גני הילדים

מכתבה של ענת לביא מנהלת המעון לשבוע הראשון של שנת הלימודים  : על ההסתגלות ועוד

לקריאה לחצו כאן

 

תחילת שנה פעוטון קציר

מכתב מענת לביא 1מכתב מענת לביא 2  קציר פרסום נותרו מקומות

10.8.16

הורים יקרים,

קשה להאמין באיזו מהירות טס לו הזמן ופתאום הסתיימה לה השנה!

השנה הזו הייתה עבורי מרגשת, מהנה מאוד ומספקת!  שנה בה התבוננתי, למדתי ועשיתי מאמצים להבין את "פעוטון קציר", את המורכבות, את החוזקות ואת הצרכים. זו היתה עבורי שנה של עשייה רבה, רצופה אתגרים ושיתוף פעולה מול הרבה גורמים.

התחלנו את השנה עם בחירת שמות – תות, שקד וזית. עכשיו, לקראת סופה, קיבלנו החלטה לוותר על המילה "כיתה" ולקרוא למרחבים בשמם – בית תינוקות, פעוטון וגנון.

בעזרת הועד המקומי וחטיבת הגיל הרך במועצה, ערכנו השתלמות מדהימה בנושא התפתחות ותנועה. להשתלמות הצטרפו צוותי הגיל הרך ממצפה אילן ומי עמי ואנחנו אירחנו אותם כאן, אצלנו.
כמו כן אפשר לנו הוועד להשתתף בהשתלמות בנושא ה"הקול ההורי" ובכנס ארצי בנושא "חצר הגרוטאות".

לאורך השנה הכנסנו שינויים בתפריט: ממרחים תוצרת בית, יום בשבוע ללא בשר, כדורי "מוסקוביץ'" עם טחינה וסילאן, גלידה מפירות ומשקה קוקוס. בחנוכה אפינו לביבות וטיגנו סופגניות וביום העצמאות הכנו פלאפל. אפינו בעצמנו מאפים וממתקים למשלוחי המנות בפורים ובכל יום שישי חלות יפיפיות טעימות טעימות.

כשנרגעו הימים של המתח הביטחוני, יצאנו לטייל, חקרנו את הסביבה, נזהרנו בכבישים, פגשנו אנשים, הרחנו פרחים, עקבנו אחרי נמלים, נבהלנו קצת מנביחות הכלבים והתרגשנו כשסוף סוף הצלחנו לראות את התרנגולים.

בחצרות, הילדים פעלו ועבדו בעיקר בגרוטאות, נהנו מאוד בארגזי החול, אהבו לטפס ולהחליק  ולעיתים, כן,  גם בכו מתוך כאב, כעס או תסכול.

סוף שנה וזו הזדמנות נפלאה לומר תודה!
תודה למפעילים והמנהלים שלנו – מתנ"ס בנימינה גבעת עדה, למיכל, לאורית ולקרן המזכירה שעושות כמיטב יכולתן ומאפשרות את פעילותו התקינה של הפעוטון, מקשיבות לרעיונותיי ועוזרות לי להוציא אותם לפועל.
תודה רבה לחיותה מהמועצה על החזון והמחשבה המערכתית, יישובית ומועצתית ועל הקשר המקצועי שהיא מטפחת בין מנהלות הגיל הרך במועצה.
תודה לוועד המקומי קציר, לרז ולחן על הושטת עזרה ברגעי חירום, על המחסן שנעמד בחצר וכל כך, כל כך עוזר. תודה על הווילונות החדשים שנתלו בחדרים, תודה רבה על אוזן קשבת והאפשרות להתייעץ במגוון רחב של נושאים והמון תודה על המתנה הנפלאה, יום של כיף והנאה בספא קיסר לכל צוות הפעוטון.

תודה לכם הורים יקרים!
תודה על שיתוף הפעולה לאורך כל השנה. על חיוך ומילה טובה, על הארה והערה בדרך שמאפשרת הקשבה. תודה על הפינוקים בחגים ובימים מיוחדים ותודה מיוחדת לכל מי שנענה לבקשה, הושיט יד ועזר במשימות שונות, קטנות וגדולות!

ותודה אחרונה, הכי חשובה, לצוות המחנכות, לנשים המיוחדות שעושות את המלאכה המשמעותית ביותר בפעוטון ובלעדיהן פשוט אי אפשר!
תודה גדולה על העבודה המסורה, על רגישות רבה, על הכלה ודאגה לכל פרט ופרט. תודה על התמיכה בילדים, בכם ההורים וכן, גם בי. תודה על החום והביטחון ומעל הכול על האהבה הגדולה שלהן לילדים היקרים!!!

חופשה מהנה לכולם!!!

לילדים העולים לגנים, בהצלחה והסתגלות קלה ולכל האחרים, ניפגש בעוד זמן קצר…

שלכם באהבה
ענת
מנהלת פעוטון קציר

מכתב פעוטון

 

מוזמנים לצפות בסרטון סוף השנה של גנון זית לצפיה לחצו כאן

Print Friendly