם צרכים רצונות וגבולות משלו.
את האינטימיות אנו לומדים מלידתנו (ואולי אפילו לפני). הצורך במגע הוא חיוני ובסיסי לא פחות ממזון. את התחושות המוקדמות את המגע, החום המראות הקולות  שאנו חווים עוד לפני שפיתחנו יכולת לתאר במילים, הגוף זוכר
חוויית המשחק בילדות גם היא מלמדת אינטימיות מהי . תוך כדי משחק עם הורינו ואחר כך עם חברינו,  אנחנו לומדים לבטא את עצמנו ואת צרכינו לשאת ולתת לגבי דברים שאנחנו רוצים או לא רוצים, לומדים מהם גבולות,  להציב ולכבד, לשתף פעולה לדמיין ולהבחין בין משחק ומציאות ולאקטיביות.
צפיה במסכים לעומת זאת מכוונת לאינדיבידואליות ואף לבדידות, לדמיון מוגבל לפאסיביות. השפעת המסכים בבגרות דרמטית. מתבגרנו חשופים כידוע להרבה לחץ חברתי ולהרבה מסרים מהסביבה על איך אמורים להתנהג, איך אמורים להראות. אך אם בעבר ההתמודדות שלהם היתה מתרחשת במרחב החיצוני והבית היווה מקום של שקט ומנוחה מכל הלחצים והאתגרים החברתיים, היום כשמרבית התקשורת מתנהל ברשתות החברתיות אין את ההפוגה הזו. ילדים מקבלים מסרים בלתי פוסקים 24 שעות ביממה.
אם בעבר קבוצת הייחוס החברתית מנתה עשרות עד מקסימום מאות חברים, היום במרחבים מסויימים יש אלפי "חברים" שמביעים עמדה כל תמונה  או משפט. התקשורת היא בעיקר ויזואלית כשהחלק המילולי הצטמצם למילים בודדות והעולם שמצטייר הוא עולם פלסטי עתיר בילויים מסעדות טיולים ומנותק מהמציאות שמכילה, מה לעשות, גם צדדים פחות מעניינים ונחמדים. לכל אלו נוסיף חשיפה גבוהה לפורנוגרפיה ואלימות.
במהלך ההרצאה שלה ממליצה ראובני בר דוד להורים כיצד לנהוג על מנת לייתר מיניות בריאה. היא נותנת כלים המתאימים לכל גיל החל מהינקות, איך ללמד אהבה עצמית ואינטימיות, העברת מידע ענייני ומותאם גיל וערכים על איברי המין והרביה על הגעת התינוק לעולם ,ועל תיווך של מסרים מהסביבה ומהטלויזיה על מיניות פורנו ומגדר כמו גם  יצירת מנוחה מהמסרים הסביבתיים.
תודה על הרצאה חשובה ומרתקת . 
בקרוב תעביר ראובני מפגשים לבני נוער במסגרת פעילות ועדת החינוך,  מותאמים לגילאים השונים. מומלץ להשאר מעודכנים.  
27/10/17
יזמות קהילתית
בספריה של קציר מתקיים בחודשים האחרונים נוהג מקסים של שעות סיפור לילדים.
הנוהג החל מתוך יוזמה של הורה מהישוב שחיפש יוזמה התנדבותית שקשורה לילדיםשתתאים ללוח זמנים צפוף שלא מאפשר התנדבות על בסיס קבוע. הספרנית, יעל, שפועלת מטעם ועדת החינוך של הוועד המקומי הרימה את הכפפה בשימחה, ומאז דואגת שלפחות אחת לחודש תושב מהישוב יערוך שעת סיפור יצירתית ומגוונת.
השבוע (יום ד' 25.10) נטלו על עצמן את שעת הסיפור תושבות ותיקות בקציר, חלקן כבר סבתות גאות, שהקריאו ואף הציגו בקלילות  את הסיפור המקסים של אלונה פרנקל , ספר הפילפילים.
הילדים היו מאושרים, והמציגות לא פחות.

שעת הסיפור אינה היזמות היחידה. למיזמים ההתנדבותיים הותיקים והמדהימים שיש בישובנו
בהם מתנדבים כ200 תושבים באופן קבוע הצטרפה יזמות חברתית "נקודתית" (ולא פחות מבורכת)
נציין את היוזמה לערוך את הפנינג "אחרי החגים" שנערך למחרת סוכות בקריית האומנים,

 את היוזמה של תושבי רחוב הגת שערכו בשבת שעברה יריד יד שניה "רחובי"
וגם את ההרצאה הנהדרת של תושבת קציר , לי ראובני 
בר דוד,  שנערכה אתמול בנושא
"איך לדבר מיניות עם ילדינו המתבגרים"  (עליה עוד נרחיב בשבוע הבא)
והלב שלנו ממש מתרחב!
ומה איתכם? יש לכם יוזמה בתחום הקרוב לליבכם?
רוצים לתרום לקהילה באופן שיסתדר עם לוח הזמנים העמוס שלכם?
מוזמנים להיות איתנו בקשר ונחבר אתכם למקום המתאים לכם. 
טוב מראה עיניים 1 
הוועד המקומי הקים השבוע שני מתקני משחק בחצר בית הספר קציר.
מתוך תפיסת בית הספר והמרחב שבו כקהילתיים, גם מתקנים אלו ישרתו את ילדי בית הספר במהלך היום ואחר הצהריים ישרתו את הקהילה כולה. המתקנים בשלבים אחרונים של בניהטוב מראה עיניים 2
עמותת ONEDAY יחד עם עובדי בנק לאומי ויחד עם עובדי מחלקת הרווחה של מנשה
פשטו על מועדון הקשישים "מופת" בבית מפעל הפיס שבגבעה המרכזית ועשו שם מהפך.
הקירות נצבעו בלבן צח, הגינה נוקתה וסודרה, הגדרות נצבעו ועד הצהריים המקום עבר שינוי מרענן.
ליום האנרגטי הזה קדמה הכנה מדוקדקת של צוות ההיגוי בהובלת מחלקת הרווחה של מנשה עמותת ראם והועד המקומי שבחנו את התאמת צרכי המקום לפעילות הנערכת שם היום.
תודה על המחווה המרגשת!

=
 20.10.17

מתחילים מחדש
בשבוע שעבר אירחנו בקציר את הארוע המועצתי של ההקפות השניות – שמחת תורה
כמידי שנה עורכת המועצה הדתית כפר פינס מנשה ארוע מועצתי של ההקפות השניות בשמחת תורה. הארוע מתארח כל פעם בישוב אחר והשנה נערך אצלנו בחורשת הזיתים.
בארוע שמציין את סיום מחזור קריאת התורה ותחילת מחזור הקריאה מחדש, השתתפו רב המועצה מיכאל שטרן, יור המועצה הדתית נחמיה כהן,  יור המועצה האיזורית אילן שדה, מנכל המועצה חגי פלמר, יור הוועד המקומי אורי ששה ותושבים מקציר ורחבי המועצה.
בימי חול המועצה הדתית כפר פינס-מנשה היא הגורם המועצתי העוסק בשרותי דת כגון  רישום לנישואין 
שרותי קבורה, ועוד. בקציר משתתפת המועצה דרך קבע במימון ארועי שנת המצווה, השתתפות בליל הסדר הקהילתי במימון הוצאות בתי הכנסת והמקווה ועוד. 
טוב מראה עיניים
נוער קציר (כיתות ז עד יב)  יצאו אמש לסרט בזכרון יעקב באוטובוס מלא עד אפס מקום.
את היציאה לסרט יזמה ועדת החינוך של הוועד המקומי.  במסגרת הפעילויות שהיא מארגנת בעת האחרונה
שכללו בין היתר נסיעה ללונה פארק בסוכות, שעות סיפור לגיל הצעיר בספריה, הרצאות להורים ועוד.
למעוניינים להיות מעודכנים גם בווצאפ על פעילויות דומות, שלחו מייל חוזר עם מספר הטלפון שלכם. 

19/9/17
לחיים!
השבוע (יום א' 17/9/17) נערך בגן לילי ארוע הרמת הכוסית המסורתי לכבוד השנה החדשה
כמו בשנים עברו נוער קציר נטל חלק משמעותי בטקס והשנה אפילו יותר.
חניכי ומדריכי שבט אלומות הובילו את הארוע בסיוע עובדי הוועד המקומי. הם הקימו ופירקו את הארוע , הפעילו את פינת היצירה, הנחו את הערב ואף ריגשו בברכה של כל נציגי הגדודים.
הרכב מוסיקה מקסים, של י"בניקים תלמידי מגמת המוסיקה בבית הספר גוונים – כולם מקציר הפליא בנגינה ושירה
ומחולות קציר חוללו בהרבה אנרגיה ושימחה על הבמה בריקודיה של הכוראוגרפית והמנהלת האומנותית רוני רובינשטיין גלפרט.
אילן שדה , ראש המועצה ואורי ששה, יו"ר הוועד המקומי ברכו את הנוכחים בשנה טובה וסיכמו את הדברים המשמעותיים שקרו בשנה החולפת וגם קצת על העומד לקרות בשנה הקרובה .
וגם אנחנו מצטרפים לכל הברכות והתיקוות ומאחלים לכל תושבי קציר
שנה טובה , הרבה בריאות , הצלחה ושימחה.
שנגשים את כל חלומותינו ונצליח בכל המשימות והאתגרים שהצבנו לפנינו לשנה הבאה.
חג שמח!
13/9/17
בקרוב יחלו עבודות לשיפור הבטיחות בכביש 6513
כביש 6513 העולה לקציר חווה לצערנו בשנים האחרונות מקרים  רבים של תאונות דרכים. רבות מהתאונות התרחשו  בצמתי הכניסה והיציאה לישובים הנושקים לכביש. מזה זמן רב שאנו מבקשים שיבוצעו שיפורי תשתיות בכביש שיסייעו בהפחתת כמות התאונות או בחומרת ניזקיהן.  
לאחר לחצים רבים התבשרנו  כי בקרוב יחלו העבודות בכביש 6513.
במסגרת העבודות תוקם מפרדת בטון לאורך כל הכביש, ותוקם כיכר בצומת ברטעה שתשמש גם את הנוסעים לערערה.
הפניה שמאלה מכביש 6513 לערערה תבוטל. שינויים נוספים צפויים גם בכניסה לגבעה המערבית שמול המצפור.
אנו תיקווה כי העבודות אכן יתחילו תוך שבועיים כמובטח, ומבקשים מכל תושבי קציר להתאזר בהרבה אורך רוח לאור העומסים והשיבושים הצפויים בתנועה , עד להשלמת העבודות. 
3/9/17
נפרדים מהחופש הגדול
לאחרונה נפרדנו מהחופש הגדול במופע הקיץ של אריאל זילבר
ובארוע סוף הקיץ של מועדון הנוער.
אנו מאחלים שנת לימודים פוריה לכל תלמידי קציר
ומבקשים מהנהגים לנקוט משנה זהירות בקרבת בית הספר, תחנות ההסעה וגני הילדים.
מברכים גם את כל בוגרי יב המתגייסים בימים אלו לצה"ל
ואת כל המתנדבים לשנת שרות בגיוס קל ונעים ושנת התנדבות פוריה
שי מטעם מחלקת הנוער של המועצה האיזורית ומטעם הוועד המקומי
חולק לאחרונה לכל הבוגרים על ידי מתנדבי ועדת חינוך.
במידה ולא נוצר הקשר עימכם או עם ההורים נשמח אם תפנו אלינו.
13/8/17
מחלקת הקיימות של המועצה הוסיפה עוד שני פחים סגולים למחזור אריזות זכוכית
בפינת המיחזור ברחוב האלון פינת החרוב
בפינת המיחזור שמול הכניסה לקרית האומנים
לפריסת כל עמדות המחזור לחץ כאן 
4/8/17
רגע…כבר אוגוסט?

בלי ששמנו לב (כמעט) חודש יולי חלף לו ועימו מחצית מהחופש הגדול..
אז רגע לפני שאוגוסט מכה בנו במלוא חומו, ומעתיר עלינו שפע של קייטנות הורים, בילויים אצל סבא וסבתא והרבה הרבה חופשים מהעבודה…הבה ניתן למי שדאג להעביר לנו את יולי "בצ'יק", את ההזדמנות לסכם חודש של פעילויות מקסימות עם ילדינו. 

קייטנת הגנים

ביום חמישי הסתיימה עוד קייטנת גנים מוצלחת ביותר שהפכה עם השנים למסורת ושם דבר
ביישובנו. מדי שנה וגם השנה, מתנהלת הקייטנה תחת כנפיו של ועד הישוב ובמסגרת המאושרת על
ידי משרד החינוך ובפיקוחו.
למעלה משבעים ילדי גנים לקחו חלק בקייטנה, ונהנו משלל פעילויות והפתעות מדי יום ובכלל זה,
פעילות חוכמה בתנועה, מפגשי טבע וחיות, חוגים מחברת מים וסלע, הפנינג הדוב הירוק, סדנאות
עיסת נייר, בישול ומתנפחים, היו חלק משלל הפעילויות בצד הפעלות של הצוות הנפלא.
תנאי להצלחת קייטנה הוא שיתוף פעולה, עבודת צוות, עזרה הדדית ובעיקר מצב רוח טוב, מורל
גבוה ורצון להנעים את הזמן לילדים ולשמור על שלומם וביטחונם.
תודה ענקית לשני רובינשטיין, מנהלת הקייטנה, פנינה, שרית, לריסה, רותם, רחלי, אורלי, נועם
ורותם
בזכותכן, צוות מחויב ומסור הסתיימה עוד קייטנה בהצלחה רבה ובביטחון.
שיהיה לכולנו המשך חופש נעים ובטוח. (כתבה: גילה לביא, אחראית על  גני הילדים בקציר)
קייצת
גם השנה נערכה קייצת לילדי ג' עד ו' בקציר. הקייצת נערכה במשך 4 שבועות במועדון הנוער וכללה שפע של פעילויות.
הפעילויות ניבחרו בקפידה: פעילות תיפוף, זומבה, פעילות מדעים, קונג פו, ופעילויות מוצלחות מהבית: סדנת בישול עם השף יוני אהרוני וסדנת דרמה עם שולי קליין.
בנוסף יצאנו לנסיעות מחוץ לישוב : אייג'מפ , ללונה פארק ליום שיא מועצתי בעין שמר וכמובן כמובן בילוי בבריכה.
הייתה קייטנה מעולה,  קייטנה שמשתפרת משנה לשנה,  והילדים היו מדהימים והתנהגו להפליא. אין ספק שהם גאווה ליישוב.
תודה ענקית למדריכים הניפלאים שהפכו את ההתנהלות כולה לקלה יותר, לגיא רכז הנוער שהחליף אותי בשבוע הרביעי, לחן המזכיר שבלעדיו כל זה לא היה קורה ולעובדי הוועד על הסיוע בכל מה שנדרש.
(כתב: פיטר דייויס, אחראי על הקייצת)

מחנה קיץ שבט אלומות
כבכל שנה, יוצא שבט אלומות למחנה הקיץ. השנה יצאו מעל 200 חניכים מכיתות ג' ועד י"ב ליער לימונים שעל יד צפת. 
מחנה הקיץ מהווה פעילות שיא לסיכום שנת פעילות צופית בשבט, והוא מתקיים בתוך עיר צופית אותה בונים החניכים ביער. הוא כולל הכנות של השכבה הבוגרת והצעירה כחודשיים קודם. השכבה הבוגרת בוחרת את הנושא (השנה: מסיפורי ד"ר סוס), את המיבנים ואת אופיה של העיר הצופית אותה הם יבנו. 
יחד, צעירים ובוגרים הם טורחים שבועות קודם בבנייה ובהכנות. 
ביער, החניכים חווים חווית קיץ אחרת. הם לומדים לחיות יחד במהלך המחנה בתנאי השטח ביער, מזג האוויר החם ופעילות אתגרית של בנייה צופית והגשמת המטרות שהציבו לעצמם. כל שיכבת גיל עם האתגרים המתאימים לה.
הם מתנתקים ממסכים ולומדים להתמודד עם כוחותיהם ויכולותיהם. 
גם השנה הצליחו החבר'ה לבנות בהצלחה את כל המיבנים שתיכננו ומראה המחנה ונוחיותו לחניכים הוכיחו את עצמם ואף זכו לפרסים רבים.
החניכים מרגישים בשבט כמשפחה מורחבת והקשר בין הבוגרים לצעירים ניכר. את הקשר המשפחתי מחזקים כמובן ההורים שבאים לחלוק איתנו את חווית המחנה וכל שנה מגיעים לבשל ולפנק את החניכים במטעמים מעשה מטבח השבט ועל כך תודתינו. 
לסיכום, היה מחנה מוצלח, חם ומגניב! (כתבה: רינת ברטוב, ראש שבט אלומות)
  
 
  
30/7/17
טוב מראה עיניים – השלמת פרוייקט הוספת חניות בגבעה המרכזית
הוועד המקומי השלים לאחרונה את פרוייקט הוספת מקומות החנייה לרווחת תושבי רחובות החרוב והארז.
במסגרת הפרוייקט נפרצו במדרכות של רחובות אלו  175 מטר רץ שמהוים תוספת של 35 מקומות חנייה.
למותר לציין כי למעט מקומות שאסורים לחניה על פי חוק, החניות ברחובות קציר הינן חניות ציבוריות וחופשיות לכל.  
אנו מבקשים לחנות כחוק.  הוועד ימשיך לשפר את התשתיות הציבוריות ככל שביכולתו ובתקציבו.
  
כרטיס הנחות למתנדב
התושבים הרשומים כמתנדבים בשנת 2017 בוועד, בוועדות היישוב וביוזמות ההתנדבותיות הקהילתיות של קציר, מוזמנים לקבל את כרטיס ההנחות למתנדב של המועצה האיזורית מנשה. 
הכרטיס שמהווה ניסיון ראשון מסוגו במועצה איזורית מנשה, הוא פרי שיתוף פעולה של מחלקת הרווחה והיחידה לפיתוח קהילתי עם "מעברים כרמל מנשה".
במכתב שהם צרפו לכרטיס נכתב "רוצים להודות לך מעומק הלב על התנדבותך השתתפותך הפעילה בחיי הקהילה ועל תרומתך לחיזוק החוסן של קהילת מנשה. מעניקים לך כרטיס אשר יקנה לך הטבה אישית ב40 בתי עסק ברחבי המועצה. בדרך זו בחרנו להודות לכם , לעודד רכישה מקומית ולפרגן לבעלי עסקים"
איזו יוזמה ברוכה!
ניתן לקבל את הכרטיס במשרדי הוועד המקומי בשעות קבלת הקהל:
ימים א,ג,ד,ה בין השעות 8 וחצי ל12 וחצי
יום ב' בין השעות 16 ל19
20/7/17
מטפחים תקוות
זה ברור כשמש: ישוב נקי ומטופח משדרג מאוד את איכות החיים בו.
הוועד המקומי עושה כל שביכולתו (ובתקציבו..) על מנת לדאוג לגינון, לניקיון ולטיפוח הישוב.
אולם כל אלו יהיו  חסרי תועלת אם כולנו, תושבי הישוב, לא נשתתףבמאמץ.
לצורך רענון מצורפים כללי ההתנהלות היישובים המעודכנים בנושא:קרטונים: נא להשליך קרטונים לכלובי המחזור לקרטונים. לאחרונה צמצמה המועצה את כמות הכלובים אולם עדיין יש רבים מהם. נא לא להניח בפחים הירוקים – הם לא יפונו משם. נא לא להניח בפינות מחזור שאין בהם כלוב קרטון – החברה שמפנה לא אוספת אותם משם והמראה לא מלבב.
פסולת בניין: החוק מחייב פינוי עצמי של פסולת בניין  לאתר הטמנה מורשה. כל מי שמשפץ את ביתו נדרש להביא מכולה ולפנותה לאתר מורשה כאמור. את המכולה נא להניח בחנייה הפרטית או בחנייה ציבורית סלולה . אין להניח מכולה על המדרכה או בערוגה. ברחוב המרוצף באבנים משתלבות אנו מבקשים לתאם מראש הנחה של מכולה כזו.
חדש! אפשרות לפינוי פסולת בניין בכמויות קטנות: במידה ונדרש לכם פינוי של פסולת בניין בכמות שאינה מצדיקה הבאת מכולה ניתן לתאם פינוי בתשלום על ידי הוועד המקומי. אנחנו נדאג לפינוי ולהטמנה.  
נדרש לשלם ולתאם מראש מועד הוצאת הפסולת . המחיר:
לפריטים בדידים כגון כיור, אסלה וכיוב – 50 שח ,
לפריטים מרובים (נדרש לאסוף אותם בבלה) – 250 שח לכל בלה.
גזם: גזם מפונה אחת לשבועיים בהתאם לפרסומים של הוועד המקומי. אנא הקפידו להניחו במפרצי חנייה, ואם אין אז על מדרכות עם שול רחב בלבד(על מנת לא לחסום מעבר הולכי הרגל). אם אין ליד ביתכם חנייה או מדרכה רחבה, נא לפנות את הגזם למקום המתאים הקרוב ביותר. בנוסף, נא לא להניח גזם צמוד לעצים , עמודים או ערוגות כדי שהפינוי לא יפגע בתשתיות ובהשקיה. אנו דואגים לפינוי של גזם  בכמויות של עד 4 בלות בקרוב למשפחה. גזם בכמויות גדולות מזה אתם נדרשים לדאוג לפינוי עצמי או לתאם מראש עם הוועד פינוי מיוחד בתשלום.
פסולת גושית: פסולת גושית מפונה אחת לחודשיים בקרוב.  מדובר בפסולת שלא נכנסת לפח הירוק מפאת גודלה ואין לה כלובים יעודיים בפינות המחזור כגון מתקני משחק, מזרנים, כלי בית , מכשירי חשמל, ריהוט.  אין לשים בערמות של הגושית חומרי בניין או גזם(ראו לעיל הטיפול בהם) . בנוסף, נא לא להניח גושית  צמוד לעצים , עמודים או ערוגות כדי שהפינוי לא יפגע בתשתיות ובהשקייה. אנו דואגים לפינוי של גושית בכמויות של עד 4 בלות בקרוב למשפחה. גושית בכמויות גדולות מזה אתם נדרשים לדאוג לפינוי עצמי או לתאם מראש עם הוועד פינוי מיוחד בתשלום.
כלבים: אין לשחרר כלבים במרחב הציבורי. בעלי הכלבים, הקפידו לצאת עם כלבכם כשהוא קשור ברצועה. בנוסף הקפידו לאסוף  את צואתו של כלבכם. לנוחותכם, פיזרנו עמדות שקי קקי במקומות מרכזיים ובקרוב נציב עמדות נוספות.
גדרות חיות: גדר פרטית נדרשת להיות בתוך גבולות החלקה הפרטית. במקרה של גדר חיה נדרש לגזום אותה כך שלא תפריע לתנועת העוברים והשבים.
כללי: בכל הגנים הציבוריים הוצבו פחי אשפה לשימושכם. אנא ודאו כי הגנים נשארים נקיים לאחר הבילוי בהם.
בקציר פינות מחזור רבות למחזור קרטון, זכוכית, בקבוקי שתיה, נייר. לפריסת הכלובים השונים בישוב לחצו כאן
מודים לכם מראש !כולנו נצא נשכרים מישוב מטופח ונעים!
13/7/17
טוב מראה עיניים 1 – נמשכות העבודות להוספת מקומות חנייה בגבעה המרכזית
ברחוב החרוב בוצעו החניות ונסללו.
כעת מתנהלות העבודות ברחוב הארז באזור שבין מספר  24 למספר 140.
עד להשלמת העבודות,  אנו מבקשים להמנע מחנייה ברחוב הארז בין השעות 8 בבוקר ל18 בערב.
  
