גיל בכיר

23/5/19

שלום קציר

אסתר צכנובסקי, הפתיעה אותנו בסיפורם המדהים והלא מוכר, שהחל בשנת 1492, של  היהודים שהגיעו להתישב בברזיל, בעיקר  בעיר בלם שבדלתת האמזונסה, לאחר שגורשו/ברחו מספרד ופורטוגל.
 קיבלנו תאור  של העיר, חיי התושבים הכלל והיהודים בפרט, עיסוקם בתחום "הזהב הירוק",  שמענו גם על דמויות ממשפחתה  ששמרו קשר עם היהדות והארץ לאורך השנים ועל עלייתה ארצה. אסתר הציגה ספר עתיק מודפס באותיות עבריות וכלים אינדיאנים המשמשים אותה עד היום.
התכבדנו במאכלים ברזיליים מקוריים מעשה ידייה.
תודה רבה לאסתר על החוויה והשיעור המאלף והטעים מאוד.
  
מיזם חדש עם בית הספר קציר:
ביקרו אותנו שלושה תלמידי כיתה ה' מבית ספר קציר וביחד עם נציגי וועדת קהילה, הציגו מיזם קהילתי חברתי. מדובר במיזם  שהוא חלק המתוכניות ועדת קהילה  לחיזק הקהילתיות, לחיבור בין קבוצות גילאים בישוב ובתמחענ בקהילת הגיל הבכיר.
התלמידים,  פנו לחברי הגיל הבכיר, שיש להם קשיים/פערים או רוצים להעשיר את הידע שלהם בנושא שימוש בסלולארי/מחשב. והזמינו אותם לקבל "שיעורי עזר" בנושאים אילו.
 השיעורים ינתנו ברמת  "אחד על אחד" (בהתאם לגודל הקבוצה), בכיתת המחשבים בבית ספר קציר, כ- 45 דק', בהתאם לרמת הקושי והחסר של המבוגר,
המפגש הראשון ניקבע ליום א' הקרוב 26/5, בשעה 1015 בדיוק, בבית הספר- נפגשים ליד המזכירות.
אין ספק שמדובר במיזם ראוי, חשוב, ומועיל לכולם. אני קורה לחברים ה"בכירים" שלנו, להצטרף למיזם, לצמצם פערים בנושא מחשוב וסלולארי ולתרום להשגת המטרות החשובות של ועדת קהילה.
פרטים נוספים ורישום אצלי.
שי ורדי
Print Friendly