בית הספר קציר

11.6-21.6 סיכום שבוע

הזמנה למסיבת ו תשעט סיכום שבוע 26-31.5.19סיכום שבועי 19-24.5.19 (1)

סיכום שבועי -5.5.19-10.5.19 השאלת ספרים תשפ לג בעומר

הורים יקרים,

אני שמחה ונרגשת לפתוח את שנה"ל תשע"ט, בצירוף תמונות מהספריה אותה חידשנו בזכות זכייתנו  ב – 80000 ₪, מקול קורא m21.

כפי שכתוב על הקיר "אין אי אפשר –  כאן יוצרים אי של אפשר", אני מקווה שנצליח לנטוע אצל תלמידנו תחושת מסוגלות וחוויות של הצלחה

נמשיך ליישם חלק מהיוזמות שפיתחנו במסגרת השתתפותנו בתכנית "מפרש", במטרה לקדם למידה חדשנית, ליצור מעורבות של התלמידים בתהליך הלמידה, להעצימם,          להעשיר את עולמם ולהרחיב את אופקיהם.

 • נהפוך את הספריה למקום מסקרן עבור הילדים וליצירת שותפויות בדרך של חונכות בוגרים את התלמידים הצעירים. רכשנו ספרים חדשים רבים עבור הילדים.  נמשיך את תהליך חונכות הקריאה אותו מובילים תלמידי הכיתות הבוגרות מול תלמידי הכיתות הצעירות.
 • נקדם את הוראת המדעים במעבדה חדישה, כולל שימוש בציוד חדש שנרכש.
 • נמשיך ללמד בכל כיתה, לפחות בתחום דעת אחד, בדרך של למידה מבוססת פרויקטים.
 • נמשיך בתכנית קש"ת על הבוקר (קריאה, שירה, תנועה) בכיתות ב'-ו', לפחות בשלושה בקרים.
 • נמשיך לפתח ולהעצים את תחום החוזקות.
 • נמשיך בלמידה חוויתית וילדית בחטיבה הצעירה במרחב ובחצר. במסגרת התכנית לחקלאות וסביבה יילמד נושא הגינה לאורך כל השנה והילדים יהיו שותפים מלאים בתכנון, בהכנה ובטיפול של הגינה בחצר החטיבה.
 • ניתן בחירה בדרכי הערכה לתלמידי ב'-ו' ובחירה בחוגים לתלמידי ד'-ו'. ילדי א'-ג' יקבלו העשרה חוגית, מצוות ההוראה, ככיתה שלמה (כיתות א' – מחשבים / אמנות, כיתות ב' – מחשבים/אמנות, מוסיקה/בישול/פלסטלינה – סבב רבעונים/מחציות, כיתות ג' – מוסיקה/בישול/פלסטלינה – סבב רבעונים/מחציות).  תלמידי ד'-ו' יבחרו חוג מתוך מגוון חוגים, שצוות ההוראה יעביר ויחליפו חוג במחצית.
 • נקדם שילוב של D.T –פיתוח תהליכי למידה חוץ כיתתיים, דבר אותו לא קיימנו מספיק בשנה קודמת.

בנוסף:

 • נמשיך בפיתוח פינת החי וכל תלמיד ילמד לפחות שעה בתכנית חקר בעלי חיים, מטעם תכנית קרן קרב.  הגדלנו את מספר הימים בהם זהבה תגיע לביה"ס.
 • נמשיך בשיעורי גישור, בחלק מהכיתות, מטעם תכנית קרן קרב וביצירת סיירת גישור מובילה ומעורבת בביה"ס.
 • הוספנו מדריך ג'אגלינג, מטעם תכנית קרן קרב, שיעבוד בכיתות בסבבים במטרה לפתח מיומנויות חברתיות, להעצמה ולצמיחה אישית. הילדים יפגשו מגוון רחב של אביזרים (כדורים, דיאבולו, מקלות פרח, צלחות מסתובבות, אביזרי שיווי משקל ועוד) עמם יפתחו שקט פנימי, סבלנות וסובלנות, תקשורת בינאישית, עבודה בחברותא, קואורדינציה, שליטה גופנית ובטחון עצמי. נוסיף העשרות נוספות כפי שבחרתם בדפים שחילקנו לגבי קרן קרב, בתחומים מגוונים.
 • נמשיך בהפעלת תכנית "אמירים" החל מכיתה ג'. קבוצה אחת של ילדים מכיתות ג'-ד' וקבוצה שניה של ילדים מכיתות ד'-ה'. מדובר בתכנית מטעם האגף למחוננים ומצטיינים במשרד החינוך, בה בתי הספר המשתתפים בתכנית, מפתחים ומפעילים תכניות המטפחות מצוינות בית ספרית והמזמנות אתגרים חדשים למצטייני בית הספר. התכנית מתמקדת בחשיפת תכנים ייחודיים, שלא מתוך תכניות הלימודים הרגילות ובלמידת מיומנויות חשיבה ובכללן מיומנויות חקר.
 • נמשיך בתכנית שיעור אחר לילדי כיתות ה', בה יפגשו הילדים עם מתנדבים וישמעו הרצאות שונות במטרה להעשיר את עולמם. מוזמנים להתנדב להעביר מפגש אחד.
 • ילדי ו' ימשיכו לצאת לשיעורי ימאות.
 • נמשיך בהפעלת חדר מל"א (מרחב למידה אחר) עבור תלמידים, המתאימים למענה זה, במטרה ליצור אצל אותם תלמידים תחושת שייכות ולתת מענה אישי לצרכיהם וליכולותיהם.
 • נמשיך בהפעלת חדר שלווה, במטרה לתת מענה רגשי, אישי וחברתי לתלמידים ולהורים, המתאימים למענה זה. מרחב זה אותו הקמנו במקלט בשנה"ל תשע"ח, ישמש השנה גם עבור צוות ההוראה והתלמידים לקבוצות פרטניות.
 • נמשיך עם סחב"ק סיירת חברתית בבית ספר "קציר" הסיירות תפעלנה, תוך פיתוח והעצמת הילדים, ממקום של  אכפתיות, לקיחת אחריות ונכונות לפעול ולתרום עבור קהילת ביה"ס וליצירת אווירה נעימה בביה"ס. נעודד את התלמידים, לתרום, כל אחד על פי חוזקותיו.
 • נמשיך בהפעלת תכנית "מפתח הל"ב" ושגרור ערכי החודש. לבקשת צוות ההוראה לא נקיים את טקסי ראש חודש במתכונתם כפי שהייתה ובמקומם נרחיב את שגרור ערכי החודש, כך שכל כיתה, החל מכיתה ב' תשגרר את ערך החודש, בחודש בו תשובץ,  בפני כלל ילדי ביה"ס.