טוב מראה עיניים 2 – איזו זולה!
ההרשמה לפעילויות הקיץ של הנוער בעיצומה. 
במסגרת הפעילויות, יצאו בני הנוער ליומיים ל"זולה בים" 2-3/8/17
"זולה בים" הוא מאהל מצוייד שיזמה והקימה מחלקת הנוער של המועצה האיזורית.
במקום יש את כל האמצעים ליומיים מהנים בים, לרבות שרותים ומקלחות מקררים ואמצעי בישול (ונפנוף..), מזרונים כיסאות ופינות רביצה. 

חשוב לציין כי במועד זה הזולה תהיה לרשות מועדון הנוער שלנו, כך שבמקום יהיו יהיה רק בני הנוער של  קציר בליווי רכזי הנוער והורים מלווים. 

במועדון הנוער ציינו כי מבחינתם הדבר החשוב ביותר הוא שהחוויה תהיה חוויה חיובית ונעימה לכל הנוכחים  "לא נסבול בזולה תופעות כגון אלכוהול עישון ואלימות" הדגישו.הורים יקרים שימו לב כי מועד אחרון להרשמה הוא ב25/7  – מהרו להרשם – מספר המקומות מוגבל! הפעילות מותנית במינימום נרשמים. המחיר כולל אוכל.ראו להלן גם את יתר הפעילויות הצפויות לנוער, עלויות ומועדי ההרשמה.

לכל המעוניין
אנו מזמינים את כל המעוניינים לשתף את הקהילה בבשורות משפחתיות כגון לידה, שמחות או חס וחלילה מקרה פטירה (של תושבי קציר או קרוביהם מקרבה ראשונה) לפנות למזכירות הוועד המקומי . אנו נ
פרסם זאת במידעון ובאתר הוועד המקומי.

7/7/17
עבודות להוספת מקומות חנייה
השבוע (יום ד 5.7.17) החל הוועד המקומי בעבודות להוספת מקומות חנייה
בגבעה המרכזית

העבודות יתבצעו בהדרגה במקומות בהן הדבר אפשרי ובהתאם למסגרת התקציב שהוועד המקומי הצליח לגייס לטובת נושא זה.
שלב א ברחוב החרוב החל השבוע ביום רביעי (ליד בתים מספר 5-45)
שלב ב ברחוב הארז יחל מיד לאחר מכן.
אנו מבקשים מהתושבים הגרים או מבקרים באיזורים בהן אנו מבצעים את הוספת מקומות החניה לא לחנות את רכביהם באיזור העבודות בין השעות 8 בבוקר ל18.
אנו מתנצלים על אי הנוחות ומודים על הסבלנות.

הודעה על פריסת מחדש של מרכזי הפרדת הפסולת בישוב

מועצה איזורית מנשה , באמצעות מחלקת הקיימות,  ערכה בחודשים האחרונים סקירות
מקיפות של מרכזי המחזור בישובי המועצה לרבות בקציר, ובהתאם לכך התאימה
את כמות המיכלים בקציר לתקנים המקובלים ובמידת האפשר גם לשימושים בפועל.
בהתאם לכך ביצעה לאחרונה פריסה מחודשת של מרכזי המחזור שמצורפת להלן.
אנא העזרו ברשימה זו והמנעו מהנחת פסולות במרכז הפרדה בו אין את המיכל המתאים. 

פריסת מרכזי הפרדת הפסולת בקציר (עדכני ליולי 17)
גבעה מרכזית

דרך האלון מול מס 133/135: נייר, זכוכית, קרטון, מחזורית בקבוקים, פח כתום לאריזות 
אלון פינת החרוב (מערב): קרטון, נייר, בקבוקי ואריזות פלסטיק וניילון פח כתום לאריזות
חרוב פינת המורן: נייר, מחזורית בקבוקים, פח כתום לאריזות
זית פינת פטל: נייר, מחזורית בקבוקים , פח כתום לאריזות
ארז פינת הזית: נייר, מחזורית בקבוקים, קרטון, פח כתום לאריזות
ארז פינת האלה: קרטון, זכוכית, נייר, פח כתום לאריזות
רחבת גני הילדים במשעול האלה: נייר, מחזורית בקבוקים, פח כתום לאריזות

גבעה מערבית

זורע ליד מספר 11/13: מחזורית בקבוקים, קרטון פח כתום לאריזות 
אמירים פינת הדגן: קרטון, נייר, מחזורית בקבוקים, פח כתום לאריזות
אמירים פינת הגורן: נייר, קרטון, מחזורית בקבוקים, פח כתום לאריזות
רחבת הדואר רח האמירים: קרטון, נייר, זכוכית, פח כתום לאריזות
אמירים ליד פסגת אמיר: נייר, מחזורית בקבוקים, פח כתום לאריזות
רחבות החנייה ליד הבריכה ובכניסה לקריית האומנים: קרטון, נייר, מחזורית בקבוקים, פח כתום לאריזות
כניסה לרחוב המורג: קרטון, נייר, מחזורית בקבוקים, פח כתום לאריזות
מורג פינת המגל:  נייר, מחזורית בקבוקים, פח כתום לאריזות

 30/6/17
הכל אודות לפעיל חברתי אחד:
החל מהשבוע הבא חוזרים שרותי בנק הדואר לקציר
למעלה מ5 שנים חלפו מאז שחברת דואר ישראל סגרה את סניף הדואר בקציר (מחוסר כדאיות כלכלית) והותירה רק שרות של חלוקת דואר.
הקושי שעורר המחסור בשרותי בנק הדואר פגש בוודאי רבים מאיתנו, אולם הכביד במיוחד על אנשים שמוגבלים בניידות בהם מבוגרים רבים. פניות לדואר ישראל לא הועילו.
אבל תושב אחד , הפעיל החברתי פיצ'י דובינר החליט שהוא לא מרפה עד שהוא מצליח להחזיר את השרות החשוב הזה לקציר.
והשבוע אחרי מאבק ממושך בישר דובינר בדף הפייסבוק שלו כי החל משבוע הבא "ימי ראשון וחמישי בשעה 12:45 יגיע למועדון גיל הזהב אוטו של דואר ישראל בו ניתן לשלם חשבונות כמו בבנק הדואר" פיצ'י גם הודה לח"כ נחמן שי שסייע לו לקדם את הנושא.
אנחנו מצטרפים בחום רב לתודתו לח"כ נחמן שי אבל גם בעיקר מודים לפיצ'י עצמו על היוזמה הברוכה, על הנחישות ועל הזמן שהקדיש ללא לאות עד שהגשים את מטרתו החשובה – תודה!
כאמור , שרותי בנק הדואר כולל תשלומי חשבונות
ימים א וה בשעה 12:45 ליד בית גיל הזהב (סמוך למכולת).

טוב מראה עיניים – ארוע פתיחת הקיץ של מועדון הנוער
הארוע התרחש השבוע , יום ב' 26.6 בחורשת הזיתים.
בהמשך הקיץ פעילויות רבות נוספות, כברבשבוע הבא מסיבת בריכה לנוער הבוגר ונסיעה לסופרלנד ערב.
נשמח אם תדרבנו את ילדיכם לעזוב את המסכים ולהצטרף אלינו! 
 פרטים והרשמה דרך רכזי הנוער.
  
  
  
מסכמים שנת מצווה תשע"ז
בשבוע שעבר (יום ה',22/6)  יצאו ילדי שכבה ז של קציר שהשתתפו בפרוייקט שנת המצווה תשע"ז לטיול חוויתי בירושלים . הטיול שנערך בשיתוף עם המועצה הדתית מנשה ויחד עם הרב אביחי כהן מבית חב"ד, חתם את ארועי הפרוייקט השנה.
ההורים שהובילו את הפרוייקט השנה מסכמים:
בשנים האחרונות החל לפעול פרוייקט שנת מצווה לילדי כיתות ז בישוב המציין את המעבר מהילדות לנערות.
מטרת הפרוייקט לקרב ולחשוף את הילדים להיותם חלק מהמסורת, חלק מהישוב וחלק מהארץ.  השנה בחרנו שלושה ארועים מרכזיים:
ערב גיבוש ופתיחת הפרוייקט בעזרתו של ד"ר דן בולוטין שהעביר לנערות ולנערים הרצאה מרתקת בנושא טקסי מעבר בתרבויות השונות.
המפגש השני היה לטובת תרומה לקהילה בה הם חיים. הילדים התכנסו לקראת חג השבועות לטובת הכנת עוגות גבינה לקשישי הישוב וחלוקה בבתי הקשישים.
ולסיום יצאו ילדי שנת מצווה לטיול חוויתי בירושלים שם ביקרו באתרים מסורתיים, חוו טקס שנת מצווה בכותל ונהנו בנקבת השילוח.
הפרוייק נוהל על ידי מספר אמהו מתנדבות ובשיתוף הוועד המקומי והמועצה הדתית. היה פרוייקט מוצלח , מעניין ומאתגר שהשיג את מטרותיו.
(תודה לאנתיאה בן דוד על סיכום הדברים)
    
  
23/6/17
בוגרי מחזור כא של בית הספר קציר בהצלחה!
אתמול נערכה מסיבת הסיום של מחזור כא של בית הספר
אחרי החלק הפורמלי שכלל ברכות ותשורות העלו בוגרי המחזור את המופע
מנהרת הזמן: נוער ציונות ומה שביניהם
וגם מסיבת בריכה כמיטב המסורת
בוגרים יקרים אנחנו גאים בכם עד מאוד מאחלים לכם הצלחה בהמשך הדרך! 
  
16.6.17
טוב מראה עיניים 1 גינה לי חביבה מאוד!
במועדון הנוער נערך לאחרונה פרוייקט גינון סביבתי בחצר המועדון.
הפרוייקט התבצע במסגרת פרוייקט יזמות קהילתית וסביבתית
שעורכת מידי שנה המחלקה לאיכות הסביבה במנשה ובתמיכתה.
במסגרת הפרוייקט נעשה שימוש חוזר בצמיגים ישנים ופחי אשפה ככלי קיבול לצמחים. 
           
טוב מראה עיניים 2  תחנת הניטור החדשה
לאחרונה החלה לפעול תחנת ניטור איכות אויר חדשה בקציר.
תחנת לניטור איכות האויר בקציר קיימת כבר משנת 2000 (במסגרת מחוייבותה של חברת החשמל לנטר את איכות האויר בקרבת תחנות הכוח שהיא מפעילה) אולם המיקום החדש ברחוב האמירים פינת השדמה משופר. כמו כן, לבקשת הוועד המקומי נוספה לתחנה גם יחידה לניטור אבק שלא הייתה בעבר.  מדובר ביחידה בשווי כ-50000$ שתאפשר לנטר חריגות בכמויות של אבק באויר. את התחנה הקימה ותתחזק חברת החשמל ובקרוב יתאפשר לראות את נתוניה באתר של המשרד לאיכות הסביבה.
נזכיר כי על פי הודעת חברת החשמל שפרסמנו כאן היחידות החדשות ליצור חשמל בתחנת אורות רבין (הארובה הרביעית) נבנו עם סולקנים שמצמצמים מאוד את פליטות המזהמים.
תחנת הניטור היא עוד אמצעי להבטיח את איכות האויר ואיכות החיים כאן בקציר. 
10/6/17
חדש בקציר: החל מהשבוע שלוחת שי"ל (שרות יעוץ לאזרח)
מחר (יום א' 11/6) תיפתח שלוחת שיל בקציר.
שי"ל הינו גוף הפועל בשיתוף המשרד לשרותים חברתיים והמועצה האיזורית, שמטרתו לסייע לאזרח לדעת את זכויותיו ולמצות אותם.
לפני מספר חודשים הוקמה תחנת שי"ל במועצה איזורית מנשה ובין המתנדבים שהוכשרו לתת מענה היתה קבוצה מכובדת של תושבים מקציר. אלו לא הסתפקו בהתנדבות במסגרת תחנת מנשה והחליטו להנגיש את השרות לתושבי קציר ולהקים תחנת שיל בקציר.
בשלב הראשון תיפתח התחנה בימי ראשון בין השעות 16-18 בבנין האומנויות בבית הספר קציר
אז אם אתם זקוקים לאוזן קשבת, למי שיסייע לכם בסבך הבירוקרטיה ויסייע לכם למצות את זכויותיכם:
שיל זה המקום בשבילכם!
מסכמים: הסתיימו ארועי יום ההולדת ה35 לקציר
בשבוע שעבר בסוף השבוע (1-3/6/17) נערכו בקציר ארועי יום ההולדת ה-35 לקציר. הארועים נתנו לכולנו הזדמנות לפגוש את הסיפורים , התמונות והאנשים שלפני 35 שנה בחרו להגיע ולהקים ביתם על הר אמיר. הם גם נתנו הזדמנות לפגוש את האנשים הנמצאים בקציר היום. 
על היום הראשון של החגיגה כבר נכתב רק נציין כי הוא החל בפתיחת תערוכת אומני קציר ותערוכת קציר מאז ועד היום, המשיך במשחקים של פעם בחורשה והסתיים בהרקדה "מחולות קציר" שהרקיד דרור דוידי.
ביום השני לארועים נערכו סיורים של שבט אלומות בעקבות מקימי הישוב. הסיורים עברו בין בתי הדיור הזמני ומוסדות הישוב הראשונים כאשר הם ממחיזים תמונות מחיי הישוב בראשיתו וחיי התושבים הראשונים.  על התחקיר והתסריט הופקד אודי ווליכמן שעשה לילות כימים על מנת לאתר ולכתוב סיפורים ואנקדוטות והשחקנים  היו ותיקי הישוב בעצמם וחברי שכבג אלומות ששפעו חן והומור. היה מעניין ומצחיק בטרוף! מקווים שתהיה הזדמנות נוספת למי שהחמיץ..

במוצאי שבת נערך הטקס החגיגי של יום ההולדת בחורשת הזיתים במעמד ראש המועצה אילן שדה יור הועד אורי ששה ויור האגודה השיתופית דוד גוזלן בטקס השתתפו ילדי הגנים לבושים לבן עם זרים לראשם, אחריהם הופיעו יעל קין ולהקת שיבולים יחד עם האנסמבל הקולי קציר. הם שרו בין היתר את שיר העשור , את כפרי ושיר חדש בביצוע בכורה לכבוד יום ההולדת של קציר. כמו כן הופיעו להקת מחולות קציר, שבט אלומות  והדס אלקיים בשיר מתנות קטנות מחווה למתנדבי הישוב.המתנדבים גם קיבלו שי צנוע.

​יור הועד המקומי אורי ששה אמר בטקס: הישוב שהחל בשטח קטן בגבעה המערבית גדל והתפתח בשנות ה90 עם הרחבת ההתיישבות בגבעה והקמתה של הגבעה המרכזית. וכיום אנו בפני הקמה של הגבעה השלישית. אנו יכולים להרשות לעצמנו להיות אופטימיים לגבי העתיד. קציר הפכה לישוב קהילתי גדול ומבוקש, מקום חי ונושם ומתפתח כל הזמן , מקום שמתקיימת בו ערבות הדדית , התנדבות עצומה אכפתיות ורצון לסייע.

יור האגודה השיתופית דוד גוזלן סיפר על הזמנים של ראשית הישוב. מדבריו:
"תחילה היו משפחות בודדות , אשר עלו אל הר טרשים , נטול כל תשתיות בסיסיות , המים סופקו במיכליות, עד הגיע ה"קידמה" ונבנה מגדל מים (סמוך למגדל הכדורסל של היום). החשמל סופק על ידי גנרטור ונקבעה תורנות קבועה לתדלוק ותחזוקה. ללא כל תשתיות חינוך מקומיות : גנים, בית ספר, הוקם מערך היסעים משותף ובו תורנות סדורה להסעת הילדים לפרדס חנה, לחוגים וללימודים.
כביש העליה לקציר היה הכביד הראשי לכיוון ברטעה ומשם פנו שמאלה לקציר, כביש צר במיוחד ולא איפשר מעבר של שתי מכוניות בו זמנית, והנסיעה בו היתה מסוכנת. מרבית המכוניות בישוב היו עם מראה שמאלית פגועה, כי נאלצו להתחכך זו בזו.
תושבים רבים לא עמדו בקשיים ונטשו את הישוב , אלה הנותרים נשאו על גבם את כל העול.
רוח היצירה והעזרה ההדדית , הם אלה אשר הותירו את התיקווה. ביוזמתם של אלה הוקמה צרכניה משותפת, כל תושב החזיק במפתח הצרכניה ובכל שעה יכול היה להגיע לקחת את המצרכים אותם רצה ולרשום אותם בפנקס, פנקס ששימש לצורך התחשבנות וניהול המלאי…."

ריגשו במיוחד דבריה של אוסנת לבית למברגר , מהילדים הראשונים שעלו עם משפחותיהם לקציר. הדס סיפרה על הילדות המיוחדת בישוב בראשית דרכו והודתה להורים על בחירתם לגור במקום.

מחווה מרגשת נוספת היתה כאשר קראו לתושבים שנמצאים בישוב מראשיתו, ומגדלים בישוב דור שני ואפילו שלישי לעלות עם בני משפחתם לבמה לקבלת תעודת הוקרה מיור הועד  ויור האגודה השיתופית. המחווה היה הפתעה לותיקים (רק הילדים והנכדים שותפו בסוד העניין) וההתרגשות היתה ניכרת. משפחת אלמקיס, משפחת אלטמן, משפחת אמארא, משפחת אמזלג, משפחת בנדע, משפחת ג'מילי, משפחת טוסון, משפחת למברגר, משפחת סופר, משפחת סנדרוב, משפחת קומם, משפחת קופל ומשפחת קיש.

זה המקום להודות בחום רב לקבוצה נפלאה של תושבים שלקחה על עצמה את אירגון יום ההולדת, מבוגרים וצעירים, ותיקים וחדשים שיזמו, תיכננו והביאו עד לגמר את החגיגות הללו.
תודה לועד המקומי, לאגודה השיתופית למועצה המקומית ולשבט אלומות על השותפות והארגון.
  

   

 1.6.17

אתמול החלו ארועי 35 השנה לקציר! 
ומחר ערב סיום מרגש

ארועי יום ההולדת ה35 לקציר נפתחו אתמול בבית לולה בפתיחתן החגיגית של שתי תערוכות מיוחדות במינן. האחת תערוכה של אמנים תושבי קציר שהציגו מעבודותיהם היפהפיות,השניה קציר מאז ועד היום שהציגה תמונות תצלומי אויר ומסמכים מהקמת הישוב. צוות המארגנים שינה לחלוטין את החלל המוכר והידוע של בית לולה שהפך לגלריה מעוצבת ויפהפיה.
  

"התערוכה הזו, משלבת בין סיפור הקמתה התפתחותה ופיתוחה של קציר, לבין היותה ישוב קהילתי תוסס. אומנים רבים מוצאים בקציר השראה ליצירות רבות ומגוונות. אני בטוח שלא רק נופי הטבע הקסומים שנשקפים מהישוב, הם המעיין היחיד שממנו נשאבת ההשראה, אלא גם מהאנשים והקהילה הנבנית כאן, ומשרה אווירה כל כך מיוחדת, כל כך מזמינה, כל כך לא מובנת מאליה" את הדברים האלו אמר גיל עמל מ.מ. יור הועד המקומי בארוע הפתיחה. מי שהיה בארוע ובארועים שהיו אחריו לא רק שמע אלא גם הרגיש כל מילה..
כי מיד אחרי החלה בחורשת הזיתים פעילות "משחקים של פעם". קפיצה בחבל, גומי, 3 מקלות , מחניים, 21, קלאס, סבתא סורגת ועוד…זוכרים? כמה מהנה היה לראות ילדים משולהבים יחד עם הוריהם וסביהם (שהתלהבו לא פחות) מוציאים טונות של אנרגיה, שמחים וצוחקים כשהם משחקים זה עם זה.
  
חתמה את אחר הצהרים ההרקדה "מחולות קציר" . בעבר היה נהוג לערוך בקציר מידי שנה ארוע בשם 
"מחולות קציר",  ארוע שכולו מחווה לריקודי עם ועמים. השנה במסגרת חגיגות ה35 שמחנו לשחזר את הארוע יחד עם המרקיד (המדהים) דרור דוידי. דרור והעוזרת שלצידו, התחילו בריקודי חימום ושורות, המשיכו בריקודים פשוטים ועברו לריקודים יותר ויותר מורכבים והכל תוך שהם מדגימים רוקדים מצחיקים מפעילים ומלהיבים את הקהל שהיה מורכב מילדים ומבוגרים , מרקדנים ותיקים וממי שכבר שכח… הם עשו זאת בצורה כל כך מקצועית שגם מי שלא רקד מימיו – רקד ונהנה. 
לנו זה עשה חשק לעוד!
  
מזכירים שהיום מתקיימים הסיורים בעקבות מקימי קציר (למי שנרשם מראש)
התערוכה פתוחה היום ומחר – אל תחמיצו! (שעות פתיחה בתוכניה שלמטה)
בנוסף, מחר ב20:00 יערך ארוע סיום מרגש ומיוחד וגם עתיר נוסטלגיהבחורשת הזיתים: מחולות קציר (הלהקה, לא ההרקדה..), ילדי הגנים, להקת שיבולים מארחת את האנסמבל הקולי קציר, ילדי הגנים וגם כמה מחוות לוותיקי הישוב לפעילים בקהילה ועודולמי שלא שיחק עדיין את משחק הזיהוי שלנו …עדיין מוזמנים!
להסבר המלא על המשחק לחצו על התמונה (מיד לאחר שתזהו מהו המקום המצולם)

רצב הזמנה ותוכניה מפורטת
תושבי קציר בהווה ובעבר הנכם מוזמנים להגיע באהבה, עם משפחותיכם ואורחיכם.
מכירים חברים ושכנים יקרים שעזבו? נשמח אם תעבירו את ההזמנה גם אליהם ונשמח לראותם מעלים זכרונות ומתרגשים עימנו.

נבחרת הקראטה שיצגה את ישראל באליפות אירופה חזרה השבוע מצ'כיה
ובנבחרת בני נוער מקציר שהביאו עימם חזרה הרבה הרבה כבוד וגם לא מעט מדליות.

השבוע חזרה לארץ נבחרת הקראטה שייצגה את ישראל באליפות אירופה שהתקיימה בצ'כיה.
מדובר בתחרות רבת משתתפים (כמעט אלף מתחרים בכלל הקטגוריות), שהתקיימה במשך שלושה ימים רצופים.
כל המתחרים נכנסו למשטר אימונים קשה ותובעני בשנה האחרונה לטובת ההשתתפות בתחרות הנ"ל ואכן הביאו כבוד מעצם הייצוג והתוצאות שהשיגו.
בנבחרת מתחרים מס' בני נוער מקציר, שחלקם אף זכו במדליות והשתתפו בגמרים.
יונתן חצור (16) – מדליה זהב בקאטה קבוצתית
יואב ורדי (16) – מדליה זהב בקאטה קבוצתית + השתתפות בגמרים בקאטה אישית וקרבות (מקומות 5-8)
זיו תורן (18) – השתתפות בגמרים בקאטה אישית וקרבות (מקומות 5-8)
אור שטרית (13) – השתתפות בתחרות הקאטות והקרבות
מסגרת הנבחרת הושמעה התקווה 3 פעמים:
גלי חורב –(טבעון)  מדלית זהב קרבות – גילאי 16-17
עודד בארי – (שמשית) מדליית זהב קאטה אישית – גילאי 16-17
קאטה קבוצתית – 15-17 – מדליית זהב: יונתן חצור, גיא שרייר, עודד בארי, יואב ורדי
מדליות נוספות:
גיא שרייר – מדליה כסף בקאטה – 14-15
מעיין דה לוי – הדליה כסף בקרבות, מדליית ארד בקאטות – עד גיל 12
נציין כי חברי הנבחרת מקציר מתאמנים  במסגרת החוגים לקראטה שפועלים  בקציר  כבר 8 שנים (היום במסגרת עמותת רותם)החלו לפני כשמונה שנים עם יובל זית עד השנה. והשנה מאמן אותם אוהד רשב"א לוי (מאמן הנבחרת).
גאים בכם, כל הכבוד והמשך הצלחה!
 
 ותודה לגדי שטרית על החדשה המשמחת הזו

3/5/17

שינוי במרכזי מיחזור של קציר
לאור בדיקת היקפי המיחזור ולאור הקצאה מוגבלת (לצערנו) של מיכלים סגולים למיחזור זכוכית
הועבר מיכל סגול למיחזור זכוכית מהאמירים פינת הקוצר ליד מרכז חלוקת הדואר המערבית.

אשת חיל מי ימצא?
(רמז: אולי ביריד נשים בחורשה)

כל אישה מקציר שיולדת יכולה לחוות את הקסם של "אשת חיל". קבוצת נשים מתנדבות שמכינות ארוחות חמות למשפחת היולדת ומאפשרות לה ולמשפחתה להוריד קצת מעומסי השיגרה, לנוח ולהתרכז בפלא החדש שאך זה הצטרף למשפחה.
את המיזם ההתנדבותי המקסים מובילות מיכל עברי ואפרת חבשוש , תושבות קציר. חבשוש ועברי גם הגו והפיקו את יריד הנשים האביבי שנערך אתמול (ו' 12/5/17) בחורשת הזיתים
(בתמיכת ועדת קהילה של הוועד המקומי). היריד שהיה כולו של נשים ולמען נשים השרה על הבאות כבר מרגע הכניסה אוירה נעימה ותומכת. כבר בשעת בוקר הגיעו נשות החיל המתנדבות וזכו לארוחת בוקר מהיולדות אותן פינקו השנה. מייד אחריה זכו לטיפול מפנק, עיסוי , רייקי או אחר ממטפלות שהתנדבו לכך. בשעה 9 וחצי נפתח היריד לנשות קציר באשר הן. בחורשה נפרשו דוכני מכירה של נשים יוצרות
ונערכו סדנאות כגון יוגה, ציור, הכנת קמע "עין האלוהים", הכנת פיה אנתרופוסופית, הכנת מנדלה משותפת על ידי ציור על עלים, ועוד ועוד. כל הסדנאות והטיפולים נערכו בהתנדבות מלאה וללא עלות. מעגלים מעגלים הסתדרו הקבוצות יצרו,דיברו, שיתפו וגם התגייסו למיזם.
תודה על בוקר מאורגן למופת וכל כך כל כך מיוחד…יצאנו עם טעם של עוד

  • יריד נשים אביבי אשת חיל

 

יום הוטרנים
מידי שנה מצויין בשמונה במאי יום הוטרנים. יום הניצחון של בעלות הברית על הנאצים. יום זה מצויין באדיקות ובהתרגשות בעיקר במדינות חבר העמים לשעבר ועל ידי יוצאי מדינות אלו. גם בקציר מציינים יום זה המבוגרים יוצאי מדינות חבר העמים בארוע שמארגנת מחלקת הרווחה של המועצה האיזורית יחד עם הוועד המקומי. השבוע ביום שלישי (9.5) יצאו לטיול למוזיאון הגבורה בחדרה לסיור מרגש ומלא השראה ולאחריו חזרו לארוחה משותפת במועדון מופת שבגבעה המרכזית. בארוחה נשא דברים ראש המועצה האיזורית ולילך ששון עובדת הסוציאלית האחראית על קציר במועצה ונטלי גילבר שעובדת עם המבוגרים יוצאי חבר העמים באופן שוטף וגם אירגנה והפיקה את תוכנית היום.

  • יום הוטרנים

לתמונות נוספות ולתקציר החדשות הקודמות לחצו כאן 

6/5/17

זיכרון ותקומה
ארועי יום הזיכרון ויום העצמאות צויינו השבוע כמידי שנה בחורשת הזיתים.

בטקס יום הזיכרון שנערך ביום א' (30/4/17) התייחדה קהילת קציר עם כאבן הרב של המשפחות השכולות.
השנה הצטרפה אליהן, לצערנו הרב, גם משפחת ברזנר מקציר. דבורה, איתמר ונועם ששכלו את
אלחנן ברזנר ז"ל בעת ששרת במילואים. לו היו לנו מילים שיכולות לנחם או או דרך להביא מזור לכאב…אך אין. כל שנוכל לתת הוא את חיבוקה של קהילת קציר.
הטקס ש
שילב קטעי קריאה, שירה וריקוד היה מרגש  עד דמעות ומכמיר לב
מתוך הטקס: 
עם צאת יום הזיכרון ביום ב' (1/5/17) התכנסה שוב קהילת קציר על מנת לציין את יום העצמאות ה69 של מדינתנו ישראל. בטקס השתתפו תושבים רבים מהישוב , מבוגרים וצעירים והוא ציין הן את הפן הלאומי והן את הפן המקומי.  יש לנו במה לשמוח ולהתגאות במדינה שלנו וקציר שלנו. 
ברכת יו"ר הועד המקומי אורי ששה ליום העצמאות 
"אם תשאל כל אחד:
זאת הארץ שלך, אך אמור: מה לך היא אומרת?
לא יוכל לענות, כי הארץ הזאת, בעיני כל אחד היא אחרת.
אך אם בני או ביתי ישאלו גם אותי: מה פירוש ארץ זו לגביך? –
אז אומר לו: "אני אספר לך ואתה תספר לבניך!"
כי הארץ הזאת, כי הארץ הזאת
בשבילי היא שימחה מהולה בדמעות
היא תפילה חרישית, היא חלום של דורות
היא המיית שורשים שצימחו צמרות
היא שדה של תלתן, היא כמו ילד צוהל, כמו זקן מתפלל
היא הכל בשבילי,
היא הארץ שלי" (מילים: דן אלמגור)
מדינתנו היום בת 69, מדינה ארוכת זיכרון וקצרת היסטוריה. זכות גדולה התגלגלה ונפלה בחלקנו לחיות ולהגיע ליוםם הזה. רשאים אנו ביום זה להעלות על נס שמחתנו את ההישגים הגדולים והמכריעים, אשר נחלנו בכל שנותיה של מדינתנו.בכל שנה, הרגע הזה ממש, הוא רגע של התרגשות מיוחדת. זהו רגע נדיר של גאווה ישראלית – נטולת ספקות, נטולת היסוסים, רגע חדור אמונה תמימה בצדקת הדרך.
זהו רגע של חג, רגע בו ליבנו מתמלא גאווה על מה שהצלחנו לבנות כאן בעמל וביזע.
יש לישראל חזון ישן התקף גם היום – מדינת ישראל פתוחה לקיבוץ גלויות ומקיימת שוויון מדיני וחברתי מלאא לתושביה.. מדינה הנלחמת באפליה ומושיטה יד לשלום אל שכניה. מדינה המוכנה לפעול לפיתוח ולרווחה של האזור כולו.
בערב זה, הרגשות מעורבים, שלובים להם ביחד העצב והכאב על הבנים שנפלו במלחמות ישראל, יחד עם התרוממותת רוח וגאווה על המדינה שלנו.
69 שנים של הצלחות והישגים לצד מלחמות ואובדן.
ביום זה נחגוג את הפלא הזה שיצרנו שנקרא מדינת ישראל. נחגוג את עצמאותנו ואת ביטחוננו. ונזכור שאין לנו ארץץ אחרת.
ובאשר  לישובינו האהוב קציר יש לנו סיבה להיות גאים ואופטמיים במה שהשגנו  עד  כה
גאים:
ברוח ההתנדבות השורה על הישוב שלנו ,בערבות ההדדית שהתושבים מספקים האחד לשני, בבית הספר קציר הגדל   ומתפתח,  גאים  במבני  הציבור  הנבנים ושעוד  יבנו  ( בדרך  אולם  ספורט  ובית כנסת ) בנוער הנהדר  שלנו  (97  אחוזי גיוס), בתנועת הנוער שלנו הצופים , במרכז היום לקשיש שנפתח ובעוד הרבה תחומים ונושאים שתקצר היריעה מלפרט
 ואופטימיים  כי  הישוב  צועד  קדימה  בכל  תחום  אפשרי  – תשתיות ,חינוך תרבות , רווחה
ואנחנו כאן על ההר  כדי  להישאר -לפתח לצמוח לגדול  בקהילה  חזקה ותומכת  – שבנויה מתתי קהילות רבות והשלם  חברים השלם הרבה יותר גדול מסך  חלקיו .
 חג שמח קציר –  חג שמח לעם  ישראל .
כמידי שנה הודלקו בקציר משואות, ואלו מדליקי משואות 2017

משואה בשם מייסדי היישוב – שלום ג'מילי

משואה בשם מייסדי התרבות והמסורת בקציר – גילה לביא

משואה מצוינות בקהילה – אורן גוזלן ואורי לזרוביץ'

משואה התנדבות בקהילה כוחות הביטחון, רפואה, פרט וחברה זאב מילרדינה מלקוב אביטבול ודימה שוורץ

משואה בשם מייסדי היישוב.

שלום ג'מילי נמנה עם אלה המשונים אשר עלו עם הגרעין הראשון על הר אמיר.

בישוב, עמד אז מיכל מים, גנרטור שסיפק חשמל עם תורנות תדלוק, דרכי עפר, צרכנייה משותפת, תנאי ביטחון קשים, קבלני בניה שפשטו רגל בזה אחר זה.

חברים רבים לא עמדו בקשיים אלה וחלקם ירד מהיישוב.

אחרים החזיקו בחריקת שיניים בהאמינם כי יהיה טוב.

שלום, נמנה עם אלה שחרקו שיניים וראו את החלום מתגשם לנגד עיניהם, ולהם דור שני ושלישי שנולד ביישוב

משואה בשם מייסדי התרבות והמסורת בקציר.

גילה לביא נמנתה עם האנשים שעיצבו, תרתי משמע, אירועים אלה.

גילה הגיעה אלינו מקיבוץ עין שמר, והביאה איתה את הרוח הקיבוצית של האירועים בקהילה.

הייתה שותפה ליציקת התכנים ולעיצוב הייחודי של התפאורות המסגיר את טביעת אצבעה.

את ניסיונה  הרב היא מעמידה היום לכלל הקהילה במועצה ולעמותת רותםמשואה מצוינות בקהילה.

אורן גוזלן תלמיד כיתה י"ב, במסגרת פעילותו בצופים עסק בשילוב בעלי צרכים מיוחדים, חניכים עם מגבלה שכלית התפתחותית, תסמונת דאון ואוטיזים.

כבר בהיותו בכיתה ז' יזם אורן פרויקט ייחודיי המתעד ניצולי שואה ולימים אף הוביל אותו במקום מוריו.

בימים אלה אורן משמש יו"ר מועצת התלמידים של בית ספר גוונים.

על כל אלה קיבל אורן פרס ארצי של שר החינוך למתנדב לשנת תשע"ו.

אורי לזרוביץ תלמיד כיתה י"ב בבית ספר גוונים, פעיל נמרץ בשבט אלומות, בכושר מנהיגותו הבולט היה אחראי להקמת המתקנים בפורימון.

אורי נרתם לכל פעילות התנדבותית הקהילה.  בנוסף על כל אלה, אורי מתנדב במד"א מזה מספר שנים, מתלווה בקביעות לצוות האמבולנס.

הניסיון אותו צבר במד"א אפשרו לו להיות אחראי ולשבץ את כוחות ההצלה בשעת הצורך ולהקפיצם לזירות האירוע.

על עשייתו והתנדבותו זו זכה השנה אורי בפרס שר החינוך לנוער מתנדב במחוז חיפה

משואה התנדבות בקהילה כוחות הביטחון, רפואה, פרט וחברה

כמו כל שנה לכבוד הוא לנו להעלות על נס את פעילות הקהילה למען הקהילה.  קצרה היריעה מלהכיל את כל הפעילויות ההתנדבותיות ביישוב ואת האנשים מאחורי פעילות ברוכה זו.

גם השנה נוספו מיזמים חדשים כמו למשל המיזם "מנה חמה" ביוזמתה של דינה מלקוב אביטבול ובריכוזה של מירי סופר.

זאת לצד פעילותם הענפה של מתיישבים נוספים חדשים המצטרפים למפעל ההתנדבות ביישוב, כמו דימה שוורץ המשמש כמפקד כיתת כוננות בישוב ופעיל במתמידים מזה מספר שנים עם עוד רבים ומצטיינים שכמותו.

השנה בחרנו באחד אשר ייצג את אלה המתנדבים העושים עבודתם בלילות מזה שנים ומקנים את הביטחון לנו כפרט וכחברה.

זאב מילר נמנה עם וותיקי קציר, מזה למעלה מעשרים שנה התנדב לכוחות המתמידים של מג"ב, בעשור האחרון מתנדב במד"א.

בכל עת יהיה מילר מוכן עם האפוד הזוהר לתת מענה לכל קריאה המשוועת לעזרתו.

חיי רבים ניצלו בזכות ערנותו, תושייתו וזמינותו בכל עת.

שני האירועים יצאו לפועל הודות למתנדבים מהקהילה שהקדישו את מיטב זמנם וכשרונם על מנת לרגש לשמח ולשתף את הקהילה, ובסיוע הוועד המקומי.
תודה לגילה לביא, שולי קליין, אדיר רגב, עומרי רמח גינצבורג, נעמי מימון, שלום ג'מילי, ננה מייבוס, הלהקה הייצוגיתת של מחולות מנשה, עומר קורח , ישי בן יעקב  ואסף ארמוזה  על ערב יום זיכרון מרגש
תודה למשתתפי ערב יום העצמאות תודה לנטע גרייצר דוד גוזלן יואב בן דוד, ליהי רוזנפלד, ויסמין לומהולט עלל ההנחיה, לילדי קציר שהתנדבו לדגלל ,  לתלמידי בית ספר קציר שרקדו והפריחו בלונים, ללהקת הנוער של מועדון הנוער, ללהקת מחולות קציר, לאלמוג הלל ולינאי גולן על השירה והליווי.   תודה לכל מי שסייע באבטחה, ובכוננות עזרה ראשונה

תודה לליאור דהן על ההגברה לשני הארועים וללהקת אינדי ילד ששימחה בשירי ילדות 
אם שכחנו או החמצנו מישהו מראש סליחה

 

27/4/17

לחלץ תווי פניהם – אירועי יום הזיכרון  לשואה ולגבורה

ביום ראשון 23/4 נערך בבית לולה טקס לציון יום הזיכרון לשואה ולגבורה
הטקס שנערך על ידי מועדון הנוער הוגש ברוך וריגש את הקהל ,צעירים ומבוגרים כאחד.
הנושא השנתי לאירועי יום הזיכרון לשואה ולגבורה "לחלץ תווי פניהם" הענקת פנים ושמות לכל אחד ואחת מהניספים. לכל אחד ואחד מששה המליון היו שם , משפחה אוהבת והיסטוריה, לכל אחד ואחד מהניספים היו שאיפות חלומות וימים של שמחה ועצב.
הטקס השנה הוקדש לסיפורים הללו כפי שמשתקפים מדפי העד שנצורים בהיכל השמות ביד ושם,
מפריטים שנאספו וגם מהסיפורים שאנו מכירים באופן אישי.
יו"ר הוועד המקומי, אורי ששה, התייחס גם גם הוא לכך באומרו "מסביבנו חי אותו זיכרון של אפלת עמנו ואיתו גם הלקח לדורות הבאים. לחלקנו הם אבא, סבא, אם או אחות, קרוב או מכר. זכרו את סיפוריהם, לימדו את ליקחיהם וספרו אותו לילדיכם". עוד אמר ששה כי "היהודים בכל רחבי העולם מצווים היום לעמוד על המשמר ולפקוח עין ולעולם, לעולם לא לתת לשואה כזאת לחזור שנית, חיינו לא יהיו שוב למרמס"
את נרות הזיכרון הדליק ליאוניד צילביץ'תושב קציר בן 91 יליד קראקוב באוקראינה.
ליאוניד ומשפחתו נסו לעיר פרן ברוסיה עם כיבוש אוקראינה בידי הנאצים. וליאוניד אף השתתף בלוחמה נגדם שקצין בצבא הרוסי. לאחר מכן השלים את לימודיו ועבד כמרצה ופרופסור באוניברסיטה. ב1994 עלה לישראל עם משפחתו והגיע לקציר. ליאוניד ריגש את הנוכחים כשעלה לבמה בספונטניות וסיפר את סיפורו האישי. 


עם תום הטכס היישובי נשארו רבים מהמבוגרים ובני הנוער הבוגרים יותר
וזכו לשמוע את סיפורו האישי של  משה כהן מקיבוץ הזורע. משה יליד הונגריה היה בן שמונה בלבד כאשר נכנסו הצוררים הנאצים בשערי בודפשט. בישירות ובפשטות סיפר משה לנוכחים את סיפורו המדהים. על הרעב, האלימות, רגעי האימה והזוועה אך גם  מעט מעט שברירי אור וחמלה והרבה מזל שנשזרו בסיפורו ובסיפור משפחתו במהלך המלחמה וגם בסיפור עליתו ארצה.  לימים, משה שראה מול עיניו את הדנובה מאדימה מדם הקורבנות היהודים שנורו לתוכה (וניצל מגורל דומה בנס), חזר לבודפשט כמחנך ומורה שליח מדינת ישראל .
משה שהיה מורה במשך שנים רבות סיפר כי הוא רואה כשליחות את ההזדמנות לספר את סיפורו לכמה שיותר שומעים.
הוא עודד את השומעים לשאול שאלות תוך כדי השמיעה והיה מלווה בבני משפחתו.
סיפורו הובא לקציר במסגרת פרוייקט "זיכרון בסלון" על ידי חברי משעול קציר.
  
תודה לכל מי שתרם לארועי יום זה: גיא אומסי, שרה תייר ויפעת הקר רכזי הנוער וכל מי שנטל חלק בטקס בשירה בקריאה בנגינה ובתרגום. תודה לחברי משעול קציר על ארוע ה"זיכרון בסלון".
31.3.17
עד שיצא "עשן" לבן
החלה הפעלת הארובה הרביעית באתר אורות רבין בחדרה.
הבשורה המשמחת: הפלומה הלבנה שיוצאת מהארובה היא אדי מים ולא עשן. 
היום (שישי, 31/3/17) תחל לפעול הארובה הרביעית באתר אורות רבין. במידע שנמסר השבוע למוא"ז מנשה ב2 יחידות הייצור של ארובה זו הותקנו סולקנים שיפחיתו בכ-90% את כמות הגופרית הדו חמצנית ובמעל ל80% את כמות תחמוצות החנקן הנפלטות במהלך ייצור החשמל.

עוד ציינו כי הפלומה הלבנה היוצאת מפתח הארובה נובעת מאדי מים והיא עדות להצלחת התהליך ועבודתם התקינה של הסולקנים.