בתכנון:

 • מתוכנן להחליף מחשבים בחדר מחשבים בתהליך מצ'ינג בין המועצה וכספי ניהול עצמי של ביה"ס.
 • מתוכנן במחצית ב' לקיים שוב בחלק מהכיתות תכנית חיזוק מסוגלות אישית דרך פעילויות של אמנויות לחימה, בעזרת תקצוב של תכניות מנע מהקב"סית במועצה.
 • מתוכנן שימוש בפלטפורמה שנקראת לכיתה http://www.lakita.org.il/ במטרה לממן יוזמות של חברי צוות בביה"ס ולהמשיך לפתח את הקיים.

ברצוני להתייחס למספר התארגנויות שנעשו בחופש הגדול ולהודות לצוות שנרתם בקיץ בזמן היותי בחופשת הלידה.

השאלת ספרי לימוד –ברצוני להודות, לורד זרקא על העבודה המופלאה, המהירה והרצינית שעשתה, כמו כן, לאורלי רוזליס בוגץ , על עזרתה בתהליך.

בטיחות ושיפוצים – במהלך הקיץ, נערכו בדיקות בטיחות על פי דרישות משרד החינוך; מבנים, מתקנים, חשמל, כיבוי אש ועצים.  תודה רבה לשליח בנובייב, אב הבית ולמירב בן עמוס, רכזת ביטחון, בטיחות וטיולים על האחריות והסיוע. תודה רבה לאברהם סופר על עזרה גדולה בענייני חשמל.

רכישת  יומניםגם השנה רכשנו במהלך חופשת הקיץ מכספי הורים, עבור ילדי כיתות ב'-ו' יומן בית ספרי. תודה רבה למירי סנדרוב על העזרה בהפקת היומן.

אתר ביה"ס – אנו ממשיכים בעדכון ופיתוח אתר ביה"ס, דרך חברת סקולי, שמורשית ע"י משרד החינוך, במטרה שהאתר יהווה כלי תקשורת עדכני בין כל קהילת ביה"ס.  כתובת האתר:  katzir.schooly.co.il .  עוד עבודה רבה לפנינו.

קהילה

ביה"ס "קציר", הינו בי"ס קהילתי לתושבי היישוב.  גם השנה, נמשיך לקיים מספר אירועים קהילתיים, עליהם כמובן נודיע מראש. נשתדל לא להעמיס עליכם, אך כן חשובה לנו השותפות שלכם.

אנו מזמינים, אתכם ההורים, להתנדב ולהעביר בכיתות שיעורי העשרה לתלמידים, בהם תחשפו את הילדים למגוון מקצועות העיסוק שלכם, תחביבים ותחומי עניין.  נשמח לראותכם שותפים הנוטלים חלק בהעשרת תלמידנו ובהרחבת אופקיהם.

אסיים בתמונה נוספת מתוך הספריה. מקווה שכל ילדינו ירגישו שהם יכולים, מסוגלים, מתקדמים ומצליחים.

 

                     באיחולי שנה טובה,

                     שנת בטחון ושלווה,

                שנת צמיחה ושיתוף פעולה,

 

רונית גבע

מנהלת ביה"ס

 

טלפון ליצירת קשר 04-6253180

Print Friendly