למכתב המלא שהועבר מחברת החשמל לחצו  כאן 

מעשים טובים
ביום שלישי הגיעו עובדי מועצה איזורית מנשה להתנדב בקציר
במסגרת יום המעשים הטובים הבינלאומי. 
יום המעשים הטובים הוא יום בינלאומי, שמטרתו להרחיב את מעגלי עשיית הטוב בעולם ולעודד כמה שיותר אנשים לעשות מעשה טוב למען החברה, הקהילה  והסביבה.במסגרת יום זה, שחל השבוע ביום שלישי (28/3),  הגיעו לקציר כ-30 עובדי מועצה והתנדבו בשלושה תחומים: סיוע באירגון וקישוט של מועדון הבית החם שבבית הספר קציר,
פעילות משותפת עם קשישי מועדון מופ"ת וסיוע במיון וסידור מדפים במשומשו חנות יד שניה קהילתית. ביקרנו אותם ופגשנו אנשים חייכנים ומלאי רצון לשמח ולתרום בצורה משמעותית. ואכן התרומה הייתה משמעותית!  חן רייך, מזכיר הישוב, העניק להם תשומת לב מתוקה והודה בחום על האנרגיות הטובות, ועל העשייה החשובה. 
  טוב מראה עיניים – פורימוןפורימון 2017 נערך השנה קצת אחרי פורים אבל אין ספק שהיה שווה לחכות!
אחרי שבועות של  עבודות בנייה בשטח חורשת הזיתים,  קיבלו את פני הבאים מתקנים עצומים בנויים מסנדות, ששימחו את הילדים. 
  
27/3/17
תפקיד חדש בקציר: רכזת קהילה ותרבות
ברכות לענת סהר שפרן על זכייתה במכרז על תפקיד רכזת קהילה ותרבות של הוועד המקומי.
בתקופה הקרובה תעסוק ענת במיפוי צרכי הישוב מבחינת קהילה ותרבות
לטובת בנייתה של תוכנית העבודה המתאימה ביותר לצרכי הישוב היום.
בין היתר יתבצעו ראיונות עם בעלי תפקידים ותושבים בישוב.
ויופץ שאלון ואנו נשמח מאוד לשיתוף הפעולה שלכם. 

ענת, אנחנו מאחלים לך הצלחה רבה בתפקידך!

הוקרה למתמידים

השבוע נערך ערב הוקרה למתנדבי כיתת הכוננות של הישוב
במהלך הערב העניקו קצין מגב ומפקד חבל מנשה, פקד הישאם איברהים, מפקד בסיס ההפעלה ולרי בולקין והמשק הבטחוני גבי סנדרוב,
תעודת הוקרה מיוחדת לחבר הכיתה גיל מילר על התנדבותו ותרומתו המשמעותית לפעילות כיתת הכוננות.
הערב שהיה הפגתי ומלווה בהרבה מצב רוח טוב נערך בשיתוף עם הוועד המקומי.
כיתת כוננות אמונה על מתן מענה ראשוני וסיוע לכוחות הביטחון בכל ארוע בטחוני בישוב,
ואנחנו מודים לכל המתנדבים בכיתה על עבודת הקודש שהם עושים בשיגרה ובחרום.
טוב מראה עיניים (1)
לאחרונה ניטעו בישוב עשרות עצים חדשים תרומת הקרן הקיימת לישראל
העצים הם ממגוון הצומח המאפיין את האיזור ניטעו באיזורים שונים בישוב
  
טוב מראה עיניים (2)
מהומה על הבמה
השבוע ביום א (19/3/17) נערכה בקציר הצגת הילדים המקסימה "מהומה על הבמה"
ההצגה של תיאטרון המדיטק היא על המתרחש מאחורי הקלעים של התיאטרון.
העלילה :השחקן הקבוע בהצגה לא מגיע. פועל הבמה של ההצגה מחליף אותו ומסייע לשחקנית להוציא את ההצגה לפועל. היחסים ביניהם וההתנהלות שלהם מייצרים רצף של רגעים מצחיקים עד דמעות.
תוך כדי נחשף הקהל לדברים המתרחשים מאחורי הקלעים של בימת התיאטרון, איך בונים דמות,
כיצד משתמשים בעזרים בתאורה במוסיקה ובתפאורה כדי לייצר אוירה או להמחיש דברים
יותר מורכבים או מופשטים.
קהל הצופים היווה ממש חלק מההצגה וייעץ בהתלהבות (ותוך כדי צחוקים רועמים) לפועל הבמה מה עליו לעשות על מנת להפוך בין רגע לשחקן.
ההצגה היפהפיה הובאה לקציר במסגרת בימת הילדים של המועצה האיזורית מנשה – תודה לתרבות מנשה על האירגון.
17/3/17
טוב מראה עיניים – ארועי פורים
ביום שישי 10/3/17 נערכה מסיבת פורים המסורתית למבוגרים
שכללה מוסיקה הופעות סטנדאפ ותחרות תחפושות.
הבאים פירגנו בתחפושות מושקעות ובמצב רוח מעולה. היה שמייח
תודה לענת סהר שפרן ששקדה שעות על ההפקה והתפאורה ולכל מי שסייע
באירגון לפני , בסידור אחרי , בבר  ובכל הדרוש
 
  

ולמחרת  מוצש (11/3/17) התכנסו בבית לולה גברים נשים וטף לקריאת המגילה
  לחיי הנשים
השבוע ביום ה' (16/3/17) נערכה בבית לולה לכבוד יום האישה הבינלאומי הרצאתו של הראל סטנטון : מסע בחיי הנשים בתרבויות השונות דרך עדשת המצלמה. סטנטון שהינו צלם בינלאומי בעל נסיון רב בצילום טקסים ותרבויות רחוקות הראה בהרצאתו שמלווה בתמונות יפהפיות , בסיפורים מסע יחודיים ובמוסיקה, כי על אף השוני במצבן של נשים בתרבויות שונות, עדיין  קידמה מעמד האישה ותקרת הזכוכית הן לא עניין של גיאוגרפיה. ההרצאה הובאה לקציר בסיועה הרב של גלוריה רוט מנהלת מח' בריאות והיחידה לקידום מעמד האישה במועצה האיזורית מנשה שגם הקדימה וברכה את הנוכחים.
  
3.3.17
טוב מראה עיניים
3 מרכזים חדשים להפרדת פסולת הוקמו לאחרונה ברחבי קציר.
המרכזים נועדו להגדרת איזורי הפחים ולהסתרתם מחלק מהכיוונים
תודה למחלקת הקיימות ואיכות הסביבה של המועצה על הסיוע במימון ובקידום המיזם המשותף
ולחברה הכלכלית מנשה על הביצוע
24/3/17
שבוע הסביבה לילדים
אתמול (ה' 23.2) נערך בבית לולה ארוע לילדים לשבוע הסביבה 
הארוע נערך על ידי מועדון הנוער (א-ו) בשיתוף עם מחלקת הקיימות של המועצה האיזורית מנשה.
במהלך הארוע השתתפו הילדים בסדנת יצירה באמצעות מיחזור שערכה יפעת רכזת א-ו.
בסדנה הפכו בקבוקי משקה לפרחים מקסימים.
לאחר מכן צפו בהצגה של תיאטרון חויה "שימי בממלכת הפחים" שהובאה לקציר על ידי מועצה איזורית מנשה במסגרת המאמצים המועצתיים לחנך לקיימות ולהטמיע את השימוש בפח הכתום.
ההצגה לימדה באופן חוויתי ובליווי שירים מקוריים והרבה הומור על הפרדת הפסולות ואיזה פסולת משליכים לאיזה פח.
תודה לגיא רכז הנוער וליפעת רכזת א-ו על הפעילות המקסימה
פעילויות נוספות לילדי א-ו מתקיימות כל יום ראשון ושלישי בין השעות 16 ל19 במועדון הנוער שבסוף רחוב האלה.
יפעת תחכה לכם שם!
   
    

17.2.17

שירת העשבים
ביום שבת (11/2) יצאו תושבי קציר להפוגה נעימה מהמרוץ ומהמסכים והגיעו בהמוניהם, לאירוע  טו בשבט הקהילתי של "משעול קציר". הפעילות נערכה ממש כאן בטבע היפהפה החובק את הישוב . אפילו הגשם הטוב נעתר והמתין כמה שעות כדי שהשמש תחמם את הבאים.
משעול קציר היא קבוצה של מספר תושבי קציר, שנפגשים לצורך לימוד משותף ושמו לעצמם מטרה, לפעול למען הקהילה בדרכים שונות. זו השנה השישית בה הם עורכים אירוע טו בשבט קהילתי, בשיתוף עם וועדת קהילה של הוועד המקומי.
לחברי משעול קציר הצטרפו גם השנה בני ובנות השיכבה הבוגרת של שבט אלומות ומתנדבים רבים רבים נוספים שסייעו בהכנות, בפרוק, בליווי הטיול, בדאגה לביטחון ולבריאות, בהכנת הפעילויות , בהפעלת התחנות ובהשתתפות בטקס. תרומתכם הייתה מורגשת ומרגשת ותודתנו לכולכם!
האירוע  התחיל בטקס טו בשבט קצר שנערך במקום ההתכנסות ליד רחוב המחרשה.  לאחריו הליכה במשעול הציפור , מסלול טיול מקומי שסומן בצהוב כחלק מפרוייקט "משעולים בקציר" (עוד על הפרוייקט לחצו כאן). בתחילת המסלול  חולקה חוברת שהופקה לכבוד האירוע ובה תמונות מן החי והצומח שאפשר לפגוש במסלול  וגם חידה בכתב עברי קדום עם הבטחה להמשך מפתיע לפותרי החידה .  המסלול כלל כניסה לשתי המערות שנמצאות על תוואי המשעול הצהוב . באחת ניתן הסבר קצר על היווצרות מערה קארסטית ונערכה הצגה בהשתתפות הקהל ובשנייה, לאור נרות, נמצא המקרא של כתב החידה שבחוברת . לאורך המסלול אפשר היה לראות  שפע של צמחיה רעננה, כלניות בשלל צבעים, רקפות , עירית גדולה, אלת המסטיק עמוסת פירות, תאנה , אלון ועוד ועוד. בסוף המסלול שמסתיים בפסל הציפור חיכו עוד שפע של פעילויות: שעת סיפור, פעילויות יצירה, חידונים לחג, הליכה על המים ובליסטרה מדליקה,.הכנה של פיתות על הסאג'  ותה מתוק. וגם מערה נוספת ובה האוצר המתוק למי שפתר את כתב החידה!
הארוע שהיה מאורגן באופן מופתי היווה היזדמנות  לפגוש שכנים ומכרים,חדשים וותיקים, נשים גברים וטף
ולפגוש את הטבע המדהים שיש לנו ממש כאן מעבר למפתן הדלת.  כיף!
אסיים עם מילות השיר שהקריא גיל עמל נציג הוועד המקומי בברכתו בטקס:
שירת העשבים (נעמי שמר ור' נחמן מברסלב)
דע לך,  שכל רועה ורועה,  יש לו ניגון מיוחד משלו
דע לך ,שכל עשב ועשב ,יש לו שירה מיוחדת משלו
ומשירת העשבים נעשה ניגון של רועה
כמה יפהכמה יפה ונאהכששומעים השירה שלהם
טוב מאוד להתפלל ביניהם בשמחה לעבוד את האל
ומשירת העשבים מתמלא הלב ומשתוקקוכשהלב מן השירה מתמלא ומשתוקק אל ארץ ישראל
אור גדול  אזי נמשך והולך מקדושתה של הארץ עליו
ומשירת העשבים נעשה ניגון של הלב.
עמל  הודה לכל השותפים בארגון האירוע ולקהל הרב שהגיע "אני מאחל לכולנו שמשירת העשבים נמשיך לעשות עוד ועוד ניגונים של הלב".ואכן ארוע טו בשבט של משעול כמוהו כניגון של הלב! כן ירבו!


טוב מראה עיניים (1)
מידי יום שני נערך במועדון הנוער "יום בישול" במסגרתו מכינים הנערים והנערות (כיתות ז-יב), יחד עם גיא ושרה רכזי הנוער, ארוחה משותפת. והשבוע פיצה. היה טעיםםם
הפעילות מתקיימת ביום ב' בין השעות 17 ל-20:30 . 
טוב מראה עיניים (2)
העבודות לבנית האולם הקהילתי קציר (הסמוך לבית לולה) מתקדמות בקצב.
היום (ו' 17/2) הונפו קורות הגג. 

 

27.1.27

משלנו

אמש (ה' 26.1) נערך באולם המופעים בגן שמואל המופע "משלנו".
הרכבי הבמה של המועצה האיזורית מנשה הופיעו יחד על הבמה, היה יפהפה.
אחת לשנה עורכות מחלקת התרבות של המועצה האיזורית יחד עם עמותת רותם לתרבות הפנאי מופע בו מופיעים יחד כל הרכבי הבמה של המועצה האיזורית מנשה.
הערב היווה הזדמנות לצפייה בכל כך הרבה כישרון ומקצוענות שלובים זה בזה בהופעה אחת. פירות עבודה קשה והרבה התמדה של המסגרות השונות שנארזו יחד בהפקה מושקעת ומהוקצעת.
בערב הופיעו הרכבי הג'ז האינסטרומנטליים והקוליים וגם האנסמבל הקלאסי של מוזיכלי, להקת נוע של האולפן למחול, להקת הזמר צלילי מנשה, להקת הילדים יסמין , להקת הנוער, להקת מחולות מנשה ולהקת מחולות קציר.   
שמחנו והתגאנו לראות בתוך ההרכבים כל כך הרבה פנים מוכרות של תושבי קציר, צעירים ובוגרים, בשירה ובמחול, מאחלים שתמשיכו לקצור כזו אהבה וכאלו תשואות! מגיע לכם!
היה ערב נפלא – נחכה ל"משלנו" 2018 שנה הבאה! 
    
    
12/01/17
טוב מראה עיניים:
לנוחות בעלי הכלבים  ולטובת שמירה על ניקיון המרחב הציבורי
הוספנו עמדות "שקי קקי" נוספות בשתי הגבעות
העמדות הצהובות מכילות שקיות לאיסוף צרכי כלבכם.
אנחנו מזכירים שבמרחב הציבורי בעלי הכלבים מתבקשים
להוליך את כלבם כשהוא קשור  וגם לאסוף את צרכיו.
מיקום העמדות:
  
5/1/17
היה כדאי לחכות! הספרייה היישובית נפתחה אתמול מחדש
לאחר ארגון מחדש והצטיידות בספרים חדשים!
אתמול יום ה' 5/1 נפתחה הספריה היישובית מחדש.
ולרגל המעמד המשמח נערכה אמש בספרייה הרצאתה של עטרה אופק ,תושבת קציר ,מתרגמת ועורכת
"האם באמת חשוב כלכך לקרוא ספרים בימינו"
את הספריה מפעילה יעל ליטוינסקי , במסגרת סל הפעילויות של ועדת החינוך של הוועד המקומי.
יעל אירגנה  מחדש את ספריית הנוער והבוגרים ניפתה עותקי ספרים ישנים והעשירה אותה בספרים חדשים בהם רבי מכר.
הספריה מאורגנת כעת לפי מחלקות:
ספרות יפה, כתבי עת (בעיקר בנושא טבע), ביוגרפיה/אוטוביוגרפיה, עיון, שירה, פנאי ונוער.
במסגרת פעילותה של הספרייה היישובית אפשר יהיה לשאול ספרים גם מספריית בית הספר (ספרי הילדים).יעל גם הקימה ומתחזקת דף פייסבוק "ספרייה יישובית קציר" לעידכונים , הודעות , המלצות ספרים ועוד.שעות הפעילות:
יום שני בין השעות 18-16 (ארבע עד שש אחה"צ)
יום רביעי בין השעות 19-17 (חמש עד שבע לפנות ערב)
יום שישי בשעות הצהרים – בהודעה מראש  
שיהיה בהצלחה ובהנאה!
28/12/16
חנוכה, חנוכה, חג יפה כל כך!
השבוע נערכו שני ארועי חנוכה מטעם מועדון הנוער וועדת החינוך של הוועד המקומי .
ביום רביעי נערכה בבית לולה הצגת הילדים "תפוס ת'רכבת" של תיאטרון בלורה.
שני ליצנים מחליפים בטעות את המזוודות שלהם בתחנת הרכבת. ומכאן מתחילה שרשרת ארועים קומיים מצחיקים ומרגשים.  המיוחד בהצגה הוא 
שהיא מושתתת כולה על תקשורת ללא מילים. 
השחקנים השתמשו בקולות (ובג'יבריש), בגופם ובמוסיקה המתלווה כדי להעביר לקהל את העלילה וההצגה היתה מיוחדת מהנה סוחפת ועוררה גלי צחוק בלתי פוסקים.
לפני ההצגה הדליק גיא אומסי רכז הנוער נרות בהשתתפות הקהל וחולקו סופגניות מתוקות.
         
אתמול נערכה מסיבת חנוכה לנוער במועדון הנוער שבגבעה המרכזית.
המסיבה נפתחה בהדלקת נרות חגיגית.
אוריאל חכים סיפר לנוכחים על חג החנוכה ואת הנרות התכבד להדליק טל ביטון.
אחרי הדלקת הנרות הרקיד את הנוער צוות DJ ג'ננה (המושתתגם הוא על בני הנוער)
 
10/12/16
השבוע הוענק פרס  "מגן שר העבודה והרווחה למתנדבים מצטיינים"
לנירה אמרא שמרכזת את פרוייקט "אור בקציר".
מגן השר  הוענק  לנירה על ידי שר העבודה והרווחה, חיים כץ, בטקס מרגש שנערך בכנסת השבוע (יום ב' 5/12). בטקס נכחו בני משפחתה, חברים ונציגים מהמועצה האיזורית מנשה ומהוועד המקומי.
נירה מרכזת את פרוייקט "אור בקציר", פרוייקט התומך במשפחות שנקלעו למשבר בעקבות מחלה.
לאחרונה נירה מלווה גם את הקמתו והטמעתו של פרוייקט "אור במנשה" שמרחיב את הפרוייקט לישובים נוספים במועצה.  מחלקת הרווחה של מנשה בניהולו של שמשי כהנא היא גם זו שהגישה את נירה אמרא כמועמדת לפרס השנה. 
ביקשנו ממנה לכתוב כמה מילים על המאורע המרגש וכך היא כותבת:
ביום שני השבוע , קיבלתי  את פרס "מגן שר העבודה והרווחה למתנדבים מצטיינים"
קבלתי את  המגן  מהשר – מר חיים כץ  בטקס מכובד ומרגש בכנסת.
משמח ומרגש אותי מאוד לדעת שהשר וצוותו עוצרים את היום יום ומוצאים זמן להוקיר, לברך ולעודד את האנשים העוסקים בתרומה לקהילה במדינה, והם רבים – יחד איתי קבלו את הפרס – 12 מתנדבים והתארגנויות מכל רחבי הארץ, בתחומי עשיה ותרומה שונים ומגוונים.
את הפרס קבלתי על ריכוז פרוייקט וניהול "אור בקציר" ,
אני רואה בו פרס של "אור בקציר".
קבוצת "אור בקציר"  מורכבת מלמעלה מ- 50 נשים מדהימות מקציר, נשים עובדות ובעלות משפחה, שמוצאות כל פעם מחדש את הזמן  לבשל, להסיע, לתמוך, לנחם ולבקר את החולים בקציר.
את אלו שאתמול היו בריאים וביתם תפקד באופן מלא, ולפתע פגשה בהם מחלה שהפכה את הקערה על פיה ומקשה, עד בלתי מאפשרת לקיים אורח חיים תקין.
בכל פניה שלי אל המתנדבות אני מקבלת תשובות מהירות ומלאות רצון, מוכנות ויכולת לתת מעצמן עוד ועוד.. וכל זה איננו מובן מאליו.
אני רוצה להודות לרשימה מפוארת של א/נשים נפלאות/ים אלו שמאפשרים את קיומה והצלחתה של "אור בקציר".
מתנדבות ומתנדבים יקרים – הפרס הוא של כולנו
תודתי והערכתי הרבה לכולכם/ן..
נירה
     

אנחנו מאחלים לנירה ולכל המתנדבים, המשך הצלחה בפרוייקט החשוב הזה !
הגיע לגבורות!
השבוע חגג מועדון השחמט של קציר יום הולדת 80 לאלכס גולדשטיין המורה האהוב
כבר 17 שנים מלמד אלכס גולדשטיין את ילדי קציר שחמט בהתנדבות.
המועדון שנפתח בשנת 1999 בבריכת השחיה של קציר פועל היום תחת חסות עמותת רותם במקלט ברחוב הפטל שבגבעה המרכזית.
והשבוע בהגיעו של אלכס לגבורות התכנסו תלמידיו בהווה ובעבר ומשפחותיהם וחיבקו את המורה האהוב ברגע המרגש הזה.
אלכס היקר מזל טוב , בריאות טובה והרבה שנים של שחמט!


אלכס עם בני משפחתו
טוב מראה עיניים
רגע לפני שהחורף מכה בנו במלוא עוזו (בתקווה..)
הספקנו להשלים את תחנת ההסעה החדשה לתלמידים ברחוב האמירים
2/12/16
מחמם את הלב.
בסוף השבוע האחרון נוכחנו שוב בחוזקו של הישוב קציר.
גל השרפות שפקד את המדינה לא פסח גם על איזורינו וכבר בצהרי יום חמישי התגלה מוקד אש בוואדי שמתחת לגבעה המרכזית, אומנם במרחק רב, אבל בהחלט מעורר דאגה.
בצהרי חמישי 24/11 נפתח חמ"ל צח"י (צוות חרום יישובי) בהובלת יו"ר צחי ענת סהר שפרן.
החמ"ל ריכז את הפעילות היישובית המניעתית , ריכז מידע מהתושבים ומהצוותים שבשטח והעביר מידע לתושבים.
במקביל נפתח חפק מועצתי שריכז את הפעילות המועצתית והקשר המועצתי לכוחות הביטחון וגם ריכז את פעולות הסיוע של המועצה לישובים אחרים: התארגנות לקליטת מפונים במשפחות מארחות, התארגנות לקליטת מפונים במבני ציבור ועוד.
כעת עם החזרה לשיגרה אנו רוצים להודות
לענת סהר שפרן ולרונית מסליס שאיישו את החמל בכל סוף השבוע , כשהן מרכזות פניות, מכוונות את צוותי השטח ומוסרות מידע.
לולרי בולקין ולתצפיתני בסיס המתמידים של מג"ב שסיירו במהלך כל סוף השבוע ותיצפתו סביב קציר כשהם בודקים כל חשד , ולו הקטן ביותר, עוקבים ומדווחים על כל מוקד אש שהתגלה
תודה לצוות הכיבוי של צ"חי בראשות איציק כהן אהרוני  שהיה ערוך ומוכן לפעולה. במשך כל סוף השבוע.
תודה לעשרות התושבים שהתנדבו וסיירו סביב קציר במהלך כל הלילה על מנת שנוכל להתריע בזמן קצר על כל מקור אז. במזג האוויר היבש וברוחות העזות שהיו כל דקה קריטית.
תודה ליתר מכלולי צחי שהיו בכוננות.
תודה לכל התושבים שהתקשרו, מודאגים בצדק,ל-102 וגם  לחמל, ודיווחו על כל מוקד אש, ריח או חשד לשריפה.
ותודה לעשרות המשפחות שהביעו נכונות לארח משפחות של מפונים מאזורים אחרים.מחמם את הלב.
תודה.

אומרים  לא להטרדה.

בשבוע שעבר נערכה ההרצאה: הטרדה מינית ואנחנו מה ניתן לעשות ואיך לדבר עם ילדנו על הנושא.
עשרות הורים הגיעו להרצאה המאלפת והמרתקת של ליאור גל כהן שלא הותירה אף אחד  מהנוכחים אדיש או רגוע  אבל גם נתנה כמה כלים מעשיים.
ההרצאה הובאה לקציר ביוזמת הדר חן מילר , הממונה היישובית החדשה (והראשונה) על טיפול ומניעת הטרדות מיניות. ההרצאה נערכה במועדון הנוער בשיתוף עם ועדת קהילה ורווחה של הוועד המקומי ועם הממונה על מעמד האישה במוא"ז מנשה, מנהלת מחלקת הבריאות במועצה, גלוריה רוט.

ליאור גל כהן לא משתדלת ליפות את הנתונים. זה בוודאי כבר לא יפתיע אף אחד אם נציין שהטרדה מינית או פגיעה מינית מתרחשת בכל מקום, גם על ידי אנשים מוכרים, כאלו שאנחנו הכי אמורים  לסמוך עליהם. אבל על אף שהיא מרצה בצורה קולחת ומנגישה את הנושא עם חן והומור, לא קל לשמוע את הנתונים שנורים מפיה אחד אחרי השני חדים וברורים.

אחת מכל 3 נשים הותקפה או הוטרדה מינית בימי חיה. אחד מכל 7 גברים.

שליש ממקרי הפגיעה המינית מתרחשים עד גיל 12. 

מעריכים כי עד גיל 10 בנים ובנות מותקפים במידה שווה.

עד גיל 12 אחת מכל 10 בנות מותקפת.

אז איך יכול להיות שאנחנו לא יודעים על כך ולא שומעים על כך? שואלת גל כהן וגם משיבה.

הסיבה שאנחנו לא שומעים על כך היא בעיקר בגלל שילדנו נמנעים מלספר בגלל  תחושות הבושה , האשמה והפחד לספר.

האמירה המצמררת ביותר של גל כהן הייתה כי את המקרה הראשון של הפגיעה כנראה לא נוכל  למנוע, אין שום דבר שנוכל להנחות את ילדנו לעשות או לא לעשות, הסטטיסטיקה מראה שמרבית המקרים קורים בסביבה שאמורה להות סביבה מוגנת, כך שההנחיות לא לדבר עם זרים או לא לפתוח את הדלת לזרים לא רלוונטיות  והסברים על איך לשמור על גופנו רק מגבירים את תחושת הכישלון והבושה של הנפגע. על חשיפה לפורנו ברשת אין מה לדבר. היא שם בכל מקום, גם בחיפושים תמימים.

אז מה בכל זאת לעשות?

לחנך למיניות בריאה מותאמת גיל ומותאמת נורמות חברתיות, אם אתם נבוכים , השתמשו במשפט "מביך אותי לדבר על כך אבל… ", להקפיד על תקשורת פתוחה. לדובב. לתת את המקום לילדנו לספר סודות "רעים" (בהרצאה הראתה ליאור שיטה פשוטה ומקסימה להנחות את הילד האם הסוד שהוא שומר רע או טוב. סודות טובים אפשר לשמור. סודות רעים חשוב לספר). להבחין בשינויים משמעותיים או הדרדרות במצב הרגשי שמהווה נורת  אזהרה חמורה ובא לידי ביטוי בהידרדרות חריפה בלימודים, מצב גופני ירוד , מראה מוזנח, מצב רגשי קיצוני של פחד , בכי , אדישות, עויינות, שימוש באלכוהול או סמים ועוד.

ומה לעשות במקרה שחשפו בפנינו מקרה של פגיעה?

קודם כל להקשיב. בצורה מכילה ולא שיפוטית. לברך על הצעד האמיץ והחשוב שהם עשו בכך שסיפרו לכם. להימנע כמה שיותר מדרמות – את הבכי וההתמוטטות ההורית לשמור לאחר כך – רבים מהילדים לא מספרים כדי להגן על הוריהם. לא להטיל אחריות או לשאול למה. לא לחקור. לא להטיל ספק. לא להבטיח סודיות וגם לא לבקש מהילד לשמור בסוד. לא להבטיח דברים שלא תלויים בנו או שלא ניתן לקיים. אפשר לומר לילד שאנחנו צריכים להתייעץ.

להתייעץ. מדובר בנושא מטלטל ומאוד מורכב להתמודדות ושמערב אותנו רגשית בהכרח דבר שמשפיע על ההתמודדות. לכן לפנות למי שהוכשר לטפל בכך. למי שיכול להנחות אתכם.

אפשר לפנות למרכז לנפגעות תקיפה מינית.

ומהעת האחרונה אפשר לפנות גם להדר חן מילר הממונה על הנושא בישוב קציר. אל תהיו לבד במקרה כזה.

כמה מילים על הדר:

הדר מילר חן, בת 37 תושבת קציר מילדותה, חזרה לאחרונה לישוב עם בן זוגה גל חן ועם ילדיה עלמה אוריה ורון.

הדר מספרת בנעימות על תקופת ילדותה, אז היה גם הישוב צעיר ביותר,  היו אולי 45 ילדים בכל הישוב החגים נחגגו במשותף והמכולת היתה בשרות עצמי כשכל אחד רושם את קניותיו, הקהילתיות הייתה מתבקשת ונחוצה להתנהלות הישוב והתושבים.

למרות זאת כשאני שואלת אותה, היא לא חושבת שתחושת הקהילתיות בקציר נעלמה.  לדבריה הדפוס שלה רק השתנה וכרגע יש בסך הכל אפשרויות רחבות יותר של בחירה.

הדר שבעיסוקה היא  מטפלת בתנועה ומגע  בחרה לתרום לקהילה בתחום הכל כך רגיש של פגיעה מינית. היא  הוכשרה לאחרונה בקורס המועצתי לממונות יישוביות על מניעה וטיפול בהטרדות/פגיעות מיניות .

מעבר לתמיכה במקרים של פגיעה היא רואה חשיבות רבה בהעלאת המודעות על ידי יצירת מפגשים עם מבוגרים ונוער לאורך השנה.

פעילותה אומצה בחום על ידי ועדת קהילה ורווחה של הוועד המקומי ונתמכת גם על ידי הממונה על מעמד האישה במועצה גלוריה רוט.

בהמשך מתכננת הדר הרצאות לנוער

וכרגע, לאור התעניינות ההורים שנכחו בהרצאה, בודקת גם את ההיענות לגבי סדנה בת 3 מפגשים להורים לילדים שתרחיב את הידע ותיתן עוד כלים להתמודדות.

אמצעים ליצירת קשר:

טלפון : 0523790402

מייל hdrm@walla.co.il

טוב מראה עיניים 1
הסתיים שיפוצו של מגרש הכדורסל הסמוך לבריכה.
במסגרת השיפוץ שיפצנו וחיזקנו את הגדרות סביב המגרש על מנת שיהיו בטיחותיות, התקנו מתקני שער משולב עם כדורסל חדשים, והוספנו תאורה.
תודה לאגודה השיתופית על ההשתתפות במימון השיפוץ.
המגרש פתוח ובטיחותי לשימוש ואתם מוזמנים לעשות בו שימוש.
  
טוב מראה עיניים 2.
השבוע יצא לדרך פרוייקט לטיפול בשורשי העצים ש"מרימים" את אבני המדרכות. 
השבוע טופלו כמה עשרות עצים ראשונים. במקומות הבעייתיים ביותר.
במסגרת הפרוייקט בוצע חיתוך מקצועי של חלק משורשי העץ שעם השנים, בגלל טיפול לקוי  "הרים"  את האבנים המשתלבות. לאחר הוצאת השורשים תוקנה המדרכה שעוותה.
מדובר בפרוייקט ארוך טווח והטיפול בעצים ובמדרכות יתבצע במספר פעימות, על פני כמה שנים ,על פי מה שיתיר לנו התקציב.
טוב מראה עיניים 3.
לאחרונה נסללה דרך החרום של הגבעה המרכזית.
כידוע, לגבעה המרכזית שער אחד לכניסה וליציאה של כלי רכב. למקרה של תקלה בשער או חסימת הנתיבים מסיבות אחרות  נבנתה כבר לפני שנה למעלה משנה דרך חרום שעוקפת את גן לילי ומאפשרת יציאה וכניסה חלופיים. . לאחרונה נסללה הדרך על מנת להגביר את עבירותה ובכך את יעילותה בזמן חרום. על ביצוע הפרוייקט הופקד רמי עיני מהחברה הכלכלית של המועצה שביצעה את הפרוייקט בסיוע מלא של מחלקת הביטחון במועצה בראשות הקב"ט מנחם גרינברג.
25/11/16
פנייה מיו"ר הועד המקומי 
לפני הכול, התברכנו.
התברכנו בישוב יפה  שממשיך להשתפר במראה ובתשתיות ככל שידנו משגת.
התברכנו בעשייה חינוכית תרבותית וחברתית שמתרחבת משנה לשנה.
התברכנו במתנדבים רבים שמחזקים את הוועד והקהילה המקומית כמעט בכל תחום: הביטחון ותחושת המוגנות האישית, החינוך, התרבות והתיירות, הקהילה והרווחה וחזות הישוב.
ובעיקר התברכנו בקהילה איתנה, שניצבת לצד חבריה בזמנים טובים וחשוב מכך, בעתות משבר.
לא הכול מושלם. הדרך לשם עוד ארוכה ומלווה בהתמודדות עם קשיים תקציביים ואחרים.
אנו עמלים על מציאת פתרונות כל הזמן, אבל לא הכול בידי הוועד המקומי או המועצה.
חלק הוא גם בידך. בידיׅך. בידי כולנו.בידי כולנו  מלוא האחריות לדאוג שכלבינו לא ישוטטו בחופשיות ברחובות הישוב, יטילו מורא על העוברים והשבים, סכנה לכלבים עם בעליהם ויהפכו את המדרכות למסלול מכשולים וגורמים לנזקים בגינות הציבוריות.בידי כולנו מלוא האחריות לצאת עם כלבינו קשורים ברצועה ולהצטייד בשקית ניילון לצורך איסוף הצרכים.
(לצורך העלאת המודעות נציב מתקני "שקיקקי"  נוספים במקומות מרכזיים בישוב, בנוסף לקיים בגינת הכלבים).בידי כולנו מלוא האחריות להשאיר את המדרכות להולכי הרגל ולהימנע מחניית רכבים או הנחת חפצים ופסולת על המדרכות.בידי כולנו מלוא האחריות לגזום את הצמחייה שפולשת למדרכות. זה לא רק עניין של אסתטיקה, אלא מונע את המעבר הבטוח במדרכה.בידי כולנו מלוא האחריות לשמירה על נקיון הגינות הציבוריות  ועל תקינות המתקנים כדי שכולנו נוכל ליהנות מהן.בידי כולנו מלוא האחריות לשמור על חוקי התנועה, לנסוע ברחבי הישוב במהירות נמוכה, לעצור לפני מעברי חציה.בידי כולנו מלוא האחריות להוריד את ילדינו במתחם ה"נשק וסע" שליד בית הספר ולא לעצור בדאבל וטריפל פרקינג כשאנחנו מביאים  את ילדינו לבית הספר בבוקר ואוספים מהחוגים אחר הצהרים.  הדבר מסכן חיים ממש.בידי כולנו מלוא האחריות להימנע ממוסיקה רועשת, או לדאוג להרגיע  את הכלבים  שנובחים בחצרות במהלך כל הלילה.
בידי כולנו מלוא האחריות שלשכנינו תהיה איכות חיים נעימה בדיוק כמו לנו.ברור שאפשר לבצע אכיפה או להשתמש בכלים חוקיים אחרים, אבל הם לא הכלים המועדפים עלינו!לכן אני פונה לכל אחד ואחת מכם ומבקש  לעצור רגע ולסקור את הרשימה הזו.
תראו עד כמה היא קצרה. כמה מעט מאמץ היא מצריכה. וכמה עצום השינוי שהיא תעשה.בואו נעשה כולנו את המאמץ הזה.

                                                                                    בכבוד רב
אורי ששה
יו"ר הוועד המקומי

 סופר מון מעל קציר 14/11/16
  

        צילום: ליאור רגב                                                           צילום: רווה רוטיש לכם תמונות מעניינות? מוזמנים לשלוח ונשתדל להעלות
11/11/16
טוב מראה עיניים: והפעם בטיחות(1)
תחנות ההסעה החדשות לבתי הספר צויידו במעקות בטיחות חדשים

(2)
מראות פנורמיות הוקמו בצמתים בהן שדה הראיה מוגבל
4/11/16
טוב מראה עיניים (1)
לאחר תהליך ממושך של תכנון וגיוס משאבים,
הרחבת בית לולהושיפוצו יוצאים לדרך. 
במסגרת ההכנות האחרונות
הועתקו 4 עצים ותיקים מהשטח  המיועד לבניה
לשטח ציבורי ליד חניית הבריכה.
התהליך בוצע על ידי איש מקצוע מנוסה
ותוך ביצוע קפדני על מנת להבטיח שקליטתם תצליח. 
  

טוב מראה עיניים (2)
הוספנו פחי אשפה נוספים ליד תחנות ההסעה החדשות בשדמה והזורע וליד תחנות האוטובוס
אנא שימרו על הנקיון הרחובות  מועדון למופ"ת
הפעילות לגיל הבכיר בקציר מתרחבת
השבוע נפתח בקציר , בבית מפעל הפיס, מועדון מופ"ת.
מועדון מופ"ת מעניק לבני הגיל הבכיר המעוניינים בכך,
מסגרת פעילות מגוונת (חוגים , הרצאות)
כולל ארוחות בוקר וצהריים עשירות.
הפעילות נערכת 3 פעמים בשבוע (ימים א,ג,ה)
על ידי עמותת ראם בשיתוף המחלקה לשרותים חברתיים במוא"ז מנשה
ומוביל אותה בקציר אלי ביבס מעמותת ראם.
בפעילות שותפים גם מתנדבים תושבי קציר.
ולכולם תודה!
28/10/16
יש בו טעם ויש בו ריח – פסטיבל האתרוג בקציר
בחול המועד סוכות ערכה המועצה האיזורית מנשה את פסטיבל האתרוג
ואנחנו שמחנו לארח בקציר את תושבי המועצה ביומו הראשון של הפסטיבל. 

תודה לכל מי שהשתתפו ותרמו:
תודה לשבט אלומות על הסוכה הקהילתית וההפעלות, לשלי אגמי על דוכן איפורי הפנים.
תודה ללהקת הנוער של קציר בבימויו של גיא אומסי, ללהקות המחול : מחולות קציר, מחולות מנשה והורה אביב פרדס חנה כרכור  כוראוגרפיה וניהול אומנותי רוני רובינשטיין גלפרט,
תודה לאריאל גולדין בעמדת הDJ , ללהטוטנים, לדולמן ולאליעד והלהקה במופע "אור" שעשו ארוע איכותי קצבי ושמח עד מאוד.
תודה למועצה האזורית מנשה ולתרבות מנשה מיכאל גל ורז לסניק על הפקת פסטיבל מושקע ומקסים
תודה לקבט המועצה מנחם גרינברג ולסגנו עופר הרפז, לגבי סנדרוב המש"ק הבטחוני למתמידים של קציר, למתנדבי מדא ולכוחות האבטחה וכיבוי האש
תודה לענת סהר שפרן שהפיקה בפועל את הארוע בקציר ,לעובדי הועד שעל ההכנות והלוגיסטיקה ולספקים הרבים שנמצאים ברקע אבל בלעדיהם אין ארוע!
תודה לכל האומנים ומכיני המטעמים.ותודה ל1300 תושבי קציר והמועצה האזורית שהגיעו כדי להנות מהמקום ומהארוע
אנחנו באופן אישי, כבר מחכים לפסטיבל הבא!

וכעת…אין טוב ממראה עיניים..
 

 
 
 
  
  
  
  
  
1/10/16
שנה טובה!
ביום שני (26/6) נערכה בגן לילי הרמת הכוסית המסורתית  לכבוד השנה החדשה  
גן לילי לבש חג ומאות תושבי קציר הגיעו לברך זה לזה ואת הישוב שלנו  בשנה טובה.
הערב החל בפעילויות יצירה ומשחק שהפעילו בני נוער מתנדבים ובני שבט אלומות
והמשיך בטקס הרמת הכוסית. במהלך הטקס הופיעו על הבמה בנות מחולת מנשה  (הלהקה הייצוגית החדשה של מנשה המבוססת על בוגרות מחולות קציר), קבוצת הסדנה וקבוצת האפרוחים של מחולות קציר וההרכב בייסיק , עומר קורח ומיתר גלמן,  שריגשו ושימחו את הקהל. במהלך הטקס הופיעו גם ילדי כיתה א של בית הספר קציר בשיר אל הדרך ולפניו הפריחו בלוני משאלות ותקוות לשנה החדשה.
ברכו את התושבים אילן שדה יור המועצה האזורית, מניה אובולסקי חברת ועד ופעילה נמרצת בקהילה  ואורי ששה יור הוועד המקומי שאמר:
"ערב ראש השנה ברצוני לברך את קהילת קציר על גווניה ורבדיה בשנה טובה שנה של נחת ורוגע של עשיה והתחדשות.

שנה שבה בעזרת השם נחנוך את מועדון הנוער החדש
ונסיים את שיפוץ והרחבת בית לולה .
בשנה הקרובה אנו עומדים בפני אתגרים לא פשוטים מצד אחד והזדמנויות גדולות מן הצד השני מי יתן ונעמוד בכבוד בשתיהן.
כקהילה שנפלה בידה הזכות לנהל את עצמה אנו גאים בעוצמה הגדולה של המתנדבים בקציר בשנה הבאה עלינו לטובה נשמח להגדלת כמות המתנדבים והרחבת תחומי העיסוק.
אני רוצה להודות לועדת קהילה ורווחה ולכל מי שהצטרף אליהן בהכנת הערב הנהדר הזה: לעומרי רמח על ההנחיה, לשבט אלומות על ההפעלות , לבני הנוער ולרכז הנוער גיא אומסי על ההקמה, הפרוק והתפעול של ערב זה, ללהקת מחולות קציר, ללהקה הייצוגית מחולות מנשה ולמדריכה סתו לביא, לילדי כיתות א ולנעמי הברמן רכזת החטיבה הצעירה, להרכב בייסיק, עומר קורח ומיתר גלמן ולליאור דהן על ההגברה.
ולאחל לכולנו שוב שנה טובה ושנפגש שוב בשנה הבאה במקום הזה קהילה פורחת ומאוחדת"
ונסיים בסיפור שהוקרא גם בטקס
שתי אבנים (עפ"י הרב ש.ז. כהנא)
מעשה שהיה: בערב ראש השנה, בשעת ערב, נפגשו שני מקובלים ירושלמים זקנים ומופלאים בעיר העתיקה. שואל ר' חיים : "ר' צבי לאן אתה ממהר כל כך ? ומה האבן הזאת שאתה נושא מתחת למעילך ?"
עונה לו ר' צבי : "ר' חיים, אתה הרי יודע את מנהגי. כמו בכל שנה ברגעים האחרונים של השנה החולפת, הולך אני לבית העולם לקבור את השנה החולפת, ואבן זו היא מצבה לשנה שחלפה. אני חורט בה אותיות פ.נ. ומוסיף פה נקברה שנה פלונית. כך אני נוהג תמיד. ואתה ר' חיים, לאן אתה ממהר ?
עונה לו ר' חיים : "ר' צבי ר' צבי… אתה הרי יודע את מנהגי… אני הולך כמו בכל שנה להניח אבן יסוד לבניין חדש של השנה החדשה. בניין ענק בן שלוש מאות שישים וחמש קומות. והיום אני מניח את אבן הפינה….'.
אומר ר' צבי : "ואיפה האבן שלך ר' חיים ?"
עונה לו ר' חיים : "האם אינך יודע ? הרי חמשת אלפים שבע מאות שישים ותשע שנים הולך אני אחריך לבית העולם. ובשעה שאתה מניח את אבן המצבה לשנה החולפת . בא אני אחריך, לוקח את האבן שלך והופך אותה על פניה. גם אני חורט עליה שתי אותיות פ.נ. ומוסיף : פה נבנית שנה פלונית".
אנחנו מאחלים לכולנו שתמיד, תמיד נהיה מהאנשים שבונים.
  
  
  
  
   
10/9/16
שיר לאהבה
ביום חמישי (8/9) נערך ערב ההוקרה השנתית למתנדבים בקציר. 
"כששואלים אנשים מה הסיבה שאתם באים להתנדב? לרוב התשובה היא רצון לעשות טוב, לעזור למישהו וששואלים למה אתם ממשיכים בזה? התשובות הן סיפוק, מחויבות ושליחות"
את הדברים הללו אמר יו"ר הוועד המקומי אורי ששה בתחילת דבריו בערב ההוקרה השנתי למתנדבים. בהמשך פנה למתנדבים ואמר "המחויבות  האישית של כל אחד ואחת מכם אינה רק עמידה בדרישות ובחובות אלא מעורבות פעילה בחיי הקהילה באופן יומיומי…אתם המתנדבים תמיד צעדתם לפני כולם עם רצון גדול לתת מעל ומעבר ולהציב רף חברתי גבוה מאוד לכולנו. הערב הזה מוקדש לכם כתודה על עבודתכם ומסירותכם לקהילה"
ששה בעצמו מתנדב פעיל בקהילה מזה שנים, כמי ששימש כחבר ועד וסגן יו"ר הוועד למעלה מ3 שנים ומהעת האחרונה משמש כיו"ר הוועד המקומי.  אבל הוא לא היחיד. בקציר יש כ-180 מתנדבים (רשומים!) הפעילים למען הקהילה בה הם חיים , מקדישים זמן והרבה אנרגיה ומקבלים בתמורה בעיקר סיפוק אבל גם את האפשרות לתרום לעיצוב הקהילה ולעיצוב  הדרך בה היא הולכת .
המתנדבים פעילים במסגרות רבות . החל מהוועד המקומי והוועדות המייעצות לו וכלה  במיזמים התנדבותיים שתומכים באנשי הקהילה בזמנים של צורך או משבר.
יוזמות של בודדים ויוזמות של רבים. אנשים הפעילים במיזם אחד ואנשים הפעילים בשלושה מיזמים ויותר. יוזמות ותיקות וחדשות .
אחת לשנה מארגנת וועדת קהילה ורווחה ערב הוקרה למתנדבים הללו , בשותפות עם היחידה לפיתוח קהילתי והמחלקה לשירותים חברתיים במועצה האזורית מנשה והשנה, הוחלט כי הערב יוקדש לא רק להוקרה אלא גם לחשיפה שתאפשר לעוד אנשים להדבק בחיידק, והוחלט להזמין את כל קהילת קציר לקחת חלק באירוע.
בערב שנערך באווירה הנעימה של חורשת הזיתים, במעמד ראש המועצה, אילן שדה,  ויו"ר הוועד המקומי, אורי ששה , נפתח בקטע שירה מרגש של שולי קליין  בליווי אסף ארמוזה על הקלידים , נמשך בסרטון על קציר והפעילות ההתנדבותית בה (ראו לינק לצפיה בסרטון בהמשך), אחריו סיפרו רונית מסליס על צוות החרום היישובי "צח"י" ונירה אמארה על "אור בקציר" מיזם המסייע למשפחות החוות משבר זמני שלאחרונה אומץ ומיושם במועצה כולה כ"אור במנשה" . שני גולדין הקריאה את מכתבה המרגש עד דמעות של תושבת היישוב שנעזרה , עם משפחתה, ב"מלאכים" של המיזם אור בקציר בעת שהייתה חולה מאוד.
הערב הסתיים בשירת רבים של השיר "שיר לאהבה" בליווי של שולי ואסף  ובהקרנת סרט באורך מלא "העולם מצחיק"
הערב היווה הזדמנות לפרידה מאחד המתנדבים הפעילים ביותר בוועד המקומי ובקציר בכלל , יו"ר הוועד המקומי ה1  של קציר , ליאור בר,  שהודה על תקופה מרתקת "מהיפות ביותר בחיי".
תודה לצוות של מעגל המיזמים ההתנדבותיים בוועדת קהילה ורווחה שאירגן את הערב במסירות  ובהשקעה של שעות ארוכות  (בהתנדבות..) : שולה רון שגם אחראית על פעילות המעגל כל השנה, אורי לבאור, רועי אקרון, ג'ולי אבישר ושני גולדין.
תודה לדליה מוטאי מנהלת היחידה לפיתוח קהילתי לשמשי כהנא מנהל מחלקת וללילך בנימין מטעם המחלקה לשירותים חברתיים על שיתוף פעולה נהדר זו השנה השלישית.
לסרטון שהוקרן בערב המתנדבים לחצו על התמונה
  
  
  
  
2/9/16
החלה שנת הלימודים תשע"ז

אתמול (ה' 1.9) שבו ילדי קציר לפקוד את גני הילדים ובתי הספר
בבית הספר קציר נערך הטקס המסורתי לפתיחת שנת הלימודים ולקבלת תלמידי החטיבה הצעירה. הטקס כלל קטעי קריאה ריקוד ומוסיקה ונערך במעמד ראש המועצה, אילן שדה, יור הועד המקומי, אורי ששה ויור ועד ההורים של בית הספר ,מירי סנדרוב.
ראש המועצה , אילן שדה, ברך את הילדים בשנה טובה ואת צוות המורים ומנהלת בית הספר, רונית גבע, בהמשך עשייה ברוכה, כשהוא מציין את הרמה הגבוהה של בית הספר ואת השבחים הרבים שבית הספר זוכה להם בשנים האחרונות.
יו"ר הוועד המקומי, אורי ששה, ברך גם הוא את העושים במלאכה, המורים מנהלת בית הספר וראש המועצה.
הוא איחל לילדים , וילדי החטיבה הצעירה בראשם, שיהיו סקרנים , חברים טובים ויהיו מקור לגאווה להוריהם ולקציר.
ואנחנו מצטרפים לכל המחמאות והאיחולים! שנה טובה!
   
   
רחובות פראג עוד לא ראו דבר כזה..
הלהקה הייצוגית של מחולות קציר שבה מפסטיבל מחולות בפראג  שם כבשה את הבמה ואת הלבבות. גאווה גדולה.
סיכום המסע שלהן מדבר בעד עצמו. 
רקדניות הלהקה הייצוגית של "מחולות קציר"  שבו השבוע  מפסטיבל פולקלור בינלאומי בפראג מלאות בחוויות וגאווה!!!
הלהקה הייצוגית שלנו יצאה במשלחת משותפת  עם הלהקה הייצוגית של זכרון יעקב לייצג את ישראל.
יחד עם המשלחת מישראל  השתתפו בפסטיבל להקות מאיטליה, אינדונזיה, אירלנד, הודו וצ'כיה.
במסגרת הפסטיבל הופיעו הרקדניות בשלוש הופעות שונות שבכל אחת מהן רקדו ממיטב רפטואר הלהקה, בדגש על ריקודים המשקפים, את הישראליות, הנופים והתרבויות השונות בארצנו.
     
ביום האחרון השתתפו במצעד רוקד ברחובות ובככרות המרכזיים של פראג היפה. במהלך המצעד הופיעו וגם הרקידו את הקהל המקומי והתיירים הרבים שהצטרפו למעגלים ורקדו יחד איתם ריקודי עם ישראלים.
בין החזרות וההופעות, הספיקו הרקדניות גם לחוות ולהנות מאתריה המרכזיים של פראג – נהננו משייט על נהר ה'וולטבה' החוצה את העיר, סיירנו במצודת פראג הידועה, בעיר העתיקה של פראג וברובע היהודי, צפינו בהופעה של התיאטרון השחור, השתתפנו בסדנת שוקולד במוזיאון השוקולד המוקומי ונהננו משפע האתרים, הבניינים, האוירה, המאכלים והחנויות שיש לפראג להציע..
  
הבנות ייצגו את הקהילה שלנו בכבוד רב, הן במופעים המרהיבים בהן זכו לתשואות רמות מן הקהל והן בהתנהלות ובמפגשים עם המקומיים ועם רקדנים ומשתתפים נוספים בפסטיבל.
כשהתבקשו הרקדניות לסכם במילה את החוויה, נאמרו המילים: עוצמה, גאווה, שליחות, ישראליות, הערכה, כיף, תקווה…
זו ההזדמנות להודות,
תודה גדולה להורים שתומכים בפעילות כל השנה, שנותנים את האמון והבטחון בצוות ושבזכותם נסיעה שכזו יכלה להתממש.
לקהילה ומוסדותיה –  לתושבי קציר, הוועד המקומי, עמותת רותם והמועצה האזורית מנשה על כל התמיכה והעזרה במימון הנסיעה ופעילות הלהקה.
לגילה לביא על הליווי והעזרה לאורך השנה כולה ולקראת פראג בפרט.ולקראת השנה החדשה –
השבוע נפתחת שנת הפעילות של "מחולות קציר"
השכבה הצעירה (גן – ז') הפעילות תתקיים בקציר,
השכבה הבוגרת (ח' – י"ב) הפעילות תתקיים במנשה
(ראו פרוט בהמשך)
מוזמנים לבוא, להצטרף ולהשתתף
ולהיות חלק מחוויה תרבותית וחברתית.להתראות – צוות מחולות קציר
רוני גלפרט- מנהלת אומנותית וכוריאוגרפית
סתיו לביא ואור בלילטי- מורות מקצועיות
ענת פילד- אם הלהקה
26.8.16
טוב מראה עיניים
2 מופעים מקסימים לילדים נערכו בשבועיים האחרונים בבית לולה
במסגרת פעילות הקיץ של  מועדון הנוער
"קיוסק הפחים" הצגה אקולוגית של "הדוב הירוק" שעוסקת במיחזור ובשימוש חוזר ב"פסולת". ההצגה בהשתתפות שלל דמויות מספרת על שמחה וששון , 2 בובות מקסימות וסביבתיות מאוד שהצליחו להציל את קיוסק הפחים שהקימו מסגירה
  

והשבוע ביום ג הגיע לקציר אורי וייל הלוא הוא דוקטור מולקולה
ובכריזמה בלתי רגילה קסם לילדים (ולהורים) קסמי מדע מדליקים תוך שהוא מסביר עקרונות מדעיים בפשטות ובהרבה הומור. הדוקטור שיתף את הילדים בביצוע הקסמים….היו גם פיצוצים והרבה הרבה צחוק

  
  
19.6.16
מסכמים שנת מצווה
הורי ובוגרי כיתה ז' שהשתתפו בפרוייקט שנת המצווה מסכמים :
דברים לסיכום שנת המצווה, תשע"ו 2016 בישובינו, קציר.
שנת המצווה, התהוותה לפעילות, מרצון כמה הורים, להמשיך מסורת, שאך זה החלה, בקציר (או יותר נכון, התחדשה), וסחפה, את הורי השכבה.
בחרנו להתמקד, בנושאים כמו אני, משפחתי, קהילתי, וישובי, לכייף ובתוך כך, ללמוד על עזרה הדדית ונתינה.
פתחנו, בערב אתגרי משעשע, בו נדרשו הנערות והנערים, לפעול כקבוצה ולהתמודד עם אתגרים פיזיים ומחשבתיים משעשעים, ערב שהסתיים בקומזיץ משותף, טעים ונעים.
פעילות זו נתרמה על ידי חברת "צוקים".
פעילות נוספת, הייתה פעילות, שנהגתה ע"י הנערים והנערות.
במסגרת משפחתית, של הורה וילד, בבתים מזמינים, מתוך מעגלי המשפחה הקרובים, קיבלנו התנסויות, סיפורי חיים וחוויות משותפות. ציירנו דיוקן משפחתי, יצרנו ילקוטים מחומרים ממוחזרים, הכינונו את ברכת הבית הפרטי שלנו, אפינו חלות לשבת ושמענו על ליצנות רפואית.
בבוא חג הפורים, התגייסנו הנערים והמשפחות לאפיית אזני המן, לאריזת ולחלוקת משלוחי מנות, לוותיקי היישוב שנהנו מאד, מתשומת הלב והממתקים.
לסכום השנה, הוחלט על השארת חותם בקציר, מפעל סביבתי שיישאר בישוב, לרווחת התושבים.
נבחר הגן שבמפגש הרחובות הארז והזית, שהיה מוזנח לאורך זמן, וכמעט בלתי נראה.
הגן שוקם, הצמחייה הוותיקה נגזמה וטופחה, נצבעו ספסליו, הועמדה במרכז סירה ישנה, שנצבעה והפכה לעציץ, נשתלו צמחי נוי ועץ זית במרכז.
כולם מוזמנים, להתרשם ולהנות.
ברצוננו להודות, עם תום השנה, לאנשים וגופים, שמאד עזרו ותמכו:
הוועד המקומי קציר, ועדת החינוך, ועדת חזות היישוב, ליאור בר, גיא אומסי, בני יוריקביץ', יעל אשחר, דוד גוזלן, הרב אביחי, צוקים- טיולים והרפתקאות ולכל המשפחות שתמכו עודדו והשתתפו בפעילויות.
בתקווה ששכבת ז' של תשע"ז, תמשיך את השרשרת.
  
  
12/6/16
יו"ר ועד מקומי חדש לקציר
השבוע ביום א' (7/8/16) התכנס הוועד המקומי  לישיבה מיוחדת, בה נבחר אורי ששה כיו"ר הוועד המקומי החדש.

בישיבה בה נכחו גם יו"ר הוועד היוצא,  ליאור בר, וראש המועצה, אילן שדה, זכה ששה לתמיכה "מקיר לקיר" של כל חברי הוועד.
ששה חבר בוועד המקומי הנוכחי מעם היבחרו  לפני למעלה מ-3 וחצי שנים  ובמסגרת פעילותו האינטנסיבית בוועד, שימש כרפרנט ועדת חינוך וכממלא מקום יו"ר הועד. בין היתר קידם את שיפוץ מגרש הספורט המשולב שהושלם לאחרונה בגבעה המרכזית ואת בניית המועדון לתנועות הנוער שנבנה בימים אלו בגבעה המערבית.
לאחר שליאור בר , יו"ר הוועד היוצא, הודיע על סיום תפקידו, התגייס ששה לתפקיד ההתנדבותי המאתגר.
אורי, בן 51, אב לשלושה (19,17,12), תושב קציר ב 20 שנים האחרונות. מוותיקי המתיישבים בגבעה המרכזית.
נולד וגדל ברמת גן. שירת בחטיבת הנח"ל. בעל תואר ראשון במדעי החברה מאוניברסיטת בר אילן. וכיום עובד כבנקאי בכיר במחלקת עסקים בבנק הפועלים.בהזדמנות חגיגית זו אנו מודים לליאור בר על תקופה של עשייה אינטנסיבית ומשמעותית מאוד בשיקום היישוב ובהובלתו למקום בו הוא נמצא היום ומאחלים הצלחה בהמשך.וגם נאחל הצלחה לאשר דהן שמחליף את ליאור כחבר ועד.אנו מביאים כאן בשמחה את דבר היו"ר החדש:
ברצוני להודות לחברי וועד היישוב על בחירתי לתפקיד יו"ר הוועד.
תודה רבה לקודמי, ליאור בר על שלוש שנים וחצי של עשייה והשקעה בלתי פוסקים.
תפקיד יו"ר הוועד הוא תפקיד בעל אחריות גדולה וכבדה,
אשר אני מתחייב לנסות ולעשות אותו בצורה הטובה והמכובדת ביותר.
עלינו  להיות  קהילה  אחראית ותומכת שכן אנחנו חזקים כמו החוליה החלשה ביותר שלנו.
"עברנו כברת דרך ארוכה ויש עוד הרבה לעשות בכל התחומים.
האתגרים הם רבים אך אני מאמין בישוב הקהילתי ובחיזוק המתנדבים"בברכה,
אורי ששה

5/8/16
מופע קיץ :
רמי קליינשטיין כאן אצלנו בחורשת הזיתים

במוצ"ש הופיע בחורשת הזיתים לא אחר מרמי קליינשטיין בהופעה אנרגטית
קליינשטיין הופיע יחד עם "המועצה" להקתו מזה שנים ושר משיריו , להיטיו, הישנים והחדשים
ב3 השנים האחרונות החליטה ועדת תרבות להביא לקציר בכל שנה אומן ישראלי מוביל
ולסבסד את הופעתו. ובכך להנגיש הופעות מסוג זה לכל תושבי קציר,
כאן אצלנו, בבית על הדשא בחורשת הזיתים.
זו ההזדמנות להודות שוב לכל מי שפעל להפקתו המקצוענית של המופע
תודה לכל מי שסייע בערב המופע , בהתנדבות,
בהקמה, פרוק, הכוונה, חלוקת כרטיסים וכרטוס, שמירה, עזרה ראשונה וכל הדרוש
וכעת …אין טוב ממראה עיניים
      

טוב מראה עיניים :
ברוכים הבאים למועדון הנוער
בוגרי גן חובה הוזמנו לחגיגת הכרות עם מועדון הנוער
במסגרתה הכירו את המדריכה של הקבוצה הצעירה א-ו ואת יתר המדריכים
טעמו מפעילויות היצירה ונהנו ממתנפחי ענק וממשחק חופשי במועדון

מועדון הנוער פתוח לפעילויות בימים א-ג בין השעות 16-19

22/7/16

כבשו את הבמות
להקת מחולות קציר כבשה את במות פסטיבל המחולות  בכרמיאל

השבוע התקיים פסטיבל המחולות בכרמיאל
רבע מליון איש פקדו את הפסטיבל במשך 3 ימים , בהם צפו בהופעות ריקוד
של הלהקות המובילות בארץ, להקות אורחות מחו"ל וריקודי עם סביב השעון.
גם השנה השתתפו בנות מחולות קציר בפסטיבל ופיזרו חיוכים והמון אנרגיה כמעט מכל במה של הפסטיבל.
קבוצת הנעורות וקבוצת האפרוחים (מסיימות ז-י)
שהו בפסטיבל במשך 4 ימים אינטנסיביים
והופיעו  במצעד הפתיחה, בערב הפתיחה החגיגי  שהוקדש לחייו ויצירתו
של הנשיא יצחק נבון ז"ל, ונערך על הבמה המרכזית מול קהל של רבבות,
במופע נעורים , במופע משולבות ובערב הסיום , גם הוא על הבמה המרכזית.
הלהקה לוותה כמו תמיד על ידי מנהלת הלהקה ענת פילד, המנהלת האומנותית והכוראוגרפית רוני רובינשטיין גלפרט והמדריכות סתו לביא ואור בלילטי. 

אתמול הצטרפו לחווית הפסטיבל לראשונה גם בנות כיתות ה – ו
והפליאו לרקוד במופע ירוק תוסס.


רוצים גם אתם להנות מהאנרגיה הטובה הזו?

להקת מחולות קציר מייצגת את ישראל ואת קציר
בפסטיבל הבינלאומי לפולקלור בפראג
ומזמינה אתכם לתרום לנסיעתה ולהנות בתמורה
מכרטיסים במקום שמור להופעה או
מהפעלה משמחת ומיוחדת ביום ההולדת
או מהופעה בארוע הפרטי שלכם בריקודים מהרפרטואר

מחולות קציר בדרך לפראג וזקוקות לכם! לפרוייקט הלהקה באתר מימונה לחצו כאן

8/7/16

טוב מראה עיניים – הקיץ כבר כאן וחם חם!

הפנינג פתיחת הקיץ של מועדון הנוער
 

  

מהווי הקייצת
פעילות המרוץ למליון

שבוע התיאטרון של תיאטרון קציר בעיצומו
שלגיה ושבעת הגמדים
  
פרעוש הלמה
  

סיום שנה במועדון השחמט
תודה, אלכס ,על עוד שנת פעילות מבורכת בהתנדבות!

 

 

 

מחולות קציר מטיילות בארץ ישראל ו..טסות לפראג
השבוע (ש 25/6) נערכה הופעת הפרמיירה של להקת מחולות קציר "טיול בארץ ישראל" 

הפרמיירה שסיכמה שנת פעילות שישית של להקת מחולות קציר,לקחה את הצופים לטיול במקומות ונופים בארץ ישראל. כל קבוצות הלהקה , מגיל גן ועד קבוצת הנעורים (בוגרות ט-י) רקדו על הבמה כשהקבוצות הצעירות מלוות במדריכות הצעירות שגם ליוו אותן במהלך השנה.
הארוע נערך בשיתוף עם עמותת רותם , מחלקת התרבות של המוא"ז מנשה והוועד המקומי. (מוזמנים ללחוץ על התמונות שבסוף ולראות את הסרטונים)
נציין בגאווה כי על אף ששנת הפעילות של הלהקה במסגרת החוגים הסתיימה, פעילות הקבוצות הבוגרות של הלהקה (נעורות ואפרוחים) ממשיכות בחזרות אינטנסיביות לקראת פסטיבל כרמיאל , שם יופיעו בארועים השונים של הפסטיבל כולל במופע הפתיחה והסיום היוקרתיים. השנה מצטרפת גם קבוצת הסדנה למחוללים שם ואנחנו מאחלים להן בהצלחה.
והשנה , לראשונה, כרמיאל הוא לא היעד האחרון ברשימה!
קבוצת הנעורים של מחולות קציר הוזמנה לייצג את ישראל בפסטיבל הבינלאומי לפולקלור שיערך בפראג שבצ'כיה! בפסטיבל ישתתפו להקות מצרפת, בלגיה, גרמניה איטליה ועוד
מדמיינים אותן רוקדות  בכיכר וואצלב ועל גשר קארל?הנסיעה מרגשת אולם גם מרובת הוצאות. במהלך הפרמיירה הקימו הורי הבנות מזנון שהכנסותיו הוקדשו לסיוע במימון הנסיעה ויו"ר הועד המקומי, ליאור בר, וגם ראש המועצה , אילן שדה, שימחו את הבנות כשהבטיחו לשלש את הסכום שיאסף.  ועדיין.. העלויות רבות רבותאז הלהקה פתחה פרוייקט באתר מימונה ואתם מוזמנים להכנס ,לתת תרומה ולקבל תמורה (-:
אז לאן טיילנו? לחצו על התמונות ותהנו
   
               החולה אילו ציפורים – נעורות                   בוא אלינו לים ג-ד                      אדמה נעורות ואפרוחים
  
                                   תל אביב  – סדנה                       יד מרדכי מייצרים דבש – גן

ספארי לדבר עם חיות א-ב
מחולות 5  מחולות דגים ודייגים
                     גשם בוא                                                   דגים ודייגים
מחולות סביב למדורה
                  סביב למדורה

 

בידיים טובות

השבוע (יום ג, 21/6) נערך תרגיל לצוות החרום היישובי (צח"י). התרגיל דימה מצב מלחמה והיה אינטנסיבי ביותר.
מסקנה ראשונית: אנחנו  בידיים טובות.

צוות החרום היישובי לא שוקט על שמריו . על אף שלא מתקיים השנה תרגיל חרום מועצתי , בקציר בחרו לבצע תרגיל יישובי. זאת  על מנת לשפר ולשמר את יכולת ההתמודדות עם מצבי חרום.
התרגיל כלל תרחישים של פגיעות קשות בבתים , שריפות , פגיעות בתשתיות חיוניות, פינוי וטיפול בנפגעים , טיפול באוכלוסייה, פעולות הפגתיות לילדים ונוער ואפילו התמודדות עם מחבלים – שלא נדע.
את התרגיל בנתה יחידת הקישור של פיקוד העורף לרשות (יקל"ר) עליה מפקד אנדרי אדלמן תושב קציר ,יחד עם ראש צח"י , מזכיר היישוב, חן רייך , ורכזת צח"י, ענת סהר שפרן. הוא בוקר על ידי מיטב אנשי המקצוע מהמועצה, מכיבוי אש, מג"ב משטרה  וכמובן מפיקוד העורף.  צפו בתרגיל גם צוותים מרגבים ומכפר פינס שהגיעו ללמוד ולהשתלם אצלנו.
צוות החרום שמבוסס בעיקר על מתנדבים מורכב ממכלולי עשייה שונים וכולם תורגלו באינטנסיביות: חמ"ל, דוברות ומידע לציבור, תשתיות (הנדסה, חשמל , מים ביוב) אוכלוסיה  (רווחה וחינוך) בריאות, כיבוי אש, כיתת כוננות  המתמידים והמש"ק הבטחוני.
עם סיום התרגיל נערך סיכום בו עם דגשים להמשך, בעיקר לגבי המשך הצטיידות.
אורי בן יהודה , קב"ט המועצה, סיכם את התרגיל כתרגיל מוצלח מאוד. "צח"י אינו במקום כוחות החרום , ותפקידו החשוב ביותר הוא לשמור על שגרת חרום ולעשות בכוחותינו המצומצמים מה שניתן לעשות " הוא הודה לכל המתנדבים שהגיעו והקדישו מזמנם ומרצם ולצוות היקל"ר " אני מודה לאנדרי , לגיל  ולצוות היקל"ר שעושים עבודת קודש בדחיפתנו להיות מוכנים" אמר

ומכאן אנו פונים לכל תושב קציר ובמיוחד לאלו שעוסקים באחד התחומים הבאים להצטרף ולהיות חלק מהצוות  חשמלאים, אינסטלטורים , מהנדסים אזרחיים (חסר ונחוץ מאוד), אנשי תשתיות תקשורת, עובדים סוציאליים, אנשי חינוך, אנשי מקצועות הבריאות (רופאים אחיות פרמדיקים מגישי ע"ר חובשים), כמו כן דרושים מאוד אנשים עם רקע פיקודי או ניהולי או שיכולים לנהל זירת אירוע. 

מסיבת מתגייסים

אתמול  (חמישי 23/6) נערכה מסיבת חוף למסיימי י"ב
המסיבה אורגנה על ידי מחלקת הנוער של מוא"ז מנשה, בהובלת מנהל מחלקת הנוער סעיד עארדה ובשיתוף רכזי הנוער בישובים.
כ-30 בוגרי יב  מקציר הגיעו למסיבה, יחד עם רכז הנוער, ומצאו חוף מאורגן להפליא מוסיקה כיבוד בשפע ואוירה של חופש. בנוסף התקיימה במקום סדנת אקרובטיקה מהנה, משחק כדורשת ,משחקי מטקות ושש בש לרוב. הנערים נהנו מכיבוד בשפע "על האש" סלטים פירות וארטיקים.

צילמתם? נשמח לתמונות (-:

.

שבועות 1982 – שבועות 2016
בחג השבועות , בדיוק לפני 34 שנים עלה הישוב קציר על הקרקע
זו ההזדמנות להודות לקבוצה קטנה של משפחות שחלמה את החלום ועלתה על הקרקע
שעל הר אמיר כשעוד היו כאן רק טרשים!

כך היה אז –
וכך היום בחגיגת שבועות בבית הספר קציר

יום חגיגי זה הוא ההזדמנות לשמוח בכל ההשגים היפים
ולהמשיך ולטפח שאיפות וחלומות לשנים הבאות.
תודה לכל המתנדבים שעושים ללא לאות על מנת לקדם את ישובנו בתחומים השונים: חזות הישוב, הקהילה והרווחה, הבטחון, התרבות, החינוך והמינהל.
אנו מזמינים תושבים נוספים להצטרף לקבוצה זו, ולהשפיע על טיבו ועל התנהלותו של ישובנו.

מזל טוב קציר!

צילום התמונות (2016) גולי אבישר​
נשמח לשם הצלם של תמונת 1982 אם אתם מזהים שאתם צילמתם אנא כיתבו לנו
ונשמח לתמונות נוספות של ארועי שבועות בקציר מכל השנים אנא ציינו מאיזו שנה

ארוע מהחלומות
לפני שבוע נערך בחורשת הזיתים האלומופע של שבט אלומות – אלומופע מהחלומות.
הארוע נפתח בהתכנסות וארוחה קהילתית ובקידוש

   

בפתיחת המופע ברך מנהל מחלקת הנוער סעיד ערדה את הנוכחים וברך על הפעילות הענפה  של השבט וציין את היותו דוגמא ומופת לעשייה והתנהלות. בהמשך, העניקו גיל עמל ורינת ברטוב בשם שבט אלומות אות הוקרה מיוחד למזל לוי אשר מסייעת לאורך שנים רבות לפעילות השבט ומנהלת את מטבחי המחנ"קים ביד רמה
  

                       מנהל מח הנוער סעיד ערדה               מזל לוי מקבלת אות הוקרה על פועלה
מרכזי השבט עומרי ודבורה סקרו את הפעילות שנעשתה בשבט השנה :
"עד כה, הספקנו לעשות לא מעט: פתחנו את השנה בטיולים ובטקס אש, השכב"ג התגבש בחנוכה דרום, לא נרדמנו בלילה אדום, עברנו דרגה ביום צופה, הרמנו פורימון (ביום אחד פחות!) ותרנו את הארץ לאורך ולרוחב בטיולי פסח. השנה, בחרנו להפוך לגוף מוביל בעשייה הקהילתית באירועים שונים וביוזמות שונות – כמו למשל הסוכה הקהילתית, התנדבויות שונות וגיוסי מזון, אירוע התרמה רחב היקף, פעילויות חינוכיות בקהילה בט"ו בשבט וביום המעשים הטובים, ערב שירי לוחמים, והיד עוד נטויה… גם את האירוע הזה בחרנו לפתוח השנה בצורה קצת אחרת, משפחתית וקהילתית יותר.
בנוסף, זכינו השנה לקחת חלק בתוכנית "השבט הירוק" זו השנה הראשונה, ואנו אחד מתוך 14 שבטים שזכו לתואר זה מכלל 200 השבטים בתנועת הצופים!
כחלק מפרויקט השבט הירוק, התמקדנו השנה בקיימות כחלק משגרת הפעילות. חסכנו וצמצמנו במשאבים, התמקדנו בנושא שמירה על הטבע בטיולים השונים, לא השתמשנו בחד"פים במפעלים, הקמנו גינת תבלינים לתפארת מבקבוקי פלסטיק, ארגנו תחרויות מחזור – וכל אלה בעזרת "הועדה הירוקה" – ועדת חניכים המורכבת מנציגי כל הגדודים בשבט."
ומיד לאחר מכן החל האלומופע בו כל שכבה מציגה הופעה שנבנתה בתהליך שלם של למידה ועשייה, מלווים בקטעי קישור מצחיקים ביותר. בסוף המופע נפרד השבט מ6 חניכות היב שעוזבות אותו השנה.ולגבי כל אלו… טוב מראה עיניים.  אז קבלו אותם בבקשה:
         
3/6/16
בעיטת פתיחה
אתמול (חמישי, 2/6/16) נחנך מגרש הספורט המשולב המחודש ברחוב המורן בגבעה המרכזית
את המגרש חנכו ראש המועצה, אילן שדה, יו"ר הועד המקומי , ליאור בר, חברי הנהלת המועצה וחברי מליאת המועצה, חברי הוועד המקומי, חברי נבחרת הקט רגל של מועדון הנוער בליווי רכזי הנוער ותושבי קציר.
ראש המועצה התכבד לגזור את הסרט. "טוב שהגענו לחנוך את המגרש הזה ובהמשך נשמח להגיע לחנוך גם את מועדון הנוער ובהמשך גם את הרחבת בית לולה ויש עוד דברים בקנה שגם אליהם נגיע". שדה  ציין את החשיבות בכך שבישוב של 3000 תושבים (ובעתיד אף 4000) יהיה אולם ספורט ראוי שיוכל להכיל פעילויות ספורט גם בחורף וסיפר על המאמצים שהוא עושה מול משרד הפנים על מנת לגייס משאבים אלו. "כמו כל דבר במדינת ישראל זה לוקח את הזמן שלו אך כשחותרים למשהו מגיעים אליו"
מיד אחרי גזירת הסרט התייצב בספורטיביות מול נבחרת הנוער של מועדון הנוער ובעט את בעיטת הפתיחה של המגרש וגם זינק מול הכדורים שהם בעטו לעברו לשער.
נציין כי במגרש הושקעו משאבים רבים, רובם מתב"ר (תקציב בלתי רגיל) שאישרה המועצה לישוב קציר וחלקם מקרן ההשבחה של הישוב. במסגרת חידוש המגרש הוחלפו כל המצעים במגרש והוא נסלל מחדש וצופה בציפוי תיקני. כמו כן הוחלפו כל הגדרות, המגרש הונגש, הותקנו מתקנים ספורט חדשים: סלי כדורסל, שערים לקט רגל ורשת טניס והוקם קיר אימון לטניס. בנוסף שודרגה מערכת החשמל והתאורה והותקנה ברזיה חדשה.
המגרש פתוח לשימוש הציבור , נצלו אותו לפעילויות ספורט בהנאה ושימרו עליו ועל מתקניו על מנת שישמש את כולנו שנים רבות אם בכל זאת אתם נתקלים בתקלה או נזק אנא פנו אלינו.זאת ועוד, חברי מליאת המועצה והנהלת המועצה ערכו מיד לאחר חנוכת המגרש סיור מקיף בישוב וערכו את ישיבתם השוטפת בבית לולה בהזמנת הוועד המקומי.
יור הוועד ליאור בר הנחה את הסיור והדגיש את המורכבות ואת הייחודיות של הישוב בהשוואה ליישובי המועצה האחרים וההשלכות שלהן מבחינת תחזוקה: ישוב קהילתי גדול עם תשתיות עירוניות בהיקיפיהן כגון כבישים ומדרכות גינון ותאורת רחוב. כמו כן הראה את ההשגים של הישוב בשלוש וחצי השנים האחרונות, את המתקנים, את הגבעה המזרחית וכמובן את הנופים של הישוב.
בישיבת המליאה בבית לולה הודה ליאור בר למליאה על תמיכתה הרבה בקציר עד כה, אבל גם ציין את העשיה הרבה שנדרש להמשיך ולעשות. הוא גם ציין את המאמצים הרבים שהמתנדבים ביישוב, עושים על מנת לקדם את הישוב "אני בא בידים נקיות. אני דורש מעצמי ומהתושבים שלנו את המקסימום, ולכן אני מרגיש שאני יכול לדרוש גם ממליאת המועצה" אמר.
יו"ר המועצה , אילן שדה שיבח את עבודת הועד, עבודת היור והמתנדבים הרבים בישוב , ציין את המצב הקשה בו היתה קציר בעת בה קיבלה אותה המועצה ואת המשאבים הרבים שהושקעו בישוב  "תיעדפנו ונמשיך לתעדף היכן שצריך" אמר
26/5/16
ביקור יור קק"ל בקציר

לאחרונה התארח בקציר יו"ר הקרן הקיימת לישראל (קק"ל) , דני עטר.
בביקור שנערך ביוזמת פיצ'י דובינר, תושב קציר, נפגש עטר עם יו"ר הוועד ,ליאור בר, מזכיר הישוב, חן רייך ונציג קציר במליאת המועצה, אמנון אליהו. הפגישה נועדה לחיזוק והידוק היחסים בין הישוב ובין הקרן הקיימת לישראל.
במהלך הפגישה סקריו"ר הוועד את האתגרים עימם מתמודד היישוב ב-3 שנים האחרונות.
יו"ר קק"ל  הביע נכונות לסייע לצרכי היישוב בתחומי האחריות של קקל בשנת התקציב2017.
בעבר הכשירה הקרן הקיימת את גן לילי , מצפור הר אמיר, את אתר ההנצחה בחורשת הזיתים ושבילי אש באזור. כמו כן בשנת 2016 תרמה הקק"ל שתילי עצים ושיחים לבקשת וועדת חזות היישוב של הוועד המקומי.

מימין: חן רייך, אמנון אליהו, דני עטר, פיצ'י דובינר וליאור בר

15/5/16

איך עם קם?

בשבוע שעבר נערכו בחורשת הזיתים טקס יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל ונפגעי פעולות האיבה וערב יום העצמאות . שני אירועים, שונים זה מזה באופיים , אך מחוברים זה לזה במהותם ומגדירים אותנו כעם וכחברה. היה מרגש ומכבד.
מיטב הכשרונות שקציר התברכה בהם  נטלו חלק באירגון הטקסים, שהופקו על ידי ועדת תרבות, בהפקה,כתיבה, בימוי, כוראוגרפיה, עיצוב, הגשה והנחיה ריקוד ושירה. כשרונות בוגרים וצעירים כאחד.
בערב יום הזיכרון השתתפו שולי קליין בשירה, אסף ארמוזה על הקלידים וישי בן יעקב חליל צד, עומר קורח ומיתר גלמן שרו וניגנו בשיר כאב של לוחמים , אדיר רגב, עומרי רמח גינצבורג, נעמי מימון וננה מייבוס על ההנחיה והגשת קטעי הקריאה ובנות הנעורים של להקת מחולות קציר שרקדו לכוראוגרפיה של רוני רובינשטיין גלפרט. גילה לביא ושולי קליין הפיקו ביימו ועצבו את הבמה.
    
           אדיר רגב נעמי מימון ננה מייבוס ועומרי רמח גינצבורג                                       מיתר גלמן ועומר קורח
    
                ליאור בר                                                                                       אסף ארמוזה, שולי קליין וישי בן יעקב

יו"ר הוועד ליאור בר נשא בערב יום הזיכרון דברים והם מובאים כאן כלשונם

מייד לאחר הטקס היישובי אירגן צוות הקהילה של שבט אלומות ערב שירה בציבור של שירי לוחמים. על הליווי בקלידים הופקד עומרי עוקב הש.ש. של השבט. היה מיוחד ונקווה שיהפוך למסורת.
בערב יום העצמאות, השתתפו תלמידי כיתות ו' ולהקת המחול של בית הספר בדגלול ובריקוד בהדרכת מירי בונה
להקת הנוער הפועלת במסגרת פעילויות מועדון הנוער וועדת החינוך בהובלתו של גיא אומסי הלהיבה את הקהל בשתי מחרוזות שירי ארץ ישראל ושירי הלהקות הצבאיות, להקת מחולות קציר , מהגילאים הצעירים ביותר ועד האפרוחים חוללה ושפעה חיוכים ושמחה.
      
להקת המחול של בית הספר                                                                            כיתות ו מדגללים       
להקת הנוער                                                                                                    מחולות קצירבהמשך הערב נערכה הדלקת המשואות שהוקדשה השנה לתחומי עשייה בהתנדבות ביישוב ובראשן הועדות של הוועד המקומי, ועדת ביטחון, ועדת תרבות, ועדת חינוך, ועדת קהילה ורווחה, ועדת תיירות ופיתוח עיסקי וועדת חזות היישוב. את המשואות הדליקו:
קאי גבעון ורון אדלשטיין מ"החברה הטובים" קבוצת נערים המסייעת לתושבים מבוגרים הזקוקים לסיוע
בגינון תיקונים ועוד
רינת ברטוב וגיל עמל הפעילים בהתנדבות במסגרת שבט אלומות שנים רבות
שרון גלפרין ורווה רוט בשם 25 מתנדבי סיירת ההורים היישובית המסיירת בלילות במקומות ההתכנסות של הנוער בקציר ומהווה להם תמיכה בעת הצורך
את שתי המשואות הנוספות הדליקו 4 נציגים של מיזמים ישוביים קהילתיים
נירה אמארה ושולה רון ממשעול קציר – קבוצה של תושבי קציר המארגנת פעילויות לחגים ומיזמים קהילתיים כגון אור בקציר ומשעולים בקציר
מיכל עברי נציגת "אשת חיל" – בישול וסיוע לנשים שאך זה ילדו
ושחר סנדרוב יור ועדת קהילה ורווחה
בשם כל יתר המיזמים של קהילה למען קהילה בקציר:
אור בקציר סיוע למשפחות במצבי משבר, משומשו חנות יד שניה למען הקהילה, נשק וסע המאפשר לילדים להגיע לבית הספר בביטחה, האולפן לעיברית שפועל עם אוכלוסיית העולים כבר כעשר שנים ועוד.
אנחנו מזמינים את כל תושבי קציר להצטרף ולתרום לקהילה וליישוב
חתמו את הערב הזיקוקים והפעלה פעילה לילדים.
את הערב הנחו דוד גוזלן ונטע גרייצר. על ההפקה והבימוי צחי צימט , טל שניידר ושולי קליין.
תודה לכל מי שסייע ב"חיסול" ובניקיון, לעובדי הוועד על ההכנות האינטנסיביות, תודה לכל ספקינו ובעיקר לליאור דהן על התאורה וההגברה המקצועיים (ועל שיתוף הפעולה הנעים – לא פחות חשוב) לאירועי יום השואה, הזיכרון והעצמאות.
    

יום הוטרנים
בשבוע שעבר  ציינו בני הגיל הבכיר, בעיקר יוצאי חבר העמים לשעבר, את יום הניצחון של בעלות הברית על הנאצים, יום הוטרנים.

הארוע נערך בבית לולה בשיתוף עם מחלקת הרווחה של המועצה האזורית מנשה ועמותת ראם
והיווה הזדמנות לציין את תרומת הוטרנים להפסקת הטבח הנורא ביהדות ארופה.
בארוע הופיעו הלהקה "פופ מילוא" בניצוחו ובהדרכתו של שמוליק טנא
במגוון שירי הרפרטואר שלה ושירים נוספים רוסיים במקור ש"עוברתו" על ידינו בתקופות שונות ובמיוחד על ידי ראשוני היישוב העברי

5/5/16

טקס הזיכרון לשואה והגבורה
טקס הזיכרון לשואה ולגבורה  נערך ביום ד' בבית לולה
הטקס עמד השנה בסימן
"הכל אסור לנו והכל אנו עושים – המאבק לשמירה על רוח האדם בתקופת השואה",

הטקס נפתח בתפילות יזכור ואל מלא רחמים ובהדלקת נרות יזכור, על ידי תושבי קציר שחוו על בשרם
את מוראות המלחמה  או שחוו אותה דרך עיני הוריהם וסביהם.
לאחר מכן הוצגה על ידי נערות תושבות היישוב מסכת של קטעי קריאה ושירה.
הקטעים שהוקראו בטקס, ברובם קטעים אותנטיים ממאגרי יד ושם,

נגעו בפעולות ההרואיות ומסכנות החיים שעשו היהודים בגטאות ובמחנות על מנת לשמר,
על אף  האיסורים, את הרוח היהודית, את העזרה ההדדית, את החינוך והתרבות.

הקטעים לוו בקטעי שירה נרגשים ומרגשים.אורי ששה,ממלא מקום יו"ר הוועד המקומי נשא בטקס דברים  ודיבר על צו החיים שציוו לנו הנספים  "קולם של מיליוני היהודים הנרצחים והניצולים קורא לנו להביט קדימה. לחיות, ליצור, לפתח, לקדם, לחלום, לממש, להגשים, לצפות ולקוות. השואה, מהווה אזהרת נצח חמורה לכך שיש צו לחיות , צו לקדש את החיים.
בנוסף היא מצווה להתנהגות מוסרית. לקדושת החיים. לשמירה על חרות, שוויון ושלום"
הטקס הופק , זו השנה השניה, בשיתוף פעולה בין צוות מועדון הנוער, בהובלת גיא אומסי, וועדת קהילה ורווחה של הוועד המקומי.
תודה לכל המתנדבים שתרמו מזמנם לביצוע התפאורה, קריאה שירה הנחייה ואירגון הטקס

  

  

 

 

טוב מראה עיניים
הושלם שיפוץ יסודי של מגרשי הספורט שברחוב המורן בגבעה המרכזית


 

22/4/16

אלופים!
נבחרת הכדורגל של מועדון הנוער השתתפה בטורניר הכדורגל לכיתות ז – ט של מועצה איזורית מנשה
הגיעה עד חצי הגמר  ונתנה קרב רציני במגרש
נבחרת הכדורגל של מועדון הנוער בקציר שמתאמנת בסך הכל שנתיים תחת שרביטו של פיטר דייוויס
ייצגה את קציר בספורטיביות ובכבוד רב בטורניר הכדורגל של המועצה לנוער לכיתות ז-ט.
במסגרת הטורניר התמודדה השבוע נגד הנבחרות של מגל (ניצחון לקציר 2-0)
ובחצי הגמר נגד הנבחרת של מאור (ניצחון למאור 3-1 אבל רק אחרי פייט רציני)
הנבחרת אמנם לא קטפה השנה פרס כלשהו אבל הביאה הרבה ספורטיביות למגרש וכבוד לקציר.
בנוסף נציין כי  אסיף בן שושן מהנבחרת זכה במקום הראשון בתחרות  מלך הפנדלים.
גאים בכם!

 

טוב מראה עיניים 1


ביום ד' בשעות אחר הצהריים המאוחרות אובחן פיצוץ בצינור מים ראשי ברחוב האמירים שבגבעה המערבית.
התיקון שהצריך הפסקת מים נרחבת יועד להתבצע אתמול (ה') החל במהלך הבוקר.
אך בשל מזג האויר החם, הילדים שבחופשה וההכנות לחג
נעתר מנהל החברה הכלכלית למנשה , לפניית יור הוועד,
להקדים ולבצע את התיקון בלילה ולצמצם את הפגיעה בתושבים
התושבים ברחובות הרלוונטיים קיבלו התראה בסמס והתיקון יצא לדרכו
ובוצע , לשמחתנו, בזמן קצר בהרבה ממה שהוערך בתחילה.
תודה לעובדים על המאמץ ולשכנים שבסמוך על הסבלנות.

טוב מראה עיניים 2
התחדשנו. דגל ישראל הוצב ומתנופף בגאווה ליד סמל הישוב קציר, שבכיכר המרכזית.

7.4.16

צועדים במשעול הנמרים
לאחרונה הסתיים סימון השבילים בפרוייקט  "משעולים בקציר". לכבוד זאת ורגע לפני שהקיץ "מעלים"את הירוק ירוק הזה שמסביבנו, נחנך ביום שבת (2/4) משעול קניון הנמרים בטיול קהילתי נעים.
משעול קניון הנמרים הוא מסלול טבע שסומן במסגרת פרוייקט "משעולים בקציר, ויוצא , משלט מפת הפרוייקט  שליד גן לילי בגבעה המרכזית.
זהו המסלול הירוק במפת המשעולים והוא מקיף למעשה את הגבעה המרכזית,יורד מצידה האחד לאורכו של נחל נרבתא , עד לעין ברטעה ומעפיל חזרה לקציר, בעלייה תלולה למדי.
הוא כניראה הקשה מבין המשעולים אבל נותן למתאמצים פיצוי נהדר של נוף מקסים הרבה פריחה.בשבת האחרונה יצאו לבדוק זאת במו רגליהם עשרות טיילים מקציר והסביבה , מסב ועד טף, יחד עם מורה הדרך ,תושב קציר ,צביקה גולן .  שהפליא בסיפוריו על ההסטוריה הגיאוגרפיה והטבע באיזור.
הטיול אורגן על ידי חבורת משעול קציר בשיתוף ועדת קהילה ורווחה והוועד המקומי.
החברים ממשעול חשבו כמו תמיד על הכל ואף עשו הקפצת מים  לאמצע המסלול (היה יום חם חם חם)
והקפצה חזרה לקציר של המתקשים בעליה.

קוציץ סורי
משעולים בקציר הוא פרוייקט של מסלולי טיול והליכה שנועדו לספורט עממי ללימוד ולהכרת קציר וסביבתה.
את הפרוייקט יזם תושב קציר אלון שחם
והוא יצא לפועל בשיתוף עם ועדת חזות היישוב של הוועד המקומי  ומחלקת הקיימות והסביבה במוא"ז מנשה ולא פחות חשובים, עם חברים שכנים וחברי משעול קציר ומשפחותיהם  שעמלו רבות על הכשרת השבילים וסימונם.
נקודות היציאה הן ליד גן לילי בגבעה המרכזית ובכניסה לקרית האומנים בגבעה המערבית
את משעול הטבע הראשון "אל אחווט"  חנכנו בארוע טו בשבט הקהילתי

1.4.16

בשורה טובה לבית הספר ולישוב קציר
אנו שמח להודיע שפעילותי, בשיתוף עם מנהלת בית הספר וועד ההורים נשאה פרי, ומשרד החינוך הקצה סכום יפה של 300 אלף שח לשיפוץ בית הספר היסודי בקציר, ולשיפור חזותו.
אני מודה , בשמי ובשם סגל בית הספר קציר בראשות רונית גבע, וועד ההורים בקציר, בראשות מירי סנדרוב, לראש המועצה אילו שדה על הירתמותו לסייע ולהפעיל לחץ עד לקבלת התקציב.

בברכת המשך שנת לימודים פוריה.
יור הוועד, ליאור בר

טוב מראה עיניים – סיכום  של ארועי פורים 2016
  
ילדי שנת המצווה הכינו וחילקו משלוחי מנות מתוקים לוותיקי קציר בני ה70 +
בסיוע יעל אשחר רכזת הגיל הבכיר של וועדת קהילה ורווחה ונציגת עמותת ראם בקציר
פעילויות שנת המצווה נערכות זו השנה השניה ביוזמת ההורים ובשיתוף מועדון הנוער, הוועד המקומי והמועצה הדתית


ועדת קהילה ורווחה של הוועד המקומי יחד עם בית חבד ובשיתוף המועצה הדתית
ערכו את קריאת המגילה המסורתית בבית לולה

  

                                                    לפני                                                       ואחרי

אחרי ימים (ולילות) רבים ומאומצים של הכנות של בני שבט אלומות
זכינו כולנו בפורימון מהסרטים עם מתקנים אטרקטיביים ויצירתיים כמיטב המסורת של השבט

 

וועדת תרבות  של הוועד המקומי ערכה מסיבת פורים אנרגטית
עם מערכונים מצחיקים ו"נושכים" כמיטב המסורת, של התיאטרון  של שולי קליין ושל חברי הוועד והאגודה
והופעה בלתי נשכחת של חברי הוועד המקומי ב"יום מעונן"
וכמובן מוסיקה מעולה ומצב רוח מצויין.

18/03/16

אשירה

10/03/16

על כלבים ואנשים 

ביום שישי האחרון (4/3) נערך מפגש להשלמת הקמת גינת הכלבים שבגבעה המרכזית.
קצת צבע, והשלמה של הפרטים האחרונים – והגינה מזמינה ומוכנה.
בנוסף הותקן בגינה לאחרונה מתקן "שקי קקי" ובו שקיות לאיסוף קקי.

מי שהגיע למפגש עם כלבו (או בלעדיו)
זכה להדרכה מאלפת על התנהגות במצבי מפגש שונים בין כלבים, בגינה
את ההדרכה העביר איתן לבקוביץ מאלף כלבים מומחה, תושב קציר.

הגינה הינה יוזמה של צוות הכלבים המשוטטים ועדת חזות היישוב  של הוועד המקומי.
בהנאה לכלבים ולבעליהם!

תלמידי פנימית אלוני יצחק מחבקים את הגיל הבכיר של קציר
תלמידי כיתה י"ב בפנימיית אלוני יצחק, רובם עולים חדשים במסגרת פרוייקט נעלה,
פנו לאחרונה באמצעות המועצה ליעל אשחר ,שאחראית על פעילות הגיל הבכיר בקציר
מטעם וועדת קהילה ורווחה, וביקשו לארגן מפגש משותף.
יעל הרימה את הכפפה בשימחה ויחד עם חברת הוועד מניה אובלסקי הן אירגנו את המפגש.
בעקבות המפגש , המרגש, החליטו הצעירים להמשיך בפעילות לאורך זמן
והגיעו השבוע שוב, כדי לסייע למי שזקוק , בניקוי וסידור הגינות לקראת האביב.
בשבוע הבא מוזמנים בני הגיל הבכיר לביקור גומלין ,קבלת שבת, בפנימיה.
כל הפעילויות הללו מתקיימות בשיתוף וועדת קהילה ורווחה , הוועד המקומי.
למעוניינים להצטרף לנסיעה לקבלת שבת ב18/3 פנו ליעל אשחר , פרטים בהמשך המידעון.
  

19.2.16

שינויים בהרגלי התנועה

החל מהשבוע הבא : שינויים משמעותיים בתחבורה הציבורית ליישוב קציר

איכות חיים ביישוב נמדדת באמצעות פרמטרים רבים:  ניקיון, נוף, נוי וגנים ציבורים, מבני ציבור, תחושת ביטחון אישי, פעילויות פנאי, אירועי תרבות וחינוך איכותי.

אבל הנגישות לישוב בכלל והתחבורה הציבורית אליו בפרט  לא פחות חשובים.

בשנים האחרונות פועל ועד היישוב לשיפור בכל התחומים הללו וגם נושא התחבורה הציבורית לא יוצא מכלל זה.

הפעילות מול משרד התחבורה החלה לשאת פרי לשמחתנו . בפגישת הכרות שנערכה לאחרונה עם הנהלת אשכול שומרון של חברת אפיקים , המפעילה החדשה של התחבורה הציבורית באיזור, התבשרנו כי כבר מה26/2 ישופר השרות ליישוב באופן משמעותי.

מספר המועדים של קו 26 בישוב יוכפל.

הקו יפעל בשני "ראשים" מקבילים ולא בצורה מעגלית, דבר שישפר את אמינות הקו והדיוק של האוטובוסים.
בנוסף הובטח כי תוך זמן קצר ישולבו בקו 26 אוטובוסים חדישים עם הטענה לטלפונים  ו WIFI לנוחות הנוסעים.

חשוב לציין כי לאחר תקופת הרצה של 3 חודשים , תעשה הערכה מחודשת של צרכי הנוסעים ביישוב, לכן נשמח אם תנצלו את השרות ותפיצו את הבשורה וגם נשמח לשמוע את דעתכם עליו במייל או בטלפון.

במקביל, ימשיך הוועד את טיפולו להקמת תחנות הסעה נוספות לתלמידים בהרחבה וגם תחנות נוספות לתחבורה הציבורית

הם משלנו!


אתמול (ה') נערך בגן שמואל המופע "משלנו" , המופע של הרכבי אומנויות הבמה של מנשה.המופע הופק בשיתוף פעולה בין עמותת רותם, מילוא ומחלקת התרבות של המועצה האיזורית מנשה.
ההרכבים העניקו לקהל שגדש את אולם המופעים שעתיים של הנאה צרופה משפע קטעי הנגינה, השירה , הריקוד והאקרובלנס והקהל העניק להם בחזרה טונות של אהבה.
בני ובנות קציר לקחו חלק מרשים בכל ההרכבים: בלהקות הילדים והנוער של מנשה, צלילי מנשה ולהקת פופ מילוא, ב"נוע" הלהקה הייצוגית של האולפן למחול וקרקס שבזי.
ולא נמנע מלהזכיר את הלהקה שכל כולה משלנו, "מחולות קציר" , ששוב גרמה לנו להתהלך זקופים וגאים כטווסים.

     

11.2.16

בקרוב: מועדון לתנועות הנוער
השבוע מתחילות העבודות לבניית מועדון לתנועות הנוער 

לאחר תקופה ממושכת מאוד של תכנון והכנות (ולאחר לא מעט לחץ של הוועד המקומי), יחלו השבוע סוף סוף העבודות לבניית מועדון לתנועות הנוער. המועדון יאפשר אכסניה קבועה וראוייה יותר לפעילות שנערכת היום, במיוחד במזג אויר גשום וקר, בשלל מבני ציבור וחינוך.
העבודות יתבצעו בשטח המיועד למבני ציבור סמוך לשער הכניסה לגבעה המערבית ואמורות להמשך כחצי שנה.
במטרה לצמצם כל הניתן את הפגיעה בצמחיה במגרש המיועד לבנייה הוחלט כי על אף שהעצים שבמקום אינם עומדים בקריטריונים לשימור של הקק"ל, הם ישומרו בכל זאת בחלקה. עצים הממוקמים בשטח המיועד למבנה עצמו יועתקו למיקום סמוך בחלקה.
זאת ועוד, השבוע (ד') נערך במקום מבצע להוצאה ולהעתקה של עשרות פקעות של רקפות וכלניות. אלו הוצאו בזהירות והועתקו למקום חדש בכניסה לקרית האומנים.

שומר הים
הצגת ילדים מקסימה בנושא השמירה על הסביבה נערכה אתמול (ה') בבית לולה וחתמה את אירועי שבוע הסביבה בקציר

בית לולה המה אתמול מילדים והוריהם שהגיעו לצפות בהצגה "שומר הים".
ההצגה, שהוצגה על ידי שתי שחקניות ושלל בובות עסקה בשאלה מה קורה לים ולבעלי החיים שבו כשיזם צעיר מחליט לנצל את משאבי הטבע בלי התחשבות ובלי מידתיות. בעזרת שומר הים למד גדי היזם הצעיר ואיתו גם הילדים מה הערך של השמירה על הסביבה והניצול המידתי של משאביה.
את ההצגה והמסר החינוכי שבה העבירו בצורה יצירתית בליווי מוסיקה מקורית  ובובות יפהפיות , נדין ראובני ניזרי ונעמה חפץ חלפון  מתיאטרון "סיפורים פה".

שחקניות ההצגה נהנו לא פחות ורגע לאחר ההצגה שיבחו בחום את הקהל הצעיר שהתנהג בצורה תרבותית וקשובה. וגם אנחנו מצטרפים לשבחים שלהן.


מימין: נעמה חפץ חלפון עם שומר הים ונדין ראובני ניזרי עם גדי היזם

ההצגה "שומר הים" הובאה אלינו על ידי מועדון הנוער במסגרת אירועי שבוע הסביבה בקציר. במהלכם נערך ארוע טו בשבט המסורתי של משעול קציר  ובו הושק פרוייקט משעולים בקציר, והוקרנו 2 סרטים סביבתיים " האמזונס השחור" למבוגרים ו"הלורקס" לכל המשפחה.
ההצגה ויתר אירועי שבוע הסביבה נערכו בשיתוף עם מחלקת הקיימות והסביבה של מוא"ז מנשה.

 

 

4.2.16

ט"ו בשבט קהילתי בקציר
בקציר זו כבר מסורת. זוהי השנה החמישית ש- 11 חברי משעו"ל קציר (מעגלים של עשייה ולמידה) יוזמים, מפיקים ומארגנים פעילות קהילתית בטבע סביב קציר לכבוד ט"ו בשבט.

השנה התקיים האירוע בסימן חנוכת פרויקט "משעולים בקציר" – מסלולי טיול והליכה שנועדו לספורט עממי, ללימוד ולהכרת קציר וסביבתה.  את הפרוייקט חלם בשבע השנים האחרונות אלון שחם, גם הוא ממשעו"ל קציר. לאחרונה הצליח אלון להגשים את חלומו בתמיכתם של מחלקת הקיימות והסביבה של מוא"ז מנשה  ושל  הוועד המקומי בקציר והוועדה לחזות היישוב. הייתה זו הזדמנות נהדרת לשלב את האירוע הקהילתי השנה, בחשיפת הפרויקט וצעידה בשניים מהמשעולים עצמם.
השנה גם התברכנו במזג אויר מושלם ובשיתוף פעולה וסיוע מצד שבט אלומות – שבט הצופים של קציר. חניכי כיתה ט' ומדריכי השכבה הבוגרת סייעו בארגון פעילויות לאורך היום והפעלתן, לצד מתנדבים רבים נוספים מהישוב.
התחלנו בטקס ט"ו בשבט מסורתי במהלכו נחשף פרויקט המשעולים והוסר הלוט משלט מפת המשעולים במעמד ראש המועצה אילן שדה ויו"ר הועד המקומי, ליאור בר.
מן הטקס יצאנו למסלול הליכה לאורך אחד המשעולים – בדרך הנופית העוטפת את הגבעה המערבית של קציר. הלכנו במקביל בתוך החורש ועל דרך. לאורך המסלול התקיימו תחנות פעילות, חידונים ומשימות שונות בנושאי טבע, עצים, פרחים ותצפית. פעילויות המתאימות לקשת הגילאים הרחבה של כל משתתפי האירוע (כ-380 ילדים, הורים, סבים וסבתות).

המסלול הסתיים באתר הארכאולוגי אל אחוואט – שריד ישוב מתקופת הברזל, היא תקופת ההתנחלות של שבטי ישראל בארץ כנען. מחקרים מייחסים ישוב זה לעיר ממנה יצא סיסרא למלחמתו בברק בן אבינועם לפני כ- 3200 שנים.
באל אחוואט קיימנו פעילויות שונות לכל המשפחה שכללו תחנות יצירה, הכנת תחנות האכלה לציפורים, יצירת מנדלה קהילתית, סיפור על ההסטוריה של המקום וסיורים באתר, פעילויות ספורטיביות שהופעלו על ידי השכבה הבוגרת של שבט אלומות. קינחנו בהכנת תה ופיתות המונית בטבע.

היה יום קהילתי משמח ומרגש התרגשנו לראות את הקהילה באה בהמוניה, משתתפת ומפרגנת, את אנשי שבט הצופים והמתנדבים הרבים שסייעו בהכנה ובהנחייה!

ולסיום..תודות
אנחנו, חברי משעו"ל קציר, רוצים להודות לאנשים שמסייעים וסייעו לנו בהפקת אירוע ט"ו בשבט קהילתי:
– לועד המקומי של קציר, לוועדת חזות הישוב, לוועדת קהילה ורווחה
– למועצה האזורית מנשה, למחלקת הקיימות שתרמה לפרויקט המשעולים
– לג'ולי אבישר, אורן פור ורוית שחם על הוצאת פרויקט המשעולים לפועל, על עבודת הגרפיקה וצביעת המסלולים
– לדרק פרלמן, מנכ"ל עמותת יהלו"ם, על ההכוונה והליווי הצמוד, המקצועי והאוהד
– לצופים- שבט אלומות בקציר, לרכזים, צוות המחסן והשכב"ג- על הפעלת ההפנינג, ולחניכי שכבת ט' על הפעלת התחנות לאורך מסלול ההליכה
– לטלי גאון, נורית חנן ואורלי נדיר שהכינו איתנו את התחנות
– למפעילי התחנות: טלי גאון, נורית חנן, אורלי נדיר, דותן יושע, איריס אשוח, ארז ורדי, עמנואל לאור
– לנטע גרייצר, אסי מימון ויורם גלפרין על הדאגה לפיתות
– לטל רז על חומרי ההדרכה באל אחוואט
– לענבל דובינר שליוותה את הטקס בנגינה
– לאבי אמרא שגזם, ניסר, ופרץ איתנו את דרך הטבע

ולכם, קהילת קציר, על שהגעתם לחגוג יחד, על שיתוף הפעולה והפרגון. מקווים שנהניתם ומצפים לשנה הבאה!

תודה ולהתראות,
חברי משעו"ל קציר –  אברהם סופר, אלון שחם, נירה אמרא, נעמי מימון, עלמה קיין, עמרי רמח, ענת פילד, רז רכס, שולה רון, שלומית פור ושרון גלפרין..

 

29.1.16

עו"ד מידע שימושי לעסקים מקומיים
השבוע נפגשו בעלי עסקים מקומיים עם עו"ד הראל לפידות, היועץ המשפטי של הועד המקומי ושמעו סקירה נרחבת על חוקים ותקנות הרלוונטיים לכל בעל עסק

הכנס אורגן על ידי הוועד המקומי ,ביוזמת ועדת תיירות ופיתוח עיסקי ,מתוך רצון לסייע לבעלי עסקים מקומיים ובפרט לעסקים קטנים או לעסקים בראשית דרכם.
בעלי העסקים שנענו להזמנה שמעו סקירה נרחבת על דיני ארנונה לעסק עצמאי, דיני מס דיני העסקת עובדים וביטוח לאומי, על ההבדלים בין  עסק זעיר, עצמי, חברה בע"מ, על רישוי עסקים- מי מחויב, רישוי עסקים זמני- האם קיים.
​עו"ד לפידות ענה לשאלות רבות ואף הבטיח לתת מעת לעת ייעוץ ראשוני לבעלי עסקים מקציר ללא עלות.
התאום הינו מול הוועד המקומי ואתם מוזמנים לפנות.

 


להתמוגג מנחת

בית הספר קציר מסכם חצי שנה של לימודים וחוויות
בסיכום תוכלו לראות שפע של עשייה ברוכה , מלווה בתמונות וגם…
מלווה במתכונים פרי מטבחם של אנשי הצוות, הילדים וההורים
אם גם אתם רוצים להתמוגג מנחת
לחצו על צלמית "חדשות החינוך"

22.1.16

5 כוכבים לקציר ולמועצה בתחום אחזקת המקלטים הציבוריים

המועצה המקומית מנשה זכתה לאחרונה ב5 כוכבים בתחרות של המועצה לישראל יפה בתחום אחזקת המקלטים הציבוריים.

היישוב קציר הנו אחד מ3 ישובים במועצה שזכו גם בהישג יישובי של 5 כוכבים בתחום זה.

משחקייה

מקלט המשחקייה ברחוב הארז

למידע נוסף כנסו לכתבה בנושא באתר המועצה  כאן

7.1.16

לכשכש בכלב
השבוע (ג' 5.1.16) נערכה בבית לולה הרצאה מרתקת על כלבים והתנהגותם.
את ההרצאה העביר איתן לבקוביץ' תושב קציר ומאלף כלבים בכיר – יצאנו מאולפים.

כבעלי כלבים או כהולכי רגל לבטח נתקלתם בכלבים שלא ידעתם איך "לקרוא" את התנהגותם או שפת הגוף שלהם.  בהרצאה שנערכה השבוע ביוזמת הצוות למניעת שוטטות כלבים של הועד המקומי- ועדת חזות היישוב,  הצליח איתן לבקוביץ' להעביר בחן, בהומור, בהרבה סבלנות (ובהתנדבות) הרבה מידע בנושא.  איך מזהים האם כלב רוצה לשחק, מבולבל, לחוץ, עומד לתקוף ? מה לעשות בזמן אמת על מנת להמנע מתקיפת כלב, מה לעשות אם לא מצליחים להמנע על מנת  להפגע כמה שפחות, מה לעשות כדי להפריד בין כלבים מתקוטטים. ולאור פתיחתה של גינת הכלבים הנסיונית ברחוב הארז ליד המשחקיה הסביר גם כיצד לשלב כלב עם חבורת הכלבים שבגינה. איתן ענה לשאלות רבות של המבוגרים והנוער שהתעניינו במיוחד ונתן שפע של כלים מעשיים. תודה רבה מקווים להמשך!

טוב מראה עיניים…. 2
ממשיכים בתנופת הפיתוח והטיפוח ביישוב

הוקמה תחנת אוטובוס/הסעות לתלמידים נוספת ליד רחוב האלון 101

תוקנה דרך האבנים המשלבות העולה מרחוב האלון 77 לרחוב הפטל

ונשתלה גינה נוספת לאורך השביל העולה מהפעוטון לאשכול הגנים
במקום נשתלו צמחי מרווה צחורה, אשר בחודשים יוני עד דצמבר יפרחו בגוני סגול רענן. תודה לכל העוסקים במלאכה

 

 לארכיון הפרסומים לשנת 2015 לחץ כאן

Print Friendly